Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#141 ONLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 09 marzec 2015 - 19:54

Bo ma napis JB :)
Abu 4-5-6 mają tę same bebechy, więc teoretycznie nawet 4 jest mocniejsze, bo węższe....to i mniejsze przeciążenia.

#142 OFFLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 09 marzec 2015 - 20:03

 

Witam,
 
przymierzam się za złożenia swojego pierwszego w miarę uniwersalnego zestawu castingowego, będę wdzięczny za porady bardziej doświadczonych użytkowników.
 
Przeznaczenie:
Chciałbym, że zestaw obsługiwał przynęty o gramaturze 30-60g, będzie używany do:
-jerków typu slider 10, fatso 10 itp.
-kogutów 35g
-trollingu
 
Multiplikator:
Na bazie tego co wyczytałem w sieci rozważam:
Shimano Citica 201 E
Daiwa Taltua 
SHIMANO Curado 201G7 Baitcaster Reel
Tu pytanie na który się zdecydować aby dobrze się komponował do całego zestawu, a może coś jeszcze innego?
Budżet na mulitik do 600zł
 
Kij:
Na ten moment ma na oku jedynie Dragon Mulenium HD Fatso Jerk 25-60, chciałbym aby kij możliwie jak najmniej "pałowaty" ale radził sobie dobrze z przynętami o  gramaturze 30-60g.
Budżet- na pewno mniej niż na multiplikator.
 
Plecionka:

Power Pro 0,15mm 9kg

 

z góry dzięki za pomoc
gam8it

 

Hej !

 

Ja swojego pierwszego casta, składałem tak jak Ty pod w/w przynęty. Wybrałem Curado201DHSV i kij Lamiego z serii G1000. Jednak na czas reklamacji użytkowałem Dragona Millenium przez parę m-cy i złego słowa nie mogę napisać. Kij fajnie ładował wobki. Jednak nie wyciągnąłem dzięki niemu żadnego potwora ;), tak więc nie mogę nic więcej odnośnie amortyzacji tego patyka napisać. 

Cały zestaw pracuje u mnie kolejny sezon bez szwanku.

 

Pozdrawiam



#143 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 09 marzec 2015 - 20:04

Czemu jb wytrzyma a tamte nie ?

Nie miałem tego na myśli ... chodzi mi o to ze JB jest dedykowany do dużych przynęt a c3 i c4 są dedykowane do przynęt ponad 200g? Jak wytrzymają to spoko nie powiedziałem ze nie wytrzymają...

#144 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 marzec 2015 - 20:51

Szymon, a może nadeszła pora aby rady dla innych początkujących opierać na własnych.praktycznych doświadczeniach?

Bo cytowanie, nie zawsze dokładne, opinii innych jest właściwie tylko nabijaniem licznika postów.



#145 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 09 marzec 2015 - 21:31

Nie miałem tego na myśli ... chodzi mi o to ze JB jest dedykowany do dużych przynęt a c3 i c4 są dedykowane do przynęt ponad 200g? Jak wytrzymają to spoko nie powiedziałem ze nie wytrzymają...

wiesz nie o to zebym sie czepial - pytam z ciekawosci bo jak dla mnie JB byl c4 w przebraniu z troche lepszym hamulec rzutowym i nizszym przelozeniu. Myslalem ze moze cos je naprawde rozni. z c4 5601 mozesz rzucac 200 gramowymi klockami - co by tam mialo sie urwac ? :D


Użytkownik meme174 edytował ten post 09 marzec 2015 - 21:38


#146 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 09 marzec 2015 - 21:32

Szymon, a może nadeszła pora aby rady dla innych początkujących opierać na własnych.praktycznych doświadczeniach?
Bo cytowanie, nie zawsze dokładne, opinii innych jest właściwie tylko nabijaniem licznika postów.

Racja, przepraszam :(
Moim celem na tym forum nie jest nabijanie licznika a czerpanie informacji jak i ich udzielanie ...

#147 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 09 marzec 2015 - 21:49

Szymon, Robert, bez obrazy, dobrze prawi. Z amatora nagle stałeś się doradcą. Nie ganię Twojego zapału. Niewątpliwego zresztą, jednakże raczej praktyką  nie popartego.



#148 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 09 marzec 2015 - 21:53

Wszystko dobrze... :) rozumiem ;)
Pozdrawiam!

#149 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 marzec 2015 - 21:58

Bo Szymonie fajny chłopak jesteś. Aktywnie uczestniczysz i udzielasz się nawet na dwu forach. Masz ambicję, zapał i potencjał, który bardzo szanuję u młodych (niektórzy mówią nawet, że "masz jaja") ... i nie zmarnuj opinii na swój temat. Wszystkie te pozytywne cechy, dosmakuj jeszcze garścią pokory i szczyptą samokrytyki. Jestem pewien , że jeszcze nas zaskoczysz i niech to będą wyniki wędkarskie



#150 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 09 marzec 2015 - 22:10

Bo Szymonie fajny chłopak jesteś. Aktywnie uczestniczysz i udzielasz się nawet na dwu forach. Masz ambicję, zapał i potencjał, który bardzo szanuję u młodych (niektórzy mówią nawet, że "masz jaja") ... i nie zmarnuj opinii na swój temat. Wszystkie te pozytywne cechy, dosmakuj jeszcze garścią pokory i szczyptą samokrytyki. Jestem pewien , że jeszcze nas zaskoczysz i niech to będą wyniki wędkarskie

Dzięki Robert ;)

#151 OFFLINE   gam8it

gam8it

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 marzec 2015 - 07:44

panowie potrzebuje na szybko informacji, czy Daiwa T3 1016SHL-TW poradzi sobie z przynętami 20-60 g,

w sieci trudno o taka informację,

 

specyfikacja:
- przełożenie :  7.1
- moc hamulca : 5.0 kg
- waga : 180 gram
- pojemność : (0.330mm)-100m
- długość nawijanej linki ( 1 obrót korbką ) : 75 cm
- ilość łożysk : 8/1

 

z góry dzięki!


Użytkownik gam8it edytował ten post 14 marzec 2015 - 07:48


#152 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 14 marzec 2015 - 10:00

Poradzi sobie, ale jak długo? Te 60 to raczej chyba za dużo

#153 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 marzec 2015 - 10:04

Tego modelu nie miałem w łapie ale i ja poszukałem w necie. Wg tego da radę spokojnie. Inny Daiwy, którw znam w tej klasie ogarniają takie gramatury. I jeszcze patrząc na informacje zamieszczone na pudełku a dotyczące pojemności szpulki: nie bez powodu zapewne dane podawane są dla bardzo mocnych linek



#154 OFFLINE   dziamber

dziamber

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2015 - 17:48

Podpinam się pod temat. Też zamierzam zacząć przygode z jerkami (slider 7,10,  maxymalnie fatso10s itp) a więc szukam kijka który mi to elegancko obsłuży, a że jestem w temacie zielony to szukam pomocy i mam 3 opcje do 200zł

Dragon HD Millenium Fatso Jerk 1,95m 25-60g (na temat tego kijka znalazłem najwiecej informacji w większości pozytywnych)

Cormoran K-DON Jerk 1,95m 20-60g (troche lżejszy od Dragona natomiast bardzo mało na jego temat)

Mikado Sakana Hanta Jerk 2,10m <60g (najtańsza opcja i brak jakiejkolwiek informacji)

 

Jeżeli ktoś miał okazje używać albo chociaż trzymać w ręku któryś z kijków to bardzo proszę o opinie. Pozdrawiam



#155 ONLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 14 marzec 2015 - 17:55

Bierz dragona.....jest jeszcze wersja Express cast też fajne patyki



#156 OFFLINE   dziamber

dziamber

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2015 - 17:58

no właśnie jeśli dałobyrade to chciałbym takiego kijka w wersji spin czyli pod zwykły kołowrotek. Jeśli macie jakieś inne propozycje to też wchodzą w gre



#157 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 marzec 2015 - 18:33

Już coś chciałem doradzić ale w temacie wersji pod spin ... to ja milczę



#158 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 14 marzec 2015 - 18:34

Miałem express'a tyle ze w spinningu ;) użytkowalem cały sezon intensywnie! Codziennie rano i wieczorem :) jakościowo bardzo dobry, nie ma się do czego doczepić ... oczywiście pod koniec sezonu musiałem coś wykombinować i złamałem szczytówkę klapą od auta :) nasz wędkarski "majsterkowicz" naprawił i sprzedałem go ponieważ kupiłem coś lepszego ;)
Naprawdę dobrze go wspominam :)

#159 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 marzec 2015 - 19:58

Dragon o tyle dobry, bo sprawdzony w boju. Co do Cormorana. Masz rację, mało opinii. Ja mam TR-5 o niższym c.w (już nie produkowany) . Leży mi jego akcja i wykonanie za tą kasę.Cormorany są wizualnie ładniejsze niż Dragony, jednakże tej serii w łapie nie miałem. Niewykluczone, że jakbyś mógł pomacać, to wybór może padłby na Cormorana.



#160 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 marzec 2015 - 20:13

No dobra. Z powodu awarii mojego kija pożyczyłem na trzy tygodniowy wyjazd urlopowy tego Cormorana do 60g (w cascie). Potem zastanawiałem si e na cholerę wywalam kasę na jakieś cudaki? W mojej ocenie zdecydowanie lepszy od Dragona Millenium. Lżejszy , lepiej wyważony (choć znam Dragona i bardzo szanuję za trwałość i przewidywalność konstrukcji ) Cormoran ma konstrukcję 1/3 dolnik+ 2/3 szczytówka...prawie jedno skład. Super za tę kasę


Użytkownik BOB1 edytował ten post 14 marzec 2015 - 20:15

  • Novis i dziamber lubią to