Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 czerwiec 2018 - 19:24

Tatula vs Revo... To tak jak Audi czy BMW... :) Prawda jest taka, że obojętnie co kupisz będziesz tak samo zadowolony bo to dwie dobre konstrukcje.

 

W błędzie letko zayebistym jesteś bo to też kwestia silnika czyli przełożenia i jesteś w czarnej d ... ie jak się pomylisz ... ?



#1382 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 19:45

Chłopaki, celem poszukiwań kija pod moje potrzeby oglądam cały dzień strony w necie, czytam opinie dot. kijów castingowych StC (wieje jak smok i na ponton nie pogoda).

 

Wychodzi mi, że najlepiej pod to co chcę spisze się LXC70MF2 (17 LB mocy, niby do 18g, ale mam LXS76MF2  w spinie i ogarnia bez problemu 25g+4", a dołem 7g+3" lub 5g+4") i zastanawiam się czy LXC70MHF2 nie będzie zbyt mocny......

Oglądałem jeszcze serię Mojo Bass na 2016 r. (węgiel SC III), tyle że tam są 1składy no i przepaść technologiczna w stosunku do serii xtreme. 

Powiedzcie mi czy celować w tego LXC70MF2 czy szukać jeszcze innego kija? Ma to być zestaw DEDYKOWANY połowom sandacza, inne gatunki mnie na niego nie interererere, na to przyjdzie jeszcze czas żeby skompletować kolejne zestawy. 

 

EDIT: Jest jeszcze LBC71MF tyle że to jednoskład, ale wygląda obiecująco. 


Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 30 czerwiec 2018 - 20:04


#1383 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:06

Przerabiałem ten problem w zeszłym roku tzn cast o podobnych parametrach tylko i wyłącznie pod sandacza. Długo nie mogłem się zdecydować. Zmarnowałem chyba miesiąc życia na grzebanie w internecie. W końcu stanęło na kijku zbudowanym na Matagi Super Shore MH + Daiwa Tatula.
  • WojtekCIN lubi to

#1384 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:25

Super, tylko że ja chcę tylko i wyłącznie StC i to wyższe serie - od Avida w górę. Nie mniej jednak dziekuję za odpowiedź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1385 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:52

Chłopaki, celem poszukiwań kija pod moje potrzeby oglądam cały dzień strony w necie, czytam opinie dot. kijów castingowych StC (wieje jak smok i na ponton nie pogoda).

 

Wychodzi mi, że najlepiej pod to co chcę spisze się LXC70MF2 (17 LB mocy, niby do 18g, ale mam LXS76MF2  w spinie i ogarnia bez problemu 25g+4", a dołem 7g+3" lub 5g+4") i zastanawiam się czy LXC70MHF2 nie będzie zbyt mocny......

Oglądałem jeszcze serię Mojo Bass na 2016 r. (węgiel SC III), tyle że tam są 1składy no i przepaść technologiczna w stosunku do serii xtreme. 

Powiedzcie mi czy celować w tego LXC70MF2 czy szukać jeszcze innego kija? Ma to być zestaw DEDYKOWANY połowom sandacza, inne gatunki mnie na niego nie interererere, na to przyjdzie jeszcze czas żeby skompletować kolejne zestawy. 

 

EDIT: Jest jeszcze LBC71MF tyle że to jednoskład, ale wygląda obiecująco. 

Niestety ciężko znaleźć coś fabrycznego w dwóch kawałkach. No chyba, że sobie coś zbudujesz na blankach ST. Croix. 

 

Jeśli jednak dopuszczasz jedną część, to polecam LBC70MHMF. Spokojnie łowię na gumy na główkach od 6 g i nie mam problemu z wyczuciem opadu. Sekcja szczytowa jest na tyle delikatna, że nie ma mowy o spadach sandaczy, wędzisko fajnie pracuje już pod 40 cm maluchami, a moc drzemiąca w blanku pozwala na hol konkretnych okazów.

 

W ramach eksperymentów pokuszę się o przezbrojenie TRS70MF2 na wersję cast. Mam nadzieję, że te 7 gram "z dołu" sugeruje, że sandacza też da się spokojnie zaciąć, z drugiej strony 12 funtowy blank podpowiada, że może być z tym różnie. Się zobaczy. Jak będzie z podbiciem gumy też okaże się w praniu.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 30 czerwiec 2018 - 20:57


#1386 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:17

Ja już to zrobiłem parę lat temu, Hubert. Jeno z MLF2. To mój najlżejszy kij castingowy. Lżej nie łowię. Ogarnie wszystkie okonie i szczupaka na lekko.Z 12 lb ogarniesz przyłowy większych szczupaków, natomiast dołem ciężko będzie zejść poniżej 4g+gumka.


  • Koincydencja lubi to

#1387 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:23

To chyba jednak albo zdecyduję się na LXC70MF2 albo LBC71MF.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Koincydencja lubi to

#1388 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:29

:good: Niżej nie ma potrzeby, od tego jest inny St. Croix. Wszystkie ex fasty, fasty z którymi miałem do czynienia były dla mnie jakieś takie "drętwe", "suche". Ciężko było się z nimi dogadać, dlatego teraz czas na eksperyment z poczciwym SCII. Chyba mi jednak bliżej do amerykańskiej myśli rodbuildingowej. Nawet nie przeszkadza mi fabryczne zbrojenie.

 

Koniec OT, bo to nie o St. Croix.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 30 czerwiec 2018 - 21:42

  • Alexspin lubi to

#1389 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 15:59

Witam wszystkich,
w najbliższym czasie chciałbym rozpocząć swoją przygodę z castingiem, dlatego potrzebuję od Was porady... Jestem na etapie poszukiwań pierwszego zestawu, trochę już poczytałem, mam już jakieś typy, ale chciałem się upewnić czy aby na pewno idę w dobrą stronę (tym bardziej że sprzęt tani nie jest...) A więc tak, łowię głównie na jeziorach szczupaki z pontonu i taki jest cel. Chciałbym na początek używać przynęt o wadze 40-80g (slidery, woblery) Na chwilę obecną myślę nad zestawem:
- Daiwa Tatula SV TW 103 HSL (czy nie za słaby? a może coś innego?
- Dragon Viper Pro Jerk Cast 80 (tu w sumie nie mam pojęcia jaki kij, a pomachać nie mam gdzie..., także strzał, może ktoś coś podpowie?
- plecionka Power Pro 0,23 (czy nie za cienka do nauki?)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

#1390 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 lipiec 2018 - 16:08

Na szpulkę SV nawiniesz ok 90 m plecionki 16 lb. Te 0.23 :blink:  to 20 lb, więc nawiniesz jej znacznie mniej. Chyba potrzebujesz głębszej szpuli.



#1391 OFFLINE   sowixus

sowixus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 16:20

No rzeczywiście... A lepiej wziąć np Tatule CT 200HSL czy CT 100 HSL dla przynęt o których pisałem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

#1392 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 lipiec 2018 - 16:55

Bierz 200, możesz poszukać Daiwę Alphasa 150. Są jeszcze fajne konstrukcje Shimano, Abu. Ale ktoś inny Ci doradzi.

 

I rada najważniejsza http://jerkbait.pl/f...20-baitcasting/

 

wątki o łowieniu na ultra lekko, lekko, średnio, ciężko, bardzo ciężko. Pasjonująca lektura na nudne wieczory. Zapewniam, że mnóstwo ludzi miało podobne dylematy i Twój nie jest jakiś wyjątkowy.  :good:



#1393 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 02 lipiec 2018 - 17:17

Mam Tatulę SV TW 103 HSL i Tatulę 200 HSL. Pod szczupaka zdecydowanie 200 HSL...

#1394 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:06

Witam,

zastanawiam się czy jest możliwość zmontowania zestawu którym da się obsłużyć zarówno jerki jak i troling/ dorożkę. Waga przynęt jerków do 100g a troll to sdr-y 10-11cm(mocno pracujące), Zależy mi na obniżeniu wagi dotychczasowego zestawu i pomyślałem że z castem to się może udać.  Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów czy da się pogodzić coś takiego ?



#1395 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:12

Pytanie: wolisz jerkować długim miękkim kijem trollingowym czy trollingować krótkim sztywnym kijem castingowym? :)



#1396 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:21

Myślałem raczej o czymś co było by kompromisem akcji i długości (np. długości 2.1-2.2), Wiem że jednym kijem nie da się komfortowo obstukać wszystkiego ale może znajdzie się ktoś kto zmontował zestaw który sprawdza w takim łowieniu i chce się podzielić wiedzą.



#1397 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 lipiec 2018 - 20:28

Znam kolegów, którzy swimbaitowym kijem 2,2 ogarniającym 120gr również jerkują, prowadząc kij w bok. A więc da się...

Kij ogarnie również takie przynęty trollingowe


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 lipiec 2018 - 20:31

  • @Brig lubi to

#1398 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 29 lipiec 2018 - 21:31

Znam kolegów, którzy swimbaitowym kijem 2,2 ogarniającym 120gr również jerkują, prowadząc kij w bok. A więc da się...
Kij ogarnie również takie przynęty trollingowe


Ja tak próbuję z m1 244cm.A jerkuję pod pachą w bok😆
  • rothen i @Brig lubią to

#1399 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 29 lipiec 2018 - 22:18

M 1 35 lb bardzo ładnie buja na boki 



#1400 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 30 lipiec 2018 - 07:57

Kije którymi łowicie są w 1 czy 2 kawałkach?. Przeglądałem ostatnio oferty znanych mi firm i w dwóch kawałkach raczej nie ma wielkiego wyboru.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych