Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2015 - 10:03

Pablo a co powiesz o kiju #5/#6?
Imho za sztywno...

To zależy oczywiście jaki kij,trzeba ''obmacać i pomachać''.Przeszło mi przez ręce kilka kijów muchowych w budżecie 200-250zł,o popularnej klasie 5/6 i każdy lepiej dawał sobie radę na sznurze AFTM 6 niż 5 (słabiej ładował się na lżejszym sznurze).Wychodzi na to,że producent sztucznei zaniżał klasę kija,szczerze mówiąc przy metodzie muchowej wolał bym odwrotną sytuację,gdyż częściej trzeba przy niej łowić ''cieniej i lżej'' niż grubiej.Idąc tym torem kupując budżetowy niby w klasie 4,może on być ciutkie powyżej i też nie będzie to co nam odpowiada.Może wyjściem byłby muchowy kijek 9'3''-10' mod-fast w klasie 4 typowy do nimfy,ale to tyko gdybanie bo nie są to tanie wędziska,często za tą cenę można kupić specjalistyczny blank (np: coś Matagi) i zostanie jeszcze na komponenty do jego uzbrojenia.Troche nagmatwałem,ale po prostu nie ma złotego środka.W tym momencie sam czekam na blank i komponenty i spróbuję zrobić juz trzeci kijek,który będzie mi służył do łowienia białorybu.Zobaczymy co wyjdzie.



#742 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 maj 2015 - 12:39

Jeśli to nie tajemnica, powiedz, co planujesz zbroić ;) , też rozglądam się za jakimś blankiem pod mikruski. Pozdrawiam!



#743 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2015 - 15:42

Żadna tajemnica wcześniej już pisałem mam zamiar zrobić kijek na blanku mhx s871-2 220cm 0,8-5,3g.Blank dosyć popularny kijka kijów na tym blanku można znaleść w dziale rodbuilding.Kij ma byc uzbrojony troszkę ciężej (Fuji KR alconite),aby lepiej ładował się przy najmniejszych przynętach.Ma byc to troszkę bardziej uniwersalny kijek nie tylko pod białoryb,ale też do dłubania okoni na paproszki i jigi na główkach 1,5-3g.


  • ezehiel lubi to

#744 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 20 maj 2015 - 16:02

Panowie, łowi ktoś może ultralightami st croix ??? Interesują mnie szczególnie Trout Series TSS60ULF i Premier PS70ULF2.



#745 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2015 - 16:07

Nic nie namieszałeś, wszystko klarowne,
zgodzę się z twoimi spostrzeżeniami.

Wczoraj szlag mnie trafił, konger paladin river raid powiedział — mam cię w zupie...
po czym korek na rękojeści się rozkleił...

Zostałem bez kija pod mikrusy... Kij niebawem trafia do serwisu.

A tutaj trochę drobnicy...
Haki 8-12
Później chyba trafi na giełdę bo bez kija to mi na kant.... Potrzebne.
czas wrócić do woblerów.

Załączone pliki


Użytkownik ezehiel edytował ten post 20 maj 2015 - 16:08


#746 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2015 - 17:55

Wczoraj szlag mnie trafił, konger paladin river raid powiedział — mam cię w zupie...
po czym korek na rękojeści się rozkleił...

Zostałem bez kija pod mikrusy... Kij niebawem trafia do serwisu.
 

Przykro czytać,że kijki za nie małe pieniądze robią takie nieładne psikusy.Ja na dzień dzisiejszy zostałem tylko z 2 seryjnymi kijkami (Tica Fario 9' 7-17.5g i Dragon Viper Boat Jig 8'6'' 4-18g) bardziej z sentymentu,niż wzgędów użytkowych,reszta to moje wynalazki ''montowane'' z różnych kijów (czasami z dwóch różnych),przynajmniej mam pewność,że jest sklecone do kupy tak jak powinno.W tym momencie mogę tylko zachęcic do montowania własnych kijów,na początek nie koniecznie z super osławionych blanków za grube pieniądze,ale do przeróbek kijów które przysłowiowo ''leżą za szafą'' i się kurzą,wbrew pozorom nie jest to takie trudne jak niby się wydaje i nie trzeba do tego zaraz super narzedzi.



#747 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 20 maj 2015 - 18:22

Ja dzisiaj wyskoczyłem na 2 godzinki pomachać swoimi mikrojigami i padło około 15 rybek. Większość to małe okonie i klenie, był kiełbik, ukleja i mały pstrążek :)
Miałem też krótką akcję, kiedy mikrusa zassał kleń +/- 40, ale niestety szarpnął i wypluł :ph34r: mam uwiecznionego okonka i kleniki na foto, ale w tym dziale regulamin chyba również obowiązuje i nie można wstawiać?



#748 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 20 maj 2015 - 18:28

Regulamin obowiązuje na całym forum. Nie słyszałem,żeby gdzieś był robiony wyjątek :-P

#749 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 20 maj 2015 - 18:35

Tak podejrzewałem ;) Może ktoś inny zaprezentuje fajną rybkę :)


Użytkownik Pride edytował ten post 20 maj 2015 - 18:37


#750 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2015 - 19:20

pride daj na fb.

Konger mówi, że to bardzo rzadki przypadek.
własny kij w planach.

Załączone pliki



#751 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2015 - 19:38

pride daj na fb.

Konger mówi, że to bardzo rzadki przypadek.
własny kij w planach.

Z tego co widzę to jest element kontrujący uchwytu kołowrotka (ten uchwyt to chyba cos a'la IPS od Fuji).Powiem tak,ewidentny błąd technologiczny,miejsce klejenia pierścieni korkowych wypada praktycznie w miejcu zakończenia się tuleji z nakrętką.To nie mogło się nie zepsuć,zwłaszcza gdy ktoś złapie za koniec foregripa użyje więcej krzepy przy dokręcaniu kołowrotka.


  • ezehiel lubi to

#752 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 20 maj 2015 - 20:15

Nowe kolorki ;) 

DSC_0457.jpg


#753 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 20 maj 2015 - 20:21

Z tego co widzę to jest element kontrujący uchwytu kołowrotka (ten uchwyt to chyba cos a'la IPS od Fuji).Powiem tak,ewidentny błąd technologiczny,miejsce klejenia pierścieni korkowych wypada praktycznie w miejcu zakończenia się tuleji z nakrętką.To nie mogło się nie zepsuć,zwłaszcza gdy ktoś złapie za koniec foregripa użyje więcej krzepy przy dokręcaniu kołowrotka.

Widzisz, psuć się zaczęło już jakiś czas temu, czułem jakby się odkleił korek.
Zawsze przykręcam pełną dłonią i nie kręcę tylko za jeden element, tak samo było i tym razem.

w pewnej chwili poczułem luz i korek odszedł od gripu.
potem ratowałem się gumką i zmianą chwytu.


kogut, fajne tylko pokaż nam rybki :P



#754 OFFLINE   Kogut Fishing

Kogut Fishing

    Pozytywnie zakręcony...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Filip

Napisano 20 maj 2015 - 21:16

Kogut idzie na rybki w sobotę :D Kury mnie z kurnika nie chcą wypuścić  :lol:  :lol:  :lol: ...


  • Qcyk, ezehiel i Paweł R. lubią to

#755 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 20 maj 2015 - 21:38

A ja głupi myślałem,że to kogut pilnuje kur.. A tu taka historia ;-)

#756 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 maj 2015 - 15:26

Żadna tajemnica wcześniej już pisałem mam zamiar zrobić kijek na blanku mhx s871-2 220cm 0,8-5,3g.Blank dosyć popularny kijka kijów na tym blanku można znaleść w dziale rodbuilding.Kij ma byc uzbrojony troszkę ciężej (Fuji KR alconite),aby lepiej ładował się przy najmniejszych przynętach.Ma byc to troszkę bardziej uniwersalny kijek nie tylko pod białoryb,ale też do dłubania okoni na paproszki i jigi na główkach 1,5-3g.

 

A ja mocno sie zastanawiam czy swojego MHX, tylko krotsza wersje, wlasnie nie przerobic na wklejke i przeznaczyc go tylko na lowienie bialorybu.

Mam fajna szklana wklejke, w szczycie kolo 1mm (oryginalny blank ma cos kolo 1.6mm) 

Sam blank gnie sie po sama rekojesc, wiec problemu z byt sztywnym dolnikiem by napewno nie bylo. 



#757 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 21 maj 2015 - 17:51

A ja mocno sie zastanawiam czy swojego MHX, tylko krotsza wersje, wlasnie nie przerobic na wklejke i przeznaczyc go tylko na lowienie bialorybu.

Mam fajna szklana wklejke, w szczycie kolo 1mm (oryginalny blank ma cos kolo 1.6mm) 

Sam blank gnie sie po sama rekojesc, wiec problemu z byt sztywnym dolnikiem by napewno nie bylo. 

A nie prościej kupić gotowy blank z wklejką np:Matagi T-Russell TR74 Super Mebaru-L,trochę szkoda kijka na tym Mhx-e.Ja miałem (mam :) ) pomysł aby zrobić wklejankę z blanku muchowego o akcji fast w klasie 5 lub 6 w 2 częściach.Zastosować do niego dłuższą 60cm węglową szczytówkę,którą po wklejeniu jeszcze oszlifować do pożądanego c.w. i uzyskania jak najmniejszego przesztywnienia w miejscu łączenia.Nie wiem czy to dobry pomysł,ale na pewno spróbuję w najbliższej póznej jesieni,bo jak na razie to tylko siedze w domu i kombinuje z wędziskami zamiast chodzić na ryby  :(


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 21 maj 2015 - 17:52


#758 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 maj 2015 - 06:18

Panowie co sądzicie o takim kiju pod mikrusy, cena nie jest straszna, trzeba patrzeć też na koszty przezbrojenia kijka.
http://caddis.pl/pl/...ic-7-ft-3-4/769

Jest też wersja 6ft.

#759 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2015 - 08:19

Znowu zacznę się wymądrzać,ale teraz wolałbym kij 2 częściowy (ale 7'w 4cz. można niby schować do kieszeni)bo na 4 częściach nie pokombinujesz zbytnio z przelotkami.Za te pieniadze można kupic blank Batsona IF764 akcja medium-fast w klasie 4 230 cm,mysle ze wyszedlby z niego elegancki kijek na bialoryb.

#760 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 maj 2015 - 08:34

ja kupiłem blank batsona f662-2  1,98m #2  i niedługo nasz forumowy kolega będzie go zbroił cena za nowy blank 120 pln






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych