Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA - SZKIERY - WYSPA TORRÖNS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 luty 2008 - 14:18

Wybieram się tam w grupie pod koniec maja na szczupaki - będziemy bazować na wyspie Torrons, a poławiać będziemy w jej okolicy. Ogólnie rzecz biorąc - miejsce podobno obfituje w ładne szczupaki i jeśli wiosna dopisze, pogoda dopisze, a szczupaki powiedzmy nie będą żarły głównie śledzi, to są ładne widoki. Niemniej jednak jest to mój pierwszy wyjazd na szkiery i zwracam się z prośbą o wszelkie informacje dot. łowienia tam - idzie mi zwłaszcza o okolice Torrons - np. miejscówki godne polecenia. Będę też wdzięczny za wszelkie porady techniczne dot. samego łowienia.
Pozdrawiam
Michał

#2 OFFLINE   Andrzej

Andrzej

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaZielonka k/ Warszawy

Napisano 13 luty 2008 - 21:56

Ja byłem na Torron w pażdzierniku i powiem Ci, że było marnie.
Tylko jeden 95cm na 4 wędkujących i troche szczyli.
Ponoć trafiliśmy marny okres.
W maju będe poraz drugi na Bjorko (niedaleko Torron) bo tam na wiosne w 2006 było super.

#3 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 luty 2008 - 22:11

Miało być Bjorko, ale na ostatni tydzień maja zabrakło już miejsca. Kumpel był na Bjorko w zeszłym roku i faktycznie połowili - relacja jest na Multiplikator.pl, ja tam jestem dobrej myśli:)

#4 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 luty 2008 - 22:52

Jadę na Torron z kumplami na przełomie kwietnia i maja. Koniec maja nie jest już tak dobry , ryby są głebiej,przy śledziu.Bjorko jest bardzo blisko,generalnie cały archipelag jest dobry.Przy spokojnym morzu dostępne bez problemu sa łowiska na północ i południe od Vastervik(do 20 km). Jeden warunek-trzeba znać specyfike szkierów i mieć doświadczenie w poruszaniu się po nich,najlepiej znać okolicę. Jeśli jedziesz pierwszy raz ,nie polecam spontanu. Lepiej wynająć przewodnika z szybką i bezpieczną łodzią.
Ja znam tamte łowiska jak własną kieszeń,dlatego małe znaczenie ma gdzie bazuję ,większe odpowiednia łódź.

#5 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 luty 2008 - 11:22

głębiej przy śledziu - tzn. jakie wchodzą w grę głębokości?
My zdecydowaliśmy się jechać pod koniec maja właśnie dlatego, żeby zwiększyć sobie szanse :wacko: W sumie słyszałem różne głosy na temat najlepszego wiosennego okresu połowu szczupaków na szkierach.
Przewodnika chcemy wynająć na pierwszy dzień. Trochę głupio wyszło, że nie możemy zabrać własnej łodzi - a mamy właśnie bardzo fajną jednostkę.

#6 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 14 luty 2008 - 20:30

Głębiej to znaczy 9-12 metrów, często przy pionowych ścianach, na końcach cyplów, przy stromych podwodnych górkach, na wlotach duzych zatok itd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych