Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka wędka na wzdręgi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 grudzień 2013 - 17:55


  • Friko i POLONIAb lubią to

#82 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 07 luty 2014 - 14:20

Odkopie troche temat.

Moja wdeczka jest zbudowana na tym blanku St.croix  2S70ULF2, naprawde polecam na bzdregi :D



#83 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 grudzień 2014 - 19:08

Witam jestem tu nowy i chciałem się najpierw przywicać :)

Chciałem zacząć łowić wzdręgi na spinning ale i tez inny białoryb, szukam wędki NIEwklejanke, myślę o http://allegro.pl/we...4911202584.htmlczy to wklajanka czy nie bo się już pogubiłem. Wędka do 10g dł minimum 2,70 cena do 400zł. Proszę o propozycje.



#84 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 grudzień 2014 - 19:11

Witam jestem tu nowy i chciałem się najpierw przywicać :)

Chciałem zacząć łowić wzdręgi na spinning ale i tez inny białoryb, szukam wędki NIEwklejanke, myślę o http://allegro.pl/we...4911202584.htmlczy to wklajanka czy nie bo się już pogubiłem. Wędka do 10g dł minimum 2,70 cena do 400zł. Proszę o propozycje.

Tango to wklejanki.



#85 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 grudzień 2014 - 19:11

Witam jestem tu nowy i chciałem się najpierw przywicać :)

Chciałem zacząć łowić wzdręgi na spinning ale i tez inny białoryb, szukam wędki NIEwklejanke, myślę o http://allegro.pl/we...4911202584.htmlczy to wklajanka czy nie bo się już pogubiłem. Wędka do 10g dł minimum 2,70 cena do 400zł. Proszę o propozycje.

Cytat z linku:

 " Sztywny dolnik i wyjątkowo czuła wklejana szczytówka"

 

 
:)
I tak, jest to wklejanka :)


#86 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 grudzień 2014 - 19:13

W takim razie jaki polecacie podobny kij nie wklejankę ? :D

Aha i raczej żeby nie była to taka typowa klucha tylko raczej coś pośrodku.

A ten ?

http://allegro.pl/de...4840875852.html


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 21 grudzień 2014 - 19:29


#87 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 23:53

Ten MAX, to wklejka. Na dodatek błędnie zaprojektowana - złe rozmieszczenie przelotek na szczytówce powoduje nienaturalne wygięcie między nimi, co grozi złamaniem. Z długimi i delikatnymi wędkami jest spory problem. Konger IRI Lucky już jest niedostępny, zaś konkurencja obsiadła raczej krótsze długości - 1,9-2,2 metra. Tutaj jest wybór:

- Savage Gear Parabellum

- Daiwa Exceler

- Cormoran Black Bull

- Okuma Black Rock

 

W zasadzie jedynie Catana 1-11g przychodzi mi do głowy. Radzę wersję 3 metrową, bo ma strasznie długi dolnik...

 

Swoją drogą - czy na wzdręgi nie może być wklejanka ? Będziesz łowił mikroskopijnymi przynętami, więc kijek musi być naprawdę super delikatny.



#88 OFFLINE   dud1

dud1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 00:13

 Nie wiem dlaczego pod te rybki nie chcesz wklejki. Nic nie pokaże lepiej brania z opadu niż delikatna wklejka. Najbliżej Twoich wymagań jest chyba nowy dragon NanoLite XT80C spinn10 ,  ale trzeba dorzucić 40zł i zaakceptować 35 cm mniej . Wszędzie chodzą po ok. 500 zł   http://rybkowo.pl/pr...id_product=1253


Użytkownik dud1 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 00:31


#89 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 grudzień 2014 - 01:53

Nie wiem. Jakoś wklejanka do mnie nie przemawia. Nie lubię miękkich szczytówek. Mamy jedną w domu 3-17g i po prostu źle mi się nią łowi. Za to drugą 4-20g łowi mi się idealnie i łowię nią wszystko ale do białorybu jest za mocna. Lecz jeśli nie będzie wyjścia to będę musiał przekonać się do wklejanki.
A Robinson Cortez ? W sieci wszędzie widzę wklejanki a kolega ma 2,7m 1-7g i mówił mi że to nie wklejanka. Muszę obejrzeć.

#90 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 grudzień 2014 - 06:37

Nie wiem. Jakoś wklejanka do mnie nie przemawia. Nie lubię miękkich szczytówek. Mamy jedną w domu 3-17g i po prostu źle mi się nią łowi. Za to drugą 4-20g łowi mi się idealnie i łowię nią wszystko ale do białorybu jest za mocna. Lecz jeśli nie będzie wyjścia to będę musiał przekonać się do wklejanki.
A Robinson Cortez ? W sieci wszędzie widzę wklejanki a kolega ma 2,7m 1-7g i mówił mi że to nie wklejanka. Muszę obejrzeć.

Wklejanka jak najbardziej na wzdręgi będzie dobra, tylko trzeb by je oblukać, bo będą o różnych sztywnościach. Robinson cortez z tego co kojarzę to np. 2-12 jest wklejanką, nie wiem jak ten co podajesz 1-7g.One mają takie dość ostre te wklejki tzn. wysoki moduł węgla i wrażenie może być takie, że to monolit.Pod białoryb nie byłaby głupia wklejka ze szkła, pozwala to rybie spokojnie zasysać przynętę.



#91 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 grudzień 2014 - 12:00

Bo teraz są jeszcze wklejanki z węgla? Jeśli byłaby taka wklejanka która nie będzie nadmiernie miękka to by w sumie mogła być ale tymi szklanymi źle mi się łowi niestety.



#92 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 22 grudzień 2014 - 12:02

Tutaj bardziej chyba chodzi o podanie małej i lekkiej przynęty. Dzisiejsze wklejki to w większości miękka szczytówka a potem sztywny patyk - czymś takim nie rzucisz. Stare wklejki to zupełnie inna bajka. 

Może poszukaj czegoś na blanku muchowym? 

Ja mam shimano compre kupioną po raz drugi (kiedyś już miałem i sprzedałem) tu na forum z tym że mój egzemplarz ma założone lekkie druciaki i myślę, że ten spin byłby ok na krasnopióry



#93 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 grudzień 2014 - 12:09

Z tym że ja się nie nastawiam tylko na wzdręgi, a na wszelkiego rodzaju białoryb który może może brać na mikrojigi i inne małe przynęty. Jaź, okoń, płoć, leszcz itp. 

Więc jeśli nie ma odpowiedniej zwykłej wędki w tej cenie to będę szukał wklejki ale musi być minimum 2.70m. I żeby szczytówka nie była zbyt miękka. (Po prostu nie lubię takiej)

Lepsza będzie wklejka węglowa czy szklana? 


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 15:32


#94 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 grudzień 2014 - 18:43

Z tym że ja się nie nastawiam tylko na wzdręgi, a na wszelkiego rodzaju białoryb który może może brać na mikrojigi i inne małe przynęty. Jaź, okoń, płoć, leszcz itp. 

Więc jeśli nie ma odpowiedniej zwykłej wędki w tej cenie to będę szukał wklejki ale musi być minimum 2.70m. I żeby szczytówka nie była zbyt miękka. (Po prostu nie lubię takiej)

Lepsza będzie wklejka węglowa czy szklana? 

Ja uważam, że zdecydowanie węglowa, tylko powinieneś wybrać odpowiedni kij a wklejkę dopasować czyli przerobić pod swoje potrzeby. 


Użytkownik Jozi edytował ten post 22 grudzień 2014 - 18:44


#95 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:27

Więc jaki kij radzisz? Bo ja kompletnie się nie orientuję we wklejkach.


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 19:29


#96 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:43

Elvis to był Presley , reszta to jest siara . Wklejanki też siara .. Człowiek kulturalny , czyli wędkarz doskonały łowi krasnopióry tylko przy pomocy muchówki . Reszta sposobów jest tym samym co płciowe mniejszości . Można je tolerować tylko z najwyższym niesmakiem . No ale po co się z tą okropną przypadłością afiszować ? :rolleyes:



#97 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:53

. I żeby szczytówka nie była zbyt miękka. (Po prostu nie lubię takiej)

 

 

To mam złą wiadomość - bo na wzdręgi i białoryb powinieneś szukać właśnie czegoś z miękką szczytówką. I dołożyć żyłkę do zestawu.  Nie będzie to miało znaczenia w sytuacjach kiedy jakiejś rybie rzucisz przynętę "na łeb" - w szczególności wzdręga walnie odruchowo i tyle. Natomiast często zdarza się ze ryby podążają za przynętą i zasysają ją powoli - wtedy im zestaw bardziej miękki, tym lepiej - wszelkie szklane szczytówki, miękkie żyłki, kołowrotki o mały nawoju są w takie sytuacji sprzymierzeńcem wędkarza.


  • popper, PiECIA i Alexspin lubią to

#98 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 grudzień 2014 - 19:54

A może Zebco Microbait 2,70 by cię zainteresował ? trochę pokombinowany ale w ładnym stanie ( miałem zbroic w druciaki ale) cena też nie rzuca na  kolana ;)



#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:02

A może Zebco Microbait 2,70 by cię zainteresował ? trochę pokombinowany ale w ładnym stanie ( miałem zbroic w druciaki ale) cena też nie rzuca na  kolana ;)

O to zacny kijaszek by był na białoryb.



#100 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:41

To mam złą wiadomość - bo na wzdręgi i białoryb powinieneś szukać właśnie czegoś z miękką szczytówką.

Dam Sb radę czy to wklejanka węglowa czy szklana i tak będzie miękka, teraz daje Sb radę z małymi przynętami Dragonem 4-20g tyle że do mikrojigów jest za mocny.

 

Jakie ma parametry ten Zebco?


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 20:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych