Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:46

W poszukiwaniu nowych horyzontów, zacząłem zastanawiać się czy da się w niskim budżecie zmieścić zestaw castingowy klasy light. Taki żeby ogarnął wobki po 4g, ale bez histerii z zasięgiem, na pstragowe ciurki, i do tego klenie ciut grubiej, 6-7g. Że UL cast to kosmos cenowy, to już wiem, ale tu chodzi o dolną granicę ceny, dającą jakiś sens przy lowieniu lekko na niedużym dystansie, albo/i srednio-lekko na dystansie średnim.
Nie wiem czy słusznie ale z lektury odnoszę wrażenie że multik nawet budżetowy jest trwalszy niż betoniara średniej klasy.

#262 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 14 lipiec 2016 - 04:30

W poszukiwaniu nowych horyzontów, zacząłem zastanawiać się czy da się w niskim budżecie zmieścić zestaw castingowy klasy light. Taki żeby ogarnął wobki po 4g, ale bez histerii z zasięgiem, na pstragowe ciurki, i do tego klenie ciut grubiej, 6-7g. Że UL cast to kosmos cenowy, to już wiem, ale tu chodzi o dolną granicę ceny, dającą jakiś sens przy lowieniu lekko na niedużym dystansie, albo/i srednio-lekko na dystansie średnim.
Nie wiem czy słusznie ale z lektury odnoszę wrażenie że multik nawet budżetowy jest trwalszy niż betoniara średniej klasy.

...Pomijając komfort łowienia,co jest bardzo ważne,to sprzęt budżetiwy ciężko sprzedać,jak nadejdzie chęć wymiany sprzętu😊Mam multik VANTEX i chciałem podarować w prezencie tu na forum i nikt nie chciał.😊

#263 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 14 lipiec 2016 - 06:01

Wlasnie zastanawiam sie miedzy Citica a Tatula. Warto dokladac do Tatuli?


Miałem Type R oraz zwykłą a teraz mam Citice 201 6.3:1. Kulturą pracy Tatula przegrywa, rzutowo podobnie, VBS mi pasuje.
  • Kuballa44 lubi to

#264 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 14 lipiec 2016 - 06:09

@Marioo, oczywiście komfort jest ważny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi swoją żonę ;)
Z budżetowym sprzętem to zawsze liczę się że zostanie do śmierci technicznej, zresztą mam spadkobiercę - syn się uczy łowić.
Imieniny co prawda już miałem, ale jak vantex ma zbierać kurz...
  • biker1 lubi to

#265 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 14 lipiec 2016 - 17:49

@Marioo, oczywiście komfort jest ważny, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi swoją żonę ;)
Z budżetowym sprzętem to zawsze liczę się że zostanie do śmierci technicznej, zresztą mam spadkobiercę - syn się uczy łowić.
Imieniny co prawda już miałem, ale jak vantex ma zbierać kurz...

Przyjadę do Polski to się odezwę ok.20 sierpieñ😀pozdrawiam

#266 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 lipiec 2016 - 06:35

W poszukiwaniu nowych horyzontów, zacząłem zastanawiać się czy da się w niskim budżecie zmieścić zestaw castingowy klasy light. Taki żeby ogarnął wobki po 4g, ale bez histerii z zasięgiem, na pstragowe ciurki, i do tego klenie ciut grubiej, 6-7g. Że UL cast to kosmos cenowy, to już wiem, ale tu chodzi o dolną granicę ceny, dającą jakiś sens przy lowieniu lekko na niedużym dystansie, albo/i srednio-lekko na dystansie średnim.
Nie wiem czy słusznie ale z lektury odnoszę wrażenie że multik nawet budżetowy jest trwalszy niż betoniara średniej klasy.

Kilka dni temu skończyłem budować UL casta na blanku Batsona RX6 6'6'' SP781-2,koszt to około 400- 450zł w komponentach (można było jeszcze taniej)...tyle,że robocizna własna (nie wiem ile zarabiają na tym pracownie).Blank niby moderate,ale pod większym obciażeniem,uzbrojony klasycznie,opisany na 3-7g i ten opis jest jak najbardziej poprawny...fajne ładowanie już od 2,5g przy 3,5g już jest super,komfort obsługi zaczyna się od 3g+paproch,kończy na 6g+2''jaskółka,daje radę z niewielkimi baryłkowatymi woblerkami 4-5g i obrotówkami 0-1,na testach poradził sobie dość szybko z 60-kilku cm szczupaczkiem...także wydaje mi się,mozna znaleźć alernatywę.


Użytkownik Paavo edytował ten post 15 lipiec 2016 - 06:36


#267 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 lipiec 2016 - 06:55

@Paavo, to jak najbardziej jest pomysł, tyle że dla mnie to krok nr2. Zanim zacznę budować sam kj z pazurem, najpierw sprawdzę czy w ogóle cast mi odpwiada na dłuższą metę, i zrobię jeszcze jakiś kijek spinningowy (na razie mam na koncie jeden, i wyszło to zupełnie uzytkowo jak na pierwszy raz z rodbuildingiem).
Zresztą calkiem możliwe że w zimie przezbroję jakiś budżetowy spin na przyzwoitym blanku na casta. Jedyne co w tym mnie zniechęca to skrobanie lakieru...

#268 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 lipiec 2016 - 11:05

Kilka dni temu skończyłem budować UL casta na blanku Batsona RX6 6'6'' SP781-2,koszt to około 400- 450zł w komponentach (można było jeszcze taniej)...tyle,że robocizna własna (nie wiem ile zarabiają na tym pracownie).Blank niby moderate,ale pod większym obciażeniem,uzbrojony klasycznie,opisany na 3-7g i ten opis jest jak najbardziej poprawny...fajne ładowanie już od 2,5g przy 3,5g już jest super,komfort obsługi zaczyna się od 3g+paproch,kończy na 6g+2''jaskółka,daje radę z niewielkimi baryłkowatymi woblerkami 4-5g i obrotówkami 0-1,na testach poradził sobie dość szybko z 60-kilku cm szczupaczkiem...także wydaje mi się,mozna znaleźć alernatywę.

Jaki multik budżetowy pociągnie 3-7 gr?Z kijem myślę nie ma problemu,schody zaczynają się przy wyborze multika.😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 15 lipiec 2016 - 11:16

  • PaPaDaNcE lubi to

#269 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 15 lipiec 2016 - 12:58

Jaki multik budżetowy pociągnie 3-7 gr?Z kijem myślę nie ma problemu,schody zaczynają się przy wyborze multika.

W tym przypadku to trochę problem i z multikiem  nie będzie tak łatwo (tanio),chociaż TD-Sol który posiadam (kupiony używka za 400zł) z szpulą za 45dolców i łożyskami za 25,daje radę już od 3g i to całkiem przyzwoicie.



#270 OFFLINE   Arwanii

Arwanii

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGórny śląsk - Racibórz
  • Imię:Maciej

Napisano 15 lipiec 2016 - 15:04

Jaki multik budżetowy pociągnie 3-7 gr?Z kijem myślę nie ma problemu,schody zaczynają się przy wyborze multika.

Tu jest trochę naskrobane na ten temat http://jerkbait.pl/t...kiego-spiningu/

osobiście do gramatury 3-7g do tej pory używałem Abu revo lt plus oliwka hedgehog.

Na kijku o cw 1,5-7g o długości 134 cm i akcji fast z revo Lt dawałem rade miotać wobkami 2,5 g nawet 2,2g ale przy skupionej masie na ok 20 m


Użytkownik Arwanii edytował ten post 15 lipiec 2016 - 15:10

  • biker1 lubi to

#271 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 15 lipiec 2016 - 15:24

Tak czy tak, koło tysiaka się zakręci cały zestaw początkującego castingowca😊😊oczywiście używka.

Użytkownik Marioo edytował ten post 15 lipiec 2016 - 15:25


#272 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:05

witam,

przyłączam sie do pytania odnośnie wyboru pierwszego zestawu castingowego. Łowie głównie z brzegu i głównie w odrze. potrzebuje wędki szybkiej do sandaczowo/szczupakowego do opadu + multik. Używam gum na glowkach 10 + guma do 22/25 + guma.

Myślałem nad dragon guide select carina do 28g i jakiś multik do 600 stowek.

z góry dzieki za pomoc.

#273 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:55

witam,

przyłączam sie do pytania odnośnie wyboru pierwszego zestawu castingowego. Łowie głównie z brzegu i głównie w odrze. potrzebuje wędki szybkiej do sandaczowo/szczupakowego do opadu + multik. Używam gum na glowkach 10 + guma do 22/25 + guma.

Myślałem nad dragon guide select carina do 28g i jakiś multik do 600 stowek.

z góry dzieki za pomoc.

Multik był na giełdzie JB TATULKA,a fajną wędeczką jest Daiwa BALLISTIC do 28 gr.

#274 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 lipiec 2016 - 08:56


Użytkownik Marioo edytował ten post 16 lipiec 2016 - 08:57


#275 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 lipiec 2016 - 10:35

a multik Team Dragon SHS200iL, będzie dobrym wyborem ?

#276 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 lipiec 2016 - 15:41

a multik Team Dragon SHS200iL, będzie dobrym wyborem ?

Przyjacielu jeżeli masz kupować dragona nowego za ok.400zł,to polecam używkę tatulkę o niebo lepszy multik.Polecam zalogować się na eBay-u ja ostatnio wylicytowałem shl za 64 euro czekałem do drugiej w nocy,aż licytacja się zakoñczy,przyszła i szok prawie nowa.Jak coś znajdziesz chętnie pomogę mieszkam w niemcach😊.

Użytkownik Marioo edytował ten post 16 lipiec 2016 - 15:51

  • BOB i Kuballa44 lubią to

#277 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 lipiec 2016 - 18:21

fajne sa te daiwy ballistic, szkoda ze w cascie nie ma wersji do 35-40g :(

Użytkownik Borack edytował ten post 17 lipiec 2016 - 18:27


#278 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:24

fajne sa te daiwy ballistic, szkoda ze w cascie nie ma wersji do 35-40g :(

Kupiłem ballistic-a 7-28 fajna wędka pracuje z T3 jak chcesz pomacać zapraszam,w sierpniu będe na mazurach😊😊

#279 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 lipiec 2016 - 19:58

dzieki, ale troche daleko :) Kijek rzuci więcej niż deklarowane 28g ? na ilu g konczy sie komfort podbicia z opadu ?

#280 OFFLINE   nexus

nexus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:54

cześć, 

 

moja przygoda ze spiningiem zaczęła się stosunkowo niedawno, bo 2-3 miesiące temu. Wcześniej łowiłem sporadycznie, ale po kilku sukcesach postanowiłem zainwestować w sprzęt spiningowy: Fenwick ellite tech bass 7'4'' z zakresem rzutowym  7-21g wraz z kołowrotkiem Penn Clash w wielkości 3000 miał na długi czas spełniać moje oczekiwania. Niestety jak się szybko okazało, chciałbym zacząć łowić ciężej, na większe przynęty - tutaj powróciły dawno nie odświeżane myśli o zestawie castingowym. 

Szukałem w miarę szybkiego kijka o akcji X-fast. Tutaj wybór padł na Dragona HM80 Jerkbait King Cast 25-70g. Teraz mam problem w dobraniu multika niskoprofilowego, który obsłużyłby przynęty do tego kijka. Na początku mój wybór padł na Daiwę Tatulę TW, ale to ponoć zbyt delikatny sprzęt do takich przynęt ( przynajmniej według pracowników "Diabła" ( czyt. Mefisto). W dalszych poszukiwaniach pojawiło się kilka propozycji: aktualna batalia toczona jest między:

Daiwa ZILLION 1516HL ( wersja hl, shl, xxhl, l ???)  vs ABU GARCIA REVO TORO BEAST ( 61 LH, z innym przełożeniem??)

Sprzęt składany głównie z myślą o łowieniu zębaczy i sandaczy, ale okazjonalnie może trafi się jakiś wąsacz więc musi to być w miarę możliwości solidny sprzęt. 

Bardzo proszę o pomoc w dokończeniu składania zestawu. Jestem otwarty na inne propozycje. Jestem również zdecydowany na kupno dobrego jakościowo sprzętu, ale liczę na zdrowy rozsądek jeżeli chodzi o przeznaczone na ten cel fundusze.


Użytkownik nexus edytował ten post 03 sierpień 2016 - 18:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych