Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jaki casting na początek?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,177 posts
  • LokalizacjaLegionowo

Posted 05 February 2008 - 11:54

@Thymallus,

Zasygnalizuję Ci tylko ,że nie tylko @pitt ma takie odczucia w stosunku do Twojej twórczości na forum.
Wiele osób wpada tu żeby się zrelaksować a nie spożyć jadu.
Dziwi mnie też Twoja fobia przed zadeptaniem przez korbiarzy :wacko:
Wyluzuj troszkę ,bo największym i najbrutalnijszym zadeptywaczem to jesteś tu Ty.

@All,

Co do początków castingu i trudności z tym związanych z uśmiechem na twarzy wspominam jak kilkanaście lat temu ojciec kupił mi szklaka około 2m ,aluminiową katuszkę i żyłkę
0.40 :lol:
Dowiązywałem do tego ciężkie wahadło lub obrotówę a ok.50cm. przed przynętą dokładałem oliwkę ołowiu...żeby to jakoś leciało B)
Na dodatek kołowrotek ten przeznaczony był dla praworęcznych ,wiec jako mańkut miałem dodatkową atrakcję :mellow:
Było wesoło ,ale dawałem radę a przy dzisiejszym sprzęcie będzie łatwiej.

Trenować to trzeba łowienie ryb obsługa sprzętu to tylko 1% sukcesu i nie warto się na nim zbytnio skupiać bo uleci nam cała reszta.


#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 05 February 2008 - 12:29

chyba pora wrócić do tematu wątku

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 05 February 2008 - 13:04

Kolejna perełka wyłowiona z sieci :D

Po pierwsze - Panowie zostawcie w moich rękach decyzję o tym kogo wyrzucać z forum a kogo nie. To moja sprawa i w ostateczności to administrator podejmuje taką decyzję. Ponadto decyzja o tym kto pozostaje moderatorem również należy do mnie. Więc proszę nie wkładać paluszków między drzwi.

Dość tej wymiany głasków. Moim zdaniem część tych wiadomości mogliście równie dobrze wysłać na priv. i wyjaśnić sobie problemy, które Was gryzą.

Koemntarza z mojej strony nie będzie. Ja mam zupełnie inną wizję promocji baitcastingu na tym forum.

Pozdrawiam
Remek



#24 OFFLINE   Szymon ㋡

Szymon ㋡

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 85 posts
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Zając

Posted 24 March 2014 - 17:05

Witam!

Tak wiem miałem tu kilka kont z racji że nie ogarnąłem mojej nowej poczty kompletnie nie do zrozumienia i postanowiłem założyć na gmailu gdzie mam nadzieje że nic się nie zepsuje.

Bardzo was za to przepraszam a reszta kont jest oczywiście usunięta za prośbą administratora.

Jeszcze raz bardzo przepraszam i nie powtórzy się to więcej.

Wracając do tematu to na reszcie mam pieniądze na sprzęt Castingowy!

Budżet nie jest za wysoki bo około 500zł ake wypatrzyłem coś fajnego w tej cenie.Mianowicie Multiplikator Shimano Cardiff 201A za około 250zł + koszt przesyłki.Drugą stroną medalu jest wędka...i tu się zaczyna.Mam na oku kilka wędek takich jak:

Dragon Express Cast 20-60g Cena około 190zł

Dragon Thytan Jerk Cast 30-80g Cena około 170zł

Budżet mój to tak do 250zł max.
Co sądzicie o tych wędkach w/w pod multiplikator w/w na stawy, jeziora, rzeki m.in.

-Jezioro Czorsztyński 

-Zalew Soliński

-Stawy Stary Sącz

-Jezioro Rożnowskie

-Dunajec

-Poprad

Gatunki ryb to oczywiście szczupaki.Lecz zdarzy się może i głowacica.

Coś w przedziale przynęt:

Woblery 8-14cm do około 50g

Gumy wahadła obrotówki 

Jerki do 60g

Jeśli po przeczytaniu tego zapomniałeś jakie było pytanie to przypomnę:  :D

Jaka wędka na szczupaka pod multik Shimano Cardiff 201A/Dobre te wędki wymienione wyżej? 

Ps:Nie znalazłem innego tematu spełniającego warunki tego więc go założyłem.

Z góry dziękuje!



#25 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Posted 24 March 2014 - 19:18

Spróbuj poszukać millenium fatso cast, używanego dostaniesz na pewno za 200-250zł. Tylko z tą uniwersalnością trochę przesadziłeś, bo te kije o których pisałeś raczej dobrze się sprawdzą przy jerkach i agresywniejszych, ciezkawych wobkach :) do obrotówek i wahadełek (ogółem mniejszych przynęt) lepiej byłoby odczekać i kupić lżejszy patyk, żeby przyjemnie się łowiło

#26 OFFLINE   Szymon ㋡

Szymon ㋡

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 85 posts
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Zając

Posted 24 March 2014 - 19:34

Używanego? Za 220zl mozna kupic Millenium Fatso cast jerk.A i jeszcze bo np: na filmiku na yt pt: Casting dla poczatkujocych dragon millenium wygloda calkiem inaczej niz na zdj np na allegro. TO SO JAKIES 2 WERSJE Z INNYMI REKOJESCIAMI?

#27 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts

Posted 25 January 2016 - 18:55

odkopuje temat znalazłem coś takiego http://www.decathlon...id_8323221.html czy ktoś może mi napisać czy na początkowe łowienie i naukę z opadu i dropa będzie odpowiednie czy to zabawka dla małych dzieci ?



#28 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 posts
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Posted 25 January 2016 - 19:33

Drogi kolego nie jestem jakimś super znawcą castingu,aczkolwiek jedno mogę ci doradzić,NIE KUPUJ sprzętu byle jakiego bo się zrazisz do casta lepiej troszkę dozbierać,obserwować giełdę JB i coś fajnego wychaczysz.Zaczynałem przygodę z Quantium Vantex"masakra"odstrzeliłem kilka sliderów,oj bolało myślałem że się w d....ę ugryzę,aż pewnego dnia wędkowałem z kolegą który miał zestaw Curado ( wędki nie pamiętam)jak z tego leciało czysta poezja i postanowiłem też taki sobie sprawić i mam😊.Pozdrawiam serdecznie.

#29 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,494 posts
  • LokalizacjaCałyświat:)

Posted 25 January 2016 - 19:56

J/w - lepiej doklepać i kupić coś sprawdzonego

#30 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • Imię:tadek

Posted 27 January 2016 - 17:48

bracholek wziął Varivas aera drive -do 7g , i sam zamówiłem taki sam , pewnie dopiero w marcu wyląduje u mnie .polecam do ul /  

troszke miekki , ale zabawa przy łowieniu świetna , skurczybyk tak fajnie pracuje że już chyba nie wyobrażam sobie subtelniejszej wedki



#31 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 03 June 2017 - 10:55

Witam wszystkich.
Proszę o ocenę zestawu:
Jest to mój pierwszy zestaw castingowy i nie chcę popełnić błędu.
Savage Black Trigger 220cm 15-50g + Abu revo sx
Plecionka od 0.18 do 0.22
Przynęta to gumy od 15g do 55g, jerk od 13g do 60g. Sporadycznie blachami od 13g do 40g.
Łowisko jezioro z brzegu i z łodzi.
Ryba to sandacz, szczupak, boleń.
Może polecicie jakiś tańszy i dobry multik do tego zestawu, bo z tym mam największy problem.
Dodam, że myślałem jeszcze o Savage Black Trigger 249cm 20-60g, ale wydaje mi się, że lepszy będzie krótszy i z mniejszym minimalnym cw.

#32 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,747 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 03 June 2017 - 15:50

Patyka nie znam.Młynek  to ogarnie. Która generacja SX?



#33 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 03 June 2017 - 21:34

Wszystko nowe. Gen 3.
Korci mnie jeszcze Tatula, ale po czasie wychodzimą rozne kwiatki w tym multiku.

#34 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,747 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 05 June 2017 - 20:13

Kwiatki kwiatkami. Nie wnikaj. Zacznij działać, czyli łowić. Sam ocenisz co i jak.Widzisz, z castem ( i nie tylko), jest tak, iż sam oceniasz, czy Ci to leży, czy też nie. Zestaw powinien być w miarę zgrany. Nie zastanawiaj się, rusz nad wodę. Będzie dobrze.Napisz o Swoich odczuciach po pierwszym użytkowaniu.


  • BOB likes this

#35 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Posted 07 June 2017 - 17:40

Słuchaj co ci NOVIS mówi zna się 😂

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka