Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielki Ocypel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:45

Witam,
Moja teoretycznie  ;) lepsza połowa chce mnie na przyszły weekend zabrać nad to jeziorko. Ona na grzyby, a ja na ryby.
Chciałbym dowiedzieć się co nieco o tym jeziorku tzn. (interesuje mnie tylko drapieżnik na spinning) nie oczekuję wcale namiarów na gps  ;) ale jakieś drobne wskazówki i czy można liczyć na jakieś brania. 
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi
Kamil



#2 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:50

Pytasz o Ocypel Wielki w Borach Tucholskich? Jak byłem kajtkiem to było "eldorado". Wspaniałe węgorze, ładny duży okoń. Byłem tam ponownie z 5 lat temu na weekend majowy... i studnia. Zrsztą sam poczytaj:

http://www.pogawedki...ewtopic&t=16155

 

No ale może coś się zmieniło....

 

S.



#3 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2013 - 19:38

Dzięki kolego @Slavecky. Dałeś do myślenia, może jednak sprawdzone wody odwiedzę jak kobita się nie obrazi  :P . Swoją drogą to smutne, że w takich pięknych okolicach wody są puste.



#4 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:43

Kotwitz jezioro jest dzierżawione przez prywatną osobę. Babeczka trzyma łąpę na tym i na kilku jeziorach od lat. Póki łowił na nim jej mąż mówię o połowach rybackich ryba była. Od kilku lat jezioro stało się niemal martwe. Miałem tam domek przez kilka lat więc daję Ci informacje z pierwszej ręki.

Były lata że marcu i kwietniu miałą pełne chłodnie szczupakó idących na tarliska...

Wytrzebiła jezioro strasznie. Przy okaz nie zarybiając praktycznie wcale. 

weź mapę niedaleko Ocypla jest jeziorko Święte, dojdziesz tam piechotką mijając Ocypelek. BAjeczna, malownicza woda. Nie zagwarantuję Ci że tam połowisz ale w wodzie od lat jest masa powalonych drzew przez bobry dzięki czemu siatami tam nie pociągnie. Zezwolenie dostaniesz w spożywczakach w Ocyplu a jeśli nie będą mieli to pokierują Cię do właścicielki jezior. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na sam Ocypel to kobieta wyłączyła z wędkowania i poruszania się po samym jeziorze jego najciekawszy rejon, co prawda z brzegui tak byś tam nie połowił. 

Za to przy wypływie rzeczki są dobre miejscówki, polecam Ci Morsy numer 2 genialnie się sprawdzają. Pomost przy ośrodku Księży i jego okolice nigdy nie przyniósł mi żadnej ryby. 


  • robert 7791 lubi to

#5 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2013 - 22:05

Dzięki @wykrzyknik. Obawiam się, że nie pojadę nigdzie w weekend bo zbieram zęby z podłogi, tak mnie febra trzęsie. Właśnie próbuję się leczyć jakimś grzańcem co by do piątku na nogi stanąć. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi



#6 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 17 wrzesień 2013 - 22:31

Byłem tam pod koniec lipca - jakieś pojedyncze okonie (do 20 cm...) były przyłowem, łowiłem o wczesnych godzinach rannych (4-8). Na spławik trochę białorybu, ale nic konkretnego. Jezioro praktycznie martwe, przepłynąłem je wzdłuż i wszerz kajakiem. Odpuść sobie. 



#7 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 wrzesień 2013 - 22:35

Kotwitz jezioro jest dzierżawione przez prywatną osobę. Babeczka trzyma łąpę na tym i na kilku jeziorach od lat. Póki łowił na nim jej mąż mówię o połowach rybackich ryba była. Od kilku lat jezioro stało się niemal martwe. Miałem tam domek przez kilka lat więc daję Ci informacje z pierwszej ręki.

Były lata że marcu i kwietniu miałą pełne chłodnie szczupakó idących na tarliska...

Wytrzebiła jezioro strasznie. Przy okaz nie zarybiając praktycznie wcale. 

weź mapę niedaleko Ocypla jest jeziorko Święte, dojdziesz tam piechotką mijając Ocypelek. BAjeczna, malownicza woda. Nie zagwarantuję Ci że tam połowisz ale w wodzie od lat jest masa powalonych drzew przez bobry dzięki czemu siatami tam nie pociągnie. Zezwolenie dostaniesz w spożywczakach w Ocyplu a jeśli nie będą mieli to pokierują Cię do właścicielki jezior. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na sam Ocypel to kobieta wyłączyła z wędkowania i poruszania się po samym jeziorze jego najciekawszy rejon, co prawda z brzegui tak byś tam nie połowił. 

Za to przy wypływie rzeczki są dobre miejscówki, polecam Ci Morsy numer 2 genialnie się sprawdzają. Pomost przy ośrodku Księży i jego okolice nigdy nie przyniósł mi żadnej ryby. 

podobnie jak w Skorzęcinie..

niestety :blink:



#8 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 wrzesień 2013 - 14:02

Byłem nad jeziorem Ocypel Wielki w 1990 roku i w 100 % potwierdzam słowa kolegi Slavecky było to istne eldorado.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych