Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:41

Wielka szkoda, że ten temat nie jest aktualizowany, gdyż byłby bardzo pomocny "tzw źródło pierwszego kontaktu", tym bardziej, że jest oparty na opiniach użytkowników danego sprzetu.

 

Tak, też ubolewam nad brakiem aktualizacji tego działu, bo zamysł był jak najbardziej właściwy. Ze swojej strony, na koniec sezonu, umieszczę opisy tego co sam używam 


  • SID lubi to

#1462 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:51

Bo taki temat powinien wisieć na samym początku działu baitcasting, a nie gnić w odmętach zasobów jb.pl!


  • pointman, Alexspin i SID lubią to

#1463 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 23 sierpień 2018 - 14:13

Nie wiem czy tutaj ale zapytam może ktoś użytkował kijek Daiwa Prorex XR Baitcast 1.80m 8-35g?
Szukam czegoś na początek z cw 40-60g ani niżej ani więcej ten zestaw by nie rzucał.

#1464 OFFLINE   Watchmaker

Watchmaker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 październik 2018 - 10:17

Panowie witam serdecznie. Przybywam z prośbą o radę, albo rad kilka. Jestem początkującym wędkarzem, łowię na razie tylko wagglerem. Chciałbym też spróbować swoich sił z drapieżnikami. Bardzo podoba mi się temat baitcastingu i wolałbym pominąć zwykły spining i zacząć od razu od pazura choć wiem, że pewnie będziecie odradzać. Moje najbliższe łowisko to rzeka dość płytka i ze sporą ilością roślinności sięgającej powierzchni wody przy brzegach oraz płytkie jeziora. Interesuje mnie łowienie bliżej powierzchni własnie ze względu na potencjalną utratę przynęt w roślinności. Chciałbym abyście pomogli mi dobrać sprzęt od a do z czyli kij, multik, plecionkę, przypony, przynęty. Borykam się z tematem już jakiś czas, budżet mam ograniczony. Na multik + kij chciałbym wydać nie więcej niż 500 zł. Myślę o układzie kij do 150 multik do 300. Myślałem tak wstępnie o Shimano Caius A151 albo D.A.M Quick Speedcore a wędkę Mikado Excellence Baitcast Contact 198 10-35g. Z przynęt interesują mnie na pewno jakieś tańsze na początek jerki powierzchniowe, bardzo podobają mi się poppery. Nie mam w ogóle rozeznania co do gramatur kijów i przynęt spiningowych i castingowych. Nie wiem co się opłaca kupować. Jeżeli np można kupić taniej większe przynęty i kije do nich i polecicie zaczynać od takich to ja się chętnie takiej rady posłucham. Te 10-35 to stad że się naczytałem o uniwersalności takich kijów. Chętnie przyjmę też poradę w jakim sklepie taki sprzęt zamówić, żeby nie przepłacić. Każdy ma swój, różny od innych asortyment ale ceny najpopularniejszych fantów potrafią się bardzo mocno różnić z tego co zauważyłem. 


  • WojtekCIN i Alexspin lubią to

#1465 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2018 - 18:59

To że zaczynasz od castingu nie od spina to lepiej. Spinningowe nawyki trochę przeszkadzają w podczas nauki castingu  ;)

Jakie ryby i na jakie przynęty chcesz łowić?

Pozdrawiam.


  • Alexspin lubi to

#1466 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 05 październik 2018 - 19:01

Z takiego budżetu nic.dobrego nie będzie, nawet wspomnień:)
  • Łowca.b lubi to

#1467 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2018 - 19:04

Jak dołoży 150-200zł to z pewnością da rade


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Alexspin lubi to

#1468 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 październik 2018 - 19:13

Kolegohttp://jerkbait.pl/u...590-watchmaker/
Przy odrobinie szczęścia dasz radę. Przyzwoity na początek multiplikator kastking royale legend to koszt około 150 zł. Na wędkę pozostaje 350, ale na sławnym alledrogo i jego klonie olx kupisz dragona guide select za około 250 zł. I zostanie Ci stówka na przynęty, ktore z kolei musisz dobrać pod rybki. Jak Ci się spodoba to wydatki dopiero się zaczną ...😀
  • Alexspin i Watchmaker lubią to

#1469 OFFLINE   Watchmaker

Watchmaker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 październik 2018 - 19:42

Jakie ryby zamierzam łowić? Oczywiście szczupaki i okonie. Sandacze, klenie, jazie i bolenie... i na suma mam gdzie jechać od czasu do czasu ale to wszystko chyba nie tym jednym pierwszym kijem jak mniemam? 



#1470 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 październik 2018 - 19:47

Na pewno nie choć okonia i szczupaka oraz sandacza i małego sumka wspomniany przeze mnie guide select jak nie będziesz mieć nic innego ogarnie. Na początek zabawy kij naprawdę dobry delikatnie rzecz ujmując. Jak Ci sie cast spodoba to szybko zaczniesz iść w tzw. specjalizację, a wtedy piniądz, piniądz i jeszcze raz piniądz będzie Ci bardzo potrzebny 😀

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 05 październik 2018 - 19:50

  • Alexspin lubi to

#1471 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2018 - 19:54

Jakie ryby zamierzam łowić? Oczywiście szczupaki i okonie. Sandacze, klenie, jazie i bolenie... i na suma mam gdzie jechać od czasu do czasu ale to wszystko chyba nie tym jednym pierwszym kijem jak mniemam?

Na znanych portalach aukcyjnych jest kijek Major Craft Go Emotion GEC66ML za 280zł. Mam ten model i szczerze polecam, bo to bardzo udana seria. Łowie nim sandacze, okonie, szczupaki i myślę że klenie i bolenie też ogarnie. Za resztę poszukaj Tatuli lub Revo LT
Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik xeniowy edytował ten post 05 październik 2018 - 19:56


#1472 OFFLINE   Łowca.b

Łowca.b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Michal

Napisano 05 październik 2018 - 20:11

Kolega Tomek dobrze Ci podpowiada, bdb fajny kij. Od siebie dodam żebyś wybrał nie za cienką plecionkę cztero-splotowa dobrze się sprawdzają, ewentualnie żyłkę 0.30 

Powodzenia



#1473 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 05 październik 2018 - 21:16

A jednak kiedyś było łatwiej zacząć przygodę z castingiem. W tym budżecie, który podałeś, spokojnie się zmieściłem. Teraz jest zawrót głowy, dla początkujących.Reakcja rynku na popyt.Uczciwie stwierdzam, iż sam musisz dojść do tego, co Ci pasuje.


  • golsyl i S.N. lubią to

#1474 OFFLINE   Watchmaker

Watchmaker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 październik 2018 - 22:30

https://pl.aliexpres...sOrigTitle=true

 

Takie cudo sobie chyba sprawię po namyśle. Nie zagłębiając się zbytnio w ideologię taką czy inną nie mam nic przeciw towarowi z Ali

 

I do tego plecionkę od nich od razu bo podobno niezłe też mają. Pytanie tylko jaką grubość i kolor i czy to ta zachwalana.

 

https://pl.aliexpres...sOrigTitle=true

 

Pozostanie wybrać kijek i coś do uwiązania. Wolałbym jednak nie szukać używanych wędzisk i kupić kijek nowy.

 

Jeszcze mają wędki 

https://pl.aliexpres....4f7b7141WiFVIJ

ale to jest 7-55g... 


Użytkownik Watchmaker edytował ten post 05 październik 2018 - 22:52


#1475 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 październik 2018 - 06:33

Kolega Tomek dobrze Ci podpowiada, bdb fajny kij. Od siebie dodam żebyś wybrał nie za cienką plecionkę cztero-splotowa dobrze się sprawdzają, ewentualnie żyłkę 0.30 

Powodzenia

Nie zaczynaj od żyłki, to jakaś pomyłka, żyłka "puchnie" podczas rzutów i broda murowana. Przy plecionce też nie unikniesz bród, nie unikają ich również doświadczeni castingowcy, ale plecionkę łatwiej rozplątać, a żyłkowa broda to od razu nożyczki. Plecionka 0,22/25Lb będzie optymalna, a max to 0,25/30Lb.

 

Na Twoim miejscu brałbym wędzisko MH 2,28m/10-45g

HTB1ZukIA1OSBuNjy0Fdq6zDnVXaj.jpg

powinno Ci się przyzwoicie zgrać z tym multiplikatorem.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 październik 2018 - 06:40


#1476 OFFLINE   Kejkosz

Kejkosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 06 październik 2018 - 06:45

Mh do 60lb ze szczytem 2.4 mhmh toż to laga do karczowania a nie wedka

#1477 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 październik 2018 - 07:40

Ale model M c.w. 7-18g, na początek przygody z castingiem zdecydowanie zbyt lekki.

Ja zaczynałem od Black Rocka 10-35g z topem zbliżonej średnicy i chwalę sobie że taki mi polecono. Przynajmniej nauczyłem się rzucać.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 październik 2018 - 07:41


#1478 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 październik 2018 - 07:58

Miałem jednego chińczyka i spokojnie można go było przeciążyć o co najmniej 20 procent tak jak dragona czy sentkroja ... Może nich kolega określi wielkość przynęt jakich zamierza używać to łatwiej będzie dobrać wędzisko ...


  • Alexspin lubi to

#1479 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 październik 2018 - 08:06

Większość wędzisk na naszym rynku, bez protestu wytrzymuje przeciążenia około 20%, tyle że 18g x 1,2 = 21,6g a to według mnie i tak trochę mało jak na początek castingu, ale to tylko moje zdanie, a ja uważam się nadal za laika, więc mogę się mylić... ;)

 

Ps

Sławku, nota bene moja wiedza opiera się na naukach kolegów, między innymi Twoich i po osobistych doświadczeniach nie krzywduję sobie, że was słuchałem... :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 październik 2018 - 08:46


#1480 OFFLINE   Watchmaker

Watchmaker

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 06 październik 2018 - 08:43

Jakich przynęt zamierzam używać nie wiem jeszcze sam. Dla kogoś, kto już trochę łowi jest to proste i oczywiście jak najbardziej uzasadnione pytanie. Sek w tym, że ja zaczynam od zera i wiem tyle, ile oczy moje widziały na ekranie komputera. Na pewno będą to różnorodne przynęty. Będę sprawdzał blachy, woblery i gumy. Przynęty od klasycznego spiningu, które są zazwyczaj chyba dość lekkie jak i typowo castingowe jerki. Na początek będą to pewnie raczej proste w prowadzeniu wszelkiej maści woblery zwłaszcza te powierzchniowe i pracujące płytko np poppery. Nie wiem za bardzo jak to jest z gramaturami takich przynęt dopiero się rozglądam. 

 

Co do kija Royal Legend to jedno muszę przyznać na pewno... jest bardzo ładny ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych