Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4078 odpowiedzi w tym temacie

#3721 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 09 maj 2022 - 11:36

W weekend z pływadła udało się wzdręg ładnych połowić. Były też niespodzianki. Tej wiosny najwięcej ryb dały mi widelnice w ciemniejszych kolorach...

 

Załączony plik  fishchaser wzdrega-min.png   996,15 KB   59 Ilość pobrań Załączony plik  fishchaser wzdrega widelnica brown.jpg   42,95 KB   62 Ilość pobrań

 

Załączony plik  fishchaser lin widelnica.jpg   69,14 KB   55 Ilość pobrań Załączony plik  wzdrega fishchaser bagry.jpg   121,43 KB   48 Ilość pobrań

 

Załączony plik  okon fishchaser widelnica.jpg   37,06 KB   51 Ilość pobrań Załączony plik  fishchaser lin bagry widelnica.jpg   97,63 KB   48 Ilość pobrań

 

Załączony plik  wzdregi fishchaser bagry.jpg   113,37 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  microlarvae-widelnica-brown-and-pepper-ultralight-soft-bait-przyneta-fishchaser.jpg   45,28 KB   55 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik nowwwak edytował ten post 09 maj 2022 - 11:39


#3722 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 09 maj 2022 - 14:26

Piękne ryby, gratuluję  :good:. Nawet linek się trafił ;)


  • nowwwak lubi to

#3723 OFFLINE   mrowa

mrowa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 09 maj 2022 - 22:20

W weekend z pływadła udało się wzdręg ładnych połowić. Były też niespodzianki. Tej wiosny najwięcej ryb dały mi widelnice w ciemniejszych kolorach...

attachicon.gif fishchaser wzdrega-min.png attachicon.gif fishchaser wzdrega widelnica brown.jpg

attachicon.gif fishchaser lin widelnica.jpg attachicon.gif wzdrega fishchaser bagry.jpg

attachicon.gif okon fishchaser widelnica.jpg attachicon.gif fishchaser lin bagry widelnica.jpg

attachicon.gif wzdregi fishchaser bagry.jpg attachicon.gif microlarvae-widelnica-brown-and-pepper-ultralight-soft-bait-przyneta-fishchaser.jpg

Pięknie połowione. Podasz konfigurację swojego zestawu? Kijek/kołowrotek/pleciona?

Dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
  • nowwwak i piter v lubią to

#3724 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 10 maj 2022 - 07:54

Pięknie połowione. Podasz konfigurację swojego zestawu? Kijek/kołowrotek/pleciona?

Dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

Tutaj Było sg microgame do 2g opisane (bo potrzebowałem mocnego kijka:) ) legalis lt 1000 , Plecionka gosen tiny PE 0.2 Aji, fc momoi 2lb


  • mrowa lubi to

#3725 ONLINE   Kamyk88

Kamyk88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 10 maj 2022 - 12:52

Tutaj Było sg microgame do 2g opisane (bo potrzebowałem mocnego kijka:) ) legalis lt 1000 , Plecionka gosen tiny PE 0.2 Aji, fc momoi 2lb

 

Od ilu zaczyna startować wyżej wspomniany kijek? 



#3726 OFFLINE   kovalajnen

kovalajnen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBramki
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalczuk

Napisano 11 maj 2022 - 10:30

Witam serdecznie szanowne grono fanatyków UL /i nie tylko/.

#3727 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2022 - 12:31

Od ilu zaczyna startować wyżej wspomniany kijek? 

 

Subiektywnie opisałbym go jako 0,7-5g, ale to moje odczucia :)


  • kondzit@wp.pl i Kamyk88 lubią to

#3728 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 13 maj 2022 - 20:43

Taka z wieczora
Załączony plik  IMG_20220513_203628_copy_2604x3468_1_copy_1953x2601.jpg   89,73 KB   44 Ilość pobrań

#3729 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 14 maj 2022 - 10:36

W weekend z pływadła udało się wzdręg ładnych połowić. Były też niespodzianki. Tej wiosny najwięcej ryb dały mi widelnice w ciemniejszych kolorach...


 

Możesz zdradzić jak prowadzisz te gumy? I czy odbijasz je od dna, czy w toni wody?

Arek
 


  • nowwwak lubi to

#3730 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 14 maj 2022 - 21:36

Możesz zdradzić jak prowadzisz te gumy? I czy odbijasz je od dna, czy w toni wody?

Arek
 

 

Napisałem kiedyś na blogu krótki artykulik na ten temat: lekkołapacz mam nadzieję że się przyda, pozdrawiam


  • marienty i Alexspin lubią to

#3731 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 maj 2022 - 09:43

Tutaj Było sg microgame do 2g opisane (bo potrzebowałem mocnego kijka:) ) legalis lt 1000 , Plecionka gosen tiny PE 0.2 Aji, fc momoi 2lb

Rozumiem, że producent opisał ten kij w ten sposób, że jego górne cw. to 2g.

Kij prawidłowo opisany w zakresie górnego cw. do 2g nie może być mocny.

Jeśli więc potrzebowałeś mocnego kija, to musiałeś wiedzieć, że ten konkretny model jest w zakresie górnego cw. mocno niedoszacowany?

Subiektywnie opisałbym go jako 0,7-5g, ale to moje odczucia :)

Twoja ocena wynika z praktyki, i jest diametralnie różna, bo 2,5 razy większa w zakresie górnego cw. podanego przez producenta.

Moim zdaniem producent tu wprowadza potencjalnego nabywcę w błąd, bo sprzedaje mu produkt o parametrach niezgodnych z opisem.


  • nowwwak i Aries lubią to

#3732 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 15 maj 2022 - 20:27

Rozumiem, że producent opisał ten kij w ten sposób, że jego górne cw. to 2g.

Kij prawidłowo opisany w zakresie górnego cw. do 2g nie może być mocny.

Jeśli więc potrzebowałeś mocnego kija, to musiałeś wiedzieć, że ten konkretny model jest w zakresie górnego cw. mocno niedoszacowany?

Twoja ocena wynika z praktyki, i jest diametralnie różna, bo 2,5 razy większa w zakresie górnego cw. podanego przez producenta.

Moim zdaniem producent tu wprowadza potencjalnego nabywcę w błąd, bo sprzedaje mu produkt o parametrach niezgodnych z opisem.

 

Takie mam odczucia :) ale nie podejmuje się głębszych dyskusji  w temacie i oceny działań producenta, tym bardziej, że mi kijaszek leży. To mój mocniejszy UL, i ma świetne zastosowanie w takich poligonach. Nie boi się przyłowów. I jest w stanie ogarnąć relatywnie silne ryby. Ale to w dalszym ciągu UL . pozdrowienia dla białorybołapaczy :)


  • Tom Rob i Alexspin lubią to

#3733 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 19 maj 2022 - 06:08

(...)

Moim zdaniem producent tu wprowadza potencjalnego nabywcę w błąd, bo sprzedaje mu produkt o parametrach niezgodnych z opisem.

Nie jest to jednostkowy przypadek. Spinninguję od 1992 r. i przez 30 lat doświadczeń, przetestowania kilkudziesięciu wędzisk, kilku firm występujących na polskim rynku mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jedyną firmą rzetelnie opisującą swoje wędziska jest JAXON. Wszystkie inne firmy więcej lub mniej wprowadzają w błąd, więc nawet ponad 25-cio %% przeciążenie Kongera, Dragona, Kormorana, Shimano, D.A.M., lub Mikado nie stanowi problemu. Za to zlekceważenie opisu Jaxona, grozi katastrofą, stąd obiegowa, niesłuszna i krzywdząca opinia, że Jaxon to "chrust".
 


  • wilczybilet i Przemek_M lubią to

#3734 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 19 maj 2022 - 06:20

Co do powyższego wpisu, kiedyś, w latach 90-tych, kupiłem swój pierwszy "poważniejszy" spinning wspomnianego Jaxona 10-30g. Dobrze go wspominam i złego słowa nie powiem, chociaż nie pamiętam jak trafnie jest w nim opisane cw (z sentymentu mam go do dziś, ale od dobrych 20-tu lat jest na emeryturze). Jako, że było to moje główne narzędzie przedłużające rękę, łowiłem nim zarówno paprochami okonki, jak również większymi przynętami, max Alga c-3.

Od kilku lat uzbroiłem się w "bardziej markowe" konstrukcje dedykowane danym gatunkom ryb, ale żeby złowić coś przyzwoitego trzeba się mocno nachodzić i nie zdarza się zbyt często...


  • marienty i Alexspin lubią to

#3735 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2022 - 14:13

Może nie na „korbę” i nie tak finezyjnie,bo przynęty 1,2-1,6g,ale multikiem też da rade połowić.Załączony plik  BA7D5DEC-59E0-42DF-AEAB-A0DD4C9A80F4.jpeg   123,76 KB   61 Ilość pobrańZałączony plik  29133A6D-6029-4570-8024-F8D45E31B19D.jpeg   79,77 KB   61 Ilość pobrań
  • nowwwak, Krzysiek Rogalski, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#3736 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2022 - 20:53

Zaczynają współpracować systematycznie :)

Załączone pliki


  • marienty, Pisarz.......ewski Piotr, adamos i 5 innych osób lubią to

#3737 OFFLINE   kruchy15

kruchy15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 06:46

Mam takie pytanie, kupiłem chwalona żylke varivas Mebaru Gate 0.14 2.5lb czy u was tez się rwie w rękach bez dużej siły?? Rzeczywiscie jest bardzo cienka, miękka i tez rozciągliwa, myślę że po hm80 bede żałował.

#3738 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 31 lipiec 2022 - 07:20

 

Mam takie pytanie, kupiłem chwalona żylke varivas Mebaru Gate 0.14 2.5lb czy u was tez się rwie w rękach bez dużej siły?? Rzeczywiscie jest bardzo cienka, miękka i tez rozciągliwa, myślę że po hm80 bede żałował.

jesli chodzi o ta 

VARIVAS MEBARU GATE NYLON MILKY PINK 100M 2LB 0.117MM

to rwla sie w rekach przy odpowiednio duzej sile , nigdy pod ryba .Jednak z czasem przerzuciłem  sie na plecke :D



#3739 OFFLINE   kruchy15

kruchy15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 31 lipiec 2022 - 08:36

A jaka teraz łowisz?

#3740 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 31 lipiec 2022 - 08:59

Teraz na Plecionka G-Soul Egi-Metal WX4 120m PE 0.5/10lb   lepsze czucie bran , ale nie jakis kosmos zylka tez daje rade z tym ze na plecionce jest duza roznica w dlugosci wyrzutu :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych