Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 16 luty 2008 - 14:56

Chodzi mi po głowie wyjazd do Szwecji w terminie 26.06 do 05.07.08.Myślę o pstrągach i lipieniach (głównie)Chętnie w tym terminie dołączę do jakieś sympatycznej grupy doświadczonych wędkarzy.Korzystanie z pośredników mi nie odpowiada(tzn z biur organizujących wyprawy wędkarskie.)Jeżeli nie będzie propozycji,to może sam zorganizuje jakąś grupę ?Zainteresowanych proszę o kontakt. :wacko: :unsure:

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 16 luty 2008 - 18:02

Pstrąg, lipień w czerwcu. Na podstawie moich doświadczeń, to należy wybrać się do bardzo północnej Szwecji/Finlandii. Sukces nie jest gwarantowany, i tak, jak w Polsce, zależy od poziomu wody. Jest b. dużo ograniczeń dla spinningistów. W net'cie dowiesz się dużo o tamtych łowiskach. Powodzenia :mellow:

#3 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 18 luty 2008 - 15:32

@kryst.Dzięki za radę.Czy masz jakieś własne doświadczenia z salmonidami w Szwecji?Na dalekiej płn byłem ale w Norwegii -Lofoty.Ale to morskie -czarniaki.Złowiłem dwa potoki w torfowym bajorku koło kwatery po 30cm.To całe moje doświadczenie z pstrągami w Skandynawii.W net'cie przejrzałem wszystko co mogłem.Pozdrawiam :unsure:

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 luty 2008 - 12:39

Najdalej na północ w Szwecji dotarłem do Alvkarleby, łowisko łososiowe, płatne - niestety, nic nie złowiłem. Dopuszczalne metody połowu to spinning i muchówka (ciężka skandynawska) Wiekszość moich wypraw to rzeka Dalalven i miejsce zwane Tyttbo. Trzy potężne (zależne od poziomu wody w rzece) progi, gdzie można uganiać się za pstrągiem - dzikim i hodowlanym (intesywnie zarybiają ze względu nas dużą presję wędkarską), i za lipieniem. To właśnie tam złapałem swoje pierwsze lipionki na spinning, na obrotówki - rozmiar 00, 0 i 1. Moje wzięły za trzecim progiem, na (czy w? :unsure: ) szypocie, przy niskim stanie wody, kiedy woda obmywała kamienie. Kolega łapał tam kapitalne pstrągi.
Zaletą tego miejsca jest to, że jest tam też bardzo dużo szczupaka, sandacza, okonia, a niektórzy twierdzą że jest tam też trotka, ale ja w to wątpnie, ze względu na bardzo dużą odległość od morza i wiele elektrowni wodnych po drodze.
Jest jeszcze jezioro Farnebofjarden
A oto link: http://www.nedredala...nedredalalven/.

Ja osobiście bardzo polecam ten region. W okolicy jest mnóstwo fantastycznych łowiski i jednym z nich jest zamknięte jezioro z tęczakami.

#5 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 01 marzec 2008 - 19:39

@kryst dziękuje ,b.fajna strona.Myślę,że właśnie do Tyttbo się wybiorę jeśli wyprawa dojdzie do skutku.Nie mogę się ze strony zorientować jakie są ceny a także czy jest tam camping.Ale z tym sobie już poradzę.Pozdrawiam :D

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 19:51

@lorbas,

W Tyttbo są domki - zwykły domek przewoźny (przewożą je na lorach, tak jak w Stanach) 4 pokoje 2 osobowe, duuuża łazienka, mała kuchnia, zamrażarka; oraz drugi tzw. klubowy, w którym ostatnio mogło spać 10 osób. Jest też kemping z łazienkami, toaletami, kuchnią, gniazdami elektrycznymi dla każdego samochodu lub przyczepy. Tylko musisz kupić żetony do licznika. Postaram się w tym tygodniu przesłać Ci na priv'a adres do korespondencji. Był aktualny w zeszłym roku. Tam też podadzą Ci ceny wędkowania na odcinku tzw. górskim i w jeziorze. Są też zakazy, nie wolno pływać ani wędkować, chyba do połowy czerwca, w pewnych rejonach na jeziorze - siedliska lęgowe ptaków. Zwracam też uwagę na jedną rzecz - kamienie: wielkości przyczepy kempingowej. Łowisko ze względu na kamienie jest trudne ale bardzo satysfakcjonujące. :D

#7 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 03 marzec 2008 - 21:30

@kryst
Wiadomości które przekazujesz są dla mnie nieocenione !.Jednak co osobiste doświadczenia -to osobiste.Raz jeszcze-dzięki.Ewentualna wiadomość o cenach ułatwi planowanie wyprawy.Pozdrawiam. :mellow:

#8 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 wrzesień 2008 - 12:17

Odświeżam temat na moje potrzeby :D
Na początku października spędzam tydzień nad jeziorem Ravarpen w rejonie Dalsland. Jeśli ktoś z forumowiczów był w tychże stronach proszę o rady/sugestie/podpowiedzi odnośnie wędkowania. Będę zobowiązany.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych