Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#3801 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 04 kwiecień 2023 - 15:18

Wsadźmy już między bajki historie o niewidzialności fluorocarbonu i jego przewagi nad żyłką. Szkoda kasy, a i wytrzymałość ma znacznie mniejszą przy tej samej średnicy

Użytkownik GroPerch edytował ten post 04 kwiecień 2023 - 15:18

  • Qcyk, Alexspin, Ostry krokodylec1 i 1 inna osoba lubią to

#3802 OFFLINE   Andrzejuuu

Andrzejuuu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPiotrków TRybunlalski
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Andrzejewski

Napisano 04 kwiecień 2023 - 22:32

Witam

Gdzie polecacie kupic gotowe microjigi na poczatek zabawy z białorybem?



#3803 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 05 kwiecień 2023 - 04:15

Osobiscie polecam Mariusz 69 i jego scorpiony , cena zwala z nog :D . Zaopatrzylem sie w kilkadziesiat sztuk na przestrzeni kilku lat , w sezonie jak strace 2 sztuki to max ( lowie z zlodzi ) przyneta robi robote zreszta napisz do Mariusza to duzo Ci podpowie odnosnie techniki prowadzenia itd.. , Ja osobiscie uzywam jeszcze malych gloweg jigowych i "tanty" z aliexpresu gdzie koszt takiego jiga to moze 1 zl -1,5 zl , efekty podobne ,z tym ze  przynety od Mariusza duzo lepiej prezetuja sie w pudełku i na wedce , Zdarzalo sie ze tanta nie dawala rady a przynety od kolegi otwierały wode i na odwrót , tak ze warto miec kilka sztuk od Mariusza.


  • Alexspin lubi to

#3804 OFFLINE   Andrzejuuu

Andrzejuuu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaPiotrków TRybunlalski
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Andrzejewski

Napisano 05 kwiecień 2023 - 18:49

Rzeczywiscie piekne . Zapytam dziekuje. Gumki akurat juz mam.



#3805 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 09 kwiecień 2023 - 16:41

Kilka wiosennych fotek...

 

Załączony plik  IMG_5848.jpg   85,58 KB   30 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5812.jpg   77,95 KB   29 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5810.jpg   104,6 KB   28 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_5843.jpg   129,7 KB   29 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5904.jpg   81,96 KB   28 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_5896.jpg   95,37 KB   29 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_5899.jpg   61,68 KB   27 Ilość pobrań  Załączony plik  wzdrega fishchaser soft baits.jpg   51,15 KB   26 Ilość pobrań  Załączony plik  microlarvae widelnica honey and pepper ultralight soft bait przyneta fishchaser (1).jpg   37,1 KB   26 Ilość pobrań

 

Załączony plik  wzdrega fishchaser soft lures.jpg   57,42 KB   27 Ilość pobrań  Załączony plik  wzdrega fishchaser lures.jpg   29,55 KB   26 Ilość pobrań  Załączony plik  drago worm ultralight soft bait przyneta fishchaser.jpg   71,72 KB   26 Ilość pobrań

 

Sezon UL zacząłem w tym roku już w lutym. Na początku były płocie, ale momentalnie dołączyły do nich wzdręgi

 

Na tę chwile jest jeszcze dużo szukania, ale wyniki sa obiecujace  :)

 

Najlepsze wyniki dawały ciemne widelnice, ale bywały dni ze drago wormy w kolorze bubblegum i chilli & pepper, były bezkonkurencyjne.

 

 



#3806 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 10 kwiecień 2023 - 17:26

Testowałem ester od varivasa bezbarwny w rozmiarze 0.3 1.75lb i jak dla mnie średnio się nadaje do białorybu. Jest jakiś taki mało śliski, węzły trzeba zaciskać uważnie i dobrze namaczać. Odległości również nie są oszałamiające, pomimo zastosowania z torzitami nie leci to jakoś super. Jak narazie najdalej rzucam siglonem pe 0.2 oraz nanofilem 0.04mm( cieńszego nie znalazłem) ester może jest fajny do łowienia paszoków bo jest dosyć wytrzymały przy małej średnicy. Dodatkowo minusem jest spory ciezar i szybsze sprowadzanie jigow do dna…

Użytkownik 19john92 edytował ten post 10 kwiecień 2023 - 17:28


#3807 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 kwiecień 2023 - 20:41

Testowałem ester od varivasa bezbarwny w rozmiarze 0.3 1.75lb i jak dla mnie średnio się nadaje do białorybu. Jest jakiś taki mało śliski, węzły trzeba zaciskać uważnie i dobrze namaczać. Odległości również nie są oszałamiające, pomimo zastosowania z torzitami nie leci to jakoś super. Jak narazie najdalej rzucam siglonem pe 0.2 oraz nanofilem 0.04mm( cieńszego nie znalazłem) ester może jest fajny do łowienia paszoków bo jest dosyć wytrzymały przy małej średnicy. Dodatkowo minusem jest spory ciezar i szybsze sprowadzanie jigow do dna…

Ja takich problemów, które wymieniasz nie miałem. Używam węzeł rapala dla większej swobody jiga. Odległości rzutowe są podobne do żyłki i przy przynętach poniżej grama, a niekiedy poniżej 0,5g nie plącze się jak plecionka, a to że ma większą gęstość jak dla mnie jest na plus gdy łowię na głębokości kilku metrów. Jak widzisz dla każdego coś innego...


  • Alexspin lubi to

#3808 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 11 kwiecień 2023 - 03:03

Ja takich problemów, które wymieniasz nie miałem. Używam węzeł rapala dla większej swobody jiga. Odległości rzutowe są podobne do żyłki i przy przynętach poniżej grama, a niekiedy poniżej 0,5g nie plącze się jak plecionka, a to że ma większą gęstość jak dla mnie jest na plus gdy łowię na głębokości kilku metrów. Jak widzisz dla każdego coś innego...


Co do węzłów nie ma z tym problemów, ale czuc większą szorstkość materiału. Na łowienie w głębokiej wodzie na pewno lepiej się sprawdzi niż plecionka. Miałem nad wodą dwie szpulę z plecionką i tym esterem i widać było bliższe rzuty o kilka metrów. Na moich łowiskach bialoryb często stoi dalej od brzegu o tej porze roku i każdy metr odległości się liczy :) na pewno ester jest nietypowym materiałem :)

#3809 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 11 kwiecień 2023 - 08:28

Otóż to, linkę i inne składowe zestawu dobieramy do warunków i głębokości. Wcześniejsze lata łowiłem na małym zbiorniku i nawet duże płocie 35+ brały mi blisko trzciny, z tymże było głęboko, za trzciną od razu mam skarpę i głębokość około 2m, a rzucając na wodę te kilka/kilkanaście metrów było już 4m. Myślę, że podchodziła tak blisko za ochotką ze względu na głębokość i tą skarpę. W tamtym roku i w tym łowię na dużym jeziorze na głębokościach od około 3 do 6m, więc szybsze tonięcie linki jest na plus, a spowolnić opad można samemu delikatnie zwijając linkę w opadzie przynęty. 

P.S  Żebyśmy się dobrze zrozumieli ;). Nie upieram się, że Ester V, to jakiś wspaniały materiał, łowię nim 2 sezon dopiero i w żaden sposób do niego nie namawiam, bo sam wziąłem go na próbę. 

P.S 2 Kiedyś przypadkiem trafił w moje ręce (kupiony na giełdzie jb.) Varivas Fluoro Mebaru Gate 2,5 oraz 4 lb. Tego 2,5 lb dedykowałem sobie do łowienia białorybu właśnie. Jak dla mnie, jest to najlepsza linka jaką miałem pod względem wytrzymałości. Używałem jej 3 sezony i nie zauważyłem spadku wytrzymałości, ale niestety, na zaczepach na tyle się skróciła, że ze szpuli 80m, zostało może z 10 m i musiałem zmienić na inną. 


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 11 kwiecień 2023 - 08:52

  • Alexspin lubi to

#3810 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 12 kwiecień 2023 - 11:59

Hejka moja przygoda z UL dopiero się zaczyna, ale już po pierwszym razie nad wodą miałem piękny "niedoszły" przyłów szczupaka(60-70cm) zaraz przy samym brzegu... niestety niedoszły, bo właściwie od razu odciął mi cieniutką plecionkę... stąd też moje pytanie, co sądzicie o stosowaniu cienkich wolframów? Wiem, że to w jakiś sposób przygrubi mój lekki zestaw i też do końca nie gwarantuje odcięcia... ale może w jakiś sposób zabezpieczy mnie przed ucieczką tego pięknego drapieżnika? 
Na allegro znalazłem coś interesującego
https://allegro.pl/o...2YxYWU1YzE1MmU=

0,07 mm  brzmi dość interesująco
 



#3811 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 kwiecień 2023 - 12:14

Jesteśmy w wątku "łowienie białorybu na spinning" na przynęty powiedzmy od 0,1 do 1g. Nie widzę sensu stosowania przyponów wolframowych przy takim łowieniu. Przyłowy się zdarzają i będą zdarzać, ale nie wyobrażam sobie nastawienia z premedytacją na płotki, wzdręgi, ukleje, krąpie, leszcze etc. z dowiązanym przyponem wolframowym i przynętą ważącą 0,5g ;). Zastanawiam się, czy oprócz okonia i szczupaka, coś jeszcze by się skusiło  :)


  • Alexspin lubi to

#3812 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 kwiecień 2023 - 13:05

Jesteśmy w wątku "łowienie białorybu na spinning" na przynęty powiedzmy od 0,1 do 1g. Nie widzę sensu stosowania przyponów wolframowych przy takim łowieniu. Przyłowy się zdarzają i będą zdarzać, ale nie wyobrażam sobie nastawienia z premedytacją na płotki, wzdręgi, ukleje, krąpie, leszcze etc. z dowiązanym przyponem wolframowym i przynętą ważącą 0,5g ;). Zastanawiam się, czy oprócz okonia i szczupaka, coś jeszcze by się skusiło  :)

Słusznie prawisz. Do tego jeszcze krętlik i agrafka. :)  Całkowicie zbędne. Wręcz niewskazane. Gdzie tu niezbędna finezja? Przypadkowe brania szczupaka zawsze mogą się przytrafić. Złowiłem na pęczak, białe i czerwone robaki, na kukurydzę i wszystkie brania nawet nie z opadu. Może to były szczupaki na diecie. :) Wilczybilecie, możesz podpowiedzieć jakąś sprawdzoną żyłkę do łowienia białorybu? Coś grubości 0,10. Bo łowię jakimś Nanofilem o średnicy grubego włosa i czasem robi mi się z niego spory balon kiedy wieje. Być może zwykła żyłka byłaby lepszym rozwiązaniem. Jest tego tak dużo na rynku (czasami deklarowane wytrzymałości zastanawiająco duże, podobnie ceny) i trudno się na jakąś konkretną zdecydować.  



#3813 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 kwiecień 2023 - 13:13

Jak piździ, szczególnie boczny wiatr to nic nie poradzisz ;). Najlepiej ustawiać się z wiatrem, albo szukać zacisznych miejsc.

Obecnie używam Ester Varivasa, a polecam linkę, o której napisałem kilka postów wcześniej #3809 (PS. 2)


  • Alexspin lubi to

#3814 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 13 kwiecień 2023 - 04:53

(...) możesz podpowiedzieć jakąś sprawdzoną żyłkę do łowienia białorybu? Coś grubości 0,10. (...)

Co prawda pytanie nie do mnie i przepraszam że się wtrącam, ale mogę podpowiedzieć. Gdy jeszcze bawiłem się w XUL i próby łowienia białorybu sprawdzała mi się żyłka https://allegro.pl/o...50m-10942062203 0,10mm w przyzwoitej cenie. To było kilka lat temu, ale może warto spróbować.


  • jachu i wilczybilet lubią to

#3815 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 24 kwiecień 2023 - 17:33

Dzisiejsze łowy na malutkie larwy ważki 25 mm na główce 3.5 mmZałączony plik  IMG_20230424_170610.jpg   124,79 KB   33 Ilość pobrań
Załączony plik  received_743630287454081.jpeg   43,41 KB   33 Ilość pobrań

#3816 OFFLINE   beatbass

beatbass

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Marcin

Napisano 25 kwiecień 2023 - 09:04

Jaki to producent tych larw ważki?

#3817 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 25 kwiecień 2023 - 10:31

Mam takie pytanko , jakie macie wyniki porównując czeburaszki a glówki jigowe . 



#3818 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 25 kwiecień 2023 - 16:11

podobne raz lepiej dziala czeburaszka a raz wolframowa glowka



#3819 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 kwiecień 2023 - 09:16

Jig rig fajnie się sprawdza na tego typu przynętach. Można dać nawet 4 gramy i łowić na wleczonego po dnie z dłuższym przytrzymaniem.

#3820 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1181 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 26 kwiecień 2023 - 10:10

Jig rig fajnie się sprawdza na tego typu przynętach. Można dać nawet 4 gramy i łowić na wleczonego po dnie z dłuższym przytrzymaniem.

Na jig riga z lekkimi podbiciami i szuraniem oraz pauzami jak mówisz łowiłem tylko okonie. Miałeś brania białorybu łowiąc w ten sposób ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych