Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór plecionki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 18 wrzesień 2013 - 22:09

Panowie doradźcie jaką kupić dobrą a nawet bardzo dobrą pletkę i moc (cienka, okrągła, mocna) do:

 

1. Jerkowanie 40/100g, biała, żeby leciało ładnie i mocna

2. Pod sandacza z opadu 10/30g czerwona ale nie jaskrawa bardziej ciemna czerwień i tu atut musi mieć do dalekich rzutów

 

Może używacie jakiś dobrych o tych paramatrach na chwile obecną?



#2 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2013 - 22:15

1. Stren Sonic Braid biały fluo 30LB - piekielnie mocna i widoczna i w słońcu i w cieniu.

 

Co do punktu 2 nie mam super propozycji. PP red albo Spiderwire Red nie będą złym wyborem. PP mocno farbuje na początku.



#3 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 07:07

Pod sandacza do opadu używam Momoi. Jest czerwona, mega wytrzymała i leci jak z katapulty. Tu masz przykładowy link (nie mam nic wspólnego z tą aukcją)

 

http://allegro.pl/pl...3561015059.html



#4 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 19 wrzesień 2013 - 08:30

 Wypowiem się tylko co do drugiej pozycji : ja używam PP 20lb - czerwonej i to praktycznie cały czas .Do opadu super ,lecz ja używam pod szczupłego i okonia .



#5 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 wrzesień 2013 - 09:57

Ja mam power pro czerwona 20 lbs od pickoka i nie zauwazyllem zeby farbowala albo odbarwiala sie, a juz ja troche pomoczylem :)

Na bialych sie nie znam

#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2013 - 10:10

Miłem czerwoną od Pawła Psułka na Curado ze 2 lata temu i Curado z zielonego czerwonawe sie robiło. Ale na stratę mocy to nie wpływało.



#7 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 19 wrzesień 2013 - 13:26

Pewnie nic odkrywczego ci nie napiszę .
Pewnie już to wiesz.
Ale należy zwrócić uwagę na wytrzymałość blanku i dobrać plecionkę tak żeby jej wytrzymałość nie była znacznie większa.
Można przyjąć że ok 20% wytrzymałości plecionka traci na weźle , można też przyjąć że wytrzymałość blanku jest trochę zaniżona ; ale jeżeli wędka jest opisana jako np.20 funtowa to plecionka moim zdaniem nie powinna przekraczać 25 lb.
Silną plecionką fajnie się rwie zaczepy i rozgina kotwice ale jak się zdarzy odstrzelić przynętę to przy okazji można też odstrzelić szczytówkę ( wiem to z autopsji )
Dodatkowo warto pamiętać że plecionka ( szczególnie w spinningu ) szybko traci wytrzymałość w skutek bezustannego łamania i ocierania o przelotki . Z tego powodu co jakiś czas warto odciąć parę pierwszych metrów i przewiązać przypon ; dlatego nie warto chyba kupować linek bardzo drogich . Moim zdaniem optymalne są Streny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych