Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

poczatkujący zestaw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 05 luty 2008 - 20:21

witam, chcę zacząć łowić na jerki, na początek wybrałem wędzisko Mystery Slider Jerk 30-80 Dragona, multik Jaxon Long Cast i jakaś plecionka, co o tym zestawie sądzą specjaliści od castingu?????????? Interesują mnie głównie szczupaki oraz łowienie na większe przynęty (Jack Salmo, Fatso)
traker

#2 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 05 luty 2008 - 20:42

Nie posiadam tego multika ale wydaje mi się ,że w/w przynętami zakatujesz go dośc szybko .Proponuję rounda Abu 4601 C3 ,trafiają się niedrogo w dziale sprzedam/kupię lub większego 5601 .Do tych przynęt powinien byc OK .

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 luty 2008 - 20:48

daruj sobie log casta. ten multik nie nadaje sie do niczego. zniechecisz sie tylko do castingu. naprawde szkoda czasu z tym sprzetem. mialem to to w reku i nie wzial bym nawet jak by mi doplacili.
poszukaj jakiegos abu z drugiej reki,
pozdrawiam

#4 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 06 luty 2008 - 01:06

@Traker: Tak jak koledzy polecam zdecydowanie wyroby ABU, na poczatek najlepiej zaczac od Ambassadeura 4601-5601 ( tutaj masz w calkiem przyzwoitej cenie http://allegro.pl/it...bu_5501_c3.html ) a potem jezeli warunki finansowe pozwolą Tobie na to, to przejsc na Shimano Conquesta 201. To są betoniarki ale bardzo bardzo wytrzymale co przy tak ciezkich przynetach jest dosc wazne.

Jezeli wolisz niskoprofilowce to polecam Abu Revo lub Curado 201


Pozdrawiam ;)

#5 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2008 - 09:25

@traker,
Dałem Ci znać na priv - ja mam do sprzedania niskoprofilowca Bassmaster 1000L - nawet taniej niż to ABU.

#6 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 06 luty 2008 - 16:24

witam, nikt nie skomentował mojego wyboru kija - to chyba dobrze. a co do multika to czytałem że do większych jerków lepsze są multiki typu round - wytrzymalsze. co na to koledzy z forum?
co do tego ABU z linku powyżej - bardzo fajny - zresztą po tych komentarzach już mi przeszła ochota na jaxona long casta. ;)

#7 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 06 luty 2008 - 17:12

Co koledzy forumowicze sądzą o multiku Bassmaster 1000L?

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 luty 2008 - 18:04

Kiedyś dla jaj kupiłem longcasta.... no podziw zbudził, przy 3 łowieniu wypadły!!!! z niego jakieś plastikowe przekładnie, padł hamulec etc..... tak złego czegoś nigdy nie miałem w ręku

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 luty 2008 - 08:24

BTW: jestem ciekawy co w tym roku nam Jaxon pokaże na targach :D

#10 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 07 luty 2008 - 10:51

Kiedys miałem okazje byc testerem jednego z prototypów nowego Jaxonowskiego multika i powiem szczerze bylem pod duzym wrazeniem. Moze konstrukcja nie byla zbyt solidna ale moc jezeli chodzi o miotanie wabików 6-7g byla bardzo duza. Po nawinieciu plecionki szpulka krecila sie samowolnie 37 sekund !!?. Zostal zastosowany hamulec magnetyczny i docisk szpuli....

Bylo to dobre rok temu, co sie stalo obecnie z tym modelem nie mam pojecia? W kazdym razie było to juz cos klase wyzszego niz Casting express.

Aha no i byl to model na prawą reke

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 luty 2008 - 11:32

matas fakt ze szpula kreci sie 10, 20, 40 czy 60 sekund jeszcze niewiele swiadczy. np taka szpulka w moim CC51 kreci sie kilka, w porywach do kilkunastu sekund. czy to oznacza, że ta maszyna jest gorzej skonstruowana od wyżej wspomnianego Jaxona?? Na czas krecenia bezposredni wplyw ma masa samej szpulki oraz sposob uozyskowania. jesli beda tam w miare dobre lozyska, a szpulka bedzie miala duza mase - i co za tym idzie duza bezwladnosc to ... taka szpulka moze sie krecic i krecic i kirecic...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych