Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Adi

Adi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŻyrardow
  • Imię:Adrian

Napisano 17 wrzesień 2016 - 07:03

Ja mgx używam jako szczupakowego zestawu i nie zgodzę się ze nadaje się on pod okonia przynęty, którymi rzucam ważą do 40gr ale wiadomo nie założymy tu woblera sumowego , inne które nie stawiają dużego oporu spokojnie ciągnie .

Jak dla mnie to jest on dobry do jego zastosowań i co najlepsze rzuty i cala reszta chodzi bardzo płynnie i przyjemnie się łowi takim młynkiem.



#342 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 wrzesień 2016 - 14:53

Panowie, jestem zielony w temacie. Szukam dla siebie NOWEGO multika na start, ma ogarniać jerki 20-70gr z kijem 1.95m do 80gr.
Przeglądając wątek wyłoniony mi się trzy typy:
1. Abu Revo S/SX/STX?
2. Daiwa Tatula 100HSL/200HSL?
3. Shimano Citica 201HG/201G6?
Prośba o pomoc...

Użytkownik elpojo edytował ten post 20 wrzesień 2016 - 14:53


#343 OFFLINE   pacek222

pacek222

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:25

I na czym ta pomoc ma polegać?Każdy wymieniony multik ogarnie spokojnie gramaturę jaką podajesz proponuję wycieczkę do sklepu i zakup tego który najlepiej w ręce leży lub który kolor ma najlepszy ;-)
  • PILOT i biker1 lubią to

#344 OFFLINE   Jarek1711

Jarek1711

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaRadzyń Podlaski

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:34

Witam Panowie. Zakupiłem kijek Dragon pro jerk cast 1,98m 35-80gr. Chciałbym kupić jakis multiplikator pod niego, dodam że zaczynam przygodę z castingiem i nie chcę wydawać czapki kasy na młynek.Zastanawiam się nad Abu Garcia Bluemax. Czy taki na początek wystarczy? Ma ktoś doczynienia z takim multiplikatorem?



#345 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 wrzesień 2016 - 12:11

Pod taką gramaturę bardziej revo S, SX,STX. Nawet gdzieś na giełdzie jest w dobrych talarach STX

#346 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:55

Witam. Czy taki zestaw będzie dobry pod jerki max 30gram? Okuma Black Rock 10-35 + Abu Garcia ORRA 2 SX ? Jestem zielony w temacie tak że proszę o pomoc. Dużo już czytam o castingowych zestawach i mam mętlik w głowie. Pozdrawiam.

#347 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 30 wrzesień 2016 - 15:12

Witam. Czy taki zestaw będzie dobry pod jerki max 30gram? Okuma Black Rock 10-35 + Abu Garcia ORRA 2 SX ? Jestem zielony w temacie tak że proszę o pomoc. Dużo już czytam o castingowych zestawach i mam mętlik w głowie. Pozdrawiam.

Da radę spokojnie, nawet ciut więcej pociągnie :)



#348 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 08 październik 2016 - 14:06

Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na Forum- witam wszystkich serdecznie. Wyprzedzając: wiem, iż od powitań jest osobny dział, ale nie będę nabijał postów :P do rzeczy: potrzebuję pomocy w doborze sprzętu do castingu. Śledzę odpowiednie tematy już dłuższy czas i im bardziej zagłębiam się w lekturę, tym bardziej większy mętlik w głowie. 

Potrzebuję sprzętu w miarę uniwersalnego, do obsługi przede wszystkim woblerów 5-10 cm, najczęściej między 7g a 15 gr, oraz lżejszych jerków np.: Rippin Rap 24g, czy Strike Pro Baby Baby Buster 25g. Gdyby kij pozwolił, okazyjnie rzucałbym czym cięższym. długość kija nie ma dla mnie większego znaczenia, oczywiście bez popadania w skrajności, ale musi być w dwóch kawałkach. Łowiska to przede wszystkim średnie rzeki, oraz Tamiza w ok Londynu, z nastawieniem na klenia, pstrąga, oraz szczupaka. Okazyjnym przyłowem może być duży sandacz, lub brzana. Co do kręciołka, to raczej Daiwa, tylko nie wiem która :)  Nowy Zillion sv tw.,  T3 Air, a może Tatula + szpulka z Aliexpress... tu mam największy mętlik. Budżet jaki zakładam na kij oraz multik to ok. 3-4 tys. zł, ze wskazaniem na dolną granicę. :)

Za wszelkie sugestie i propozycje z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Grzegorz

 



#349 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 08 październik 2016 - 14:48

Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na Forum- witam wszystkich serdecznie. Wyprzedzając: wiem, iż od powitań jest osobny dział, ale nie będę nabijał postów :P do rzeczy: potrzebuję pomocy w doborze sprzętu do castingu. Śledzę odpowiednie tematy już dłuższy czas i im bardziej zagłębiam się w lekturę, tym bardziej większy mętlik w głowie. 

Potrzebuję sprzętu w miarę uniwersalnego, do obsługi przede wszystkim woblerów 5-10 cm, najczęściej między 7g a 15 gr, oraz lżejszych jerków np.: Rippin Rap 24g, czy Strike Pro Baby Baby Buster 25g. Gdyby kij pozwolił, okazyjnie rzucałbym czym cięższym. długość kija nie ma dla mnie większego znaczenia, oczywiście bez popadania w skrajności, ale musi być w dwóch kawałkach. Łowiska to przede wszystkim średnie rzeki, oraz Tamiza w ok Londynu, z nastawieniem na klenia, pstrąga, oraz szczupaka. Okazyjnym przyłowem może być duży sandacz, lub brzana. Co do kręciołka, to raczej Daiwa, tylko nie wiem która :)  Nowy Zillion sv tw.,  T3 Air, a może Tatula + szpulka z Aliexpress... tu mam największy mętlik. Budżet jaki zakładam na kij oraz multik to ok. 3-4 tys. zł, ze wskazaniem na dolną granicę. :)

Za wszelkie sugestie i propozycje z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Grzegorz

Jak ma być dość uniwersalnie z Daiwy to tylko coś z SV,i najlepiej z TWS,a co to chyba zależy od tego ile chcesz wydać...Tatula z lekką szpulą raczej średni wybór pod kątem łowienia na dość małe woblery,ja bym sugerował T3 SV 6.3L-TW.


Użytkownik Paavo edytował ten post 08 październik 2016 - 14:49

  • Grzegorz78 lubi to

#350 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 08 październik 2016 - 15:08

Jak ma być dość uniwersalnie z Daiwy to tylko coś z SV,i najlepiej z TWS,a co to chyba zależy od tego ile chcesz wydać...Tatula z lekką szpulą raczej średni wybór pod kątem łowienia na dość małe woblery,ja bym sugerował T3 SV 6.3L-TW.

 

Dzięki za odpowiedź. Właśnie chcę coś z SV TWS, Ile chcę wydać? chcę nabyć coś o o dobrym współczynniku cena-jakość, a pozwalającym komfortowo łowić takimi przynętami przez kilka sezonów. Powiedzmy ok £300, czyli plus/minus 1500 zł. Jeżeli byłoby taniej, to dobrze :)  wybiorę pewnie coś między T3 SV, a Zillion SV TW...



#351 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 08 październik 2016 - 15:31

W tym budżecie stawiał bym na Steeza SV a za resztę fajny patyk pod wobki 😃

#352 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 08 październik 2016 - 15:45

Steeza w tym budżecie raczej nie dostanę. Znalazłem T3 SV 6.3L-TW za £250, plus cło bo z Japonii.

 

Edyta: Decyzja zapadła: Kupiłem T3 SV 6.3L-TW tak jak kolega Paavo sugerował :good:  zapłaciłem 256$ wraz z przesyłką co w przeliczeniu wyszło £212 plus pewnie cło. Chyba niedrogo. Teraz tylko jakiś fajny kijek i linkę dobrać.


Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 08 październik 2016 - 16:37


#353 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 08 październik 2016 - 17:23

Steeza w tym budżecie raczej nie dostanę. Znalazłem T3 SV 6.3L-TW za £250, plus cło bo z Japonii.

 

Edyta: Decyzja zapadła: Kupiłem T3 SV 6.3L-TW tak jak kolega Paavo sugerował :good:  zapłaciłem 256$ wraz z przesyłką co w przeliczeniu wyszło £212 plus pewnie cło. Chyba niedrogo. Teraz tylko jakiś fajny kijek i linkę dobrać.

Za resztę czyli powiedzmy 1000-1500zł,myślę że, swobodnie dobierzesz sobie 2 kije,jeden do powiedźmy do 15-20g,drugi do 50g i elegancko wykorzystasz pełny zakres gramaturowy tego multika.


Użytkownik Paavo edytował ten post 08 październik 2016 - 17:25


#354 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 09 październik 2016 - 08:17

Jakieś propozycje dobrych, polecanych kijków...? minimum w dwóch kawałkach cw. do 7-17-20g. Długość: 2.17-274 w budżecie 1000-1500?
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#355 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 październik 2016 - 20:47

Seryjniaki to Elitki od StC ale budżet pozwala spokojnie na customa z pracowni.

#356 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 09 październik 2016 - 21:59

Seryjniaki to Elitki od StC ale budżet pozwala spokojnie na customa z pracowni.

Dzięki za odpowiedź. Moje poszukiwania zawęziłem właśnie do tych dwóch opcji. Rozważam zakup ES90MLF2, lub ES90MF2, ale jeżeli się nie zdecyduję, to zostaje pracownia.

Pozdrawiam



#357 OFFLINE   Zbigart

Zbigart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 09 październik 2016 - 23:13

 Tu jest dobrej cenie ;  http://stcroixrods.c...d-casting-rods/

 

Z.



#358 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 październik 2016 - 06:12

Dzięki za odpowiedź. Moje poszukiwania zawęziłem właśnie do tych dwóch opcji. Rozważam zakup ES90MLF2, lub ES90MF2, ale jeżeli się nie zdecyduję, to zostaje pracownia.

Pozdrawiam

Te co podałeś to spinningi są nie casty.



#359 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1911 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 10 październik 2016 - 06:52

Dzięki za odpowiedź. Moje poszukiwania zawęziłem właśnie do tych dwóch opcji. Rozważam zakup ES90MLF2, lub ES90MF2, ale jeżeli się nie zdecyduję, to zostaje pracownia.
Pozdrawiam

Po co Ci takie długie tyczki?
Jak dla mnie komfort łowienia castem kończy się przy długości 2.6m a optymalny to 2.1-2.3m

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 10 październik 2016 - 06:53

  • Paavo i Alexspin lubią to

#360 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 10 październik 2016 - 07:07

Po co Ci takie długie tyczki?
Jak dla mnie komfort łowienia castem kończy się przy długości 2.6m a optymalny to 2.1-2.3m


Tamizą trochę szeroka, a zależy mi żeby machnąć dalej. Być może jednak kupię krótszy kij.

Tu jest dobrej cenie ; http://stcroixrods.c...d-casting-rods/

Z.


Dzięki za link

Te co podałeś to spinningi są nie casty.


Racja. Miało być EC90MLF2, oraz EC90MF2


Który będzie odpowiedniejszy do wobków 7-25g?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych