Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 16 marzec 2017 - 05:48

Witam, ktoś miał styczność z modelem: Mikado Specialized Varied Jerk Cast 198cm 15-65g i może kilka słów o nim napisać?

Załączone pliki



#582 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 06:42

Koledzy doradźcie - poszukuje kijka pod łowienie sliderami.

Wytyczne:

- długość do 2,1m - może być jednoskład

- cw. i tu zależy mi na tym by komfortowo obsłużyć slidera 7s ale i 10s podoła z tym że to taki max na co będe łowił.

- kij ma ładnie pracować pod rybą tak, żeby nawet 60 szczupak ładnie na tym poszalał - nie chcę kija od szczotki i chyba najważniejsze żeby się pięknie ładował podczas rzutu bo to głównie łowienie z brzegu będzie

- miałem już daiwa powermesh baitcast 10-30 i powiem, że czegoś takiego właśnie chciałbym uniknąć - jak dla mnie za sztywny, fajnie się prowadziło przynęty ale to raczej kij pod sandacza nie szczupaka

- najlepiej jakby był to jakiś seryjniak

- cena do 400pln

- będzie wspołpracował z tatula 100hsl

ktoś pomoże ?  ;)

Fenwick HMG tylę że będzie kosztował więcej niż 400zł



#583 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2017 - 08:07

O tym Fenwicku HMG dużo słyszałem dobrego - tylko który model wybrać ? 



#584 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2017 - 09:44

Ja mam 2,13 w jednej części , wyrzut do 28g. Górna granica jest całkowicie zaniżona. Kijaszek na luzie ogarnie wabiki +/- 80 gram. Ogólnie jestem zadowolony i śmiało mogę polecić ten kijaszek. Atutem jest także dożywotnia gwarancja.



#585 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 16 marzec 2017 - 09:49

 Mały artykuł o HMG :)  : http://multiplikator...zet/86-hmg-test



#586 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 12:38

Kolego Rebus polecić Ci mogę Daiwa Generation Black Crazy Cranker do 40g wyrzutu. Świetny kij z zapasem mocy który pociągnie spokojnie przynęty w granicach 60g. Kij o akcji parabolicznej . Solidny, ale dający dużo frajdy z holu (nie jest o kij od szczotki). Bardzo przyjemna praca blanku pod rybą.  Amortyzuje pieknie zrywy przeciwnika. Jeżeli chciałbyś coś delikatniejzego to polecam AbuGarcia Veritas do 30g w jednym składzie. Pierwsze wrażenie sprawia sztywnego kijaszka, ale ugięcie ma bardzo fajne i mi osobiście przypadł do gustu ten patyk, ale o sliderach 10 i innych przynętach o podobnej wadze z tym kijem mozesz raczej zapomnieć.


  • Rebus lubi to

#587 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2017 - 06:42

SG butch light HLNT2  205cm  15-42g  Ja mam do 60g i jestem zadowolony.Ten ponoc da rade i do 60g.

 

Kolego , nie pisz bzdur. Jak do takich przynęt , to niech weżmie SG butch light HLNT2  205c do 60g. Kij dobrze pracuje, dobrze ładuje , nie jest pałą ,tani, delikatny zapas mocy , a Ty m.u mówisz o 42g do Slidera 10s.



#588 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 17 marzec 2017 - 10:16

Kolego , nie pisz bzdur. Jak do takich przynęt , to niech weżmie SG butch light HLNT2  205c do 60g. Kij dobrze pracuje, dobrze ładuje , nie jest pałą ,tani, delikatny zapas mocy , a Ty m.u mówisz o 42g do Slidera 10s.

Nie wiem ,moze nie doczytalem. Kolega szuka kija, zeby komfortowo obsluzyl Slidera 7 a czasami 10.Czy kij do 60g obsluzy komfortowo Slidera7? ,mam watpliwosci. Sam chcialem teraz kupic tego do 42g, ale przeczytalem na forum ze ciezar jest zanizony, i daje rade wiecej. Niestety, na szybko nie moge znalesc tego artykulu, nie wiem czy czytalem na Polskim ,czy Niemieckim forum. Moze i pisze bzdury, ale napisalem to co i przeczytalem.Sam mam pare SG i jestem zadowolony


Użytkownik adam 13 edytował ten post 17 marzec 2017 - 10:17

  • Rebus lubi to

#589 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 marzec 2017 - 10:42

Niedawno kupiłem tego do 42 g.
Nie łowiłem nim jeszcze, ale mam porównanie z MHX MB843-2. Z MHX, 50 g lata aż miło.
Savage wydaje się być odrobinkę słabszy.
Wg. mnie (tak na sucho) Slider 10 S (46 g) to maksimum jego możliwości.
W maju zweryfikuję moje przypuszczenia nad wodą.
A.

#590 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 17 marzec 2017 - 10:45

 Mam SG butch light HLNT2  205cm do 100gr. i górna komfortowa granica ,to jakieś 80gram . Rzucałem ciężej ale trzeba już kontrolować - Pig Shad JR 70gr.+główka 15gram to moim zdaniem granica komfortu . Mam też SG buchwalker-a w spinie ,do 60gr. i moje odczucia są podobne - komfort to jakieś 50gr . powyżej jest już lekko przeciążony .



#591 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 18 marzec 2017 - 17:55

Witam zmontowałem swój pierwszy zestaw i mam problem z plecionka. Wydaje mi się ze złe nawinełem bo pod obciążeniem wcina się w resztę plecionki wydaje mi się ze jest za luźno nawinięty. Prosiłbym o podpowiec jak tego uniknąć

#592 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 marzec 2017 - 18:55

Nie wiem ,moze nie doczytalem. Kolega szuka kija, zeby komfortowo obsluzyl Slidera 7 a czasami 10.Czy kij do 60g obsluzy komfortowo Slidera7? ,mam watpliwosci. Sam chcialem teraz kupic tego do 42g, ale przeczytalem na forum ze ciezar jest zanizony, i daje rade wiecej. Niestety, na szybko nie moge znalesc tego artykulu, nie wiem czy czytalem na Polskim ,czy Niemieckim forum. Moze i pisze bzdury, ale napisalem to co i przeczytalem.Sam mam pare SG i jestem zadowolony

Kiedyś była taka seria w Dragonie: Dragon Millenium Jerk 60-120g.Bez problemu latały siódemki slajderowskie.( oczywiście bliżej niż 10-siątki).Slider, to bardzo lotna przynęta, da się nią rzucić prawie każdą pałą, dedykowaną do jakiś 100g. Oczywiście, mam na myśli wersję tonącą, czyli 21 g.



#593 OFFLINE   BamboTM

BamboTM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaChrzanów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 marzec 2017 - 11:16

Witam, już od pewnego czasu zastanawiam się nad swoim pierwszym zestawem castingowym jako że w tej dziedzinie jestem totalnym laikiem to ciężko mi do końca coś zdecydować lecz cały czas powraca chęć spróbowania czegoś nowego...

Chciałbym skompletować zestaw do łowienia z brzegu  pod szczupaka do gum, niekiedy jakiegoś woblera w gramaturach tak od 35g do 60/70 g(taki 4play 19cm to raczej max).

Mutlik chciałbym zastosować: Tatula 100HLS z tego co wyczytałem to powinna dać rade z takimi przynętami.

Kij chciałbym nabyć tak do ok 300zł jest ktoś mi coś w stanie doradzić by dobrze to wszystko razem zagrało????

Pozdrawiam 



#594 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 marzec 2017 - 21:34

Fenwick GT70MH-F do 1 1/4 oz
O wędce trochę już zostało napisane a ja mogę jeszcze raz wszystkie pozytywne opinie potwierdzić. Wędka niesamowicie uniwersalna( jak na moje to 10-100), czuła i bardzo ciężko ja uszkodzić.
Jest to starsza seria wiec będziesz musiał poszukać używki i dołożyć pewnie z 50zl

Użytkownik erqgth edytował ten post 20 marzec 2017 - 21:35

  • BamboTM lubi to

#595 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 26 marzec 2017 - 16:22

Koledzy, potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego zestawu castingowego.

Multika już wybrałem po lekturze forum wybór padł na TATULA 100XSL Type R.

Natomiast nie mogę  się zdecydować co do wędki.

Szukam kija który obsłuży głównie jerki  25-60 gram, kijek do łowienia z łodzi przeważnie na jeziorach.

Zastanawiam się nad tymi dwoma:

1. Dragon HM69 Slider Cast 205/21-60g

2. Sakura Trinis 662HX 198/14-70g

Te 2 kijki już macałem i wydają się ok, jednak przy moim nikłym doświadczeniu nie potrafię wybrać tej właściwej.

 

Oczywiście inne propozycje mile widziane



#596 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2017 - 16:42

Koledzy, potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego zestawu castingowego.

Multika już wybrałem po lekturze forum wybór padł na TATULA 100XSL Type R.

Natomiast nie mogę  się zdecydować co do wędki.

Szukam kija który obsłuży głównie jerki  25-60 gram, kijek do łowienia z łodzi przeważnie na jeziorach.

Zastanawiam się nad tymi dwoma:

1. Dragon HM69 Slider Cast 205/21-60g

2. Sakura Trinis 662HX 198/14-70g

Te 2 kijki już macałem i wydają się ok, jednak przy moim nikłym doświadczeniu nie potrafię wybrać tej właściwej.

 

Oczywiście inne propozycje mile widziane

Po co Ci takie przełożenie??? Weź HSL. Wystarczy i dłużej posłuży. Lżej też będzie się kręciło. 



#597 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2017 - 17:14

Może coś z tej serii?

http://allegro.pl/dr...6736407128.html

Jeszcze wczoraj był na wyprzedaży u tego sprzedawcy Team Dragon 195cm do 70 g. Teraz jest już tylko w wersji 185cm



#598 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 26 marzec 2017 - 18:24

BOB, czy ten kijek nie będzie za sztywny żeby rzucić np. Sliderem 7?



#599 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 marzec 2017 - 18:49

W mojej ocenie (sklepowej, na sucho) i na podstawie ocen/artykułów/testów kolegów nie tylko z tego forum ten kij jest przeszacowany i nie ogarnia swobodnie nawet 70g a w dole może zejść dużo niżej. Więc Slider 7S ogarnie spokojnie a 7F ... ? nie wiem. Jednak biorąc pod uwagę multik jaki planujesz podpiąć to pewnie da radę. 

Problem polega tylko na tym, że chciał byś mieć jeden kijek/zestaw do wszystkiego. Sam się przekonasz, że takie cuda ... możliwe tylko w "Erze" ;)  :P  :D


  • golsyl lubi to

#600 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 26 marzec 2017 - 19:19

Jako że to pierwszy zestaw castingowy to niestety musi służyć jako uniwersał :).

Skłaniam się żeby zamówić proponowany przez Ciebie kij, zwłaszcza że cena jest dużo niższa od moich typów.

Czy możesz go porównać do tego HM69 Slider?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych