Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowienie białorybu na spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4085 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 19:59

Tego też sie obawiam dlatego chyba muszę elvisa znaleść albo inną alternatywe:)


  • Ide52 lubi to

#1682 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 21:44

Panowie ma ktoś elvisa 2.20 i mógłby wrzucić fotke jakąś ?



#1683 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2016 - 23:03

Savage Gear Parrabelum 0-7 2,10 ? czy konger elvis 2.20 05-5 ? Panowie co wybrać chciałbym się pobawić z białorybem właśnie na wiosne:)

 

Tak jak kolega Marcin podpowiada, z tych dwóch lepszym rozwiązaniem będzie SG Parabellum.

 

Miałem 0-7g, był fajny ale pod okonia. Nie dawał takich możliwości jak 0-5g jeśli mówimy o zabawie z białorybem. Teraz mam 0-5g, a nawet 2 sztuki i jest to bardzo fajny budżetowy kijek ;)

 

Nie chcę Ci nic wmawiać ale tym 0-7g nie pobawisz się na lekko

Ja staram się maleństwami "ciskać" Mikrosem 0-5g. lub SG LRF-em 0-5g. Rzucić się da ale odległości rzutowe d...py nie urywają. Co nie znaczy że rybek nie łowią.



#1684 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 23:07

Pomacam jeszcze elvisa w sklepie i wtedu padnie wybór obacalem fenwicki ten sg 0-7 mi sie podoba ale obawiam sie ze moze byc za mocny, łowie na muche raczej wiec wedka z pracowni odpada dzwonilem do P.Kawalca ale nie wydam tyle na mosqito czy red eye. Jest jeszcze jakis robinson cortez i jakies mikado nowe. :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

#1685 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 03 marzec 2016 - 23:08

Odpada w sensie że nie chce wydać tyle kasy bo to ma byc alternatywa na czas kiedy muchować się nie da...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

#1686 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 03 marzec 2016 - 23:34

Wszelkiego rodzaju wklejki, moim zdaniem, nie mają sensu bytu w łowieniu na mikrusy. Ale to moje zdanie ;) Ja odkąd trafiłem na SG parabellum wymieniłem prawie cały swój arsenał.

 

Dziś będąc w sklepie znalazłem fajną pozycję do 3.5g o akcji takiej jaką lubię :D Chyba jeden z SG pojdzie w świat i ustąpi miejsca :D



#1687 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2016 - 00:12

Pochwal się proszę. Co to za wynalazek? 



#1688 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 marzec 2016 - 04:14

Marcin nie jest to pezon michel redoutable sting



#1689 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 07:44

Tak jak kolega Marcin podpowiada, z tych dwóch lepszym rozwiązaniem będzie SG Parabellum.

Ja staram się maleństwami "ciskać" Mikrosem 0-5g. lub SG LRF-em 0-5g. Rzucić się da ale odległości rzutowe d...py nie urywają. Co nie znaczy że rybek nie łowią.

Na ile rzucasz z tego sg?

#1690 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 08:07

Wklejka vs tubular jeżeli chodzi o białoryb delikatna wklejeczka wygrywa choć nie każda się nadaje. Łowiłem i SG Parabellum i Elvisem i do dłubania mormyszkami czy mikrojigami zdecydowanie lepiej wypadał Elvis.

 

Dziś wszyscy boją się wklejek, bez powodu. Utarło się że wklejka jest bee, pewnie na podstawie styczności z wędkami naszych rodzimych dystrybutorów, gdzie faktycznie zdecydowana większość wklejek to badziew. Sam kiedyś byłem anty, dziś uważam że tubular nigdy nie dorówna dobrze wykonanej wklejce przy łowieniu małymi gumkami. Nawet jeżeli znajdzie się jakiś wyjątek i tak potwierdzi tylko regułę :)


  • strary lubi to

#1691 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 08:12

Paweł masz rację.
Są jednak kije z bardzo delikatnym szczytem które dają sporo frajdy i ostro po kieszeni.
Ale są warte tego

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • xyzzvpc lubi to

#1692 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 11:22

Pochwal się proszę. Co to za wynalazek? 

To pezon & michel sting. Fajna wykałaczka 180cm do 3.5g. Bawiłem się nie tylko kilka minut w sklepie ale od jakiegoś czasu nastawiam się, że kupię coś delikatniejszego jednak fundusze nie pozwalają na zakup trapary czy nextino albo innego lajciaka z dalekich krajów :(  Muszę się wybrać tam w kołowrotkiem i trochę ją poprzeginać ;)

 

Wklejka vs tubular jeżeli chodzi o białoryb delikatna wklejeczka wygrywa choć nie każda się nadaje. Łowiłem i SG Parabellum i Elvisem i do dłubania mormyszkami czy mikrojigami zdecydowanie lepiej wypadał Elvis.

 

Dziś wszyscy boją się wklejek, bez powodu. Utarło się że wklejka jest bee, pewnie na podstawie styczności z wędkami naszych rodzimych dystrybutorów, gdzie faktycznie zdecydowana większość wklejek to badziew. Sam kiedyś byłem anty, dziś uważam że tubular nigdy nie dorówna dobrze wykonanej wklejce przy łowieniu małymi gumkami. Nawet jeżeli znajdzie się jakiś wyjątek i tak potwierdzi tylko regułę :)

 

Gajosik, zapewne masz rację. Ale sam wspomniałeś, że nie każda się nadaje... Ja na razie nie znalazłem wklejki, która na białoryb była by lepsza od Parabellum. Oczywiście mówię o wklejkach dostępnych u nas w sklepach. Japońskie czy jakieś tam inne, drogie zabawki, pewnie by spełniły wymagania każdego z nas, jednak kosztują krocie  :rolleyes: Miałem okazję łowić elvisem, ale nie przebił moim zdaniem SG, mikros jest totalną porażką i tego niestety się trzymam. 

 

Co do ogólnego pojęcia, jak to ująłeś :" że wklejka jest bee" to neistety tak jest w większości przypadków, gdzie szczytówka ma pokazywać brania a reszta to już ma tylko ładnie wyglądać. Sam nie lubiłem wklejek ale mam Kongera Tango do 8g. Nie powiem, polubiłem tą wędkę, jednak korzystam z niej tylko czasem przy "pasiakowaniu". Bawiłem się wieloma mikado i po niektórych mam takie same odczucia. Całkiem fajne wędki ale pod okonia.



#1693 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 12:17

Całkiem fajne wędki ale pod okonia? A czym różni się Twoje dłubanie okonków od dłubania białorybu? 



#1694 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 12:22

Być może tym, że okonie dłubię na przynęty 3-7g a białoryb na 0.5-1g ;) 



#1695 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 12:40

Tak myślałem , że nie wiesz co to dłubanie okonków :D 

 U mnie, często, okonki trzeba łowić tak jak Ty białoryb, 0,9-1,5g a na Odrze leszcze i jazie tak jak Ty "dłubiesz"  okonki tylko, że z tymi rybami to już nie żarty, jedynie Mikros daje radę.



#1696 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 12:52

Panowie a co powiecie jako maksymalnie budżetowy kijek Mikado Lexus Sephire do 7g? Czy w okolicach 120zł można dostać co lepszego? Dodatkowy jego atut, poza ceną to 220cm długości :)

Nie będę łowił raczej na same muchy, zawsze przynajmniej ta 1g główka będzie :) Poza tym drobne dłubanie to dla mnie po prostu sposób na przetrwanie okresu do czasu kiedy będzie można łowić szczupaki i sandacze, a nie jakaś szczególnie ulubiona metoda połowu.

 

PS. proszę żeby nie było opinii w stylu "dozbieraj trochę", "tutaj masz kongera, który jest tylko 100zł droższy" itp. naprawdę interesuje mnie zakres cenowy 100-130zł, bo takie wypady z mikro przynętami w roku policzę na palcach obu rąk :)


Użytkownik siewicz edytował ten post 04 marzec 2016 - 12:54


#1697 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2016 - 12:53

Spokojnie ;) Parabellium daje sobie radę z kleniami po 45 ;) nie w nurcie, ale myślę, że mocy by starczyło.

 

U mnie gdybym łowił okonki na mikrojigi to liczył bym je w setkach dziennie, jednak każdy zna realia... Był by to narybek do 10cm. Większe przynęty pozwalają przynajmniej wyeliminować podrostki, choć reguły nie ma :P czasem ryba jest prawie wielkości gumy  :rolleyes:



#1698 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 04 marzec 2016 - 13:10

A co wg Was lepiej zabrac, podkresle iz lowie w 80% okonie a 20% chce poswiecic wzdregom.

Mam do wyboru 

- Fenwick River runner do 5gr

- Konger Palladin Coliber 



#1699 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 13:59

Są gusta i guściki, wiadomo o tym się nie dyskutuje ;) każdy łowi tym co mu bardziej w łapce leży.

 

Wklejki JDM to inna liga, jeszcze długoooo nasi dystrybutorzy/producenci nie zbliżą się nawet do połowy ich poziomu. Kto łowił na wklejkę z JP ten doskonale wie że nie da się tego postawić na tym samym stojaku co nasze.

 

Pomijając teorie forumową a przechodząc do praktyki właśnie Elvis jest jedna z najfajniejszych krajowych wklejek, Tango/MaximTwist/Mikado bardzo mocne w dole, za sztywne, Elvis pracuje. Sztywno trzymając się faktów i praktyki znad wody dalej będę twierdził że SG Parabellum tubular kontra Elvis delikatna wklejeczka wypada blado. SG okoń, jazie, klenie, pstrągi tak, na przynęty 2g-6g jak najbardziej świetna wędka, ale poniżej 2g już słabo. SG to wbrew pozorom dość mocny kijek ze słabo opisanym ciężarem wyrzutowym moim zdaniem 2-6g. Niestety nie ma szans żeby szczyt SG lepiej pokazywał brania niż wklejka Elvisa. Miałem oba, łowiłem na oba i przy żyłeczkach 0.08mm-0.10mm plus mała mormyszka wklejka wypadała lepiej czy to był Konger Elvis czy Graphiteleader Finezza Nuovo biły na głowę wszystkie tubulary jakie miałem (cały czas mówię o brandzlowaniu się poniżej 1g :D jedynym wyjątkiem był Phenix Dragonfly, no może jeszcze Matagi SuperTrout TR60 ale ten bardziej za względu na właściwości rzutowe, oj pięknie z niego latało. Jak by nie było to tylko wyjątki potwierdzające regułę. Zero uszczypliwości z mojej strony, pamiętajcie każdy łowi tak jak chce i jak mu wygodniej, ale nie ma się co czarować i oszukiwać, pewnych rzeczy się nie przeskoczy w konfrontacji tubular vs wklejka zawsze w UL/XUL wygra ta druga jeżeli chodzi o czułość zestawu.


  • ezehiel, coma i mmiedzianyy lubią to

#1700 OFFLINE   Tobek

Tobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaJarocin
  • Imię:Tobiasz

Napisano 04 marzec 2016 - 14:17

czyli ktory kij w tym wypadku bd lepszy? Pomacam obydwa ale chcialbym poznac wasze opinie