Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Please log in to reply
437 replies to this topic

#301 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 posts
  • LokalizacjaMare Nostrum

Posted 01 February 2019 - 19:51

Znowu sie podepne, bo chociaz woda inna, to metoda i ryby podobne. Gdy nic sie dzieje, warto dac szanse inchiku, czyli tandemowi pilker + dosc spora osmiorniczka. Sciagamy to dosc spokojne aby osmorniczka sie plynnie majtala. Ichtiofauna czasem jest zbyt zrelaksowana i nie chce sie uganiac za szalenczo sciaganym pilkerem a osmorniczke zakasi. Przy okazji lowimy rowniez w opadzie, tak jak ponizej. Tunek mikroskopijny, ale i taki cieszy.

 

.


Edited by LukaBrazi, 01 February 2019 - 19:52.

  • Friko likes this

#302 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 11 February 2019 - 22:29

Od tygodnia z haczykuem jesteśmy na Gran Canarii, wędki jeszcze nie rozłożyłem ale chyba w końcu będę musiał ;)

Dziś trochę popływałem z maską i zdaje mi sie że to na pierwszym zdjęciu to labrax.

Trochę malych belonek, wiec mam nadzieję że większe też podchodzą.

No i oczywiście sporo kolorowych pływa.

 

 

Attached File  received_1298192923639112.jpeg   39.68KB   23 downloads

 

Attached File  received_1438638732945209.jpeg   29.61KB   24 downloads

 

Attached File  received_150836482482042.jpeg   110.87KB   23 downloads

 

Attached File  received_294307137871288.jpeg   97.72KB   24 downloads


  • Friko, Luckyguliver and Tom Rob like this

#303 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 posts
  • LokalizacjaSieradz

Posted 12 February 2019 - 10:14

Jak chcesz to odezwij się do mnie to dam ci namiar na port gdzie miałem wyjścia do przynęty fajnych ryb



#304 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 12 February 2019 - 10:20

Ja już zupełnie nie mam ciśnienia, wyjde sobie na najblizsze skały i pomacham dziś wieczorem i w czwartek rano bo tak akurat będzie sie zgrywal przypływ z zachodem i potem ze wschodem słońca.

Jak się coś trafi to dobrze, a jak nie to też tragedii nie będzie.



#305 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Posted 13 February 2019 - 09:53

Kolorowe rybki ze zdjęć Włóczykija mogą być fajnymi wakacyjnymi trofeami. Da się je łowić w środku dnia i (jak się dobrze wybierze hotel) niedaleko reszty rodziny.

 

Na te czarno-błękitne "karasie" kanaryjskie poświęciłem godzinę czasu ale w końcu udało się złapać. Zielone są mniej wymagające. Oba gatunki skusiły się na gulę bułki (ale pieczywo trzeba pozyskać z minimum czterogwiazdkowego hotelu ;) ).

Attached File  WP_20160617_11_38_35_Pro.jpg   105.75KB   24 downloads

Attached File  WP_20160615_19_47_47_Pro.jpg   39.56KB   23 downloads

Tą denną rybkę z głową podobną do żmii łatwo dostać na  kawałek fileta podany z gruntu.

Attached File  WP_20160617_18_20_41_Pro.jpg   70.23KB   23 downloads

Przy skałach, na chlebek, można złowić takie "leszcze" kanaryjskie:

Attached File  IMG_0042.JPG   71.94KB   21 downloads

Niektóre gatunki, zwłaszcza większe sztuki, zaskakują uzębieniem:

Attached File  IMG_0045.JPG   49.88KB   22 downloads

Fajnie też łowi się takie rybki (widziałem na ladzie w markecie ale moje wróciły do wody więc nie wiem czy smaczne):

Attached File  WP_20160617_18_36_29_Pro.jpg   54.15KB   22 downloads

Jak ktoś ma szczęście (ja nie miałem ale kolega dorwał 1 sztukę) to można trafić "papugę" kanaryjską:

Attached File  WP_20160617_10_10_22_Pro.jpg   57.71KB   25 downloads


Edited by spinjac, 13 February 2019 - 09:53.

  • Maraky, Filip14, Tom Rob and 1 other like this

#306 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 13 February 2019 - 10:55

Smaczne, jadłem takie w Libii, kupowane na targu rybnym. Pospolity gatunek. Były jednak smaczniejsze gatunki, lucjany, graniki, tuńczyki, mieczniki. Przerobiłem chyba wszystkie gatunki z Morza Śródziemnego ryb i owoców morza. Co ciekawe dorady i labraksy były w czołówce jeśli chodzi o smak. Dla ciekawych rekin taki sobie, taki na jedno spróbowanie.

Edited by wujek, 13 February 2019 - 11:00.

  • Filip14 likes this

#307 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 February 2019 - 10:57

Od góry
Bluefin Damselfish
Talasoma Pawia
Lizardfish
Sargus
Salema
Ostatniego nie znam.

Edited by Włóczykij, 13 February 2019 - 10:59.


#308 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 February 2019 - 11:02

Ja jadłem tu jak na razie Vieje, sargusy i czerne, wszystkie bardzo smaczne, podobne do okonia.

#309 OFFLINE   gpopiel

gpopiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Popielnicki

Posted 23 April 2019 - 12:15

Hej, chciałbym odświeżyć temat, bo 20 maja wybieram się na dwa tygodnie na fuerteventurę, hotel przy Costa Calma. 

 

Przeczytałem już ten wątek chyba 3-krotnie i zebrałem masę fajnych informacji, za które Wam serdecznie dziękuję. :)

 

Czy ktoś z Was był ostatnio na kanarach lub się wybiera? Jak wyniki? Macie jakieś fajne rejony / miejscowi na Fuercie, gdzie warto byłoby zacząć?

 

Ja jestem na etapie kompletowania sprzętu - muszę zaczynać praktycznie od zera, bo nie mam nic, co mogłoby się nadawać na te wody. Szczególnie kiepsko jest z kupieniem wędki typu Travel.



#310 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 23 April 2019 - 12:38

Ja jestem na etapie kompletowania sprzętu - muszę zaczynać praktycznie od zera, bo nie mam nic, co mogłoby się nadawać na te wody. Szczególnie kiepsko jest z kupieniem wędki typu Travel.

Powinno pomoc: http://jerkbait.pl/t...za-wędektravel/



#311 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 April 2019 - 15:34

Ja po 6 tygodniach na początku roku, przy kolejnej wizycie postawię na zdecydowanie lżejsze łowienie. Albo wizytę w miejscowym wędkarskim i zakup kilku bardzo drogich woblerów woblerów na które łowią miejscowi. Z Polski brałbym tylko pilkery ok 40g.
Ale bez wiedzy lokalnych wędkarzy, zabrałbym kijek do 15-20g trochę małych cykadek, twisterków, obrotówek itp. i nastawiałbym się na rybki do kilograma.
Grubszy sprzęt brałbym tylko jeśli będziesz mógł poświęcić wędkowaniu przynajmniej kilka godzin każdego dnia.
Ja na jakieś 20 dwugodzinnych wyjść w ciągu 6 tygodni miałem łącznie ok 5 brań.
  • wujek likes this

#312 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 April 2019 - 19:13

:)

Edited by AAS, 23 April 2019 - 19:25.


#313 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 April 2019 - 19:16

Jeśli chodzi o travela to ja ostatnio zakupiłem Berkeley ripple evx od 19 do 49 gr i to jest u mnie na lekko bo mam jeszcze 3m+ st croix do 90 uważam ze nie ma co łowić krótszymi i lżejszymi kijami bo tam trzeba rzucić ok 100m żeby połowic ale to moja subiektywna opinia. Co do ryb to ani razu nie udało mi się zejść o kiju :)

#314 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 posts
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Posted 23 April 2019 - 19:34

Ja nie łowilem ale na Fuercie gdzie lecisz miejscowi łowili że skałek na długie spiningi na końcu mieli duże blachy albo woblery. W innych miejscach niż skałki nie spotkałem wędkarzy poza angolem rzucającym na grunt z plaży. Ja byłem w caleta de fuste. Jest tam też sklep wędkarski niestety czynny od 13 do nie wiadomo której bo raz zamykał o 19 a następnego dnia już po 18 było zamknięte. Jedziesz w ciekawe okolice, masz tam piękne plaże więc może lepiej skup się na urokach plażowania😉

#315 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 posts
  • Imię:Kuba

Posted 23 April 2019 - 20:37

Kanary są też ciekawe wędkarsko, chociaż na pewno nie są łatwe. Są okresy w roku, kiedy nawet miejscowi wyjadacze nic nie łowią tygodniami, w innych okresach jest realna szansa trafić coś fajnego. Ja bym nie wytrzymał dwóch tygodni z dostępem do Atlantyku, nie mogąc pomachać ze skałek. Próbuj jak najwięcej i nie słuchaj kolegów, którym żony nie pozwoliły wędkować na wakacjach :) Dla słodkowodnego wędkarza to ciekawe łowienie, nawet jeśli zakończone "wyzerowaniem".

Znaleziony filmik z Fuerty, gościu trafił ładnego bluefish'a:

 



#316 OFFLINE   gpopiel

gpopiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Popielnicki

Posted 24 April 2019 - 08:35

Ja się generalnie nastawiam na mniejsze ryby i na zabawę. Wędkę chce mieć o większym cw aby móc w razie czego machnąć na dystans. Myślałem też o technice sbirulino, co prawda kijkiem 2,7 może nie być tak łatwo operować, ale może się uda.

 

Ja niestety też jak widzę wodę to już mnie korci, aby chociaż porzucać. :) Małżonka na szczęście przeciwna temu nie jest, tym bardziej, że na dwa tygodnie jedziemy, więc na pewno ładnych kilka godzin uda mi się porzucać rano/wieczorem. 



#317 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 30 May 2019 - 12:19

Cześć, nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. W czerwcu wybieram się na Wyspy Zielonego Przylądka, konkretnie na Sal. Jest to wyspa o bardzo zbliżonej charakterystyce do wysp Kanaryjskich. Czy ktoś wędkował tam z brzegu? Czy łowienie bardzo różni się od tego na Kanarach? Jakich ryb można się spodziewać o tej porze roku? Czy travel 270cm 50g z kołowrotkiem 6000 i plecionką 0,22 wystarczy? Będę wdzięczny za wszystkie porady.

#318 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5,808 posts
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Posted 30 May 2019 - 17:08

Ja byłem w grudniu, nic nie zlowilem ale gościu z lekkim sprzętem i pilkerokrewetka miał kilka rybek. Dwa razy mi wyszedł jakiś karanksik do poppera ale chyba go przerosł rozmiar bo odpuścił. Łowiłem raczej w płytkich miejscach gdzie nie było drapieżników. Popatrz na filmach w jakich miejscach łowia, musi być głębia przy brzegu. Mi się nie chciało szukać takich miejsc bo wyjazd nie był wędkarski.

Edited by wujek, 30 May 2019 - 17:09.

  • Ziom likes this

#319 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Posted 13 June 2019 - 11:48

Cześć, nie chcę zakładać oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. W czerwcu wybieram się na Wyspy Zielonego Przylądka, konkretnie na Sal. Jest to wyspa o bardzo zbliżonej charakterystyce do wysp Kanaryjskich. Czy ktoś wędkował tam z brzegu? Czy łowienie bardzo różni się od tego na Kanarach? Jakich ryb można się spodziewać o tej porze roku? Czy travel 270cm 50g z kołowrotkiem 6000 i plecionką 0,22 wystarczy? Będę wdzięczny za wszystkie porady.


Kiedy będziesz? My lecimy 29/06 i oczywiście travel do walizki 😊

#320 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,252 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 June 2019 - 00:15

Jak się dobrze poszuka to są fajne mapki z głębokościami w internecie.
Jak będziesz miał w zasięgu głęboką wodę, bierz ciężki sprzęt, jak będzie tylko woda max 10m, brałbym lżejsze wędki.