Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dyskryminacja Nowych członków jerkbait.pl szczególnie Dyskryminacja Nowych członków jerkbait.pl szczególnie dotyczy giełdy!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zamk

zamk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 październik 2013 - 18:05

Witam

 

Dyskryminacja Nowych członków jerkbait.pl szczególnie dotyczy giełdy i 30 dni niby karencji szczególnie do zakupów.

Mam krótki staż w „machaniu kijem” tylko dwa pełne sezony. Około roku temu trafiłem na m.in. ten portal, ponieważ głównie czytałem wszelkie porady od doświadczonych już wędkarzy. Nie widziałem też potrzeby logowania się.

Skoro w regulaminie waszym znajduje się punkt:

„11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.”

To znaczy że kupujący i sprzedający biorą w pełni za to odpowiedzialność. Zakaz 30 dniowy do zakupów jest nieuzasadniony. Chyba, że Admini mogą interweniować w spory transakcyjne to okres karencji jest uzasadniony.

 

Po drugie, kolejny punkt:

„3. Dopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń dotyczących jedynie przedmiotów związanych z wędkarstwem.”

A tu ktoś lustrzankę wystawia???? Pomyłka ok.

http://jerkbait.pl/t...użo-akcesoriów/

 

Piszę z rozgoryczeniem, gdyż szukam przynęty. Znajomy wędkarz dał mi znać, że na stronie Waszej są. Tu zaakceptowałem Wasz regulamin, ale sprzedawca okazał się nieuczciwy.

Przy zakazie 30 dniowym napisałem na prv., że zamawiam – na stronie nie mogłem zamówić.

Po dwóch godzinach ktoś zamówił na stronie, a osoba sprzedająca odpisała mi, że „Przykro mi ale się spóźniłeś zabrał je Spiderling84” Po prostu nie chciał mi sprzedać!!!! Czy jestem inny, czy gorszy wędkarz?

Skoro:

„Jerkbait.pl jest prywatną inicjatywą grupy przyjaciół. Portalem niekomercyjnym, prowadzonym przez wędkarzy i dla wędkarzy.”

To trzeba dyskryminować nowo zapisanych wędkarzy do tego portalu?

Zastanówcie się nad tym.

Liczę sobie już sporo wiosen, a wędkarstwo to moje młode hobby.Poprawiłem :)

Myślę, że ten portal będzie dla wszystkich wędkarzy, a nie dla starych wyjadaczy.

Pozdrawiam

zamk


Użytkownik zamk edytował ten post 02 październik 2013 - 18:58


#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 październik 2013 - 18:15

Może ja Tobie wpadne do mieszkania, meble poprzestawiam i psa wyrzucę, bo mi nie pasuje?

Bo jak na pierwszy post, to moim zdaniem lekkie przegiecie pałki.

Wprowadzone zostały takie, nie inne ograniczenia, w związku z takimi, nie innymi doświadczeniami.

I tak, w stosunku do oczekiwań jakie miało wielu userów, m.in i ja, sa one wręcz kosmetyczne, ale dzięki temu pozbyliśmy sie spadochroniarzy - straganowców, wpadajacych tu tylko lutnąc trochę sprzętu i w nogi.

Jak się nie podoba, to mówiąc brutalnie szczerze - nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma, portali wędkarskich jest od groma i można sobie znaleźć niszę gdzie będzie ok



#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2013 - 18:20

Zawsze dym gdy się kupić czy sprzedać nie uda, jakoś o inne wątki kolega się nie troszczy. Dobrze byłoby się chociaż przywitać, zanim się palnie z grubej rury wpis o dyskryminacji.


  • popper, fish28 i Negra lubią to

#4 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 02 październik 2013 - 18:22

Coby potwierdzić postawioną tezę - bana mu! :lol: :lol: :lol:



#5 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 02 październik 2013 - 18:24

Bo to portal rasistowski sam w sobie.

Dzieli się tu ryby na "białe" i "zębate". :lol:  :lol:

 

A tak poważnie to sprzedawca i tak ma prawo zdecydować komu chce sprzedać a komu nie.



#6 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 02 październik 2013 - 18:25

Witaj @zamk

 

z całym szacunkiem ale Twój aple to jak "pretensje do garbatego ze ma proste dzieci"

tak jak poprzednik (Kuba) napisał nie podoba sie coś to poszukaj innego forum albo załóż własne

 

pozdr

 

PS

zanim następnym razem coś takiego napiszesz dwa razy zastanów sie


Użytkownik @Wojti edytował ten post 02 październik 2013 - 18:27


#7 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 02 październik 2013 - 18:28

@Zamk skoro już się zalogowałeś wypadało by się przywitać a nie gównoburze od razu robić. Nie Ty pierwszy i ostatni. Takie są zasady forum z którymi powinieneś zapoznać się na samym początku. Po to jest regulamin aby go przestrzegać. Amen 



#8 OFFLINE   zamk

zamk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 październik 2013 - 18:44

Witam ponownie.

 

Napisać prawdę to od razu krzyk, że wywracam portal do góry nogami.

I straszeniem, że jak się niepodobna to za burtę i zatopić. :)

Dlaczego jest zakaz 30dni a nie np. rok?

A poruszam temat, gdzie według mnie zostałem potraktowany jako nowo zarejestrowanego forumowicza typu ja nie znam Ciebie to „Na drzewo”.

A pisałem wyżej że wcześniej czytałem Wasze posty, lecz nie byłem zarejestrowany.

Admin może sprawdzić po ID kompa kto wchodzi na forum.

A propos prowadziłem inne forum jednej za wspólnot mieszkaniowych i sznuję zasady.

 

Pozdrawiam

Zamk


Użytkownik zamk edytował ten post 02 październik 2013 - 18:45


#9 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 październik 2013 - 18:49

Widzisz @zamk jakie jest trudne to chobbi, ledwo zacząłeś a już się denerwujesz :lol:



#10 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 październik 2013 - 18:53



#11 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2013 - 18:54

...Dlaczego jest zakaz 30dni a nie np. rok?

Z tym jednym się akurat zgadzam. ;) 

Rok karencji skutecznie odsiałby przynajmniej część ludzi dla których forum jest niczym innym jak tylko kolejnym portalem aukcyjno/zakupowym i nie byłoby utyskiwań w stylu "to nie fair" bo obcemu nie sprzedali. Po roku nikt już nie jest obcy.



#12 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 październik 2013 - 19:19

O właśnie, rok a nie 30 dni, to skutecznie odsiałoby sprzedawców przypadkowo zainteresowanych spiningingiem i szukających kolejnego źródła ujścia dla towaru. Ja dodam od siebie że jak mam kupić to wolę od osoby którą znam z forum niż od przypadkowego nicku który pojawił się na forum dwa dni temu.


  • Robertpl lubi to

#13 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 październik 2013 - 19:24

...........Tu zaakceptowałem Wasz regulamin.......

 

Akceptując regulamin zgadzasz się na wszelkie jego zapisy, nie rozumiem problemu.

Jeżeli giełda jest dla Ciebie najważniejsza ( z twojej wypowiedzi wynika że zarejestrowałeś się tylko z powodu zakupu ) to przykre i nie dziwię się kolegom, że tak zareagowali.

Także polecę ci rozpoczęcie przygody z J.pl od odwiedzin tego miejsca:

http://jerkbait.pl/t...kbaitpl/page-54


  • fish28 i Zwierzu lubią to

#14 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 02 październik 2013 - 19:40

Dlaczego jest zakaz 30dni a nie np. rok?

No, pewnie dlatego, żeby nie wprowadzić np. 180 dni?

A ten rok, to niezła myśl ;)



#15 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1693 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 02 październik 2013 - 19:55

No i widzisz Zamk?, i gdzie tu dyskryminacja ?

Piszesz ledwo drugi post a wielu "starych" popiera Twój wniosek :D . Ja też :P


  • Dagon, Wojtek B. i minecjusz lubią to

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 październik 2013 - 20:07

Napisać prawdę

Wiesz jak to z ta prawdą, syćko prawda i tak dalej...

Co do prawd polecam wyguglować wspaniałą przypowieść z morałem - "wpada nowy na imprezę"

Dlaczego jest zakaz 30dni a nie np. rok?

Też nie rozumiem, ale mam nadzieję, ze Twój postulat zostanie uwzględniony przez Dyrekcję

A poruszam temat, gdzie według mnie zostałem potraktowany jako nowo zarejestrowanego forumowicza typu ja nie znam Ciebie to „Na drzewo”.

Napisano wcześniej - mając do wyboru sprzedaż komuś znanemu albo zeropostowcowi - ja bym wybrał forumowicza z jakimś tam dorobkiem. Bo sprzedać mogę komu chcę i jak chce i nikomu nic do tego.



#17 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 02 październik 2013 - 20:31

Kolego zamk nie ma się co denerwować. To że wcześniej przeglądałeś forum nie zalogowany, to o niczym nie świadczy.

Nie dzieliłeś się z nami wiedzą, spostrzeżeniami i nie wniosłeś nic od siebie w rozwój dyskusji na wiele tematów tu poruszanych.

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach, nie zaufasz nikomu, kogo zobaczyłeś pierwszy raz,lub przeczytałeś w necie jedną jego wypowiedz.

(Twoja pierwsza nie zachęca na zaufanie).

Ja nie jestem tu długo. Nie uważam się za starego wygę. Ale nie miał bym nikomu za złe, że mi nie zaufa.



#18 OFFLINE   zamk

zamk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 październik 2013 - 20:59

Witam ponownie.

 

 

Jeżeli giełda jest dla Ciebie najważniejsza ( z twojej wypowiedzi wynika że zarejestrowałeś się tylko z powodu zakupu ) to przykre i nie dziwię się kolegom, że tak zareagowali.

 

 

Nie giełda nie jest najważniejsza, ale otrzymałem info, że miedzy innymi jest możliwość takiego zakupu przynęt, sprzętu spinningowego.

Kiedyś skorzystałem z Waszej pomocy np.:

Zbrojenie dużych przynęt gumowych | jerkbait.pl - spinning, casting, jerkbait fishing i trolling

 

Ale jak pisałem nie logowałem sie, gdyż niewiele mółbym napisać coś jako początkujący wędkarz.

Dzisiaj uznaje to jako mój błąd i nie mam do nikogo o to pretensji.

 

Uważam, ze rok karencji do działu giełda jest jak najbardziej słuszny. A dokładniej sezon łowienia. Można się dużo nauczyć i nabrać dystansu.

 

 

Także polecę ci rozpoczęcie przygody z J.pl od odwiedzin tego miejsca:

http://jerkbait.pl/t...kbaitpl/page-54

 

 

Z chęcią z tego skorzystam. Szkoda, tylko, że ten post nie jest wylistowany w tematach głównych. Dla mnie jako „żółtodzioba na tym forum, to znacząca po podpowiedź.

Natomiast opinia nowych jest również znacząca mimo jakiegoś stażu. Wiem cos o tym  gdyż aktywnie działam w innym stowarzyszeniu.

 

 

Kolego zamk nie ma się co denerwować. To że wcześniej przeglądałeś forum nie zalogowany, to o niczym nie świadczy.

Nie dzieliłeś się z nami wiedzą, spostrzeżeniami i nie wniosłeś nic od siebie w rozwój dyskusji na wiele tematów tu poruszanych.

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach, nie zaufasz nikomu, kogo zobaczyłeś pierwszy raz,lub przeczytałeś w necie jedną jego wypowiedz.

(Twoja pierwsza nie zachęca na zaufanie).

Ja nie jestem tu długo. Nie uważam się za starego wygę. Ale nie miał bym nikomu za złe, że mi nie zaufa.

 

 

Działałem, kiedyś handlowo kilka lat  jako firma na jednym z portali aukcyjnych. Może nie uwierzycie ale nowo zarejestrowane osoby to najlepsi klienci. Choć większość sprzedawców dla takich klientów kładło kłody pod nogi. Tych co mnie naciągnęli to był promil może max 1%. Ja dla tych nowych osób byłem otwarty, czasami nawet pomagałem przejść przez procedury, regulaminy tego portalu. To skutkowało ponownymi zamówieniami u mnie niż u konkurencji.

 

Myślę, że takie osoby też tu spotkam, równiej pomogą a nie sprószą na drzewo.

 

A wiadomo nie od dziś, że rybki lubią pływać. A wedkarz lubi je złapać i puścić.

 

Pozdrawiam kolegów po kiju

Zamk



#19 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 02 październik 2013 - 21:16

Kolego Zamk. nikt tutaj nie dyskryminuje nikogo. Po prostu przystopować wystarczy . To nie jest portal aukcyjny ( ze szczególnym tego zaznaczeniem) polecam podejść do sprawy na luzie i z humorem. Na pewno wszyscy to docenią.



#20 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 październik 2013 - 21:29

Kolego @zamk.

Warto się zalogować, choćby po to, by móc zadawać pytania na interesujący Cię temat. Nie koniecznie dawać porady, ale i pytać. Nie uważam, by jakakolwiek dyskryminacja, ze względu na wiek, płeć, staż czy metodę wędkowania (poza niedozwolonymi) miała tu miejsce. Regulamin jaki jest, każdy widzi. Można się z nim nie zgadzać, warto próbować proponować lepsze rozwiązania - ale póki jest niezmienny, należy się stosować. Inaczej - anarchia. W znaczeniu - bałagan. Nie wiem, o jaką sprzedaż Ci chodziło, ale częstym zapisem jest - "oferty tylko w wątku". Po to, by koledzy wiedzieli co jest jeszcze dostępne, a co już nie. Wtedy wszelkie "privy" dotyczą tylko uzgodnień szczegółów transakcji. Inaczej jest wspomniany bajzel i wzajemne pretensje "a bo ja coś tam". I zszargane nerwy u sprzedawcy i kupującego. 

 

(...)Działałem, kiedyś handlowo kilka lat  jako firma na jednym z portali aukcyjnych.(...)

Gdybyś wystawił jakiś produkt w liczbie sztuk "1" i ktoś przysłał Ci wiadomość, że kupuje, ale poza portalem, to czy byś sprzedał takiej osobie przed zakończeniem aukcji? Nie sądzę. 

 

Wędkarstwo uczy cierpliwości i pokory. Odczekaj proszę te regulaminowe 30 dni i - jeśli bardzo pragniesz jakiejś przynęty, która jest trudno dostępna - w dziale "Kupię" zamieść stosowny anons. Nikt Cię dyskryminował nie będzie.

 

Szkoda zdrowia, skoda nerwów - wędkarstwo to piękne hobby :)


  • Piotrek Milupa i stoner lubią to