Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:35

Ten kijek jest dość sztywny, jak możesz pomacać w sklepie to zobacz jeszcze serię RED CUT z Mikado, wydaje mi się trochę ciekawsze do łowienia małymi wobkami itp., ale i tak komfort zaczyna się od 2 g.

Miałem Flash-a na okonie - super kijek, ale rozwarstwiła mi się szczytówka na gwarancji i zwrot kasy. W tym sezonie kupiłem właśnie red cut feeling, trochę cięższy, lepsze przelotki ciekawa propozycja.



#562 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 20 kwiecień 2015 - 20:33

Chyba by mnie szlag trafił jakbym miał łowić krótkim kijem. :P Jaxon wypuścił coś do 8 g i 270cm.
Kijek pod białoryb dziś pięknie sobie radził z jaziami ponad 40 cm. Takie przyłowy to ja rozumiem. Plus parę grubych płoci. Rzeka. Brały tylko z opadu, przynęta prowadzona była olewana totalnie. Godzina około 17-18. Fotki jazi w temacie o jaziach. Btw... Ta gruba płoć to walczyła lepiej jak mój ostatni 36 cm kropek. -_-
kN0fLz1.jpg
f8Tahmj.jpg



#563 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 kwiecień 2015 - 21:00

Wrócę do tematu wędki, teraz mam kij na blanku muchowym w klasie 4/5 i fajnie daleko się tym rzuca i dobrze czuć brania ale wędka lepiej się nadaje do woblerów pod jaziolkenie. Dlatego chcę kupić coś taniego bardzo delikatnego, np:  http://allegro.pl/mi...5060546821.html

Ja mam w tym temacie odmienne odczucia,cały poprzedni sezon przy połowie białorybu na microjigi (jezioro z brzegu i trochę brodząc) posługiwałem się wklejanką 240cm do 10g(kij zle opisany górny cw. to max 7g) i to było ''kaleczenie'' rzemiosła.Kij nie ''ładował'' się podczas wyrzutu przynętami poniżej 2g,co skutkowało krótkimi rzutami,po drugie kije tego typu (wklejanki) mają zwykle mocarne dolniki i przy delikatnych braniach np.płoci skutkowało to częstymi spadami.W tym roku ukręciłem sobie kij na blanku muchowym aftm 5-275cm i pomimo,że byłem z mim dopiero 3 razy nad wodą (dosłownie tydzien temu zszedł lód jeziora) i nie zaliczyłem rybki to jest to dla mnie strzał w dziesiątkę.Po opanowaniu kija,swobodnie posyłam 1-1,5g jigo nimfę na 25-30m,łatwiej też jest prowadzić przynętę bardziej naturalnie bo kijek nie jest sztywnym kołkiem jak w przypadku wędzisk wklejanych.Więcej relacji zdam jak sezon rozpocznie się na całego i białoryb zejdzie z głebszych parti jeziora.Mam zamiar także ukręcić sobie krótszy kijek na blanku mhx s871 1-6g 220cm do łażenia za białorybem po niewielkich strumieniach łączących pobliskie jeziora oraz do wędkowania z pływadełka.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 21:27


#564 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 kwiecień 2015 - 22:45

Kuba nieźle połowiłeś, na co kusiłeś rybki czerwony jig?

 

Edytka: Już wyczaiłem w wątku jaziowym że brały na czerwonego jiga :)


Użytkownik gajosik edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 08:10


#565 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 21 kwiecień 2015 - 19:06

Mam jeszcze muchówkę w klasie 4, a ten spinning to klasa 4/5 duża to różnica? Warto spróbować na tej czwórce ?



#566 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 21 kwiecień 2015 - 20:22

Zupełnie jak między koniem a koniakiem, lub rumem a rumakiem. :P
Ciezko powiedzieć jaka to muchówka, na jakim blanku powstał spinning... Klasa klasie nierówna w zależności od producenta.



#567 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 kwiecień 2015 - 20:50

u mnie dzisiaj 7 takich

Załączony plik  2015-04-21 19.42.26.jpg   56,39 KB   45 Ilość pobrań


  • Kuballa44 i Paavo lubią to

#568 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 kwiecień 2015 - 21:18

Mam jeszcze muchówkę w klasie 4, a ten spinning to klasa 4/5 duża to różnica? Warto spróbować na tej czwórce ?

A łowisz na muchę?Tak szczerze to ja w lipu i sierpniu częściej sięgam po muchówkę przy połowie zwłaszcza wzdręg.Zabawa jest przednia,gdy grube wzdręgi żerują na rójce dużej jętki,której często nie mogą ''zeżreć'' za pierwszym razem.Wystarczy wtedy podać ciutkę mniejszą suchą muszkę chociaż trochę przypominającą jętkę i po każdym rzucie masz efektowną zbiórkę.Wracając do wędki to zawyczaj seryjne kijki w klasie 4-5 są bardziej 5+ niż 4 (przerobiłem kilka kijów muchowych i zawsze lepiej współpracowały ze sznurem 5 niż 4 tego samego modelu i firmy).Czy warto spróbować na tej 4,myślę ,że tak.Zawsze możesz podpiąć do niej kołowrotek stało szpulowy i nad wodą trochę potestować,aby mieć jakieś rozeznanie.A i jeszcze jedno wydaje mi się,że blank muchowy o klasie 4 to minimum do budowy wędziska spiningowego,w niższych klasach blanki są za delikatne i mają zbyt wolną akcję(krótsze kiję poniżej AFTM 4 są to typowe kluski do suchej muchy) do uzbrajania spinningowego.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 21:22


#569 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 kwiecień 2015 - 21:30

u mnie dzisiaj 7 takich

attachicon.gif2015-04-21 19.42.26.jpg

Widać,że tarło w ''toku" :ph34r: .



#570 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 kwiecień 2015 - 13:31

A łowisz na muchę?Tak szczerze to ja w lipu i sierpniu częściej sięgam po muchówkę przy połowie zwłaszcza wzdręg.Zabawa jest przednia,gdy grube wzdręgi żerują na rójce dużej jętki,której często nie mogą ''zeżreć'' za pierwszym razem.Wystarczy wtedy podać ciutkę mniejszą suchą muszkę chociaż trochę przypominającą jętkę i po każdym rzucie masz efektowną zbiórkę.Wracając do wędki to zawyczaj seryjne kijki w klasie 4-5 są bardziej 5+ niż 4 (przerobiłem kilka kijów muchowych i zawsze lepiej współpracowały ze sznurem 5 niż 4 tego samego modelu i firmy).Czy warto spróbować na tej 4,myślę ,że tak.Zawsze możesz podpiąć do niej kołowrotek stało szpulowy i nad wodą trochę potestować,aby mieć jakieś rozeznanie.A i jeszcze jedno wydaje mi się,że blank muchowy o klasie 4 to minimum do budowy wędziska spiningowego,w niższych klasach blanki są za delikatne i mają zbyt wolną akcję(krótsze kiję poniżej AFTM 4 są to typowe kluski do suchej muchy) do uzbrajania spinningowego.

Tak, ukleje :D

To zabieram dziś obie wędki i na koniec spróbuję tą czwórką z kołowrotkiem o stałej szpuli.


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 22 kwiecień 2015 - 13:42


#571 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 kwiecień 2015 - 13:43

Tak, ukleje :D

Załóż większą muchę,to się odwalą :D .



#572 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 kwiecień 2015 - 13:52

Załóż większą muchę,to się odwalą :D .

Tylko nie wiem czy wtedy coś złowię ;) Chyba że będą wzdręgi na starorzeczach.



#573 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:20

Eh. Dzisiaj jazie nie współpracowały, więc uderzyłem na wodę stojącą. Branie, zacięcie, błysk złota... Myślę, cholera, szczupły się przypałętał. To nie był szczupły. To był półmetrowy lin... Z poczatku jakby nie ogarniał że jest na wędce, zupełnie jak jazie, ta kluchowata akcja wspaniale działa na rybki. Gorzej przy próbie podebrania... Był tak tłusty, że nie mogłem go objąć ręką... A miałem zabrać podbierak. :/ Przy drugiej próbie niestety się wyczepił, a ja zostałem z kocią mordą na brzegu... A byłaby piękna fotka tłuscioszka. :(


  • Piotr123 lubi to

#574 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:29

Dziś połowiłem i zostaję przy blanku muchowym, tyle że chyba będę zmierzał ku klasie 4, złowiłem 6 wzdręg i płotkę. 

Kuballa44, jaką masz żyłkę ?



#575 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:37

0.14
Ale chyba jest za gruba, jak dzisiaj obserwowałem płotki, to nie dośc że strasznie niezdarnie go próbowały łapać, to jeszcze najczęsciej przy samym jigu robiły zwrot. Spróbuje sie przenieśc na 0.10. Podbierak to chyba sobie na plecy przyspawam -_-



#576 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:40

No ja chyba też na 0,10 przejdę, teraz mam 0,12mm lub nanofil.



#577 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 24 kwiecień 2015 - 16:36

Warto przechodzić na plecionkę rzędu 0.06mm? Stosuje ktoś? W sumie całe życie jadę na żyłce, wiec temat mi totalnie nieznany....



#578 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 24 kwiecień 2015 - 16:48

Lowilem na nanofil wróciłem do żyłki. W tym sezonie testuje Varivasa coś koło 11,4 czy coś takiego i nie narzekam ;)

#579 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 24 kwiecień 2015 - 17:05

Kuballa44, według mnie na białoryb lepsza jest żyłka( sczególnie do wklejek). Mam plecionke 0.06 i duża część ryb spinała się w momencie podbierania (wtedy, gdy podnoszę rybię głowę nad wodę), ale jak użyłem metrowego przyponu z żyłko było lepiej. Na kamienistej rzece z zaczepami jest komfortowo podczas łowienia, bo zaczep częściej puszczał, bądź ledwo wyciągałem gałąź. Wydaje się mi też, że przynęta leci trochę dalej.

#580 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 24 kwiecień 2015 - 19:01

Warto przechodzić na plecionkę rzędu 0.06mm? Stosuje ktoś? W sumie całe życie jadę na żyłce, wiec temat mi totalnie nieznany....

 

Witam.

Ja łowie białoryb na żyłke TRABUCCO T-FORCE XPS MATCH STRONG 12,8 i nanofil 00,4 i to w zupełności wystarcza na spokojny hol płoci powyżej 30cm i przyłowów w postaci 40+ jazi.

Plecionka na białoryb to nieporozumienie a na pletke 00,4 łowie okonie więc 00,6 to jakieś nieporozumienie;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych