Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:40

Kolego Pawle - więc jaki tam jest hamulec rzutowy?

 

Abu i kiepskie spasowanie??? No  no...

 

Sprzedawać sprzęt ? A można szafę jaką zrobić hahahaha

 

Nooo... albo wnuczek zrobi ze sprzętu dziadka z piwnicy:)

 

Pozdrawiam:)

Romku, chcesz wiele wyrazić skrótami myślowymi a niestety nie do końca obrazują one konkrety. Ja w każdym bądź razie, nie do końca wiem co masz na myśli ;)



#482 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:41

Czy ABU są słabo spasowane ? Tak mimo że jestem fanem tej marki ,na punkcie morrumów mam fioła to twierdzę że kultura pracy i spasowanie nie jest ich mocną stroną.
Co nie znaczy że po lekkim tuningu odstają właściwościami rzutowymi od nowszych konstrukcji.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 27 styczeń 2017 - 21:49

  • golsyl i Novis lubią to

#483 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:50

Romek, Merole spadły nieco w rankingach ostatnimi czasy. Ale do rzeczy. Multiki,przyzwoite, niekoniecznie z najwyższej półki, ale solidne rzemieślniki z nutką, której próżno szukać w wyrobach rodzimych rzemieślników, są tym czymś, co spowoduje uśmiech na ustach początkującego castingowca. Sprawdzone konstrukcje i solidność wykonania pozwolą, oczywiście przy jakiejś dozie samozaparcia, która jest niezbędna przy poznawaniu tajników nowej metody, na  bezstresowe zgłębienie jej zasad. Uważam,iż solidny ( nie mylić:drogi) multik jest sporo wytrzymalszy i żywotniejszy od większości korb. To wynika z jego budowy. Na pewno zakres wyrzutu jest nieco mniejszy przy lżejszym łowieniu niż w korbie, ale przy nieco większym doświadczeniu z pomocą przychodzą elementy tuningowe. Jest jeszcze jednak jedna rzecz. Frajda, zwyczajna, zajebista frajda wynikająca ze świadomości posługiwania się tym sprzętem. To jest... niemierzalne w żadnej skali.Przynajmniej ja takiej nie znam.



#484 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:20

Więc po kolei.

 

Paweł - Nie spotkałem tutaj pozytywnej opinii o multikach firm innych niż te trzy.A chętnie bym taką zobaczył.

Robert - Tylko tyle, że nie sprzedaję używanego sprzętu.(jeszcze hahaha)

Paweł - Robiłeś jakieś pomiary? Ot choćby w odległości rzutu.. Czy to tylko subiektywne odczucie?

 

Piotr - Właśnie się naczytałem że tak jest i też chciałbym spróbować.Ale nie do lekkiego lecz raczej do dużych przynęt -  + 50 g.Tam, gdzie tradycyjne stałoszpulowce niezbyt się sprawdzają.

A później - może i lżej zejdę...



#485 OFFLINE   dino9

dino9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Przemo

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:21

Witajcie.Mam tę przyjemność,że do Pawła vel @wełpa mam ok.15km drogi.Zawsze możemy pogadać jeśli mamy na to czas i nawet przez myśl by mi nie przeszło aby go obrazić.Zaczynając przygodę z castem-czytałem,czytałem i jeszcze raz czytałem ,nie zadając głupich pytań,gdyż nie było takiej potrzeby.Po dwóch latach beztroski,postanowiłem pobawic się w ul.Wiem,że technika jeszcze nie taka,jakiej bym oczekiwał ale wszystko przede mną.W zeszłym roku na Rybomanii  przymierzyłem do ręki Steeza.Jest tak mały na moje "niedżwiedzie łapy",że nie potrafię określić czy podołam w ul.Cast sprawia mi frajdę i tego będę się trzymał.

P.s Mam nadzieję,że Paweł da choć potrzymać swoje perełki ul.



#486 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:33

Przemek zdwoninimy się i pogadamy.
Romek to że nie spotkałeś pozytywnej opini o czymś świadczy.
Pomiary? Chodzi Tobie o odległości zapewne,to napiszę że nigdy tego nie robię ,takie rzeczy jak odległość weryfikuje pobyt nad wodą. Najważniejszą cechą dla mnie jest możliwość celnego rzucania w punkt ,ale powtarzalnego rzucania. Zawsze powtarzam naucz się rzucać w punkt ,odległości przyjdą same. A jak znajdę fotki to wstawię przykładowo w jakim sajgonie łowię i staram się nie odpuścić żadnej miejscówki.

Załączone pliki


Użytkownik welpa1809 edytował ten post 27 styczeń 2017 - 22:39

  • golsyl, proraf i BOB lubią to

#487 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:48

Byłem kiedyś u  Pawła- Wełpy1809 w Pile. pokazał mi swój arsenał -kijki i multiplikatory, ja wtedy początkujący castingowiec , oglądałem i słuchałem co Paweł ma do powiedzenia.Powiedział mi wtedy że casting to owszem do średnich i ciężkich przynęt, bo do lekkich i ul.to owszem da się ale to już dużo kosztuje, lepiej łowić na korbę. Łowiłem na średnio i ciężko, ale w końcu nie posłuchałem Pawła zainwestowałem i łowię na ul casting-mam 3 zestawy.Niesamowita frajda, i satysfakcja. No i Paweł mówił prawdę ul casting kosztuje. to koledzy z forum doradzali sprzęt, to oni na wspólnych wyjazdach (zlotach) pokazali jak ustawić hamulce, jaka jest technika rzutu.Lepiej posłuchać doświadczonych kolegów niż popełniać błędy które wielu już popełniło.


  • hose4ras i pajhivo lubią to

#488 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:49

Przemek zdwoninimy się i pogadamy.
Romek to że nie spotkałeś pozytywnej opini o czymś świadczy.
Pomiary? Chodzi Tobie o odległości zapewne,to napiszę że nigdy tego nie robię ,takie rzeczy jak odległość weryfikuje pobyt nad wodą. Najważniejszą cechą dla mnie jest możliwość celnego rzucania w punkt ,ale powtarzalnego rzucania. Zawsze powtarzam naucz się rzucać w punkt ,odległości przyjdą same. A jak znajdę fotki to wstawię przykładowo w jakim sajgonie łowię i staram się nie odpuścić żadnej miejscówki.

Przecież "pomiary"zawsze od 7 lat robimy/raz jest większy,raz mniejszy :D /  na największym castingowym Zlocie na Żarnowcu. :)

Tam zawsze praktyka,macanie,rzucanie a nie klawiatura co wszystko przyjmie :P

A ja w swojego ABU Morrumka/od Wełpusia zresztą/ do UL tyle kasy wsadziłem/i nikt takiego nie ma,ot co :D /


  • eRKa lubi to

#489 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:53

Przemek zdwoninimy się i pogadamy.
Romek to że nie spotkałeś pozytywnej opini o czymś świadczy.
Pomiary? Chodzi Tobie o odległości zapewne,to napiszę że nigdy tego nie robię ,takie rzeczy jak odległość weryfikuje pobyt nad wodą. Najważniejszą cechą dla mnie jest możliwość celnego rzucania w punkt ,ale powtarzalnego rzucania. Zawsze powtarzam naucz się rzucać w punkt ,odległości przyjdą same. A jak znajdę fotki to wstawię przykładowo w jakim sajgonie łowię i staram się nie odpuścić żadnej miejscówki.

I na moim ulubionym łowisku celność jest ważniejsza od odległości

Załączone pliki


  • Alexspin lubi to

#490 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:56

Rafał potrafię rozbudzić entuzjazm 😈 ale nie możesz powiedzieć że żałujesz.
Gaweł chyba już morrumka to na dożywocie masz.
Robert ja tam chcę jechać zabierz mnie .

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 27 styczeń 2017 - 22:57

  • gaweł lubi to

#491 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:58

a nie myślałeś o otworzeniu składu opału ?? bo pewnie już troche badyli wytargałeś :D


  • eRKa lubi to

#492 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:59

I na moim ulubionym łowisku celność jest ważniejsza od odległości

Raz byłem i nie wierzyłem własnym oczom. Coś większego wyszło kiedyś z tych patyków?


  • BOB lubi to

#493 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:00

Rafał potrafię rozbudzić entuzjazm ale nie możesz powiedzieć że żałujesz.
Gaweł chyba już morrumka to na dożywocie masz.
Robert ja tam chcę jechać zabierz mnie .

Nie, nie żałuję , a że apetyt rośnie w miarę jedzenia to szykuje się jeszcze jeden zestaw do UL castingu.



#494 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:02

To widzę że tak jak u mnie choroba rozwija się w zastraszającym tempie. Ajak ktoś by chciał korepetycje z ul castingu to polecam Andana, 0,7 grama w sajgonie powtarzalnie za każdym razem. Zresztą Adi łowi tylko castem i na wszystkie przynęty które robi, a dużo jest raczej muchowych .

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 27 styczeń 2017 - 23:08


#495 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:06

..."Raz byłem i nie wierzyłem własnym oczom. Coś większego wyszło kiedyś z tych patyków?"...

 

Mój przyjaciel, który ma tam działkę zaliczył przy mnie jedną ze swoich metrówek ... i ja zaliczyłem kaczodzioby metr na spoona Rapali.

Ryby wyjęte na styku czystej i zakrzaczonej wody :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 styczeń 2017 - 23:08


#496 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:57

Wracając do tematu wg. mnie na popularność Abu, Shimano i Daiwy wpływa: największa dostępność ,jakość , podatność na tuning i wartości użytkowe, kolejność przypadkowa. Nie znaczy to że nie miałem w rękach przez dłuższy lub krótszy czas w posiadaniu konstrukcji takich firm jak Lew's , Quantum świetna seria PT ciekawe rozwiązanie hamulca rzutowego,czy Okumy (nieśmiertelna sv) i Ardenta. I jeśli miał bym polecić coś na początek w zakresie 7 do 35 gram to poruszał bym się wśród nich. W każdej z tych firm znajdzie się odpowiednia konstrukcja tak z magnetykiem jak i odśrodkowym hamulcem. A nowy czy używany to już sprawa budżetu. Nawet w wypadku rezygnacji z castingu nie będzie problemu z odsprzedażą. I najważniejsze wśród tych firm przeważają sprawdzone konstrukcje na których wychowało się już wielu castingowców.

#497 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 28 styczeń 2017 - 00:50

Bob - w takim miejscu nie ma szans wyciągnięcia 1m kaczki - co Ty tu za bajki opowiadasz! ;p ;)

Też mam podobne walory wody u mnie i szkoda pomiędzy lub nad lasem łowić bo zaraz "ładny ryb idzie w piz..u" z kotwami w pysku. Najlepiej na skraju tego z otwartą wodą.

A co do tematu to szukałbym wśród sprawdzonych maszynek, ze sprawdzoną i trwałą przekładnią i całym mechanizmem i nie szedł bym na skróty i łatwiznę

#498 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 styczeń 2017 - 09:51

..."Najlepiej na skraju tego z otwartą wodą."...

​I tak też napisałem i tak było ... bez bajdurzenia  :P  :D 

Co do zasady wyboru multika nie mam uwag :) 



#499 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 styczeń 2017 - 18:16

Więc po kolei.

 

Paweł - Nie spotkałem tutaj pozytywnej opinii o multikach firm innych niż te trzy.A chętnie bym taką zobaczył.

Robert - Tylko tyle, że nie sprzedaję używanego sprzętu.(jeszcze hahaha)

Paweł - Robiłeś jakieś pomiary? Ot choćby w odległości rzutu.. Czy to tylko subiektywne odczucie?

 

Piotr - Właśnie się naczytałem że tak jest i też chciałbym spróbować.Ale nie do lekkiego lecz raczej do dużych przynęt -  + 50 g.Tam, gdzie tradycyjne stałoszpulowce niezbyt się sprawdzają.

A później - może i lżej zejdę...

 Romek, jest mnóstwo konstrukcji multików,które nadają się do tego zakresu. Celowo nie piszę: podołają.Podoła każdy,prawie. Chcesz lekki spis tych młynków?To napiszę o sprawdzonych, ze średniej półki cenowej ,nie najnowszych:

1.Shimano : Curado 201E, 201DPV, 201DHSV,Bantamy 201, Chronarch 201E,Scorpion 1501, Scorpion XT 1501, Metanium XT 2005, Chronarch 101

2.Daiwa: Tatula 100, 150, Advantage, Procaster, Procaster Rojo, TD Luna 103L, Alphas 105, Stare TD,

3.ABU: Cała seria Revo: S, SX,STX, Premier, 4601, Morrum 3601

4.Tica:Caiman 101DJ, Tica Tactica

5.Quantum:Smoke 101,151,Tempo,Energy,EXO, Accurist

6.Lew's :Tournament,BB1, itp,

7.Pflueger:Trion, President, Patriarch, Supreme itp

8.Okuma: VS, Aveon

 To tak na szybko. To są w miarę budżetowe konstrukcje. O droższych pisać nie będę. Jest ich wiele, ale rzadko początkujący sięga na tą półkę. Chociaż są takie przypadki. :)



#500 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 styczeń 2017 - 22:36

Witam Jak kolega wyżej napisał trzeba zaczynać od średniej półki żeby zachorować na chorobę na dłużej.Niski budżet to porażka .Ja sam to przeżyłem bo nie czytałem na forum postów o multikach .Zacząłem od Daiwy MEGA FORCE to była totalna porażka ale na krótko chyba jeden sezon .Polecam takie fora żeby nie popełniać błędów przy zakupie sprzętu ....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych