Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Lubiąż Lubniewice "LUBUSKIE"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 lipiec 2014 - 11:25

Jakby akurat majtnął łbem w lewo, w prawo - a nie daj boże - później znowu w lewo :D  A robią tak często. To palce do szycia. Pozdrawiam ;)



#62 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 lipiec 2014 - 11:35

O kurde. Najbardziej kulturalne podebrania pajka za żuchwę. Ciekawe za którym razem zapoznasz się z zębami. Graj w totka bo masz szczęście :D


  • wobler129 lubi to

#63 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 lipiec 2014 - 13:55

Toś pojechał! Ale Panowie, nie ma się co dziwić, chłop tam łowi od lat, więc zna się dobrze z tymi rybami. A swojego nie skrzywdzą ;)

 

A kaczka super, gratulacje.



#64 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:35

Zrobiłem wyjątek dla kolegów z Gliwic i postanowiłem chwilę połowić i pokazać przyjezdnym co i jak:

Wędkowaliśmy dwie godzinki, mało, ale coś udało się złowić i nawet spotkała nas ciekawa sytuacja (link wyżej)

Koledzy zaliczyli dwa ładne pasiaki, ja kilka okoni i dwa szczupaki.

Mam nadzieję, że przekazana wiedza zaowocuje i koledzy do niedzieli coś złowią...

Pozdrawiam!

 

Ojj tak Koledzy z Gliwic byli bardzo zadowoleni! Miejsce jest przepiękne a woda bardzo rybna mimo,że zbyt wielu brań nie było. Kolega Adam (Chojny83) jest prawdziwym mistrzem, wyprawy z nim wiążą się z mnóstwem bardzo ciekawych informacji i cennych wskazówek. Zna tą wodę jak własną kieszeń i to widać w każdym momencie.
Nad jezioro wybraliśmy się z Tatą jakoś w lipcu już pierwszego dnia "podjaraliśmy się" gdy Adam wyciągnął szczupaka (to ten z filmiku) ale później... długo nic, wodę trzeba znać i mieć przy tym troszkę szczęścia. Nad Lubiążem byliśmy tydzień ale to ostatnie 2 dni były najbardziej owocne gdy dowiedzieliśmy się jak prowadzić przynętę i gdzie ewentualnie szczupak może siedzieć. Ja jeziorko bardzo polecam mimo,że tony ryb nie złowiłem. Łowi się tam naprawdę dobrze ( Pomijając fakt,że jest tam weekendami kupę ludzi szalejących na łodziach ale weekendy to weekendy ;P ) . Z przyjemnością wybiorę się tam za rok, co prawda były plany odwiedzin jeszcze tej jesieni ale chyba nie wypalą. Każdego z was pewnie interesują wyniki połowów. Otóż złowiłem szczupaka 85 cm ( mam nadzieję,że czeka na mnie aż złowię go za rok)  którym chyba mogę się pochwalić bo o mniejszych nie ma co wspominać. Tacie wypięła się metrówka była naprawdę bardzo ciekawa bo podobno gdy go zobaczyłem pod łódką zrobiłem się blady do tego złowił ciekawą 70 . Podczas mojej wyprawy szczupaki nie żerowały, ich brania sprowadzały się do jednego delikatnego puknięcia, nawet okonie brały agresywniej. Podczas wyprawy nie złowiłem gigantycznego okonia ani sandacza ponieważ głównym celem wyprawy był szczupak marzeń i jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ nigdy nie złowiliśmy "dużego" szczupaka a więc nowe rekordy ustanowiliśmy!

Na post Adama odpisuję trochę późno ale musicie nam wybaczyć, nie mieliśmy dostępu do komutera przez całe wakacje więc post pojawił się dopiero teraz. Pozdrawiam!



#65 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 21 sierpień 2014 - 18:58

http://lubniewice.pl...wedkarskie.html

Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu jak zaproszę kolegów w swoje strony...
Gwarantuję jak zawsze super atmosferę!

Użytkownik chojny83 edytował ten post 21 sierpień 2014 - 19:01


#66 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 wrzesień 2014 - 21:05

Chciałem w tym miejscu podziękować za gościnność, Adamowi @chojny83 i koleżeński wypad na Lubiąż.

 

Bardzo ciekawa woda z pięknymi okoniami.  



#67 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 20 lipiec 2015 - 13:44

Witajcie! W tym roku po raz kolejny wraz z tatą odwiedziliśmy kolegę Chojny83 nad jeziorem Lubiąż w Lubniewicach. Na wstępie chciałbym gorąco podziękować za wszystko Adamowi (Chojny83). Wędkowanie z Adamem to czysta przyjemność, to właśnie On pomógł nam zorganizować po raz kolejny ten wypad. Dzięki jego znajomościom znalazł nam bardzo ciekawy i tani nocleg, dodatkowo można u niego w bardzo przystępnej cenie wypożyczyć silnik i łódkę co na Lubiążu jest niezbędne.


Wyprawę rozpoczęliśmy w sobotę 11 Lipca i nasz pobyt trwał 9 dni ( 8 noclegów). Od samego początku było naprawdę ciężko, mimo że mieliśmy idealną pogodę na drapieżnika rybie "coś było" i niestety nie brała. Dodatkowo mieliśmy problemy sprzętowe ( złamany mój ulubiony kijek, 2 kołowrotki zaczęły płatać figle) no i znowu Adam uratował całą sprawę pożyczając nam kij wraz z kołowrotkiem. Już przed wyjazdem nastawialiśmy się na masę brań i to był błąd... Myśleliśmy,że znając miejscówki z poprzedniego roku połowimy szczupaków na potęgę. Nie trafiliśmy w okres ich żerowania bo brały albo "pistolety" albo kolosy. Wspólnie zastanawialiśmy się gdzie są średnie wymiarowe szczupaki, Adam mówiąc że są zjedzone prawdopodobnie miał rację. Przez cały wypad złowiliśmy parę okoni, tutaj mogę się pochwalić bo złowiłem swojego rekordowego tygryska 37cm.

 

 

Jak widać po mojej minie pogoda była chwilowo nieciekawa ale chociaż pasiakowi pasowała.


381_m_j_oko_.jpg?__no=1

 

 

 

 

887_img_0572_1_.jpg?__no=1

 

 

 

Dodatkowo złowiłem jednego szczupaka, nawet go nie fotografowałem bo miał jakieś 30 cm, na szczęście w tym roku tata miał większe szczęście.


Po kilku dniach biczowania wody zjawił się kolega Adam no i oczywiście pokazały się efekty.

Pierwszy był szczupak taty, całe 83 cm szczęścia - Rodzinny rekord:

522_taty_szczup_y_1_.jpg?__no=1


Następny w kolejce był Adam, nie dość że rekord dnia to jeszcze większego szczupaka na oczy nie widzieliśmy:

eafd5239329cb7a7gen.jpg

93 cm pięknego bandziora.

Jak zresztą widać NA RYBY TYLKO Z ADAMEM !

 

 

Po powrocie Adama ryby znowu płatały figle, parę bardzo ciekawych okazów wypięło się przez zepsuty kołowrotek taty. 


Ostatni złowiony przez tatę szczupak wielkością nie powalał, ucieszył nas jednak widok że są i szprotki ! :)

342_img_0588.jpg
 

 

pięknie wybarwiony mimo,że nie widać tego na zdjęciu - na oko był minimalnie większy od "Algi" czyli jakieś 10-15cm.



Zawsze chciałem złowić albo chociaż zobaczyć na własne oczy sandacza, niestety się nie udało  ale miałem chociaż jedno sandaczowe branie! Adamie jeszcze raz bardzo Ci dziękuję bo mimo,że miałeś na 6 rano do pracy i musiałeś wstać o 5 biczowałeś ze mną wodę 4 razy od 21 do 24, bardzo doceniam Twoje poświęcenie bo zabierałeś mnie nawet na supertajną i łowną miejscówkę a Mętnookie połowimy za rok!


Poniżej wstawiam jeszcze kilka zdjęć, rybami nie mogę się pochwalić ale zdjęcia jak na telefon nie wyszły nawet takie złe!


5xl0vbexucl6.jpg

 

 

 

xbqkknxtbhwq.jpg

 

 

 

886_img_0602_1_.jpg

 

 

 

884_dom.jpg

 

 

 

To było nasze miejsce w którym stacjonowaliśmy akurat te było robione kamerą GoPro hero 4 silver.




Na sam koniec chciałbym polecić Wam Adama i jeszcze raz mu podziękować, jest to człowiek bardzo sympatyczny i kompromisowy. Jeżeli chcecie przeżyć naprawdę świetny tydzień napiszcie do niego umówicie się a z pewnością się dogadacie odnośnie łodzi,silnika i miejscówek. Mimo,że ryba nie brała z pewnością Adamie odwiedzę Cię za rok albo jeszcze tej jesieni ! Pozdrawiamy Dawid wraz z tatą :)


Użytkownik deywed12 edytował ten post 20 lipiec 2015 - 14:42

  • Kamil Z. i Bluzer lubią to

#68 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 20 lipiec 2015 - 16:27

O żeś wlazł w dupę :D

A tak na poważne, cieszę się, że miło spędziliście urlop.

Jak moge, tak pomagam.

Jakby co zapraszam kolegów w moje strony.

A następnym razem obiecuję, że złowisz swojego pierwszego sandacza.

Po prostu nie trafliście w dobry czas.

Dawid, pozdrawiam Ciebie i Twojego tatę.

Do zobaczenia nad wodą!


  • Kamil Z. i deywed12 lubią to

#69 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:20

Adamie trzymam za słowo z tym sandaczem ale mam nadzieję,że uda mi się go złowić troszkę wcześniej! :D



#70 OFFLINE   andras

andras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 październik 2015 - 08:20

Czy ktoś z kolegów  może obławiał jezioro Lubiąż ( lubuskie ) słyszałem dużo dobrych opinii , interesuje mnie okoń .



#71 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 październik 2015 - 08:27

Polecam wyszukiwarkę ;)
  • Piotrek Milupa lubi to

#72 OFFLINE   andras

andras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 październik 2015 - 11:13

Fakt :)  jakoś mi to umknęło .



#73 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 03 październik 2015 - 14:46

Nie ma okoni, nie ma szczupaków, tym bardziej sandaczy. Nic w tej wodzie nie pływa ;-)
  • Kamil Z., w6i6e6 i malcz lubią to

#74 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 18 październik 2015 - 19:29

Polecacie wyprawy z Garbusem? Tester Dama podobno spec od tej wody.

#75 OFFLINE   deywed12

deywed12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaPyskowice/Śląskie
  • Imię:Dawid

Napisano 18 październik 2015 - 21:07

Ja już napisałem wyżej kto jest godny polecenia na tej wodzie ;)



#76 OFFLINE   Michał123

Michał123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 09 luty 2016 - 11:54

Posiada ktoś może mapę batymetryczną tego jeziora? jest coś w necie ale na ile to dokładne to nie wiem..



#77 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 08 czerwiec 2016 - 04:21

Z jakiej mocy silnikiem można pływać po tym jeziorze , czy potrzebne jest dodatkowe pozwolenie na łowienie z łodzi ?


Użytkownik tom3 edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 04:49


#78 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:10

Moc silnika do 35KM. Jak wyniki nad wodą w ostatnim czasie? :) 



#79 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:50

Aż musiałem sprawdzić bo uwierzyć nie mogłem.

Jednak mam dobrą pamięć :)

 

tom3 - w innym wątku miałeś odpowiedź na to pytanie, nawet podziękowałeś:

http://jerkbait.pl/t...ędkarskie-2016/

 

Wszystkie informacje dotyczące przepisów znajdziesz na stronie Lubniewice, w zakładce"Kącik wędkarski"

 

Co do wyników? Jak to młodzież mówi? "Dupy nie urywa"


Użytkownik chojny83 edytował ten post 23 sierpień 2016 - 12:50


#80 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 sierpień 2016 - 13:35

To chojny83 zerknij jeszcze na datę kiedy tom3 zadał pytanie ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych