Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzana 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 18 wrzesień 2008 - 10:40

Zdjecie nie było obrabiane komputerowo, było po prostu cimno jak w d...e i tak jakos wyszło :D

#222 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 12:29

Łukasz, podsyłaj mi wcześniej fotki to nad tłem trochę popracuję <_<


To i jedna ode mnie...

Załączone pliki



#223 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 18 wrzesień 2008 - 13:43

powinieneś dodać że jedna z 3 tego wieczora <_<

#224 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 wrzesień 2008 - 13:46

powinieneś dodać że jedna z 3 tego wieczora <_<


Ale za to najfajniejsza :D

Hmm a Ty nie na Pomorzu?

#225 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 18 wrzesień 2008 - 14:32

Jeszcze w robocie, za 29 minut startueje <_< a potem to już tylko lipienie i ewentualnie trotyle jak będa chciały wspolpracować.

#226 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 25 wrzesień 2008 - 21:33

U mnie właśnie przyszedł czas na podsumowanie sezonu brzanowego. Musze przyznać, że wyniki przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Był to mój pierwszy sezon, w którym próbowałem nastawić się typowo na te ryby. Moim celem był kontakt z ryba, a za wielki sukces uważał bym zaliczoną 1 brzanke. Czas jednak pokazał, że moje założenia były tylko niewielkim procentem szczęścia jakie mnie spotkało :D
Wpadłem na jeden pomysł, który znacząco podniosł ilość brań i zachęcił ryby do współpracy. Udało mi się złowić pare brzanek, kilka wygrało ze mną walke, 3 nie mogłem okiełznać i robiły ze mna jak i moim zestawem co chciały, jedna + - 80cm poszła mi pod samymi nogami (trzasneła poprzecierana plecionka). Zakochałem się w łowieniu tych ryb, a jedyne co mnie może odwieść od polowania na nie w przyszłym roku, to od dawna obiecywane sobie ostre zabranie się do łowienia (próbowania łowienia) sumów :mellow:

#227 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:34

...
Zakochałem się w łowieniu tych ryb, a jedyne co mnie może odwieść od polowania na nie w przyszłym roku, to od dawna obiecywane sobie ostre zabranie się do łowienia (próbowania łowienia) sumów :mellow:


3mam za słowo i mam nadzieję, że wystarczy nam zapału w następnym roku :lol:


#228 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 09:03

U mnie właśnie przyszedł czas na podsumowanie sezonu brzanowego. Musze przyznać, że wyniki przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Był to mój pierwszy sezon, w którym próbowałem nastawić się typowo na te ryby. Moim celem był kontakt z ryba, a za wielki sukces uważał bym zaliczoną 1 brzanke. Czas jednak pokazał, że moje założenia były tylko niewielkim procentem szczęścia jakie mnie spotkało :D
Wpadłem na jeden pomysł, który znacząco podniosł ilość brań i zachęcił ryby do współpracy. Udało mi się złowić pare brzanek, kilka wygrało ze mną walke, 3 nie mogłem okiełznać i robiły ze mna jak i moim zestawem co chciały, jedna + - 80cm poszła mi pod samymi nogami (trzasneła poprzecierana plecionka). Zakochałem się w łowieniu tych ryb, a jedyne co mnie może odwieść od polowania na nie w przyszłym roku, to od dawna obiecywane sobie ostre zabranie się do łowienia (próbowania łowienia) sumów :mellow:

A może mógłbyś szczegółowo opisać przygotowania i połowy - szprzęt, miejsca, itp., itd. :D

#229 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2008 - 10:14

@Sandacz,

ładne brzany. Gratuluję.
Na rzecz poszukiwania nowych łowisk w innych krajach, odpuściłem brzanom w tym roku i łowiłem je tylko w lipcu. Trochę żałuję, bo ten rok był dobry na panny z wąsem, ale w sumie poznanie nowych łowisk to znowu kolejne doświadczenia :D



#230 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:23

Widze, ze watek zyje..a brzany robia sie coraz wieksze... :D
Ta ostatnia wyglada na wiecej niz 75...bravo, to juz jest kawalek rybki.
Wlasnie brzana i sum to sa ryby inne niz wszystkie, lowione powtarzalnie moga byc tylko przez upartych osobnikow, skoncentrowanych na polowach danego gatunku.
To sa takie kolejne odslony w rozwoju wedkarza...rowniez sprzetowe...przy polowie tych ryb z reguly pryska mit, ze da sie lowic jakas tam przypadkowa wedka (rozumiane jako calosc zestawu).
Da sie? Pewnie, ze sie da...do czasu... <_<

Gumo

#231 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 26 wrzesień 2008 - 12:37

[quote]

...
Zakochałem się w łowieniu tych ryb, a jedyne co mnie może odwieść od polowania na nie w przyszłym roku, to od dawna obiecywane sobie ostre zabranie się do łowienia (próbowania łowienia) sumów :mellow:
[/quote]

3mam za słowo i mam nadzieję, że wystarczy nam zapału w następnym roku :lol:

[/quote]

Damy rade, brzany są juz w miarę rozpracowane, tak że z tym tematem powinno być już tylko lepiej w przyszłym roku, co do sumów to czas pokaże. Założenia u mnie są takie same jak w stosunku do brzan, fajnie jak bedzie kontakt, super jak bedzie ryba. Może nastepny rok będzie u mnie rokiem suma :D Oby.
@rognis oko ja najlepsze wyniki miałem pod koniec sierpnia i w pierszym tygodniu września, wtedy ilość brań była kilkukrotnie większa niż w lipcu czy sierpniu. Pozdrawiam.

#232 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2008 - 08:59

Ladna brzanka, kumpel troche azymut zgubil i wyszlo nieco po dlugosci :D . No ale tak to jest z tymi zdjeciami, jak sie nie chce rybki za bardzo podsuszyc.
Widze, ze czarny kamuflarz sie wylansowal... <_<

Gumo

#233 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 02 październik 2008 - 10:48

ryba fajna ale z ta konspiracja to przesadziles
kompletnie psuje zdjecie

#234 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 02 październik 2008 - 10:54

Zastanawia mnie, do czego zmierza to kamuflowanie.
Tutaj wycięta okolica, kolega redaktor na niemal każdym zdjęciu chowa/kasuje przynęty.

Może za chwilę trzeba będzie tak fotę robić, aby nie było widać czy złowiona w rzece czy w jeziorze, w dzień czy w nocy, w zielonych spodanich czy różowych....

Ludzie opanujcie się...

#235 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 02 październik 2008 - 10:56

ryba fajna ale z ta konspiracja to przesadziles
kompletnie psuje zdjecie



To nie przesada, a raczej środek zapobiegawczy - skąd masz pewność, ze tu na forum na ponad 2000 użytkowników w 100 % to etyczni wędkarze? Pewnie znajdą się i tacy, którzy polują na każdą okazję aby poznać dzięki innym rybne miejscówki a potem to już hajda nad wodę i zabieranie ryb ile wlezie... Niestety, takie czasy że konspiracja wskazana <_<

Co do przynęty na którą ryby łowię, nie mam nic przeciwko aby pokazać... natomiast jeśli chodzi o zdjęcie, na którym są zbyt wyraźne szczegóły mogące zdradzić miejscówkę, jak najbardziej jestem za kamuflowaniem...

Dodam jeszcze że temat był wielokrotnie omawiany i myślę że takie postępowanie jest słuszne... zawsze przecież można zaufanej osobie napisać na priv...

#236 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 02 październik 2008 - 11:05

Zasłona dymna musi być :( jak bysmy żyli w innym kraju to by nie było takiej konieczności. Moje poprzednie brzanowisko opanowali gruńciarze i wytrzebili stadko które tam stało. Walili po głowach ryby, przy dobrym dniu po pare dziennie. Tak że teraz wole uważać. Znajomym pokazuje wszystkie moje zdjęcia i z przyjemnościa dzielę się miejscówkami. Na portal internetowy może wejść kazdy, i ten który wypuszcza ryby i ten który wyznaje zasade co z wody wyszło juz do niej nie wraca.

#237 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 02 październik 2008 - 11:07

Zasłona dymna musi być :( jak bysmy żyli w innym kraju to by nie było takiej konieczności. Moje poprzednie brzanowisko opanowali gruńciarze i wytrzebili stadko które tam stało. Walili po głowach ryby, przy dobrym dniu po pare dziennie. Tak że teraz wole uważać. Znajomym pokazuje wszystkie moje zdjęcia i z przyjemnościa dzielę się miejscówkami. Na portal internetowy może wejść kazdy, i ten który wypuszcza ryby i ten który wyznaje zasade co z wody wyszło juz do niej nie wraca.



I słusznie postępujesz...

#238 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2008 - 11:21

Jestem przeciwnikiem takiego rozumowania, ze wszystko sprowadza sie do instrukcji uzytkowania tostera.
Chodzi o to, zeby dawac wedke a nie rybe. Niektorzy doszli do lownienia sporymi nakladami (roznego rodzaju)...mysle, ze to nawet bardziej ambitnie bedzie samemu skladac do kupy wszystkie elementy wedkarskiej ukladanki, zwlaszzca ze wiele informacji jest dostepnych.
Poza tym dochodza sprawy juz wyzej wymienione...

Gumo

#239 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 02 październik 2008 - 11:46

Zastanawia mnie, do czego zmierza to kamuflowanie.
Tutaj wycięta okolica, kolega redaktor na niemal każdym zdjęciu chowa/kasuje przynęty.

Może za chwilę trzeba będzie tak fotę robić, aby nie było widać czy złowiona w rzece czy w jeziorze, w dzień czy w nocy, w zielonych spodanich czy różowych....

Ludzie opanujcie się...


Baloo nie wiem jaką sytuację masz w swojej okolicy, ale Wisła w Wawie jest bardzo okupowana. Zrozumiałem to dopiero, gdy zacząłem tu mieszkać.
To forum czyta mnóstwo ludzi, udziela się mały procent.
Jedno nierozważne zdjęcie i można zapomnieć o miejscówce...

#240 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 02 październik 2008 - 11:56

[quote]
Zastanawia mnie, do czego zmierza to kamuflowanie.
Tutaj wycięta okolica, kolega redaktor na niemal każdym zdjęciu chowa/kasuje przynęty.

Może za chwilę trzeba będzie tak fotę robić, aby nie było widać czy złowiona w rzece czy w jeziorze, w dzień czy w nocy, w zielonych spodanich czy różowych....

Ludzie opanujcie się...
[/quote]

Baloo nie wiem jaką sytuację masz w swojej okolicy, ale Wisła w Wawie jest bardzo okupowana. Zrozumiałem to dopiero, gdy zacząłem tu mieszkać.
To forum czyta mnóstwo ludzi, udziela się mały procent.
Jedno nierozważne zdjęcie i można zapomnieć o miejscówce...
[/quote]

Dlatego ja nie wstawiam fotek, no chyba że są to ładne ryby, ale wtedy na pewno nie odgadniesz miejsca, choćby ryba z wczorajszego wypady, mieści się spokojnie w granicach jakie zostały wyznaczone, co do publikacji. Pytanie brzmi po co?????