Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4098 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:37

Hehehe dzięki, cieszę się, że się podobają :) Zagiąłeś mnie tym pytaniem Kuba ... przyznam szczerze, że trochę się interesuje fotografią. Całkowicie amatorsko bo i sprzęt typowo amatorski, ale jakieś podstawy jeśli chodzi o tematykę fotografii ogarnąłem. Ważna jest kompozycja zdjęcia, to jak umieścimy i skadrujemy obiekt oraz co za nim się znajduje, ma to istotny wpływ na ostateczny wygląd zdj. Dodatkowo dochodzi do tego odpowiednie ustawienie aparatu. Czasami celowo rozmywamy tło poprzez otwarcie przysłony bo to co jest z tyłu nie koniecznie nas interesuje. Wtedy fajnie wyodrębniamy fotografowany obiekt z całości zdj. i przez to go podkreślamy. A na samym końcu obróbka. Ja zapisuje zdj. w formacie RAW, taki format daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o edycję zdjęć. Oczywiście czasami wystarczy troszkę szczęścia i jest super zdj. Nie ma sensu przetrzymywać na siłę ryb poza ich naturalnym środowiskiem tylko po to żeby zrobić zdj. Dlatego warto wiedzieć jak do tego podejść wtedy robisz zdj. z automatu bez niepotrzebnej szkody dla ryb :)

Z tego co piszesz to wnioskuje ,że do fotografi używasz ''lustra'',jak tak to podziwiam.Fotografia to moje drugie hobby,ale nie koniecznie na rybach...dlaczego,chyba z dlatego,że im więcej gratów w wędkarskim ekwipunku tym więcej rzeczy do zgubienia ,zepsucia...tak jak dzisiaj,gdy nad wodą utopiłem mojego ''elekrycznego fajka'',na szczeście blisko miałem do domu i kąpiel tego użądzenia w izopropanolu i suszenie pomogło.Ja lubię robić ''landszafty'' w HDR,lub pobawić się w makro z owadami.

 

Stacja kolejowa w moim rodzinnym miasteczku:

 

Załączony plik  246939_375281025876547_132609328_n.jpg   97,22 KB   21 Ilość pobrań

 

Rusałka Admirał:

 

Załączony plik  576386_391803030891013_800634899_n.jpg   62,21 KB   20 Ilość pobrań


  • pawlikowski lubi to

#1142 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 02 lipiec 2015 - 21:49

Lustro... Asg, wędkarstwo... Eh, dajcie jakiś bank do obrobienia. :D
Dzieki za opis tego wszystkiego odnośnie fotografii.
@Paweł, stacja kolejowa klimatem mi przypomina moje ukochane uniwersum z gry Stalker. ;)


  • Dryzd i pawlikowski lubią to

#1143 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:24

@Kuba jak już będziesz miał namiar na jakiś łatwy bank do zrobienia to się przyłączam ;)

@Paavo No tak tak lustro :) Ostatnio pływałem... na szczęście aparat jeszcze cały i zdrowy. Super Ci wyszła ta stacja w HDR. Ustawiasz HDR w aparacie czy korzystasz z jakiegoś programu do edycji w HDR. Ja preferuje zwierzaczki, którymi zaraził mnie mój przyjaciel po kiju i również widoczki :)

 

16248119572_0cde4989d6_z.jpg Myszołów szamający korpusik z kurczaczka

 

15984874438_0068b3f85b_z.jpg  żeby post nie był tak całkiem off.. materiał muchowy/jigowy ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#1144 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1794 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 03 lipiec 2015 - 06:44

Paavo stacja Twoja bardzo podobna do tej  w Zwierzyńcu.



#1145 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2015 - 07:36

Paavo stacja Twoja bardzo podobna do tej w Zwierzyńcu.



Bo to ta sama 😊.

#1146 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 lipiec 2015 - 09:19

Piekne zdjecia @pawlikowski :)


Użytkownik Del Toro edytował ten post 03 lipiec 2015 - 09:20


#1147 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2015 - 18:05

@Kuba jak już będziesz miał namiar na jakiś łatwy bank do zrobienia to się przyłączam ;)

@Paavo No tak tak lustro :) Ostatnio pływałem... na szczęście aparat jeszcze cały i zdrowy. Super Ci wyszła ta stacja w HDR. Ustawiasz HDR w aparacie czy korzystasz z jakiegoś programu do edycji w HDR. Ja preferuje zwierzaczki, którymi zaraził mnie mój przyjaciel po kiju i również widoczki :)

 

16248119572_0cde4989d6_z.jpg Myszołów szamający korpusik z kurczaczka

 

15984874438_0068b3f85b_z.jpg  żeby post nie był tak całkiem off.. materiał muchowy/jigowy ;)

Mnie fotografią zaraził młodszy brat,ma podobne upodobania jak ty,czyli całodzienne szwędanie się po lasach i innych dzikich miejscach w celu "bezkrwawych polowań'' na różnoraką zwierzynę z teleobiektywem.Ja trochę odbiłem z fotografią od tego tematu zarówno co do obiektów jak i samej kwesti sprzętowej.Do swojej fotografi używam starej mało znanej japońskiej Sigmy SD10( apart ma mało znaną matrycę Foveon,co daje zdjęcia bardziej vintage w sylu kliszy analogowej,oraz robi zdjęcia tylko w RAW) i w głównej mierze analogowych obiektywów stało-ogniskowych (od szerokiego 28 do portretowych 50,55 i 80).HDR robię składając programem 3-5 zdjęć o różnym stopniu naświetlenia (popularny bracketing).Jedynie do makro używam obiektywów cyfrowych (105 oraz 70-300).

 

Załączony plik  1.jpg   79,54 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   145,57 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   65,29 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   35,94 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   68,1 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  6.jpg   39,56 KB   19 Ilość pobrań

 

Mam nadzieję ,że się nikt nie obrazi za taki offtop.


Użytkownik Paavo edytował ten post 03 lipiec 2015 - 18:20

  • fryc203, Lars i pawlikowski lubią to

#1148 OFFLINE   Adrian B.

Adrian B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGdynia / Wrocław

Napisano 03 lipiec 2015 - 18:30

Witam , Coraz częściej sięgam po UL ,bo spodobało mi się łowienie białorybu ,ale wędka do 8 gram to jednak trochę za mocna do tego jest i postanowiłem zmienić kijek i może ktoś z Was coś więcej powie mi na temat wędki Major Craft Trapara 632XUL 191 cm , 0,5 - 2 gram , 1-3 lb? (np. czy te 2 gram to jest max czy można założyć 3 gramy ołowiu z jakimś plemnikiem? Jest też wersja SUL 0,8 -3 gram i też nad tym się zastanawiałem) Myślałem nad Savage Gear Parabellum ,ale podobno Trapara to klasa wyżej ,a wydaje mi się ,że warto dopłacić ,bo z tego co wyliczyłem to wychodzi 350 zł z Japonii po wszystkich opłatach.


 


  • Dryzd lubi to

#1149 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 03 lipiec 2015 - 19:21

Witam , Coraz częściej sięgam po UL ,bo spodobało mi się łowienie białorybu ,ale wędka do 8 gram to jednak trochę za mocna do tego jest i postanowiłem zmienić kijek i może ktoś z Was coś więcej powie mi na temat wędki Major Craft Trapara 632XUL 191 cm , 0,5 - 2 gram , 1-3 lb? (np. czy te 2 gram to jest max czy można założyć 3 gramy ołowiu z jakimś plemnikiem? Jest też wersja SUL 0,8 -3 gram i też nad tym się zastanawiałem) Myślałem nad Savage Gear Parabellum ,ale podobno Trapara to klasa wyżej ,a wydaje mi się ,że warto dopłacić ,bo z tego co wyliczyłem to wychodzi 350 zł z Japonii po wszystkich opłatach.

Ostatnio skusiłem się na MAJOR CRAFT Trapara TPS-632XUL. Zamówiony w Japoni po wszystkich opłatach (7900 yen wędka + 3000 yen wysyłka i jakieś opłaty w Japonii + 88 zł VAT) w sumie wyszedł ok 440 zł.

Damien79 chyba jako jedyny do tej pory kupił tą wędkę, więc pewnie coś na ten temat powie jak ją sprawdzi...

#1150 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1794 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 03 lipiec 2015 - 19:26

Bo to ta sama .

No to daj znać jak będziesz

P1130364.jpg

wypijemy po takim browarku


Użytkownik Andru77 edytował ten post 03 lipiec 2015 - 19:26


#1151 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 03 lipiec 2015 - 19:32

No to daj znać jak będziesz

P1130364.jpg

wypijemy po takim browarku

W Zwierzyńcu nie byłem chyba ze 2 lata,ale tak się składa ,że takowy napój posiadam aktualnie tutaj w domu... :D ...smak troszeczkę (testowałem kilkukrotnie) się zmienił w stosunku do wcześniejszego ''hand-granaten'',ale nadal jest to bardzo dobry wyrób :) .



#1152 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 04 lipiec 2015 - 08:16

To ja zpodam kilka zdjec ,jeden jaz zdjecie nr 4 i reszta bzdregi glownie lowione na 20 cm wodzie na smuzaki  K.S. na inne reagowaly slabo .

I kilka na mormyszki , rybki oczywiscie z jeziora , zerują tylko przy przegu na glebszej wodzie kicha :D przynajmniej u mnie .

Załączony plik  DSC_0045.JPG   35,78 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0058.JPG   35,19 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0059.JPG   30,67 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0060.JPG   35,9 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0062.JPG   64,96 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0063.JPG   40,93 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0064.JPG   46,68 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0071.JPG   49,95 KB   20 Ilość pobrań

 

 

 



#1153 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2015 - 16:44

Dzisiaj kicha,bo niedziela :) i upał na zewnątrz.Wieksze ryby pochowane,brały tylko małe bzdręgi i kokonie  w wodzie po kolana.Gdy w końcu na kiju siadł gruby leszcz,po forsownym holu poprzez wodną sałatę,strzelił przypon strzałowy i leszczu odpłyną z w siną dal z pływającą sztuczną ''glizdą'' od Northland wpiętą w warę.Ogólnie coś nie teges u mnie z tymi niedzielami ;) .


  • Del Toro lubi to

#1154 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 lipiec 2015 - 16:48

Wstaw jakies foto tej plywajacej glizny, albo linka? Poluje na cos takiego :)



#1155 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:01

Ja używam 2 kolorów Bloodworm i Natural.Taką glizdą fajnie można powoli ''opukać'' dno.Używam do nich główek od 1-3g na haku nr.8,sprawdzją się dobrze na okoniach,pewnie i pstrągi też by je polubiły,ale nie mam jak sprawdzić :) .Link do strony producenta.

 

http://www.northland...detail&_ID=1169


Użytkownik Paavo edytował ten post 05 lipiec 2015 - 17:02

  • Del Toro lubi to

#1156 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:04

Ja używam 2 kolorów Bloodworm i Natural.Taką glizdą fajnie można powoli ''opukać'' dno.Używam do nich główek od 1-3g na haku nr.8,sprawdzją się dobrze na okoniach,pewnie i pstrągi też by je polubiły,ale nie mam jak sprawdzić :) .Link do strony producenta.

 

http://www.northland...detail&_ID=1169

 

Dzieki, wlasnie o to mi chodzilo, o plywajace wersje :)



#1157 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 05 lipiec 2015 - 17:57

U mnie dzisiaj kilka micro wzdręg. Ale przy takiej lampie naoglądałem się pięknych leszczy krąpi i obczaiłem jednego liiina w życiu takiego bydlaka nie widziałem!!! :o Powiedzcie jaki macie sposób na leszcze bo nie bardzo wiem jak do nich się dobrać (chodzi mi o rodzaj przynęty i prowadzenie). Widziałem dzisiaj skupiska po ok 10szt takie od 30 do 50cm i ni cholery nie chciały współpracować...



#1158 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1343 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:11

A my się dzisiaj z Kolegą obłowiliśmy :D Głównie wzdręgi i okonki....zdjęć nie robiliśmy bo nie było kiedy :P okonki nieduże - takie do 20 cm ale wzdręg kilkanaście w okolicach 25 cm... a do tego rybek się naoglądaliśmy w postaci chociażby linów, które nic sobie z nas i naszych przynęt nie robiły i kilkucentymetrowych szczupaczków :D

Dzień naprawdę udany choć kark nieco zaczerwieniony :wacko:

 

Jeden z mikro szczupaków zaszyty w szuwarach:

 

Załączony plik  WP_20150705_002.jpg   29,68 KB   17 Ilość pobrań

 


Użytkownik noname edytował ten post 05 lipiec 2015 - 18:13


#1159 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:12

U mnie dzisiaj kilka micro wzdręg. Ale przy takiej lampie naoglądałem się pięknych leszczy krąpi i obczaiłem jednego liiina w życiu takiego bydlaka nie widziałem!!! :o Powiedzcie jaki macie sposób na leszcze bo nie bardzo wiem jak do nich się dobrać (chodzi mi o rodzaj przynęty i prowadzenie). Widziałem dzisiaj skupiska po ok 10szt takie od 30 do 50cm i ni cholery nie chciały współpracować...

Jig a'la pijawka lub czerwony robak,czyli czarny,brązowy,czerwony dosyć długi ogon z marabuta (broń boże przycinany na równo) i tułowik z micro chenille w tym samym kolorze.Prowadź jiga małymi skokami po dnie,aby ogonek ładnie pulsował,żadnego nerwowego ''podrygiwania'' przynetą.Jedna wada jak w pobiżu jest dużo małych okoni to,często one pierwsze atakują jiga :wacko: .


Użytkownik Paavo edytował ten post 05 lipiec 2015 - 18:13

  • kokosz77 i Kuballa44 lubią to

#1160 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:15

Ok dzięki za odpowiedź spróbuję następnym razem :) Bo trochę tam tego pływa...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych