Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielka rzeka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 14 luty 2008 - 14:27

Granice kazdy sam sobie stawia.Piszac o wedkach robionych na zamowienie i dodatkowo ozdabianych w ten, czy tez, inny sposob, poruszamy sie po cienkim lodzie Wedziska takie, moga szybko ,dorownac cena, kijom z jp.Nazywanie kogos onanista sprzetowym, jest na tym forum nie na miejscu.Czytajac takie puste hasla natychmiast przypomina mi sie, stare Rybie oko.Tam kroluje tzw. prostota, -czytaj jaxon .Ja sam staram sie nie krytykowac inne osoby, majace troche inny punkt widzenia niz ja.
Pozdrawiam
Daro

#22 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 luty 2008 - 14:44

Granice kazdy sam sobie stawia.Piszac o wedkach robionych na zamowienie i dodatkowo ozdabianych w ten, czy tez, inny sposob, poruszamy sie po cienkim lodzie Wedziska takie, moga szybko ,dorownac cena, kijom z jp.Nazywanie kogos onanista sprzetowym, jest na tym forum nie na miejscu.Czytajac takie puste hasla natychmiast przypomina mi sie, stare Rybie oko.Tam kroluje tzw. prostota, -czytaj jaxon .Ja sam staram sie nie krytykowac inne osoby, majace troche inny punkt widzenia niz ja.
Pozdrawiam
Daro


Jeżeli czujesz się dotknięty tym niefortunnym określeniem to przepraszam :D

Użyłem tego określenia do zobrazowania stosunku czasu poświęconego na łowy a tego spędzonego nad katalogami i witrynami sklepów internetowych.

Tak się dziwnie składa ,że najlepsi wędkarze jakich poznałem używają stosunkowo skromnego sprzętu ,aczkolwiek ich zestawy są dobrze dobrane do warunków połowu.
To ludzie ,którzy mało uwagi zwracają na całą techniczno-sprzętową otoczkę wędkarstwa.
Oczywiście to nie jest scisła zasada...,ale coś w tym musi być :D

pozdrawiam



#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 14:57

Ja sam staram sie nie krytykowac inne osoby, majace troche inny punkt widzenia niz ja.

Tez sie staram. :D

Gumo

#24 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 14 luty 2008 - 15:20

Czesc Maciejowaty
Nie musisz mnie przepprasszac, bo nie ma za co.
Nie czuje sie tez w zaden sposob urazony.Mozecie mi nie wierzyc,ale taka jest prawda.Czasami jestem troche sarkastyczny,troszeczke,bo znam lepszych. :mellow: Jednak, poniewaz taki juz jestem ,to napisze tak.
Na ostatnim zlocie pstragowym 2007 nie udalo mi sie spotkac dobrych wedkarzy poniewaz wedki ktore tam widzialem ,a piszac to mam na mysli szczegolnie ta Elitke, byly bardzo ladne a co najgorsze poniekad drogie.

#25 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 luty 2008 - 15:31

Pisałem o tych najlepszych wędkarzach ,których ja osobiście miałem okazję poznać :D

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2008 - 15:36

@Maciejowaty

myślę ze to za proste by było, robić analogie sprzęt versus umiejętności. tutaj nie ma prostych zaleznosci moim zdaniem, jak wprost czy odwrotnie proporcjonalna. np. rodbuilderzy są zazwyczaj równiez dobrymi wędkarzami, a znają sie na sprzęcie.

#27 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 14 luty 2008 - 20:52

@Maciejowaty

myślę ze to za proste by było, robić analogie sprzęt versus umiejętności. tutaj nie ma prostych zaleznosci moim zdaniem, jak wprost czy odwrotnie proporcjonalna. np. rodbuilderzy są zazwyczaj równiez dobrymi wędkarzami, a znają sie na sprzęcie.


@Friko,

Nie tak prostą anlogię miałem na myśli, jak wyżej napisałem: oczywiście nie jest to zasadą....
Akurat w moim przypadku tak jakoś się złożyło, ale znam także wspaniałych moczykijów z topowym sprzętem.

Kiedyś w śp.Świecie spinningu Maciej Jagiełło ,albo Marek Szymański popełnili ciekawy tekst...nie wiem ,czy to nie było w Na haju :unsure:
W każdym razie był tam kawałek o tym jakie podejście do sprzętu ma wędkarz będący na bieżąco ze swoją wodą...w skrócie nie był to obraz sprzętomaniaka.

Jeszcze raz podkreślam ,że jestem daleki od wszelkich ścisłych analogii.
Dla mnie każdy wędkarz ,który potrafi łowić ryby i je wypuszczać jest już świetny :D


#28 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 luty 2008 - 21:50

[quote]
@Maciejowaty

myślę ze to za proste by było, robić analogie sprzęt versus umiejętności. tutaj nie ma prostych zaleznosci moim zdaniem, jak wprost czy odwrotnie proporcjonalna. np. rodbuilderzy są zazwyczaj równiez dobrymi wędkarzami, a znają sie na sprzęcie.
[/quote]

@Friko,

Nie tak prostą anlogię miałem na myśli, jak wyżej napisałem: oczywiście nie jest to zasadą....
Akurat w moim przypadku tak jakoś się złożyło, ale znam także wspaniałych moczykijów z topowym sprzętem.

Kiedyś w śp.Świecie spinningu Maciej Jagiełło ,albo Marek Szymański popełnili ciekawy tekst...nie wiem ,czy to nie było w Na haju :unsure:
W każdym razie był tam kawałek o tym jakie podejście do sprzętu ma wędkarz będący na bieżąco ze swoją wodą...w skrócie nie był to obraz sprzętomaniaka.

Jeszcze raz podkreślam ,że jestem daleki od wszelkich ścisłych analogii.
Dla mnie każdy wędkarz ,który potrafi łowić ryby i je wypuszczać jest już świetny :D

[/quote]


Bardzo podoba mi się to ostatnie zdanie,trafna definicja dobrego wędkarza :D

#29 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 14 luty 2008 - 22:23

@Friko,

Nie tak prostą anlogię miałem na myśli, jak wyżej napisałem: oczywiście nie jest to zasadą....
Akurat w moim przypadku tak jakoś się złożyło, ale znam także wspaniałych moczykijów z topowym sprzętem.

Kiedyś w śp.Świecie spinningu Maciej Jagiełło ,albo Marek Szymański popełnili ciekawy tekst...nie wiem ,czy to nie było w Na haju :unsure:
W każdym razie był tam kawałek o tym jakie podejście do sprzętu ma wędkarz będący na bieżąco ze swoją wodą...w skrócie nie był to obraz sprzętomaniaka.

Jeszcze raz podkreślam ,że jestem daleki od wszelkich ścisłych analogii.
Dla mnie każdy wędkarz ,który potrafi łowić ryby i je wypuszczać jest już świetny :D


Mysle ze na tym mozna skonczyc te dyskusje. Maciek wspomniał o tekscie ,, Na haju ,, ze SSiM. Nie licytujmy sie kto ma wiecej milionów psi w naszych blankach i poprostu idzmy na ryby. Mysle Daro ze powinienes po niego siegnac jak i wielu innych młodszych kolegów. Wg mnie to najlepszy teks jaki czytałem, ktory dopiero otworzył mi oczy na totalny, rzeczny spinning.


#30 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 luty 2008 - 23:03

@Marcelinho
@Maciejowaty
Dzięki, chłopaki za przypomnienie tekstu, o którm
wstyd się przyznać, sam zapomniałem. Ale jest to kwintesencja
tematu. I faktycznie na tym możnaby poprzestać !
Pozdro Jachu

#31 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 luty 2008 - 23:49

Panowie praktycznie do każdego tekstu można się przyczepić,ponieważ są to przemyślenia jednostki z którymi nie każdy musi się zgadzać.Mnie osobiście teksty w czasopismach wędkarskich jakoś bardzo nie przeszkadzają,za to fotki czasami są beznadziejne.Kiedyś kupiłem Wędkarza Polskiego(z resztą pierwszy i ostatni raz).Zobaczyłem w tej gazecie takie zdjęcia,że mi ręce opadły np:Jakiś pan(podobno spec wędkarski)stał z wiaderkiem,które do polowy było wypełnione okonkami po 15-20cm i jeszcze kilka innych.Podobno głównym zadaniem gazet wędkarskich jest zachęcanie młodych ludzi do wędkarstwa,żeby traktowali je jako hobby,sport i fajny sposób na spędzanie czasu.Bardzo w to wątpię,takie zdjęcia powinny znajdować się w artykule pod tytułem:Jak nie powinno się obchodzić z rybami-to by było na tyle co do moich uwag.

#32 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 luty 2008 - 16:17

Widzę ze Daro pozwolił sobie na atak na świętość i od razu nastąpiła obrona Częstochowy. Grzecznie i na wesoło zwrócił uwagę na rażące błędy stylistyczne a usłyszał jak się Ci nie podoba to nie kupuj. Oczywiście krytykować też nie wolno. Bo to Guru napisał (jak się okazało nie). Ja bym powiedział - jeśli nie potrafisz się posługiwać swoim ojczystym językiem nie publikuj w czasopismach... Ale ja wredny jestem. Co do ajwaju o onaniźmie sprzętowym to... trochę luzu Panowie. To ze w Polsce byle szajs kosztuje 100e, i zarobki są jakie niestety sa nie oznacza że każdy kto ma szczęście mieć kasę/mieszkać w innym kraju to onanista i jak przychodzi do łowienia to totalny melepeta. Będąc w Polsce wydawałem więcej (proporcjonalnie) kasy na wędkarstwo niż teraz, co starczało na dragona w najlepszym układzie. Ja rozumiem że publikując w gazecie sponsorowanej nie można sobie pozwolić na wyrażanie poglądów innych niż jedynie-słuszna-linia-partii i np napisać że wędka taka a taka jest kiepska, kosztuje połowę tego co dobry kij z USA czy pracowni. Należy za to pisać o tym ze najmocniejsza i najlepsza jest wędka klasy w najlepszym razie intro, którą w innym kraju sprzedaje się w zestawach Z Lidla dla początkujących wędkarzy i koło dobrego sprzętu to nawet na półce nie stała, za to jej cena wskazuje przynajmniej klasę srednią... Chyba ze wiele się zmieniło i beast master którego pamiętam jako ciężki, bez charakteru, zalany lakierem itd przeszedł jakąś kosmiczną rewolucję.
Daro napisał od serca i został w zgodzie z tym co myśli... Czy autor tekstu tak zrobił śmiem watpić.

#33 OFFLINE   Trudny

Trudny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaOkolice Kielc

Napisano 15 luty 2008 - 20:33

Abarth7
Bo właściciele Wędkarza Polskiego powinni nazwać swoją gazetę:
Mięsiarz Polski to bardziej pasowałoby to tekstów i zdjęć zamieszczonych w tym świetnym czasopiśmie.
Pozdrawiam.
Marcin

#34 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 15 luty 2008 - 21:10

Koledzy,

O sprzęcie nie będę pisał, bo dopiero na tym forum zacząłem troszeczkę kumać o co chodzi w sprzęcie. Bez onanizmu. Zwykłe porównania, co, gdzie, jak, za ile. I chociaż raz pojechałem po bandzie, to nowicjusz ze mnie doskonały. <_<
Chcę napisać kilka słów o naszych pismach wędkarskich. Ja, nie potępiałbym w czambuł całego pisma, tylko za fotografie i rybne przepisy kulinarne. W WP, od czasu, do czasu można znaleźć bardzo ciekawe artykuły o historii wędkarstwa, opisy wód południowo-zachodniej i zachodniej Polski, do której mi daleko. A fotografie na tle kafelków - są one w każdym piśmie. Jakiś czas temu trwała wielka wojna na słowa pomiędzy WŚ i WW na temat rekordów Polski w wędkarstwie. Dla mnie tych rubryk i całego zagadnienia mogłoby nie być w ogóle, ale wybieram mniejsze zło - nie czytam zamieszczonych relacji. Podobno żyjemy w demokracji, i dla mnie, między innymi, oznacza to wolność wyboru i szacunek dla osób o innych poglądach, chociaż nie muszę się z nimi zgadzać.

To chyba mój najdłuższy tekst na forum <_<

Ale dałem czadu :mellow: :mellow: :lol:

#35 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 luty 2008 - 22:08

Krzychu.
Faktycznie się rozpisałeś i dobrze. Panowie trochę luzu, to nie Wiejska. Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia, natomiast
nikt nie ma prawa na siłę tego punktu narzucać innym. Nie wnikam
w to czy artykuł był czy nie był sponsorowany. Uważam, że to nie
istotne, natomiast wydaje mi się, że warto zastanowić się nad
przesłaniem tekstów, w oderwaniu od otoczki sprzętowej. Są wędka
rze, myślę, że Marek do nich się zalicza. którzy nad manię sprzę
tową przedkładają komfort bezstresowego łowienia, jak się ma na
łodzi wędki z supermodułowych kompozytów to czasami zamiast spo-
kojnie łowić trzeba pilnować aby coś z tego arsenału się nie po-
łamało czy coś w tym stylu. Natomiast łowiąc wspomnianymi Beast
Masterami, czy jak tam się zwą, mamy ten komfort, że nie musimy
się badziewiem martwić. I to myślę, też może być jakieś podej-
ście do tematu. Też się q..e rozpisałem.
Pozdro Jachu

#36 ONLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2008 - 22:22

Koledzy,

O sprzęcie nie będę pisał, bo dopiero na tym forum zacząłem troszeczkę kumać o co chodzi w sprzęcie. Bez onanizmu. Zwykłe porównania, co, gdzie, jak, za ile. I chociaż raz pojechałem po bandzie, to nowicjusz ze mnie doskonały. <_<
Chcę napisać kilka słów o naszych pismach wędkarskich. Ja, nie potępiałbym w czambuł całego pisma, tylko za fotografie i rybne przepisy kulinarne. W WP, od czasu, do czasu można znaleźć bardzo ciekawe artykuły o historii wędkarstwa, opisy wód południowo-zachodniej i zachodniej Polski, do której mi daleko. A fotografie na tle kafelków - są one w każdym piśmie. Jakiś czas temu trwała wielka wojna na słowa pomiędzy WŚ i WW na temat rekordów Polski w wędkarstwie. Dla mnie tych rubryk i całego zagadnienia mogłoby nie być w ogóle, ale wybieram mniejsze zło - nie czytam zamieszczonych relacji. Podobno żyjemy w demokracji, i dla mnie, między innymi, oznacza to wolność wyboru i szacunek dla osób o innych poglądach, chociaż nie muszę się z nimi zgadzać.

To chyba mój najdłuższy tekst na forum <_<

Ale dałem czadu :mellow: :mellow: :lol:

taaaaaak krzyś... normalnie się nam na oczach rozwijasz... nic tylko... się cieszyc ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych