Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Atraktanty zapachowe, feromony itp i ich zastosowanie w połowie ryb drapieżnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2013 - 14:45

Bardzo ciekawe to co piszecie.

Czy ten Trigger 3X minow to jakieś smarowidło do gum czy tylko gotowe gumy z dodatkiem tego czegoś?



#22 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 14:46

@skippi66

nie zrozumielismy sie, mialem na mysli, ze skoro zagryzaly wszystko, to musiales parenascie przynet wyprobowac ... ??? :)



#23 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:17

Czy ten Trigger 3X minow to jakieś smarowidło do gum czy tylko gotowe gumy z dodatkiem tego czegoś?

Mam od makamby kilka takich gumek Trigger'a X i są one całe nasączone tym "czymś". Trzeba trzymać je w oryginalnym, szczelnie zamykanym woreczku, bo inaczej szybko robią się suche i twarde. Czy nasze sandacze dłużej trzymają tą gumę w pysku, niż inne? Ja się jeszcze nie przekonałem, musiałbym więcej czasu poświęcić dropshotowi, bo na zwykłego jiga troszkę za sztywne.

 

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 15:18


#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:24

Dzięki Kamil  :)



#25 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2013 - 15:35

Oczywiście moja poprzednia wypowiedź nie miała na celu nikogo od nich odwodzić, przeciwnie wręcz. Sam ciągle w nie wierzę, myślę, że to kwestia dopasowania metody połowu do tego wabika, w celu optymalnego wykorzystania jego zalet :)

 

Pozdrówka

Kamil



#26 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:31

Kiedys mialem okazje testowac Paste megastrike dla niemieckiego czasopisma ESOX. Moje wrazenia i spostrzezenia zostaly wydrukowane nawet w nastepnym numerze. Sa 3 Pasty zapachowe na poszczegolne gatunki, ja mialem paste na sandacza. Efekt byl bo zwlekalem specjalnie z zacieciem nawet 2 sekundy i rybki wisialy, kolega robil to samo bez i jak nie zacial w tempo nie mial ryby. Potem zalozylem gume 10cm typu na action w kolorze firetiger i mialem 2 sandaczowe pstryki ktorych mimo dozbrojki nie potrafilem zaciac. Posmarowalem megastrikiem i 3 branie w tym samym miejscu juz zacialem, sandaczyk wisial na glownym haku a z pyska wytawala tylko glowka. Aktualnie od ponad 2 lat lowie w 95% gumami firmy KEITECH ktore maja swoj zapach i smak i jestem przekonany co do ich skutecznosci. Sam zapach ryb pewnie zwabi ale smak wybaczy bledy i brak koncentracji :)

#27 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 16:42

Bardzo ciekawe to co piszecie.

Czy ten Trigger 3X minow to jakieś smarowidło do gum czy tylko gotowe gumy z dodatkiem tego czegoś?

Jako gotowe gumiaki i jako pasta i jako "dezodorant".

Obecnie produkują okoniowe,pstrągowe,sandaczowe i jakieś na morskie chyba.


Użytkownik makamba edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 16:44


#28 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:15

grunwald ma dobre informacje, wiem, ze okonie podczas holu wydzielaja hormony stresowe, ktore osiadaja m.in. na przynetach i odstarszaja inne okonie, dlatego wielu wedkarzy lowiacych okonie pisze np: braly jak glupie, ale po zlapaniu 3-4 musialem zmienc woblera (blache, gume, what ever) i dopiero znowu gryzly - zgadza sie? kazdy z nas chyba tak mial?

 

Wiesz, być może coś w tym jest (być może dlatego niektórzy przetrzymują duże okonie w siatce i wypuszczają je dopiero, gdy opuszczają łowisko), ale w ubiegłym sezonie na tę samą przynętę (dosłownie) złowiłem wysokie kilkadziesiąt okoni, głownie z jednego miejsca. Ryba za rybą. Gdyby było zawsze, tak jak piszesz, nie połowiłbym zbytnio ;)



#29 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:10

Taka sytuacja może zajść gdy poziom/stężenie feromonów alarmowych , wydzielanych w przypadku zagrożenia gniazda lub kolonii jest mniejszy od poziomu innych feromonów.

Te inne to między innymi jedne z bardziej trwałych feromonów - feromony agragacyjne odpowiedzialne za zbieranie się osobników tego samego gatunku w jednym miejscu (ławica) w celu znalezienia partnerów do rozrodu(samego doboru partnera),osadzenia się w kolonii lub w przypadku znalezienia obfitego źródła pokarmu.

Feromony płciowe - kojarzenie i kopulacja, odpowiedzialne za sam akt "seksualny".

 

Zresztą , nawet ryby pod wpływem działania feromonów alarmowych mogą reagować agresywnie i wtedy też mogą następować brania okoni odganiających/atakujących przynętę.

Są jeszcze (między innymi) feromony obronne , ale ich działanie nie polega na tym ,że ryby w polu ich działania będą atakować .

W tym wypadku chodzi raczej o wytwarzanie substancji odstraszających potencjalnego przeciwnika , więc w świecie naszych rybek to raczej nie grozi bo żadnych jadowitych nie mamy.

 

I na koniec - nie chcę nikogo straszyć , ale wiele naszych męskich feromonów można uzyskać ze ... śliny knura. :ph34r:

 

Załączony plik  imgres.jpg   14,4 KB   45 Ilość pobrań


Użytkownik makamba edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 18:13

  • szczupak1 lubi to

#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:41

Wydzieliłem część wątku i zmieniłem tytuł na bardziej adekwatny. Wracając do tematu: rozmawiałem kiedyś z Romkiem Pietrzakiem, który twierdził że były robione jakieś badania które udowodniły że na samca łososia działał wabiąco żeński (ludzki) feromon  :blink:  wiec w tych zapachach coś może być

 

Jeśli trafię jeszcze w tym roku na dobre żerowisko okoni to spróbuję zweryfikować teorię podaną przez Pitta jak brania ustaną...



#31 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:45

Jako gotowe gumiaki i jako pasta i jako "dezodorant".

Obecnie produkują okoniowe,pstrągowe,sandaczowe i jakieś na morskie chyba.

A wrzuciłbyś Bartku jakiś link do sprzedawcy? Bo jak wpisuję w wujka googla to same filmiki i pogadanki wyskakują :(



#32 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:46

Podłączę się do prośby, coś do spryskania / pomazania w rodzaju tego triger-x makamby czy megastrike o którym pisał Gugcio chetnie bym wypróbował



#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:55

Od kilku miesięcy używam Kaitechów i mam je w osobnym pudełku ale ostatnio w przypływie syfiarstwa i lenistwa wrzuciłem tam parę kopytek i lunatików.

Wydaje mi się że poprawiły się nieco wyniki a do sprawy zawsze podchodziłem sceptycznie...



#34 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2013 - 18:58

Arek czy Keiechy barwią się jedne od drugich? tzn czy do pudełka z powiedzmy z keitechami fluo moge wrzucic naturalesy czy sie przebarwia od tych fluo ?

 

 

a w przedmiocie atraktorów, niezlym zrodlem niezaleznej informacji sa jak zwykle customer reviews na stronach Cabelasa / Baspro:

http://www.cabelas.c...1QAAA&gclsrc=ds



#35 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:28

@Friko, fluo lekko odbarwiaja. Ale czasem ciekawy efekt wychodzi. Ja trzxmam wszystko w originalnych opakowaniach a w pudle co biore ze soba i mam jakies uzbrojone fluo trzymam osobno a reszte mieszam do woli.

#36 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2013 - 19:44

Mogę tylko potwierdzić słowa Kamila, czyli te Kaitechy które sa na bazie przezroczystego tworzywa nie barwią się wzajemnie ale chartrusy już trochę tak, lecz nie jest to barwienie takie jakie przy np fluo Mansach że wystarczy dotknąć i seledynowy flek gotowy ;)



#37 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:55

@skippi66

nie zrozumielismy sie, mialem na mysli, ze skoro zagryzaly wszystko, to musiales parenascie przynet wyprobowac ... ??? :)

Zrozumieliśmy się. Ale nie ważne.

Otóż w trakcie łowienia zmieniłem kilka gumek bo okonie urywały ogonki i ogólnie dewastowały, z tego co pamiętam głównie niewielkie twistery a na końcu założyłem obrotówkę. Powiedzmy że Black Fury nr 2 w żółte kropki, bo dokładnie nie pamiętam. W tamtym czasie uwielbiałem Furię, dzisiaj w zasadzie nie wiem dlaczego. Wobków, wahadeł ,cykad ani kogutów nie próbowałem, ale podejrzewam że efekty byłyby takie same albo i lepsze. Ryby wariowały.



#38 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 wrzesień 2013 - 20:59

I na koniec - nie chcę nikogo straszyć , ale wiele naszych męskich feromonów można uzyskać ze ... śliny knura. :ph34r:

 

attachicon.gifimgres.jpg

Wiadomo, facet to świnia :)


  • dexter4127 lubi to

#39 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 21:11

A wrzuciłbyś Bartku jakiś link do sprzedawcy? Bo jak wpisuję w wujka googla to same filmiki i pogadanki wyskakują :(

Najbliższy sklep w NL jaki znam od Twojego Dusseldorfu to ten :

http://www.dearaheng...nbow-trout.html

Do pstrągowego mam dojście od ręki , ale z sandaczowym ciężko.


Użytkownik makamba edytował ten post 14 wrzesień 2013 - 21:12


#40 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 wrzesień 2013 - 07:37

Dziękuję Bartek,- daleko nie jest do Holandii od mnie a mam też jeszcze inny pomysł ;)


  • #Radek# lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych