Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aberdeen and District Angling Association - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 luty 2008 - 18:12

No i tak powinno być. Wtedy nie byłoby ogólnego niezadowolenia ze stanu polskich wód. Ale ... my się uczymy ... za 20 lat będzie albo dobrze, albo jeszcze gorzej.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 luty 2008 - 19:01

Fajny artykol ;)
Ja przyznma ze sie troche zrazilem do keltowania ,czlowiek rzoca i rzoca i ....... jak w studnie .A tu Lukomat rzoca i co ,ryba i to jaka piekna az wedkie z radosci pog.....

#23 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 luty 2008 - 11:32

Pozwole sobie wrocic do tematu wedkarstwa w Szkocji. Niestety zaraza z jaka anglicy maja do czynienia zaczyna sie powoli rozpleniac rowniez na polnocy wyspy. Nie dawno na zebraniu klubu spytano mnie czy zgodzilbym sie udzielic jako tlumacz przy kontrolach, bo nie moga sie dogadac z polskimi klusownikami. Myslalem, ze zapadne sie pod ziemie. Oczywiscie sie zgodzilem...

Dzis rano kolega do mnie dzwoni i opowiada mi o rzeznikach z Litwy, ktorzy jezdza na szczupaki i sami chwala sie osiagnieciami w sklepie wedkarskim.

Te i inne przypadki sprawiaja, ze zaczyna sie rozmawiac o klusownikach ze wschodu coraz czesciej i coraz glosniej. Pewnie niedlugo zaczna stawiac nad woda tablice informacyjne rowniez po polsku :angry:

#24 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 26 luty 2008 - 11:48

Witam,

Lukomat ty i tak masz lepiej bo mieszkasz w dalekiej Szkocji :D :D :D Pomysl sobie co sie dzieje w Londynie i okolicy. Najwiekszym problemem jest jednak mozliwosc zabierania ryb np. z Tamizy. Ciezko tylko wytlumaczyc niektorym osobnikom ze jesli juz musza brac szczupaka to zeby nie brali metrowki bo wszystkich to wpienia i protestuja.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Za tlumacza tez czasem robie, niestety.

#25 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 luty 2008 - 11:54

Hej.

Gratki luko, tak jak prawi remek, cały czas się uczymy i oby
skutecznie. Swoją drogą takie podejście do łowienia keltów i nie tylko to większości naszych trociarzy pewnie w głowie się
nie mieści. Cóż trzeba się nauczyć jak zmienić mentalność, obawiam się, że może to potrwać te 20lat, co to je remek wspomniał. Oby nie.
Pozdro Jachu

#26 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 26 luty 2008 - 13:20

@Bujo, lapy same zaciskaja sie do bitki. Mamy ten sam problem, wszystkie wieksze ryby dostaja w leb. Mniejszym czasami sie udaje, ale pewnie do czasu.

@Jachu, a mnie sie nie miesci jak mozna kelta przerabiac na tatar :huh: Pewnie masz racje ze to potrwa, ale za 20 lat to juz nie wiele bedziemy mieli do ratowania.

Pozdrawiam

#27 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 27 luty 2008 - 10:56

lukomat-przykra sprawa Embarassed najgorsze ze te wielkie okazy esox-a niedlogo pewnie wygina .
Z mojej strony sytuacja wyglada tak ze w Klubie walczymy o to zeby wlasnie i w szczegolnosci te wielki wracaly do wody .Mimo ze mam na sobie polsie godlo obok kilku innych naszywek a na spotkaniach lowie chyba jako jedyny polski klubowicz zawsze panuje mila przyjazna atmosfera .Fakt czasem mozna przeczytac na tutejszych forach niestworzone rzeczy .Generalnie jest raczej cisza i nikt niekrzyczy ,poki co.
Z innej beczki to ostanio bylem zerknac jak sie maja moje krypy -i tak sie wku.... ze ludzie leja z gory na smici.Pozbieralem wszystkie puszki i papiery do czarnego wora .Miejsce zmienilo sie diametralnie ale myslisz ze na dlogo. :angry: Sila nic sie niewskora ,trzeba edukowac doglebnie.Sam niewiem . Embarassed

#28 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 luty 2008 - 16:06

Tekst bardzo fajny, ukazuje inny świat wędkarstwa - gratuluje

#29 OFFLINE   WIŚNIA

WIŚNIA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaAberdeen (Szkocja)

Napisano 27 luty 2008 - 22:30

Dzisiaj tez zostalem szczesliwym posiadaczem karty klubowej ADAA. W sobote postaram sie poganiac za jakimis keltami. Jak cos sie uwiesi to beda fotki.

#30 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 28 luty 2008 - 14:29

Z przyjemnością przeczytałem. Gratulacje że złowiłeś kelta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych