Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2020 - 17:58

Duel heavy sinking minnow- bez niego bym na Kanary ani rusz :)
  • Mr.Happy lubi to

#402 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 18 październik 2020 - 14:33

Tylko to urząd miejski w Puerto del Rosario, na Teneryfie trzeba pewnie znaleźć odpowiednik. 16 euro z tego co pamiętam koszt.

 

 

Ogólnie licencję załatwiałem na miejscu, wszystko powinno zająć około pół godziny, przy czym dopiero po staniu w kolejce w pierwszym banku dowiedziałem się, że przelewy jeżeli nie ma się konta przyjmują do 10:30... Drugi bank już od ręki praktycznie bez kolejek.

 

Co do urzędu to angielski w wersji "kali jeść kali pić" ale dałem paszport i Pani sama za mnie pouzupełniała rubryczki, na licencji jest tylko imię i nazwisko oraz numer paszportu, więc problemu większego nie ma. Wskazana jest też data ważności - 3 lata.

 


Użytkownik bartolomeo edytował ten post 18 październik 2020 - 14:38

  • Mr.Happy lubi to

#403 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 18 listopad 2020 - 12:57

2020 przygasil watek. To moze mala reaktywacja w oczekiwaniu na lepsze czasy. Ostatnia mahi przed lockdownem i pewnie tez ostatnia w sezonie. Zaden okaz, ale tez nie z tych malych. Szkoda, ze bateria w kamerze siadla na dwa rzuty przed braniem, bo akcja byla spektakularna: pogon na powierzchni przez dobre 40 metrow, atak pod nogami i walka na krotkim dyszlu w towarzystwie drugiej mahi. 

 

Co ciekawe, na nowy patent: duza (>10 cm) muche imitujaca belone, wyrzucana na bombie. Zdecydowanie odkrycie sezonu w kategorii "przyneta". 

 

 

Załączony plik  IMG_20201101_083515.jpg   136,38 KB   10 Ilość pobrań



#404 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 listopad 2020 - 11:10

Piękna ryba! :)

#405 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2020 - 18:32

Dobry czars na mahi, zarówno na Kanarach jak i na Zielonym Przylądku łowi się ich najwiecej w okresie listopad-styczeń. Fajna ryba :). Widziałem na targu rybnym w Santa Maria na wyspie Sal mahi większą niż wędkarski rekord świata, z tego co pamietam to 143cm aczkolwiek mogę się mylić, na pewno 31,200kg lub 32,100 kg po wypatroszeniu, niestety złowiona przez miejscowych rybaków ale na wędkę, robi wrażenie.

Użytkownik Ziom edytował ten post 21 listopad 2020 - 18:36


#406 OFFLINE   MA_NIEK

MA_NIEK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 20 maj 2021 - 12:20

Witam serdecznie.

Na przełomie stycznia i lutego wybieram się na Fuerte, czy ktoś próbował surfcastingu np. na Cofete? Jakieś doświadczenia ? Dobre rady mile widziane :)



#407 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2166 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 maj 2021 - 13:02

Witam serdecznie.

Na przełomie stycznia i lutego wybieram się na Fuerte, czy ktoś próbował surfcastingu np. na Cofete? Jakieś doświadczenia ? Dobre rady mile widziane :)

Nie wiem czy Cofete nie jest jakimś parkiem/rezerwatem - wątpię aby można było tam legalni łowić...



#408 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 maj 2021 - 13:28

Bardzo możliwe że będziemy mieli na Kanarach polskiego przewodnika.

#409 OFFLINE   MA_NIEK

MA_NIEK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 20 maj 2021 - 14:01

Faktycznie coś tam jest ale nie znalazłem informacji o ograniczeniach ...... wędkarzy także nie widać :)



#410 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 20 maj 2021 - 16:02

Bardzo możliwe że będziemy mieli na Kanarach polskiego przewodnika.

Najpierw musi się nauczyć, poznać wody, zwyczaje ryb itd. Trochę potrwa. Moja żona już sobie odhaczyła wyspę, na którą nie lecieć :D


  • tlok i Ballantise lubią to

#411 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 maj 2021 - 17:59

Szybko się nauczy bo to bardzo dobry wędkarz.

#412 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 01 lipiec 2021 - 22:57

Ruszam w niedzielę na Teneryfę może ktoś polecić jakieś sprawdzone miejscówki i przynęty ?

#413 OFFLINE   Maaaciaas

Maaaciaas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 02 lipiec 2021 - 05:46

Ruszam w niedzielę na Teneryfę może ktoś polecić jakieś sprawdzone miejscówki i przynęty ?


Dołączam się do pytania, mamy tam mieszkanko i latamy wakacyjnie. Chętnie dowiem się czegoś na temat Spina/Casta i co tam można wydłubać.

#414 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 lipiec 2021 - 12:22

Dołączam się do pytania, mamy tam mieszkanko i latamy wakacyjnie. Chętnie dowiem się czegoś na temat Spina/Casta i co tam można wydłubać.

Hej,
nie chce się czepiać, ale masz mieszkanie na Teneryfie i jeszcze nie wiesz co tam można łowić? :)
Dostrzegam niewyobrażalne zaniechanie. Już po pierwszej wizycie wszystko bym wiedział ;p

Na pewno najwięcej dowiesz się od miejscowych, wpadnij do portu na przykład na Costa Adeje.



#415 OFFLINE   Maaaciaas

Maaaciaas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 02 lipiec 2021 - 15:06

Hej,
nie chce się czepiać, ale masz mieszkanie na Teneryfie i jeszcze nie wiesz co tam można łowić? :)
Dostrzegam niewyobrażalne zaniechanie. Już po pierwszej wizycie wszystko bym wiedział ;p

Na pewno najwięcej dowiesz się od miejscowych, wpadnij do portu na przykład na Costa Adeje.


Zaczelem łowić w pandemi, od tamtego czasu nie byłem na Tene ;) widziałem w Puerto Colon w Adeje wędkarzy, niestety nie operuje hiszpańskim a oni Angielskim ani niemieckim ;)
  • korol lubi to

#416 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 02 lipiec 2021 - 18:51

Hej,
nie chce się czepiać, ale masz mieszkanie na Teneryfie i jeszcze nie wiesz co tam można łowić? :)
Dostrzegam niewyobrażalne zaniechanie. Już po pierwszej wizycie wszystko bym wiedział ;p

Na pewno najwięcej dowiesz się od miejscowych, wpadnij do portu na przykład na Costa Adeje.

Nie jest tam tak łatwo z brzegu tym bardziej jeśli ktoś lata z podręcznym i musi ograniczyć do minimum sprzęt.Byłem 3 razy na różnych wyspach i tylko raz zauważyłem żeby ktoś połowił z brzegu godne ryby i to w dodatku nie na spining.Oczywiście sporo osób łowi ale najczęściej  małe kolorowe rybki.U mnie na spina niestety tylko lazardfische.Na spławik trafiały się przyzwoite sargusy no i spora ilość kolorowych małych rybek niestety nic większego nie trafiłem :(



#417 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 lipiec 2021 - 19:56

O tej porze roku na pewno pływał bym za marlinem. Ewentualnie nastawiłbym się na jakiegoś nocnego potwora z głębin :)



#418 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 10 styczeń 2023 - 13:11

Czy ktoś może praktykował wyprawy z lódki na Fuertaventurze i może polecić coś w temacie? Bede na miejscu bez wlasnego sprzetu, a bym z checia sprobowal morskiego lowienia

#419 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 styczeń 2023 - 14:17

Pływałem z RESACCA FISHING, jeśli będziesz mieszkał w Corralejo - polecam.
Bez problemu znajdziesz w porcie, a tel w necie. Powodzenia

 



#420 OFFLINE   Sadek8

Sadek8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 10 styczeń 2023 - 14:23

Dzieki Korol, juz zapisuje i bede ich szukał. Co prawda nie Corralejo, a w Costa Calmie bede, ale to nie zmienia faktu, ze na północ tez sie wybierzemy
  • korol lubi to