Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:02

Źle stawiasz pytanie. Chcesz otrzymać odpowiedź, co lepsze, co będzie do wszystkiego czyli uniwersalne?. Takiej odpowiedzi nie dostaniesz (przynajmniej ode mnie).
Ale jak bym musiał, na początek wziąłbym 2,4 a i tak sam szybko stwierdzisz, że musisz kupić 1,9-2,1


Dzięki bardzo!

#1762 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:22

Mam i używam ten kij.
Gumy (nawet do 90gr) OK, woblery a nawet średni troll OK, jerki zdecydowania nie ...choć jak ktoś się uprze to muchę obsłuży ;) :D


A możesz coś więcej o kiju napisać? Np od ilu startuje? I coś ogolnie o charakterystyce. Jak to pod rybą gada itp?

#1763 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:29

Łooooj kolego, aleś dociekliwy ;) Dasz średniej klasy multik to od 20gr wystartujesz na lekko. Nie kuca pod 90 (tylko dać trzeba sensownej mocy plecionkę) 

Pod szczupłym 70cm się przygnie, pod 90cm głęboko się ugnie ale moc w dolniku jeszcze pozostanie (50 cm się nie odbije i nie spadnie)


  • Luckyguliver, Alexspin i MatB lubią to

#1764 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:39

Wielkie dzięki! Serio!



#1765 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 maj 2019 - 17:41

Panie i Panowie co myślicie o Shimano Beastmaster EX Casting 240cm 30-70g jako propozycji na pierwszego casta?
Ma ogarniać gumy, jerki i woblery w tym przedziale wagowym. Wiem wiem,trochę skrajne wymagania.
Mam okazję kupić używkę wiec nie popłynę gdyby casting nie przypadł mi do gustu.
Kołowrotek kupiłem niedawno tu na giełdzie od @Andana (Daiwa Lasheed 150L SF) i tak mi się zdaje, że była by to zgrabna para.
Dajcie znać co myślicie w tej materii.
 
Jak taki pomysł to od początku niewypał to jakie inne macie propozycje na kij do 220 zł bo za tyle mogę mieć Beastmastera.
 
Miłego dnia!

Kupiłem dokładnie ten kij + Curado k 201, żadnych splątań, dalekie rzuty, przynęty od 20 do 80 gramów. Dodam że casting trzymałem w ręku pierwszy raz.
  • szczupak1 lubi to

#1766 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2019 - 21:34

Z kategorii "Dylematy poczatkujacego": Ile da sie rzucic spod nog? :) Tak mniej wiecej. Zeby doperecyzowac powiedzmy, ze uzywam Tatuli SV TW z linka 6/8lb, kijek 3-15g i 4/5g glowka z 6/7 cm ripperkiem.

 

Ps Czy jest wiecej niz jedna technika rzutu w takich warunkach? Przy czym chodzi o to zeby rzucic jak najdalej.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 08 maj 2019 - 21:36


#1767 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 maj 2019 - 05:16

Nie wiem co to za kij, ale teoretycznie przy tym c.w. i podanej gramaturze przynęty co wraz z nią samą da wagę pewnie w granicach 7 gram powinieneś osiągać zadowalające rezulataty. Na jutubie jest co oglądać ☺
  • Alexspin lubi to

#1768 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 09 maj 2019 - 08:45

U mnie to bardzo specyficzne lowienie. Lowie na kanale w miescie wiec mam pelno barek przycumowanych do brzegu i czasem tylko 1-2 m "korytarz" na oddanie rzutu i poprowadzenie przynety. Za plecami jezdza rowerzysci jak szaleni a nad glowa mam czesto nawisy. Wiec siala rzeczy wiekszosc rzutow musi byc spod nog tak zebym sie nie musial ogladac za plecy non stop. Dystans do drugiego brzegu to w zaleznosci od szerokosci danego odcinka 20-30m. Na dzien dzisejszy rzuce chyba z 10-12 m a to troche malo.

 

Kijek to Abu Garcia XROSSFIELD  XRFC-654ML-BF-MB. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 09 maj 2019 - 08:51


#1769 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 maj 2019 - 08:54

Nie znam kija, ale jeśli się ładuje, a zakładam, że tak to przy łącznej masie przynety 7 gram te 10-12 metrów to faktycznie nie za daleko. Sprawdzę jutro albo w sobotę jakie ja odległości osiągam i napiszę tak aby mniej więcej porównać i może przyczynę tych nie za długich rzutów znaleźć.

#1770 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 09 maj 2019 - 09:30

U mnie to bardzo specyficzne lowienie. Lowie na kanale w miescie wiec mam pelno barek przycumowanych do brzegu i czasem tylko 1-2 m "korytarz" na oddanie rzutu i poprowadzenie przynety. Za plecami jezdza rowerzysci jak szaleni a nad glowa mam czesto nawisy. Wiec siala rzeczy wiekszosc rzutow musi byc spod nog tak zebym sie nie musial ogladac za plecy non stop. Dystans do drugiego brzegu to w zaleznosci od szerokosci danego odcinka 20-30m. Na dzien dzisejszy rzuce chyba z 10-12 m a to troche malo.

 

Kijek to Abu Garcia XROSSFIELD  XRFC-654ML-BF-MB. 

Te 10-12 m w tak trudnych warunkach jak dla mnie to i tak bardzo przyzwoity wynik. Bardzo chciałbym żeby ktoś mi pokazał jak wyekspediować "spod siebie" przynętę na 20 (nie mówiąc już o 30 m) w jakiejkolwiek konfiguracji sprzętowo-przynętowej. Stawiam, że długość wędziska też Ci nie pomaga.


  • maykel, drag i Alexspin lubią to

#1771 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 09 maj 2019 - 09:37

Hubert, przeca to przynęta o masie 7 gram ... Zmobilizowałeś mnie. Nie mam tatuli w samochodzie, ale mam alphasa i testy na trawie będą już dziś jak mi czasu wystarczy 😀

#1772 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 10 maj 2019 - 04:15

Trening, trening. I jeszcze trening.
Też miałem problem z podaniem przynęt w niektórych miejscach i wymuszone były tam rzuty z pod nóg.
Treningi robiłem na otwartej wodzie.
Pierwsze rzuty były więcej wyżej jak dalej. Ale z biegiem czasu przynęty zaczynały latać dalej, a później precyzujnie do celu.
6-7g ołów + przynęta powinna bez problemu latać powyżej 20m.

#1773 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 12 maj 2019 - 07:17

Witam wszystkich na forum :) może zacznę od początku, dwa lata temu zacząłem z castingem ( i zaraz skonczylem) zmontowalem zestaw kompletnie nie wiedząc co i jak pierwszy tydzień 2 nowe szpulki plecionki parę z sliderów i gum wystrzelonych w kosmos i masa nieszczescisia urażony tym wszystkim sprzedałem zestaw. Teraz mam zamiar zacząć od początku mam nadzieję z waszą pomocą żeby nie popełnić błędu z przed dwóch lat... Chciał bym zacząć od tego roku łowić większymi gumami i oczywiście sliderami a do tego najlepszy jest casting, budżet na multik i wędziska mam 1500/1600 zł no chyba że doradzicie coś lepszego to może coś się znajdzie ;) łowiska to przeważnie jeziora od 2m do 7m głębokości, łowienie z łódki. Gumy w przedziale 12cm / 20 cm na głowkach od 5 do 15 g jerki np salmo slidery 10 cm tonace. Wytypowalem dwie wedki PC70HF2 i PM70MHF2 lubię kijek które pod dużym obciążeniem są prawie parabolikami czyli typowo szczupaków akcję biorąc pod uwagę pierwszy kij to raczej jestem pewny że pod metrem ładnie będzie pracował o drugim kijki nie wiem nic. No i multik każdy pisze że tatulle robię robotę mi by zależało na tym żeby multik był solidny i przede wszystkim nie robił bród. Mam nadzieję że dość szczegółów opisałem wszystko ;)

#1774 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 maj 2019 - 07:37

 Stawiam, że długość wędziska też Ci nie pomaga.

 

No nie pomaga. Poza tym kij sie az tak fajnie nie laduje jak to widze na co niektorych filmikach. 

Trening, trening. I jeszcze trening.
Też miałem problem z podaniem przynęt w niektórych miejscach i wymuszone były tam rzuty z pod nóg.
Treningi robiłem na otwartej wodzie.
Pierwsze rzuty były więcej wyżej jak dalej. Ale z biegiem czasu przynęty zaczynały latać dalej, a później precyzujnie do celu.
6-7g ołów + przynęta powinna bez problemu latać powyżej 20m.

Spedzilem wczoraj kilka godzin na kanalem i jakby z wieksza latwoscia posylam te wabiki ale trudno przekroczyc te 10m. Te 12m o ktorych wczesniej wspomnialem to chyba mi sie uroilo  :rolleyes: Jak do tej pory najskuteczniejsza technika to "z reki". Biore wabik w lapke, napinam szczytowke i posylam przed siebie. Leci najdalej i jest do do tego precyzyjny rzut. 

Ps Brak terkotki w hamulcu mnie zabija. 



#1775 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2019 - 16:17

Odkręć hamulec :)
  • szczupak1 lubi to

#1776 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 maj 2019 - 16:50

Odkręć hamulec :)

Srubka odkrecona na max a magnetyczny ostatnio byl ustawiony na 4.



#1777 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 maj 2019 - 17:06

Patryk, przymierz się do Tatuli 200


  • szczupak1, Alexspin i dzinek lubią to

#1778 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 maj 2019 - 10:47

Taka ciekawostka- bo chyba różnią się "nalepką" tylko:

 

https://allegro.pl/o...ting-7213283664


https://allegro.pl/o...-70g-7918056012
 


  • Dsf lubi to

#1779 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 832 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 30 maj 2019 - 16:58

A jak miałem oba w dłoni, to samo na bank.



#1780 OFFLINE   rigie

rigie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 30 maj 2019 - 19:24

Cześć, własnie leci do mnie multiplikator z chin i kij SG MPP2 cw 20-60, ale mam problem z plecionką. Warto na początku z castem inwestować w plecionkę typu 0.28 Power Pro i nawinąć te 110m czy 115m bez podkładu (tyle powinno wejść na szpulę wg. producenta) czy np. lepiej nawinąć chociaż z 15-30m jakiegoś podkładu z żyłki i uzupełnić to jakąś plecionką 0.20? Nie chciałbym schodzić jakoś mocno z plecionki bo chciałbym uniknąć odstrzałów ucząc się rzucać ciężarkami ok.40-50g. Jakbyście zrobili na moim miejscu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych