Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 listopad 2016 - 12:18

No właśnie z powodu tego równoczesnego wystawienia na Allegro było trochę nie halo ;)

W każdym bądź razie , powodzenia w realizowaniu nowej pasji :)



#402 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 listopad 2016 - 17:02

Podepnę się pod ten temat. O multiplikatorach pojęcia nie mam i czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy do nauki castingu nada się to - abt baitcasting af 105l? Za przysłowiową flaszke to moge nabyć.
Patyk to Dragon express jerk 40-80g 1.95. Będę bardzo wdzięczny.....trzeba wkońcu przełamać się do casta :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 16 listopad 2016 - 17:23


#403 OFFLINE   Sleepy Jeezy

Sleepy Jeezy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2016 - 19:50

Wpadł mi w ręce woody light do 100g, ktoś łowił tym kijem? Nie znalazłem żadnych opinii o tym kiju. Z jakim multiplikatorem go sparować? budżetowo najniższa pólka najlepiej jakby w 300 się zamknąc.



#404 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 17 listopad 2016 - 19:59

...light do 100g ? 



#405 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 listopad 2016 - 20:25

Nazwa własna co zrobić :rolleyes:



#406 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 17 listopad 2016 - 20:38

...light do 100g ? 

Dla niektórych to jest light. A co do multika dla Jeffreya ,to szukaj na giełdzie, zima idzie to się co rusz coś pojawia. Określ tylko preferencje okrąglak ws plaskacz. Zakres rzutowy od 20 do 90 gram więc parę sprawdzonych konstrukcji w tej cenie można znaleźć ,abulce revo s, sx ,okuma vs , abu c3 i wiele innych. Polecam też lekturę działu na zimowe wieczory jak znalazł. Większość odpowiedzi na pytania znajdziesz w wielu wątkach.
  • Meme lubi to

#407 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 listopad 2016 - 11:03

ABU C3 był ostatnio na giełdzie. Kolega Persi sprzedawał. Multiplikator był jeszcze na gwarancji tylko cena była 100zł wyższa od Twojego zakladanego budzetu.

#408 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 00:48

Witam wszystkich, chcial bym rozpoczac swoja przygode z zestawem baitcastingowym. Jako ze nie lubie "bladzic" bo z doswiadczenia wiem ze kosztuje to wiecej potrzebuje porady w wyborze ostatecznego zestawu...jedyne co bym chcial to lekki zgrabny komplet obslugujacy przynety do około 40g...kij optymalnie jak najbardziej uniwersalny...
Z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

PS. Próbuje znalezc dzial "Przywitaj sie" ale jakos mi nie idzie...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Użytkownik hubertpaa edytował ten post 06 grudzień 2016 - 01:06

  • NERO HTF lubi to

#409 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 grudzień 2016 - 07:35

Cześć.

Nie obraż się ale jak nie znalazłeś wątku powitalnego to pewnie i działu baitcasting zbyt dokładnie nie przejrzałeś.

Jest tu tyle informacji że tylko brać,wybierać.Co do uniwersalności zestawu castingowego będzie ciężko.Jak zaczynałem w maju tego roku to też roiłem sobie o uniwersalności,efekt jest taki że mam już trzy zestawy castingowe a czwarty w drodze.Jest tu wielu bardziej doświadczonych kolegów,ja mogę tylko napisać że chyba trudno mówić o uniwersalności na przykład przy kiju który w górze obsłuży 40g.Baitcasting to raczej w stronę specjalizacji,nie uniwersalności.

A żeby nie było zupełnie bez konkretów-nieśmiertelna Tatula na dachu :D ,jeśli chodzi o kije-sklepy i obmacywanie.

Trudno o więcej konkretów,nie napisałeś co,jak,czym i gdzie chcesz łowić.

Pozdrawiam.


  • marek_moto i biker1 lubią to

#410 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 19:04

Cześć.

Nie obraż się ale jak nie znalazłeś wątku powitalnego to pewnie i działu baitcasting zbyt dokładnie nie przejrzałeś.

Jest tu tyle informacji że tylko brać,wybierać.Co do uniwersalności zestawu castingowego będzie ciężko.Jak zaczynałem w maju tego roku to też roiłem sobie o uniwersalności,efekt jest taki że mam już trzy zestawy castingowe a czwarty w drodze.Jest tu wielu bardziej doświadczonych kolegów,ja mogę tylko napisać że chyba trudno mówić o uniwersalności na przykład przy kiju który w górze obsłuży 40g.Baitcasting to raczej w stronę specjalizacji,nie uniwersalności.

A żeby nie było zupełnie bez konkretów-nieśmiertelna Tatula na dachu :D ,jeśli chodzi o kije-sklepy i obmacywanie.

Trudno o więcej konkretów,nie napisałeś co,jak,czym i gdzie chcesz łowić.

Pozdrawiam.

Ja jestem daleki od obrazania sie...

Nie sposób jest przeczytac tego forum nie bedac na emeryturze. Kozystajac z wyszukiwarki nie do konca znalazlem odpowiedz...

Post pisalem wieczorem uzywajc telefonu wiec nie chcialem rozpisywac sie za bardzo ale wlasnie podaje wiecej szczególów...

Zlowilem juz kilka ryb w ztyciu i zdaje sobie sprawe wedka w 100% "uniwersalna" nie istnieje. 60% mnie zadowoli. Baitcasting dla tego ze do tej pory lowilem na zestawu lekkie i ultralekkie uzywajac stosunkowo male przynety. Nigdy nie nazekalem na brak ryb nawet tych metrowych, ale dosyc czesto spotykam sie ze stwierdzeniem duza pzyneta duza ryba i nie do konca sie z nia zgadzam. Nie ma sensu przekonywac kogos ze mam racje dopóki sam tego nie sprawdze... Nie da sie bez sprzetu.

Przekrój moich lowisk to zazwyczaj plytkie jeziora powyrobiskowe (srednio 2,5 - 3,5m) i rzeki opodobnej glebokosci. Tak wiec nie potrzebuje najwiekszych/najciezszych przynet. Wymyslilem ze kij okolo 40g bedzie ok, tym bardziej liczac ze bedzie mial troche "zapasu"... Moim dylematem jest to ze nie chcialbym aby przez ciezki zestaw stracic "przyjemnosc" z holu ryby. Wiec szukam kompromisu...

Co do samego sprzetu  szukam  sprzetu z  górnego segmentu na którego temat ciezko o informacje w sieci...Interesuja mnie najwyzsze modele kolowrotków Daiwa/Shimano + kij z pracowni...trzeba chyba wziasc pod uwage ze bedzie to mój pierwszy taki zestaw...

Budzet projektu nieograniczony...



#411 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 grudzień 2016 - 19:20

Jeżeli bez ograniczeń

Z multikow - nowy antares dc, nowy steez tws -wybierz ładniejszy i tyle - top topów - jeżeli chodzi o te firmy.

Co do kija - to dużo zależy od przynęt jakimi sie posługujesz - bo to ze kij ma być do 40 gram to jedna a rodzaj przynęt to drugie. Jeżeli szukasz uniwersala - moze warto poszukać blankow medium fast - które ładne oddadzą energię podczas holu - tylko ze w tym przypadku bedzie mniejszy komfort posługiwania sie gumami itp.

Krótko i na temat - na jakie przynęty lowisz najczęściej ?

#412 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 19:27

Na te chwile glównie gumy ale zadko zblizam sie do tak duzych jak 10cm, wszelkiego rodzaju przynety z wachlarza firmy Spinamd...
Myslalem o uzyciu 6-7 calowych gum I w szczeglnosci wszelkiego rodzaju sliderow...
A co do powyzszych kolowrotków...Nie do konca sugerowal bym sie ich wygladem...Mam kilka tradycyjnych kolowrotków Shimano i Daiwa w tych samych segmentach cenowych i w Diwa juz bym raczej nie poszedl...W kolowrotkach baitcastingowych jest podobno odwrotnie.
Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Użytkownik hubertpaa edytował ten post 06 grudzień 2016 - 19:45


#413 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:05

MF powinien być trafionym wyborem, jeżeli kij ma pracować pod sliderami i gumami - jak podejrzewam typowo szczupakowo, więc kosa nie jest potrzebna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#414 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:28

Na te chwile glównie gumy ale zadko zblizam sie do tak duzych jak 10cm, wszelkiego rodzaju przynety z wachlarza firmy Spinamd...
Myslalem o uzyciu 6-7 calowych gum I w szczeglnosci wszelkiego rodzaju sliderow...
A co do powyzszych kolowrotków...Nie do konca sugerowal bym sie ich wygladem...Mam kilka tradycyjnych kolowrotków Shimano i Daiwa w tych samych segmentach cenowych i w Diwa juz bym raczej nie poszedl...W kolowrotkach baitcastingowych jest podobno odwrotnie.
Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Klasowo są to topy - ja bym wybrał steeza ze względu że wole daiwe - tylko i wyłącznie - wiec na Twoim miejscu wybrałbym ten który podoba Ci sie bardziej :) Co do wyższości daiwy nad shimano w castingu - czy ja wiem - tu raczej chodzi o system hamulca szpuli, po prostu magnetyk chyba leży lepiej większości osób.  



#415 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 21:13

Daiwa SS Air ?

Jak to sie ma do Steeza ?

Steez wydaje sie bardzo filigranowy...nie ma obawy ze nie da sobie rady przy wiekszych obciazeniach? Czy sa jakies jego rozmiary ?



#416 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 grudzień 2016 - 21:21

no to teraz dałeś :) 

Daiwa ss air to multik klasu UL :) prosze poczyatj troche o konstrukcjach multików - naprawde :) 

Steez w polse stosuje sie do 40-50 gramów - lekki mały mocny - nazywany królem multików. 

Chciałes dwa topowe młynki - podałem Ci je - jest jeszcze tego troche oczywiscie

calcutta conqest 101 / metanium mgl, daiwa zillion tws, ryoga 1016hl itp itd



#417 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2016 - 21:26

Daiwa SS Air ?

Jak to sie ma do Steeza ?

Steez wydaje sie bardzo filigranowy...nie ma obawy ze nie da sobie rady przy wiekszych obciazeniach? Czy sa jakies jego rozmiary ?

Kolego, Ty to masz fart!!! najlepsi specjaliści w tym temacie zajmują się Twoimi wątpliwościami :D Nie zmarnuj tego :P


  • czaro73, drag i Koincydencja lubią to

#418 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 21:48

no to teraz dałeś :) 

Daiwa ss air to multik klasu UL :) prosze poczyatj troche o konstrukcjach multików - naprawde :) 

Steez w polse stosuje sie do 40-50 gramów - lekki mały mocny - nazywany królem multików. 

Chciałes dwa topowe młynki - podałem Ci je - jest jeszcze tego troche oczywiscie

calcutta conqest 101 / metanium mgl, daiwa zillion tws, ryoga 1016hl itp itd

Przyjacielu gdyby bylo duzo lektury na temat takich kolowrotków pewnie by mnie tu nie bylo...

Generalnie zaczalem od lektur angielskojezycznych ale oni nie bardzo zajmuja sie wyjasnianiem spraw technicznych...troche inna mentalnosc...dla tego zaczalem szukac tutaj...nie wiem o tym kompletnie nic.



#419 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:03

Kolego jeśli nie miałeś żadnej styczności z baitcastingiem to tylko i wyłącznie praktyka, dostaniesz tutaj rzeczowe dane, ale nie zinterpretujesz tego dla swojej korzyści przez brak punktów odniesienia. Zima idzie, radzę odwiedzić duże sklepy z markowym sprzętem i pomacać na żywo, targi w Poznaniu bodajże w lutym będą najlepszą okazją na macanko i zakup.
  • BOB, drag i Koincydencja lubią to

#420 OFFLINE   hubertpaa

hubertpaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 22:13

Kolego jeśli nie miałeś żadnej styczności z baitcastingiem to tylko i wyłącznie praktyka, dostaniesz tutaj rzeczowe dane, ale nie zinterpretujesz tego dla swojej korzyści przez brak punktów odniesienia. Zima idzie, radzę odwiedzić duże sklepy z markowym sprzętem i pomacać na żywo, targi w Poznaniu bodajże w lutym będą najlepszą okazją na macanko i zakup.

Na targach bede ale do tego czasu wolabym byc juz po praktyce...

Oczywiscie ze ostateczna weryfikacja nalezala bedzie do mnie, tak samo jak sam wybór sprzetu a do niego potrzebuje rzeczowych danych...tym bardziej ze jest to nowy temat brakuje mi podstaw.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych