Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tania dobra jerkówka plus mały dylemat z wędkowaniem morskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 październik 2013 - 19:36

Mam mały problem, a właściwie to prawie skaczę z radości, bo trafił mi się firmowy wyjazd na dorsza. Problem tkwi w tym, że nie mam czego zabrać na tą wyprawę. Jeśli chodzi o kręcioła, to myślałem o swojej Citice 200D. I tak mam zamiar ją przesmarować przed zimą, więc zastanawiałem się czy po wędkowaniu nie przepłukać ją pod bieżącą wodą, a później "wytrzepać" w izopropanolu, żeby po powrocie do domu go rozebrać i wyczyścić. Wydaje mi się że to dobry pomysł, jeśli tak nie jest, to proszę o pomoc w otrzęsieniu się z emocji. Nie wiem czy w ogóle ten kołowrotek się do tego nada. Drugim brakującym elementem jest wędka i w sumie zastanawiałem się czy kupować dedykowany sprzęt, czy może jerkówka by nie dała rady. Myślałem o Jaxonie XT-PRO do 90g, aby móc później nią jerkować. Z tego co wiem to nie oddaje się jakiś super dalekich rzutów, więc może taką 200 bym mógł lekko "miotnąć" z pod siebie. Kolejna sprawa to plecionka - jaka tania i dobra? Mam tufline 20LB ale chyba jej szkoda przy takim wędkowaniu i chyba będzie za słaba

 

W sumie to nie wiem jak się za to zabrać, bo nigdy nie byłem na takiej wyprawie i nawet nie wiem jak to będzie wyglądać. Może któryś z kolegów po kiju rozwieje moje wątpliwości?


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 11 październik 2013 - 20:15


#2 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 11 październik 2013 - 19:51

Jak na kuter to nie trzeba rzucać wystarczy na te kilka metrów i leci pilker w dol, dobija do dna i lekko poszarpujesz. Jak chcesz połapać i się nie wqrrr.. ze inni łapią dublety i triplety, lepiej kup sobie kilka przywieszek.

 

pozdr



#3 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 październik 2013 - 20:07

właśnie jak usłyszałem że w większości pilkery to się zacząłem zastanawiać nad drop shotem, po przejrzeniu kilku stron zauważyłem, żę właśnie na tym polegają przywieszki :)  Takie do drop shota mogą być, czy można zastosować jakieś kopyta, twistery itp.? Jeśli tak to jakie kolory?

 

Edit

 

Co do wędki to będę miał Team Dragon Silver Edition Cast 60-130g. Była okazja i nie było czasu to targnąłem, będzie git?

 

I co z tym multikiem Citica da radę czy może się jej coś stać, przez słoną wodę i ciężar przynęty?


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 12 październik 2013 - 21:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych