Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Zakazany Owoc" j. Starokiejkuckie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 październik 2013 - 19:50

 Są gospodarstwa, które mają swoje pomosty i nawet zapraszają na wędkowanie, więc jakoś się da, nie dopytywałem się o szczegóły. Z łódki, czy w miejscu zagrodzonym raczej nie ma szans na połowy.

Zgadza się. Z łódek zupełnie się nie da. Szkoła na wyposażeniu armat nie ma, musiały jechać gdzie indziej.



#22 OFFLINE   klimakg

klimakg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaMielec/Warszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2013 - 21:31

Weekend 11-13.10 spędziłem nad j. Wałpusz, będąc na miejscu postanowiłem podjechać na teren jednostki wojskowej i zapytać o pozwolenie... oczywiście zgody na połów nie dostałem :( ... warunkiem jest meldunek w St. Kiejkutach. No cóż, skoro tak to wybrałem się nad jeziorko na mały rekonesans bez wędki. Na jednym z pomostów rozstawiony był miejscowy. Przywitałem się i zapytałem o efekty wędkowania w tym roku.

Z jego relacji zapamiętałem to:

- w weekend majowy (3 dni) złowiono ponad 50 szczupaków, wszystkie z bodajże 8 pomostów,

- w zeszłym tygodniu wyciągnął 3 liny ok. 3kg każdy,

- jego zięć, który od czasu do czasu wędkuje razem z nim, miał na wędce prawdopodobnie suma, bo rybsko wyciągnęło z kręcioła 350 m plecionki i tyle go widzieli (łowił na zestaw karpiowy, przynęta kulka proteinowa).

 

Łowisko kontrolowane nawet kilka razy dziennie przez żołnierzy, zero kłusownictwa, zakaz połowu z łódki i w nocy, ograniczony dostęp dla całej braci wędkarskiej skutkuje bardzo dobrze funkcjonującym łowiskiem gdzie śmiało można liczyć na medalową rybę :)

 

P.S. Jedyne łowisko w Polsce, gdzie wędki można zostawić na pomoście na całą noc i nikt się nimi nie zainteresuje



#23 OFFLINE   dexter4127

dexter4127

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 październik 2013 - 11:28

No to mamy receptę - oddajmy wody wojakom.  :D


  • karoln lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych