Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Targi wędkarskie "Na ryby 2008" - wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 luty 2008 - 00:17

@ Gumo - wedki chrustowe - piekne i dowcipnie nazwane :lol: bardzo mi sie spodobalo . Oczywiscie tez u mnie kilka takich stoi w szeregu razem z prymusami Sant Croiksami :lol: . Slowo honoru ...nawet te za 19,99$ pieszcze dotykiem . Bez wedek bylibysmy niczym :huh: ...sorry za takie male przemyslenie :mellow: B)

#42 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 luty 2008 - 09:38

Podczas targów, w wielu rozmowach, dementowałem stereotyp kosmicznych cen wędek custom. Dla młodych chłopaków robiłem zgrabne kompozytowe Batsony poniżej 300zł, bardzo dobry, długi kij na małe wobki to już ok.500zł. Najważniejsza jest dobra komunikacja i to jest podstawa sukcesu rodmakera, z wielu setek modeli blanków dobrać klientowi idealnie dopasowany do jego potrzeb model, uzbroić go zgodnie ze sztuką oraz wizją zamawiającego. Natomiast jakość i wartość użytkowa profesjonalnych narzędzi nie ma żadnego porównania z tak zwaną w polskich sklepach średnią klasą.
Pozdrawiam, Tomek

#43 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 luty 2008 - 10:30

Zgadzam się z Tomkiem, bardzo często jest w obiegu mit o bardzo wysokich cenach wędek budowanych na zamówienie...To nieprawda że np musisz mieć min 800 zł żeby cokolwiek zrobić na zamówienie, 300 zł do pewnych celów już całkowicie wystarcza. Zarówno w cenach blanków jaki komponentów rozbieżność jest bardzo duża , można wydać na blank 50 jaki 1500 zł, podobnie jest z komponentami. Dlatego zawsze pytam klientów - choć może przez niektórych jest to dziwnie odbierane- czy mamy jakieś ograniczenia w kwocie budowanej wędki. Nie znaczy to że chcę sprzedać komuś najdroższe rzeczy lecz określamy jakieś granice w których możemy się poruszać wybierając np blank. I jak napisał Tomek- jeśli ktoś dysponuje kwotą np 500zł to w wielu przypadkach spokojnie znajdziemy coś rozsądnego w tej cenie, nawet jeśli będzie to zwykłe RX6 Batsona to i tak najczęściej przewyższy użytkowo jakiekolwiek gotowce ze sklepu za np 100 mniej. Wybór oczywiście należy do klienta...

Pozdrawiam


#44 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2008 - 10:44

Widzisz Jurku, chrust (okreslenie nie moje, chodzace w branzy od kilku lat) chrustowi nierowny. Mozna trafic na taki, z ktorego nie tylko szałasu nie da sie zrobic ale i na podpalke sie nie nada.

Mialem w swoich zbiorach wedke Micro lite, ktora mozna kupic za wspomniane 19,99 - 29,99$, jeszzce mam ugly stiki, ktore sa niewiele drozsze...
Czym one sie roznia od wedek za porownywalne pieniadze ale stojacych na stojakach w kraju nad Wisla?

Jurku, zapraszamy, welcome, wilkomen, prijeżaj k nam, pasmotrisz - uwidzisz :D

Gumo
p.s.Warto zaznaczyc, ze wspomniane ugly stiki(w US kolo 50$ w detalu) chodza w sklepach nawet do 300zl

#45 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 luty 2008 - 12:52

@DanielXR, @ART-Rod.
Właśnie dlatego co napisaliście uważam, że pracownie przejeły średnią półkę (czyli 300-700 PLN w Polsce). Za te pieniądze warto już zastanowić się nad czymś budowanym przez Was, a nie nad pozycjami sklepowymi. Cały problem, że w niektórych miejscach Polski 500 Pln- to już cena porażająca.

Jednak sytuację obecną uważam za stan przejściowy na rynku. Jeśli ludzie będą mieli więcej pieniędzy, wróci średnia półka sklepowa (myślę, że np.Dragon wykonał tu już kawał roboty). Powody:
- cena Waszej pracy też pójdzie w górę (myślę, że zbrojenie Batsona RX6, a G.Loomisa GLX to podobny nakład pracy),
- masowej produkcji raczej nie uruchomicie( bo to już nie hand made :D), macie zbyt małe moce przerobowe jeśli popyt będzie większy;
- jeśli się dołoży marżę sklepową to już nie jest tak fajnie, a jakaś dostępność w sklepach by się przydała.
Moim zdaniem będzie w przyszłości wyglądało to tak jak na innych rynkach:
- sklepy: niska i średnia półka + parę top sklepów gdzie będą wyroby topowe,
- pracownie - konstrukcje specjalne i top;
- rynek wędek do własnego montażu- dla ludzi mających smykałkę i takich, którzy mierzą wyżej, a mają mniej pieniędzy.
Warunek jest jeden- wyższe zarobki. Czego wszyskim nam życzę.


#46 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 luty 2008 - 15:38

Skąd te ceny ,ano sami mi je podaliście :unsure:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=thread&frm_id=2 &&start=120

a jedna z pracowni podała mi cene tańszej wersjii 750 zł.Faktycznie u mnie w okolicy wędki za 200 zł to już szczyt techniki(czyt ceny) i cena 500 zł nie przyjmie się za 10 lat ,bo ludzie w małych miastach nie zarabiają 2 tyś.Co innego ja ,wiadoość jest ciekawa i napewno się zastnowię ,mimo ż jumż jeden patyk nabyłem
:D

#47 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 luty 2008 - 20:38

Wow bardzo zaciekawił mnie motyw tych profesjonalnych japońskich kombinezonów do brodzenia w morzu...Możecie coś więcej napisać o tej pozycji????

#48 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2008 - 22:35

Ponieważ byłem z Remkiem na targach, chciałbym dołożyć swoje trzy grosze.
Tegoroczne targi niestety były mało ciekawe i to z kilku powodów. Lokalizacja targów dwa razy pod rząd w tym samym mieście to nie jest najlepszy pomysł. Mała powierzchnia targowa, zbyt mało wystawców. Zabrakło kilku największych krajowych firm. A ci co byli na targach przedstawili mało nowości rynkowych.

Pozytywne odczucia pozostają mi po odwiedzeniu stoiska Art-Rod. Wielki plus dla chłopaków za świeżość i profesjonalne podejście do tematu budowy wędzisk.

Całkowicie odmienne odczucia pozostały mi po odwiedzeniu stoiska Daiwa. Zupełnie nieprofesjonalna obsługa, brak katalogów Daiwa i Cormoran oraz brak możliwości dotknięcia topowych produktów Daiwa. Poza tym stoisko zbudowane w prawie identyczny sposób jak w poprzednich latach.


Najmilej wspominam nasze forumowe spotkanie na poznańskiej Starówce. :D Mogliśmy wspólnie pogadać o rybach i wędkarstwie. No i znowu poznalismy nowe osoby z naszego forum :D



#49 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 luty 2008 - 22:43

Witaj Sebek.
Cóż zawartości merytorycznej Targów można było się spodziewać.
Mnie osobiście szkoda tylko, że mimo wcześniejszych zapowiedzi
nie udało mi się tam do Was dojechać.
Pozdro Jachu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych