Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

OKUMA vs RYOBI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 13 luty 2008 - 21:53

Witam, mam problem z wyborem kołowrotka do spinningu daiwy powermash 2,7m 10-35g, zastanawiam sie nad Ryobi Applause 4000 a Okuma Epix Pro FD 30, łowił bede głównie na Wiśle na przynęty 0d 10g do 25g głównie gumy,proszę o opinie na temat tych kołowrotków i ocenę lub ewentualną propozycje kołowrotka w tej cenie.

#2 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 luty 2008 - 22:01

Witam.Ile chcesz przeznaczyć na kołowrotek?.Z tego co pamiętam Applause jest droższy od epixa.

#3 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 luty 2008 - 22:30

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:49


#4 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 luty 2008 - 22:37

Zauber jest droższy od tych które wymienił autor wątku.Ale w cenie zaubera ja kupiłbym spro red arc,w sumie to samo co zauber,ale ma normalną korbkę,a nie składaną(jestem wrogiem składanych-łapią luzy).Albo Team Dragon Z,za jakieś 230-250 można kupić bez problemu-bardzo dobry kołowrotek,to samo co red arc.

#5 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 13 luty 2008 - 22:49

cena kołowrotka to ok. 200 złotych, toprawda że epix jest tańszy o jakieś 40 złotych. Potrzebuje kołowrotka dobre, wytrzymałego i który mi posłuży przez conajmiej 2 sezony. dlatego wybrałem te dwa. epix dlatego, że mało znalałem negatywnych opini na jego temat a ryobi bo ponoć jest wytrzymały i gdzieś na tym forum czytałem, że SPRO to to samo co RYOBI. Głownie chciałem dowiedzieć sie czy te dwa kołowrotki sprostają tym wymaganią czyli średnio-cięzkiemu spinningowi( o ile łowienie przynętami do 25g takim można nazwac) i cenie ok.200.

#6 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 luty 2008 - 22:57

Moja rada:Dołóż 30-40zł i kup Team Dragona Z.Jest to kołowrotek z tej samej serii co Spro red arc,Ryobi zauber(te same części).Kołowrotek ma system oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową i na pewno wytrzyma 2 sezony a może i przeżyje wędkę:)Za tą kasę nie ma nic lepszego,poza tym nie ma sensu kupować nic innego.Do tego co pisałeś nada się wyśmienicie.Krótko mówiąc- sprawdzony kręcioł.

#7 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 luty 2008 - 07:40

Ja wziąłbym Ryobi, najprędzej Zaubera. Jeśli jednak musiałoby być taniej zdecydowałbym się na Aplausse'a. Dlaczego? Bo użytkuje oba młynki 2-3 lata i do tej pory nic nieprzyjemnego się nie wydarzyło...

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2008 - 08:18

Zauber jest droższy od tych które wymienił autor wątku.Ale w cenie zaubera ja kupiłbym spro red arc,w sumie to samo co zauber,ale ma normalną korbkę,a nie składaną(jestem wrogiem składanych-łapią luzy).Albo Team Dragon Z,za jakieś 230-250 można kupić bez problemu-bardzo dobry kołowrotek,to samo co red arc.

nowe ryobi nie maja skladanych korbek, tylko przykrecane

#9 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 14 luty 2008 - 08:35

Dzięki za pomoc, ale na jaki kołowrotek sie zdecyduję to nie do końca zależy odemnie a od funduszu:), jeśli będe miał coś wybrać do 200złotych to wezmę raczej Applause`a, jęsli do 300 to Zauber wole zdecydowanie pierwowzór niż Dragona, a jeśli powyżej 300 to wezmę Daiwe Exceler, także z wyborem kolowrotka powyżej 200 czy 300 złotych problem jest mniej niż z kołowrotkie do 200, bo na wyższej półce dominuje kilka flagowych modeli dobrych firm i z tych należy wybierać, natomiast poniżej 200 już jest troche trudniej,żeby znaleść co konkretnego co bedzie służy przez kilka sezonów. Więc tu kieruje pytanie do elpojo: jakiej wielkości masz applaus`a i czy ten który podałem wczesniej nie wydaje Ci sie zbyt duży i czy bedzie się nadawał do tego rodzaju łowienia. Osoby, które nie brały jeszcze udziału w temacie a mają ciekawe spostrzeżenia odnośnie proszę również niech się wypowiedzą. Z góry dzięki

#10 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 luty 2008 - 11:14

Niestey, jak się pewnie domyślasz nie używałem Aplausse'a do ciężkiego spina, dlatego waham się, by polecić Ci go na 100%. Posiadam model 1000 i używam go do lightowego łowienia: paproch vel jaziokleń. Przy takich obciążeniach spisuje się znakomicie.

jestem wrogiem składanych-łapią luzy


Czy luzy o których piszesz przytrafiły się bezpośrednio Tobie? Eksploatuję 3 młynki Ryobi ponad 3 lata, Zaubera średnio 3-4 razy w tygodniu /w sezonie/, dodam że nie cackam się ze sprzętem i żaden z moich młynków nie nabwaił się najmniejszych luzów. Ba, twierdzę że korbka nie rózni się niczym od nowej.

#11 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 luty 2008 - 13:23

[quote]
Zauber jest droższy od tych które wymienił autor wątku.Ale w cenie zaubera ja kupiłbym spro red arc,w sumie to samo co zauber,ale ma normalną korbkę,a nie składaną(jestem wrogiem składanych-łapią luzy).Albo Team Dragon Z,za jakieś 230-250 można kupić bez problemu-bardzo dobry kołowrotek,to samo co red arc.
[/quote]
nowe ryobi nie maja skladanych korbek, tylko przykrecane
[/quote]

Widocznie w sklepach mają jeszcze stare,bo ostanio trochę się nim bawiłem i miał składaną rączkę.Ale to dobrze,że będzie rączka przykręcana.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2008 - 15:36

nie bedzie, tylko juz jest od dawna, czyli dobrze ponad rok, jakies zabytki kolego ogladasz w tej wedkarskiej desie ;)

#13 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 luty 2008 - 16:27

Pitt czy my na pewno mówimy o tym samym kołowrotku-ryobi zauber?A może nie chodzisz do polskich sklepów.Zauber miał zawsze składaną rączkę,z tego co wiem na inne rynki miał przykręcaną.Byłem w sklepie na wybrzeżu gdańskim i nie uważam,żeby mieli tam starocia.Nawet jeśki jest zauber z pzrykręcaną korbką w Polsce to raczej od niedawna.

#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 luty 2008 - 16:33

Zauber z przykręcaną korbką już był (lata90) jest ze składaną i być może z przykręcaną (tego ostatniego nie widziałem)

#15 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1886 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 14 luty 2008 - 16:39

hehehe no i z tematu, który kołowrotek lepszy Epix czy Applause zrobił się temat: Korbka Zauber`a. :lol:

#16 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 14 luty 2008 - 16:53

Od roku posiadam Epixa i juestem z niego naprawdę zadowolony!!
Solidny kręcioł B)

#17 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 luty 2008 - 16:56

Masz rację Patryk,sorki.

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2008 - 18:47

http://cgi.ebay.com/Ryobi-Applause-4000-Spinning-Reel-New-Ha ndle_W0QQitemZ180190214454QQihZ008QQcategoryZ36164QQcmdZView ItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262
http://cgi.ebay.com/Ryobi-Zauber-4000-Spinning-Reel-New-Hand le_W0QQitemZ150210963340QQihZ005QQcategoryZ36164QQcmdZViewIt emQQ_trksidZp1742.m153.l1262
masz racje, nie chodze do polskich sklepow ... na cale szczescie B)

#19 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 luty 2008 - 21:07

Od 3 sezonów katuje 2 Applausy i mogę Ci z czystym sumieniem polecić ten model. Moje doświadczeia z tym młynkiem skłoniły mnie do zakupu Zaubera w tym roku ale znając Ryobi będę zadowolony. Marzę o Metaroyal VS ale ponoć ciężko dostać :D

#20 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 14 luty 2008 - 21:29

Ja drugi sezon używam TEAM DRAGON FD 935i i nie moge na niego nażekać :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych