Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na ryby??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 grudzień 2005 - 05:59

Na forum zaglądam codziennie,ale brakuje mi tematów z życia codziennego /oczywiście wędkarskiego/ kolegów po kiju.Jako że zima łagodna, to nie wszyscy powiesili swoje wędki na kołku iwędkują nadal.Myślę że ci właśnie, mogliby się podzielić z resztą informacjami,gdzie,na co i jakie ryby biorą. pzdr. :unsure:

#2 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 22 grudzień 2005 - 08:05

Witam. Po przeczytaniu tego wątku przypomniał mi się cykl artykułów jakie ukazywały się niegdyś w WW. Mianowicie były to wypowiedzi czołowych spioningistów i nie tylko o tym gdzie i na jakie ryby wybierają się w danym miesiącu. Zatytułowane to było DOKĄD W np. styczniu Chodzi o to że pytanie traktowało o danym miesiącu w roku. Może i tutaj na portalu urchomić taką praktykę. Kto jest za. I co na to powiesz przede wszystkim ty Remku. Pozdrawiam.

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2005 - 11:43

@Shogun, oczywiście, że nie mam nic przeciwko jestem wręcz za! :D Jak sobie to wyobrażasz? Podaj proszę więcej szczegółów.

Może zrobimy tak, że wrzucimy taki wątek na forum - Gdzie luty (bo na styczeń to trochę późno), a ja to wszystko zbiorę i zrobię artykuł, który opublikujemy tuż przed lutym?

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 22 grudzień 2005 - 12:34

Koledzy, nie zauważyli, że w miesiacu listopadzie poławialiśmy szczupaki .... w grudniu, poławialiśmy szczupaki .... w styczniu planujemy trocie i łososie... w lutym rozpoczyna się między innymi sezon pstrągowy.... marzec, kwiecień zapraszam na klenie, jazie ... w maju na szczupaki... w czerwcu na sandacze .....


#5 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 22 grudzień 2005 - 13:22

@Remek jeżeli chodzi o szczegóły to wiesz że z tym bywa najwięcej kłopotów. Ale pomysł z wątkiem może sprawdzić się w praktyce. Myślałem o utworzeniu osobnego działu, ale co do tego rozwiązania to mam wątpliwości. Jakie? Poza szczegółami technicznymi utworzenia to może się zdarzyć że pomysł umrze śmiercią naturalną czyli krótko mówiąc, a raczej pisząc, nie wypali, czyli po kilku tygodniach czy miesiącach nie będzie nowych wpisów.
Można by spróbować w dziale Wieści znad wody, można by było utworzyć powtarzalny wątek zatytułowany np. Jakie plany na dany miesiąc (marzec).
Co do stycznia masz rację już trochę za późno. Chociaż pewnie koledzy by coś tam jeszcze opisali jakie mają plany.

@Komancz oczywiście daje się zauważyć że w listopadzie szczupak, w grudniu szczupak, itd. Widać relacje z połowów. Oczywiście pewnie wszyscy wiedzą że styczeń to salmonidy, że marzec i kwiecień to klenie i jazie, że maj to szczupły, czerwiec to sandacz itd. Zdaję sobie sprawę też z tego że portal nastawiony jest na propagowanie castingu i jak na razie rybą dominującą w tematach jest szczupak, ale odwiedza go też liczna rzesza spiningistów kręcących stałoszpulowcem i lubiących łowić inne drapieżniki. Ale do sedna.
Chodzi o to żeby każdy z nas opisał krótko swego rodzaju plany na dasny miesiąc, jaki sprzęt przy tym preferujemy, itp.
Podam skrótowo przykład.
Jako że mieszkam na Dolnym Śląsku to sezon mogę zacząć od 1 stycznia (pstrąg, troć, łosoś). Łowiska to przede wszyskim rzeki: Bóbr, Kwisa, Kaczawa. Przynęty to....., sprzęt który używam to na Bóbr - taki a taki, na Kwisę to taki a na Kaczawę to taki bo jest zarośnięta po brzegach. Nad Bobrem to schodzę z prądem, na Kwisie łowię pod prąd a na Kaczawie wyszukuję odpowiednie stanowisko i czeszę w nim przynętami przynajmniej przez dwie godziny. To wszystko są przykłady, taki mi się nasunął pomysł po poście heniutka. jeżeli temat nie zostanie podjęty to się nie obrażę czy nie pogniewam. Można to wszystko oczywiście opisywać w odpowiednich wątkach. Tak to na razie widzę, może inni obecni mają jakieś inne pomysły na moją propozycję? Przedyskutować zawsze wszystko można.
Pozdrawiam.

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2005 - 14:41

@Shogun,

uważam, że pomysł jest dobry i podany przez ciebie przykład pokazuje dokładnie o co ci chodzi.
Ogólnie jestem za i myślę, że każdy miesiąc powinien mieć swój oddzielny wątek, tak aby każdy z osobna (zainteresowany) mógł napisać dokładnie co, jak, gdzie i na co.
Myślę, że można to rozpocząć w dziale Wieści znad wody, jednak z zastrzeżeniem, że piszemy tam tylko gdzie się wybieramy, a nie co złowiliśmy bo do tego są inne wątki.

Chciałbym jeszcze skomentować kilka twoich wypowiedzi.
Nasz portal jest nastawiony na propagowanie spinningu i castingu na równi. Nie ma skręcania w żadną stronę. To jest miejsce dla spinningistów i castingowców. Chcemy też pisać dużo o jerkowaniu ponieważ każdy z nas redaktorów ma na tym małego bzika i bardzo lubimy tą metodę łowienia.
Zgodzę się, że najwięcej pisze się o szczupakach ale wynika to moim zdaniem tylko z tego, że największa część forumowiczów najczęściej właśnie łowi szczupaki i chcąc nie chcąc pojawia się najwięcej tematów związanych z tą rybą. I na pewno wynika to z tego, że naszą stronę otworzyliśmy na jesieni, czyli typowym miesiącu na tego drapieżnika.
Sam jestem bardzo wszechstronnym spinningistą, łowię prawie wszystkie gatunki (pomijając głowacice i lipienie) i chętnie będę dyskutował na wszelkie tematy związane z różnymi gatunkami ryb.

Mam tylko prośbę do was. PYTAJCIE SIĘ TEŻ O INNE RYBY! Jak nikt nie będzie zadawał pytań lub nie będzie wrzucał nowych postów dotyczących innych gatunków to ich po prostu nie będzie.
Zachęcam do pytania się o inne ryby, o łowiska rzeczne, itp.
Chętnie pomożemy i w miarę własnej wiedzy podzielimy się tym z wami. I mogę zagwarantować, że posty dotyczące innych ryb niż szczupak będą chętnie odwiedzane przeze mnie i innych forumowiczów znających temat. :mellow:

#7 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 grudzień 2005 - 20:50

@KOMANCZ my jesteśmy jakoś uprzwilejowani,bo z każdej strony otacza nas woda,jednak chętnie korzystam z cyny od kumpli z innych miast.Np.w zeszłym tygodniu kolega nadał mi sandacze w Szczecine.Pojechałem,połowiłem,o takie informacje mi chodzi.pzdr.

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2005 - 23:21

Witaj,
Dla mnie Twój pomysł jest bardzo dobry. Oczywiście oprzemy go o zwykły wątek na forum. Każdy będzie mógł napisać gdzie chce pojechać, na jakie ryby się nastawia, na co będzie łowił itd. Świetny pomysł!

Jeśli chodzi o spinning, casting, jerking ... to tak jak napisał Rognis nie ma co się napinać. Stosuję wszystkie metody z powodzeniem (w każdym razie jestem usatysfakcjonowany swoimi wynikami) ale uwielbiam jerking. Chciałbym jednak by forum to służyło wymianie informacji na temat metod połowu ryb drapieżnych (z wykluczeniem metody żywcowej) i coś mi się wydaje, że na razie cel jest realizowany. Tak więc do dzieła!

Pozdrawiam
Remek

P.S.
Przy okazji wydaje mi się, że jest to jedyny w Polsce wortal poświęcony tematyce połowu ryb drapieżnych na takie metody jak spinning, casting, jerking. Inne ewidentnie zahaczają jeszcze o takie tematy jak metoda spławikowa, karpie, feedery, muchy itd. itd.

#9 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 grudzień 2005 - 00:49

komancz, gdzie na wyspie zamierzasz łowić jazie i klenie,wszak niemamy tu żadnej jaziowo kleniowej rzeki.A sezon pstrągowy rozpoczynamy razem z trocią w styczniu. :unsure:

shogun,na ferie zimowe wyjadę do Szklarskiej Poręby,obłowię tam Kamienną i górny Bóbr. Daj jakieś namiary na pstrągi w okolicy. pzdr. B)

#10 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 20:41

Sebastian to co napisałeś o obszarze zainteresowania forum jest bardzo interesujące i odważne. Mnie się podoba takie szerokie zainteresowanie. Zobaczę jaka ryba będzie głównym celem na najbliższym zlocie. Czy będzie to jezioro czy rzeka. Taki wspólny wyjazd powinien sam potwierdzić Twoją wypowiedź.
Pozostaje tylko poczekać i przygotować się do wyjazdu.

pozdrawiam

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2005 - 11:01

@Andrzej,

uważam, że nie ma w tym nic odważnego. Sam jestem wszechstronnym spinningistą i chętnie wezmę udział w każdej dyskusji dotyczącej różnych gatunków ryb, o których łowieniu mam jakieś pojęcie. :D

Co do zlotów to przypuszczam, że następny będzie także poświęcony łowieniu szczupaków. Jest kilka powodów. Większość forumowiczów łowi głównie tylko szczupaki, nad jeziorem jest dużo łatwiej zorganizować zlot z powodu łatwiejszego dostępu do ośrodków wędkarskich, łodzi, itp.
Poprzedni zlot był zorganizowany nad jeziorem i był pod znakiem szczupakowego trollingu.
W nowym roku będziemy starali się zorganizować zlot pod znakiem jerkingu. Jeżli uda nam się w ogóle znaleźć odpowiednie jezioro, na którym można połowić z sukcesem tą techniką oraz które będzie miało na tyle dobra bazę mieszkalno-gastronomiczno-łodziową aby pomieściło wszystkich chętnych...

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 grudzień 2005 - 17:38

Koncepcja kolejnego zlotu juz jest tylko na razie dojrzewa :mellow:

#13 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 grudzień 2005 - 19:40

@Shogun

Piszesz, że Twe rewiry łowieckie to Dolny Śląsk. Mamy tu kilku kolegów we Wrocku. MOże bardziej przybliżysz lokalizację? MOże jak nieco dojrzejemy to i wspólne piwko się zorganizuje i może jakaś nowa siła urośnie w pozytywnej opozycji do Warszawy?
Baloo

#14 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 30 styczeń 2006 - 14:55

jako,że od miesąica nikt tu nie zaglądał, czas trochę odswieżyć. Wczoraj dwaj moi znajomi połowili okonie czyt./nie okonki/od 25 do 40cm. Łowisko na zalewie Szczecińskim w miejscowości Skoszewo koło Wolina,znane jest od dawna wędkarzom łowiącym z pod lodu.Długo nie wiedziałem dlaczego właśnie tam,bo podobnych miejsc jest wiele.Teraz wiem,poprostu na zatoce Skoszewskiej końcem listopada i początkiem grudnia co roku odbywa sie tarło sieji,więc okoń obżera się do woli,wpierw ikrą a potem wylęgiem.Ot cały fenomen.Jeśli ktoś jest w pobliżu to polecam. :D

#15 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2006 - 17:29

Już dawno marzył mi się jakiś portal na którym jest mapa Polski, klikasz i włazisz w opis wód (aktualizowany), przynęt itp.
Opisane miejscówki, sposoby itd.

Ale nawet jak sobie coś podobnego zafundujemy to @remek - taki wątek powinien być tylko dla zarejestrowanych. Nawet czytanie. Sam chętnie opiszę moje łowiska, ale nie obcym ludziom z moich okolic którzy tylko czekają na to, gdzie zastawić swoje sieci...

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 styczeń 2006 - 23:29

Lasso, forum łowiska, w którym forumowicze będa opisywali swoje ulubione rzeki, jeziora mogę utworzyć w pięć minut. Mogę je również udostępnić tylko dla zarejestrowanych ale ... musi być zapotrzebowanie i chęć tworzenia czegoś takiego. Jeśli będzie taka wola forumowiczów chętnie coś takiego stworzę ale ... musi się tam coś dziać :D Czekam zatem na Wasze opinie na temat:

- Czy stworzyć forum tylko dla zarejestrowanych gdzie forumowicze będą opisywali swoje rzeki, jeziora?

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 styczeń 2006 - 12:28

obawiam sie ze nawet samo zarejestrowanie moze nie wystrczyc do wgladu na taki dzial ;) :mellow:

ale fakt faktem ze dzial takowy przydalby sie na pewno

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2006 - 15:11

szczerze mowiac , jestem troche sceptyczny co do tego czy taki dział wypali... :unsure:

#19 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2006 - 15:48

Mam podobne zdanie jak @Friko.

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2006 - 15:56

Nie owijajac w bawelne....nie sadze, zeby wielu chcialo w ogolnodostepnym m-cu w sieci opisac naprawde wartosciowe m-ca.
Z reguly taki opis = koncowi ich atrakcyjnosci z powodu wybicia wszystkiego co sie rusza...
Gumo