Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4083 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 20 grudzień 2014 - 10:03

Ciekawe kiedy u nas będzie można kopić w sklepie coś seryjnego poniżej 5 gr za rozsądne pieniądze. Wklejki zalewają nasz rynek i jest to jakieś rozwiązanie ale nie każdemu odpowiada. Ja pobawił bym się czymś takim.

  

 

 


  • bartosz311287 lubi to

#242 ONLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 20 grudzień 2014 - 10:38

Towarzyszu, jeśliś odważny, uderzaj do Decathlonu, kijek 0.5-5 g 210 cm. 2 stówki. :) http://www.decathlon...id_8237231.html



#243 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:06

Towarzyszu, jeśliś odważny, uderzaj do Decathlonu, kijek 0.5-5 g 210 cm. 2 stówki. :) http://www.decathlon...id_8237231.html

To też jest kij do 5 gr a mi chodziło o kije np do 3gr 



#244 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:18

ICT #2 244 cm to cudo do mnie trafiło właśnie :-) jest w 4 częściach i wg Pana Pawła S. Coś rzędu 0-4 gr ale nie chce mówić do póki nie sprawdzę realnie :-) blank muchowy uzbrojony lekko po świętach postaram się wrzucić parę fotek na sucho jak wygląda i coś z ugieciem :-)

#245 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 20 grudzień 2014 - 12:21

.


Użytkownik kaczor edytował ten post 21 grudzień 2014 - 11:03


#246 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 grudzień 2014 - 13:17

ICT#2 244 cm w czterech kawałkach klika fotek poglądowych co z tego wyszło :) wyważenie zdj niestety niezbyt wyraźne ale młynek to ulgra 1000 wyważa patyk prawie na samym końcu uchwytu więc jak dla mnie idealnie ( jeden palec poniżej uchwytu kołowrotka a reszta nad nim ) Długość 244cm tak tak wiem że w teorii prawdziwe wykałaczki mają max 2m itd itp...  ale mi ta dł pasuje bo często jednak łowię z brzegu niezbyt dostępnego a od biedy na ponton też taka długośc można zabrać :)

Co do ugięcia zawieszone +/- 0,5 kg

Załączone pliki



#247 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 20 grudzień 2014 - 18:45

baardzo fajne ugięcie



#248 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 18:49

To też jest kij do 5 gr a mi chodziło o kije np do 3gr 

Tylko pytanie jest jedno, czy aby na bank potrzebny Ci kij do 3gr., czy to tylko przerost formy nad treścią? Jeśli nastawiasz się na rybki do 20cm to ok, ale chyba nie o to chodzi? Dochodzą do tego jeszcze warunki nad wodą, przeważnie są to porastające podwodną roślinnościa jeziora, bądź bajorka i łowienie w wolnych od zielska oczkach i kanalikach. Łowię już kilka lat białą rybę na spina i przerobiłem już sporo tego chrustu dedykowanego pod XUL, począwszy od wklejanek seryjnych, pracownianych, po przez spiny na blankach muchowych, kończywszy na XF-ach. Ostatni mój projekt zrealizowaliśmy wspólnie z Panem Zbyszkiem Kawalcem, wybór padł na Phenixa, ubranego w mix przelotek ze spiekiem (założenie łowienie plećką 0,2mm) w systemie Delta, krótki uchwyt z włókna węglowego Delfin - waga kija 42gr. Głównymi pkt. projektu były - maksymalna czułość, szybkość reakcji, dolnik dający radę natychmiast odciągnąć zaciętą rybkę od stada, bądź zarośniętego miejsca, waga kija. Jeśli chodzi o rzuty, to kijek spełnia moje oczekiwania w 110%, nie sądziłem, że tak precyzjnie i na takie odleglóści będzie podawał mikrojigi własnego wykonania o wadze 0,3gr do 0,8gr. Dla porównania zabrałem ze sobą jeszcze Mosqito, do tego Vanquish C2000S, żyłka 0,10mm i plećka Varivasa LG PE #0,2. Celność rzutów obiema wędkami bardzo zbliżona i na satysfakcjonujące mnie osobiście odległości, przy tym, że FX-em odległości były troszkę dłuższe. Na koniec jeszcze wspomnę o plećce, bo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, rzuty jak i czucie tak mikroskopijnych przynęt, bajka :).



#249 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 20 grudzień 2014 - 18:56

Acho Twoje kije to dla mnie górna półka mnie interesował kij w ciut większych $ niż sklepowe konstrukcje... Czyli 300-400 zł stąd taki projekt i dodatkowo traf na giełdzie.... :-)

#250 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:02

Tylko pytanie jest jedno, czy aby na bank potrzebny Ci kij do 3gr., czy to tylko przerost formy nad treścią? Jeśli nastawiasz się na rybki do 20cm to ok, ale chyba nie o to chodzi? Dochodzą do tego jeszcze warunki nad wodą, przeważnie są to porastające podwodną roślinnościa jeziora, bądź bajorka i łowienie w wolnych od zielska oczkach i kanalikach. Łowię już kilka lat białą rybę na spina i przerobiłem już sporo tego chrustu dedykowanego pod XUL, począwszy od wklejanek seryjnych, pracownianych, po przez spiny na blankach muchowych, kończywszy na XF-ach. Ostatni mój projekt zrealizowaliśmy wspólnie z Panem Zbyszkiem Kawalcem, wybór padł na Phenixa, ubranego w mix przelotek ze spiekiem (założenie łowienie plećką 0,2mm) w systemie Delta, krótki uchwyt z włókna węglowego Delfin - waga kija 42gr. Głównymi pkt. projektu były - maksymalna czułość, szybkość reakcji, dolnik dający radę natychmiast odciągnąć zaciętą rybkę od stada, bądź zarośniętego miejsca, waga kija. Jeśli chodzi o rzuty, to kijek spełnia moje oczekiwania w 110%, nie sądziłem, że tak precyzjnie i na takie odleglóści będzie podawał mikrojigi własnego wykonania o wadze 0,3gr do 0,8gr. Dla porównania zabrałem ze sobą jeszcze Mosqito, do tego Vanquish C2000S, żyłka 0,10mm i plećka Varivasa LG PE #0,2. Celność rzutów obiema wędkami bardzo zbliżona i na satysfakcjonujące mnie osobiście odległości, przy tym, że FX-em odległości były troszkę dłuższe. Na koniec jeszcze wspomnę o plećce, bo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, rzuty jak i czucie tak mikroskopijnych przynęt, bajka :).

Na jakim konkretnie blanku masz tą wędeczkę i z Mosqito na jakim blanku porównywałeś?

Jeśli to nie tajemnica oczywiście



#251 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:19

Ja zamowilem pod bialoryb w jednej z pracowni wedeczke na blanku Phenix Mirage MF671-2

Jak juz bedzie gotowa to wrzucę zdjecia .



#252 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:22

Acho pochwal się też jak sprawuje się w boju uchwyt Delfin, miałem okazję go tylko pooglądać u Kawalca i całkiem ciekawe stworzenie z tego Delfina ;)



#253 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:52

.


Użytkownik januszz edytował ten post 20 grudzień 2014 - 21:16


#254 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 21 grudzień 2014 - 10:16

Przepraszam, że zwłokę z odpisem. Dostałem kilka wiadomości na pw odnośnie kija i moich mikrojigów i tak zeszło z odpowiedziami niestety, ale już się poprawiam i odpowiadam :).

Na jakim konkretnie blanku masz tą wędeczkę i z Mosqito na jakim blanku porównywałeś?

Jeśli to nie tajemnica oczywiście

Kij na blanku FX661-1. Żadna tajemnica, bardzo chętnie służę pomocą i udzielam wszelkich informacji :).

 

Acho pochwal się też jak sprawuje się w boju uchwyt Delfin, miałem okazję go tylko pooglądać u Kawalca i całkiem ciekawe stworzenie z tego Delfina ;)

@apioo, powiem Ci, że "ciekawe" to bardzo słabe słowo dla tego uchwytu ;). Pierwsze wrażenie miałem mieszane, ale po testach wiem, że kolejny projekt będzie wykonany właśnie na tym uchwycie i mam w głowie coś nowego, ale tutaj wstrzymam się do czasu uzyskania informacji od producenta uchwytu. Reasumując jestem z niego bardzo zadowolony, czułość o którą mi chodziło, w głównej mierze uzyskałem właśnie dzięki Delfinowi ;).


  • Apioo lubi to

#255 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 grudzień 2014 - 10:20

  :)


Użytkownik apioo edytował ten post 21 grudzień 2014 - 16:59


#256 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 21 grudzień 2014 - 15:44

Uchwyt jak uchwyt.

Musi byc mocny !!!!!

Samo celne  zarzucenie jest problematyczne........no wymaga wprawy.

Ja urzywam najczesciej starszej corci ......... daje rade  :P  :D

Załączone pliki



#257 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 12:01

Ja zamowilem pod bialoryb w jednej z pracowni wedeczke na blanku Phenix Mirage MF671-2

Jak juz bedzie gotowa to wrzucę zdjecia .

Miałem kijek na blanku 671-1. Łowienie w niezarośniętych zbiornikach i niewielkich ryb jak najbardziej ok, jeżeli chodziło już o szybkie odciągnięcie rybki ze stada, bądź zaczepów były już spore problemy, ponieważ dolnik klękał i traciłem w zaczepach sporo większych ryb - głównie karpi, linów i wzdręg.



#258 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 22 grudzień 2014 - 14:33

Dla mnie to kijek typowo pod wzdrege a reszta to przyłów.

Głównie łowie z  łódki w 98% , licze ze  jak cos wiekszego sie polakomi to zmecze to na otwartej wodzie :D.

 

Acho   mozesz wkleic zdjecia przynent na ktore lowisz liny 

 

Pozdro


Użytkownik kokosz77 edytował ten post 22 grudzień 2014 - 15:34


#259 OFFLINE   NorbertJ

NorbertJ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŚwierzowa Polska/Krosno
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:J.

Napisano 23 grudzień 2014 - 08:32

Jak myślicie, na kongerze iri lucky, da się połowić micro jigami o gramaturze ~0.7g czy nic z tego? Z góry dzięki za odpowiedź.



#260 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 09:51

Dla mnie to kijek typowo pod wzdrege a reszta to przyłów.

Głównie łowie z  łódki w 98% , licze ze  jak cos wiekszego sie polakomi to zmecze to na otwartej wodzie :D.

 

Acho   mozesz wkleic zdjecia przynent na ktore lowisz liny 

 

Pozdro

Michał, nie wyłożę Ci tutaj złotego środka na każdą wodę, bo to niemożliwe. Każda woda jest inna, więc to co mi się sprawdza na zbiorniku X, nie musi się sprawdzać na zbiorniku Y. Duże informację uzyskuję przyglądając się co w wodzie pływa, co żyje na dnie jeziora, bardzo cenne info uzyskuje od wędkarzy spławikowych i gruntowych, na co łowią, jakie wielkości, itp. itd... Napiszę prosty przykład, jest u mnie jeziorko na którym wędkarze łowią praktycznie wszystko na kukurydzę, nęcą kukurydzą i grochem, więc miałem uproszczony temat z kolorami moich mikrojigów, no i nie myliłem się, wyniki były bardzo zadowalające ;).

 

Wracając do przynęt i zdjęć, to już raz prosiłeś i klika stron wstecz wkleiłem moje mikrojigi, łowię tylko i wyłącznie swoimi przynętami. Oczywiście zdjęcie to było poglądowe, bo jig jigowi nierówny, czy to chodzi o materiały, wagę, czy sposób wykonania, ale wszystko jest coś w ten deseń ;).

 

Co do wędki, to jeśli ma to być typowo rekreacyjne łowienie, to rozumiem. A jeżeli ma to być typowy kij do maksymalnego wykorzystywania każdego brania, czyli takie specjalistyczne narzędzie, to już będą niemałe problemy. Łowiąc na ten kijek sporo brań nie wdziałem, brak było szybkiej reakcji kija i wcięcia były spóźnione. Próbowałem pomóc sobie w tym plećką, ale niestety pomoc była niewielka... Dobrze łowiło mi się tym kijem na upatrzonego, ale nie o to w tym wszystkim chodzi, bynajmniej dla mnie i piszę tylko w odniesieniu do moich skromnych doświadczeń.


Użytkownik Acho edytował ten post 23 grudzień 2014 - 10:03

  • lucas28 lubi to