Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4085 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 październik 2015 - 22:35

Jakby ktoś był zainteresowany to mam Tailwalk 0-3g, 3lb. Jeszcze go nie testowałem, bo boję się taką witką łowić.


  • pawlikowski lubi to

#1522 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2015 - 22:45

Jak ten kije jest uzbrojony?
Masz jakieś zdjęcia?

#1523 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 październik 2015 - 22:58

Proszę:

 

Załączony plik  DSCN1992.JPG   46,26 KB   26 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN1993.JPG   43,17 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN1998.JPG   88,25 KB   17 Ilość pobrań



#1524 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 październik 2015 - 23:03

Jakby ktoś był zainteresowany to mam Tailwalk 0-3g, 3lb. Jeszcze go nie testowałem, bo boję się taką witką łowić.

 

Ja mam Traparę 0,5-2g i też miałem obiekcje, ale mi przeszło ;)

Żeby ta witka była dłuższa, to byłby kijek marzeń pod białoryb.



#1525 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 29 październik 2015 - 23:25

Możesz opisać wrażenia podczas łowienia tym kijem. Jak zachowuje się pod większą rybą, jaki ma zasięg np: przy przynętach 0,5g?
Długość przeszkadza Ci w łowieniu z brzegu czy inny powód?

Ja mam Traparę 0,5-2g i też miałem obiekcje, ale mi przeszło ;)
Żeby ta witka była dłuższa, to byłby kijek marzeń pod białoryb.



#1526 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 październik 2015 - 23:37

Trapara to nie x-fast, z tym że, jak dla mnie ma wystarczającą szybkość do skutecznego zacięcia. Pracę wg mnie ma podobną do muchówki, ale tylko podobną. Natomiast fantastycznie trzyma rybę - chyba najlepiej ze wszystkich kijaszków jakie miałem. Co do mocy - trzeba się przyzwyczaić, że podczas holu robi się z niej "kółko", ale przyłów wymiarowego szczupłego nie pokona tej wędeczki, co to, to nie.

Ja osobiście tylko jazika około 35cm i okonia 30cm wyjąłem, i zabawa na żyłce 0,10 była przednia :D

Czucie przynęty jest bardzo dobre, a kijek spokojnie można lekko przeciążyć . Wędeczka fantastycznie się sama ładuje do rzutu, bez względu na wagę przynęty.

Przeszkadza mi natomiast długość - 190cm. Ja łowię tylko z brzegu., nie brodzę i czasem baardzo brakuje mi tych cm.


  • Kuballa44 i pjuro lubią to

#1527 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2015 - 00:02

Dzięki za opis.
Łowiłeś może Tailwalkiem, masz jakieś porównanie?

#1528 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 30 październik 2015 - 07:30

Niestety z Tailwalkiem nie.
  • fifi69 lubi to

#1529 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 październik 2015 - 07:35

Pepccio
Chcesz sprzedać tego tsilwalka?
Rzuć cenę na priv

#1530 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 30 październik 2015 - 18:21

Cały sezon łowiłem SG 0-5g i byłem zadowolony, nie zaliczyłem ani jednego spadu a ryb było na prawdę sporo. Jednak teraz zastanawiam się czy na następny sezon nie sprawić sobie czegoś w stylu Trapary  :rolleyes: Zawsze ciągnie mnie do coraz wyższej półki, a tutaj miało by to swoje uzasadnienie przy moich dość obfitych w ładne klenie i jazie wodach. 

 

Z drugiej strony wolał bym najpierw pobawić się takim sprzętem nim wydam na niego dużą część budżetu  ;) Obawiam się też o moc, czy dało by radę to to zatrzymać klenia/jazia +-45.



#1531 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 30 październik 2015 - 18:57

Cały sezon łowiłem SG 0-5g i byłem zadowolony, nie zaliczyłem ani jednego spadu a ryb było na prawdę sporo. Jednak teraz zastanawiam się czy na następny sezon nie sprawić sobie czegoś w stylu Trapary  :rolleyes: Zawsze ciągnie mnie do coraz wyższej półki, a tutaj miało by to swoje uzasadnienie przy moich dość obfitych w ładne klenie i jazie wodach. 

 

Z drugiej strony wolał bym najpierw pobawić się takim sprzętem nim wydam na niego dużą część budżetu  ;) Obawiam się też o moc, czy dało by radę to to zatrzymać klenia/jazia +-45.

Jak rybka ma się gdzie wyszaleć to nie ma obaw z holem takich rybek.Mój składak do 3,5g skapitulował tylko raz pod takim +50cm szczupakiem,ale to było na ciurku który miał 2m szerokości i ryba szlała na krótkim dyszlu jeżdząc po wszelkich,chaszczach i gałeziach ,które znajdowały się w wodzie.Jak bym go przyciął na otwartej wodzie nie było by problemu.



#1532 OFFLINE   pjuro

pjuro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Lokalizacjapomorskie
  • Imię:Piotr

Napisano 30 październik 2015 - 19:05

Proszę:
 

attachicon.gifDSCN1992.JPGattachicon.gifDSCN1993.JPGattachicon.gifDSCN1998.JPG


Możesz podać symbol kija bo nie mogę odczytać ze zdjęcia.

#1533 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 październik 2015 - 19:47

@ezehiel, pjuro  poszedł priv



#1534 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 październik 2015 - 19:52

A dziękuję, oddałem już

#1535 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 30 październik 2015 - 21:46

Jak rybka ma się gdzie wyszaleć to nie ma obaw z holem takich rybek.Mój składak do 3,5g skapitulował tylko raz pod takim +50cm szczupakiem,ale to było na ciurku który miał 2m szerokości i ryba szlała na krótkim dyszlu jeżdząc po wszelkich,chaszczach i gałeziach ,które znajdowały się w wodzie.Jak bym go przyciął na otwartej wodzie nie było by problemu.

 

Ano jak ma miejsce to tak  :P W 2 przypadkach, gdzie chyba najczęściej bywam, nie będzie z tym problemów. Jednak mam też miejscówkę gdzie trzeba przytrzymać rybę przed trzcinami i zwalonymi drzewami. Poza tym od następnego sezonu dojdzie mi trochę łowisk których nie znam, poza kilkoma wypadami bez wędki, gdzie też będę chciał wykorzystać mikrusy.



#1536 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 30 październik 2015 - 22:02

 Jednak mam też miejscówkę gdzie trzeba przytrzymać rybę przed trzcinami i zwalonymi drzewami.

 

Jeżeli chodzi o jaśki to one nie mają tendencji pchać się w patyki, w pierwszych sekundach holu można je spokojnie odciągnąć bo zachowują się jakby były lekko ogłupiałe. Z kleniami jest zupełnie inaczej, te natychmiast drą w korzenie, dlatego jeśli mamy szanse na ryby +40 to warto mieć je czym zatrzymać, jeśli łowimy na małej przestrzeni :)



#1537 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 30 październik 2015 - 22:14

U mnie jest mowa właśnie o kleniach w 99% przypadków. Dorodny jasiek trafia się znacznie rzadziej niż kleń. Myślałem nad zakupem trapary i zostawieniu SG, pozwoliło by mi to łowić właściwie w 2 różnych sytuacjach jednak wolał bym znaleźć złoty środek, zapewne jak każdy z nas  :lol:

 

Za jaką wędką warto by się rozejrzeć, żeby było czym zatrzymać lokomotywę i poprawić czucie przynęty? 



#1538 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 30 październik 2015 - 22:31

Poświęcam sporo czasu na łowienie kleni, ale ... łowie kijkiem sg parabellum cw 3-16. Jeżeli są to małe rzeczki to naprawdę nie warto szukać finezji bo prędzej czy później skończy się to tym, że kleń odpłynie z przynętą w pysku. Tam gdzie zaczynają się patyki dla mnie kończy się finezja. Fajnie by było mieć właśnie taki sprzęt, który jest Ultralight'em a zarazem ma odpowiednią moc żeby zatrzymać kluskę :) Kleń na krótkim odcinku potrafi dobrze sponiewierać zestaw, dlatego ważne, żeby mieć możliwość skrócić jego harce do minimum. Na ultralighta zdarzało mi się lowić klenie w zbiornikach, ale to zupełnie inna bajka, tu można zejść do delikatnych zestawów i spokojnie wyholować nawet spore klenie :)


  • krakus lubi to

#1539 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 30 październik 2015 - 22:38

Kijek ten ma prawie że bliźniaczą wersję, w trzech składach ale o cw 2-12. Używając żyłki 0.14 da się łowić mormyszką. :) Mam, bardzo fajny kijek.



#1540 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 październik 2015 - 06:56

U mnie jest mowa właśnie o kleniach w 99% przypadków. Dorodny jasiek trafia się znacznie rzadziej niż kleń. Myślałem nad zakupem trapary i zostawieniu SG, pozwoliło by mi to łowić właściwie w 2 różnych sytuacjach jednak wolał bym znaleźć złoty środek, zapewne jak każdy z nas

Za jaką wędką warto by się rozejrzeć, żeby było czym zatrzymać lokomotywę i poprawić czucie przynęty?

Konger paladin river raid 274 2-14g

2 lata na służbie, ma na końcie
Suma 1m
Karp 68cm
Szczupak 80cm
Rape 80cm

Łowie nim praktycznie wszystkim, czasem na spokojnej wizję agile 4 założę.
Zresztą w tym wątku znany jest ten kij.
Teraz będę szukał dubla dla niego.
Musi skoczyć na naprawę korka
  • guciolucky lubi to