Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wedkarskie frazesy ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 luty 2008 - 16:55

Panowie.
Trochę spokoju i odrobiny chęci zrozumienia adwersaża, bo inaczej dojdzie do tego, jeśli już nie doszło, że początkujący
użytkownik uzna tą całą pisaninę za nomen omen, wędkarskie
frazesy. Z historii naszego hobby w Polsce wynika, że zawsze
podawało się średnicę i wytrzymałość żyłek (w kg nie lb) i z tąd
pewnie przeniesienie tego oznakowania na plecionki. Inaczej pew-
nie na początku ich sprzedaży nie byłyby kupowane, bo przeciętny
wędkarz nie wiedziałby o co chodzi. Minęło już co prawda trochę czasu od wprowadzenia plecionek na nasz rynek, ale dla większoś-
ci wędkujących to niczego nie zmienia i chcą wiedzieć jaką wytrzymałość w kg ma plecionka i jaką ma średnicę aby mogli
porównać te parametry ze stosowaną do tej pory żyłką. Tak to
sobie wyobrażam, może się mylę, z drugiej strony sądzę, że jak
początkujący przeczytają Wasze (nasze) posty to mogą dojść do
wniosku: ci to dopiero opowiadają frazesy :lol: :lol: :lol:
Pozdro Jachu

#42 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2008 - 17:09

widze, ze jestesmy na dobrej drodze ... pomalutku do celu ... raz jeszcze :D
celem tego postu nie jst rozpisywanie sie o sprzecie i sprzeciarstwie, ale napietnowanie bezmyslnego powielania marketingowych frazesow ...
kilka przykladow?

tutaj frazezy z katalogu firmy berkley:

Firma Berkley wprowadzila nowa plecionke z serii FireLine o nazwie Cristal.Wykonana jest ona z wlókien Dyneema w technologii MicroFused. Plecionka jest koloru mleczno-przezroczystego co sprawia , ze jest absolutnie niewidoczna w wodzie. Dostepna jest ona w szerokiej gamie srednic od 0.04mm do 0.25mm i wytrzymalosciach od 3.50 kg do 17.50 kg.



UWAGA! wytrzymalosci podane w powyzszej tabeli zabijaja na smierc :mellow:

bajeczka o kijach tez sie znajdzie, prosze bardzo:

Oferta z najwyższej półki, wędziska spinningowe adresowane do najbardziej wymagających wędkarzy. Solidne, grubościenne blanki zbudowane z 3 grup włókien grafitowych: C30T, C36T i C40T w technologii multi modulus. Wszystkie wędziska serii XT-PRO Limited cechuje wybitnie szczytowa akcja Fast Tip. Lekkość, dynamika, najwyższy standard wykończenia, wszystko to zapewnia komfort i satysfakcję podczas łowienia drapieżników.
Wędziska uzbrojono w najwyższej klasy przelotki FUJI ALCONITE i uchwyty do kołowrotka FUJI.
W ofercie 3 grupy wędek o ciężarze rzutowym do 25g, do 30g i do 40g, w długościach 2,10m, 2,40m, 2,70m i 3m. Szeroka gama wędzisk pozwala na dobranie perfekcyjnej wędki do większości znanych w Polsce metod spinningowych.
Lżejsze kije gorąco polecamy miłośnikom łowienia sandaczy, szczupaków i okoni na gumy metodą z opadu, z wykorzystaniem plecionki.

to wszystko za jedyne 229.- 252.- PLN

jest tez cos o kolowrotkach:

Flagowy kołowrotek w naszej tegorocznej ofercie. Idealna płynność i wyważenie, nienaganna praca hamulca. Niezawodny mechanizm z wykorzystaniem łożyska oporowego OWC. Precyzyjny system nawoju żyłki na szpulę. Stosunkowo duża średnica szpulki zapobiega uciążliwemu skręcaniu się żyłki.
Supertrwały korpus z duraluminium. Metalowa korbka CNC toczona z jednego elementu. Wszysztkie elementy mechanizmu w najwyższym standardzie wykonania.

Kołowrotki VX Machine oferujemy w czterech wielkościach: 100, 200, 300, 400.
W komplecie jedna szpulka zapasowa

tylko za 206.- do 223.- PLN



sorry, ale za nagminne powielanie takich bredni powinna byc jakas kara! B)








Załączone pliki



#43 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 luty 2008 - 18:50

@Pitt.
Zgadzam się z Tobą, kara powinna być, ale aby ją wyegzekwować
należałoby zmienić prawo w naszym kraju. Z tego co wiem w USA
obowiązują uregulowania prawne, które zabraniają nieprwdziwych
reklam, czyli wszystko co jest podane w reklamie musi być zgodne
z prawdą, a więc wszystkie parametry, ilośc oferowanego towaru i
takie tam inne. U nas można napisać w reklamie cały marketingowy
stek bzdur, nijak się mający do rzeczywistości. I do kiedy to
się nie zmieni nie ma co liczyć na rzetelność i co gorsza prawdę
w sppotach reklamowych i innych tego typu materiałach.
Pozdro Jachu

#44 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 22 luty 2008 - 19:04

@Janusz,

przeciez ustawa o której piszesz obowiązuje również w naszym kraju.

#45 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 luty 2008 - 19:04

Pitt wrzucę Ci kolejny przykład.
Na ostatnich targach widzieliśmy naprawdę ciekawą w dotyku linkę. Nawet mam wrażenie, że pasowałaby mi do multika (znawcą nie jestem, więc mogę sie mylić). Posiadała kolor czerwony. Tyle fakty, bo osoba wystawiająca daną żyłkę twierdziła, że właśnie dzięki temu kolorkowi, żyłka jest niewidoczna w wodzie :huh:. Oczywiście powyżej jakiejś głębokości.
Nie jestem wielkim znawcą fizyki światła, ale skoro owa żyłka światła nie przepuszcza to na głębokości do której nie dociera światło czerwone, będzie pochłaniać każde inne światło (czyli żadne nie będzie się od niej odbijać).
Skoro tak, to z moje wiedzy wynika, że ta żyłka będzie mieć kolor czarny a nie będzie niewidoczna.
Chyba, że hasło sprzedawcy brzmi: czarne - niewidzialne, to wtedy wszystko się zgadza (o właśnie nie widzę własnego kubka bo jest czarny...).

#46 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 22 luty 2008 - 19:09

Bo tą żyłką to trzeba łowić na na takiej głębokości gdzie nie dociera żadne światło i jest ciemno jak w d.... Wtedy staje sie niewidoczna. :mellow:

#47 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 22 luty 2008 - 19:11

Jachu : http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2118.178 .0.39.1.4.0.1.htm
jans

#48 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 22 luty 2008 - 19:21

Jezeli ten watek zostal przez Ciebie Pitt zalozony z powodu m.in. mojego tematu o nowym Metanium MG ktory chce kupic to przepraszam :(

#49 OFFLINE   traker

traker

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaokolice Stargardu Szcz.

Napisano 22 luty 2008 - 19:22

Ale ktoś to musi jeszcze wyegzekwować.

#50 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 22 luty 2008 - 19:23

Nie jestem wielkim znawcą fizyki światła, ale skoro owa żyłka światła nie przepuszcza to na głębokości do której nie dociera światło czerwone, będzie pochłaniać każde inne światło (czyli żadne nie będzie się od niej odbijać).
Skoro tak, to z moje wiedzy wynika, że ta żyłka będzie mieć kolor czarny a nie będzie niewidoczna.
Chyba, że hasło sprzedawcy brzmi: czarne - niewidzialne, to wtedy wszystko się zgadza (o właśnie nie widzę własnego kubka bo jest czarny...).


Przypuszczalnie panowie projektanci linki w kolorze czerwonym, mieli na uwadze to że najszybciej pochłanianymi falami w wodzie są fale krótkie (jak wyżej napisał Sławek), a tym samym kolor czerwony. Na powierzchni dla wędkarza kolorek red jest super widoczny co ułatwia prowadzić przynętę w krzaczorach, a dla rybek (czytaj bassów )pod wodą jest koloru nijakiego i nie straszy tak jak czasami linka np. fluo żółta.
Oczywiście nasi fachowcy od reklamy dorobili teorię, że skoro czerwony znika pod wodą no to linka jet niewidzialna.
......ale to tylko moja teoria i niekoniecznie trafna.

#51 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2008 - 19:24

O rozwiercaniu szpul jest tutaj :huh: :o


Pozdrawiam
Slider


Slider - powiem krótko - nawiercanie szpuli to ostatni szczyt głupoty i sorry ale nie ma to związku z wędkarstwem tylko z ostatnim stanem degręgolady wędkarskiej :D Chyba, że ... tak jak Janusz próbuje wycisnąć z multika tyle ile się da by wygrać o włos na Mistrzostwach Świata albo Europy. My wędkarze nie potrzebujemy tego robić bo zwykłym skorpioniakiem rzucisz każdą sensowną przynętą gdzie chcesz i jak chcesz, chyba ... że ktoś musi rzucić z multika śmieciem 1g ale ... jak tak chce robić to też znaczy się, że jest wędkarzem mało świadomym i jeszcze długa droga przed nim.

Pozdrawiam
Remek


#52 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 22 luty 2008 - 19:27

Zgadza sie

Wrzucilem te linki poniewaz Jerzy o nich wspomnial.

Pozdrawiam
Slider

#53 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2008 - 19:30

Nie no spoko. Trzeba krytycznie podchodzić do pomysłów na granicy wędkarstwa. Może to niekiedy fajne ale ... wystarczy zdrowy rozsądek i ... brak wagarów na fizyce by zrozumieć jakie są zależności w wirującej szpulce multiplikatora. Wiercenie szpulki to ... kiepski pomysł z kilku względów i ... praktycznie niewiele dający ... właściwie nic nie dający.



#54 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 luty 2008 - 19:45

@brati

Jeśli jest, jak piszesz to OK. Ale w treści raklam nam serwowa-
nych tej ustawy nijak nie widać.
Pozdro Jachu

#55 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 22 luty 2008 - 19:51

@brati

Jeśli jest, jak piszesz to OK. Ale w treści raklam nam serwowa-
nych tej ustawy nijak nie widać.
Pozdro Jachu


Przyjdzie czas ze i u nas zrobią z tym porzadek, trzeba czasu


#56 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 luty 2008 - 19:55

@bratii.
Oby jak najwcześniej, bo narazie to jest ogólna lipa i tyle.
Pozdro Jachu

#57 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2008 - 19:55

Jezeli ten watek zostal przez Ciebie Pitt zalozony z powodu m.in. mojego tematu o nowym Metanium MG ktory chce kupic to przepraszam :(


@tomek
zalozylem ten watek z powodu, o ktorym napisalem kilka postow wyzej ... chcialbym pobudzic naszych userow do zastanowienia sie nad tym co pisza, kiedy powtarzaja za kims lub za czyms ...
that's is :D

ps. dolacze male 'ale' do off topa o zawartosci reklamy ...
jak bylem w stanach to nagminne byly bzdety tego typu:
... od czasu kiedy myje wlosy szamponem XYZ to wrocila do mnie zona, nie wypadaja mi wlosy a moj mechanik samochodowy naprawia mi auto za pol ceny, nie tak jak u mojego sasiada, ktory myje wlosy szmponem ZXY, od niego zona odeszla w czawartek a dzisiaj pogryzl go pies ...
to tyle o prawie regulujacym zawartosc reklamy B)

#58 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2008 - 20:17

Witam,
Uważam, że indywidualny odbiorca danego produktu zawsze będzie w jakiś sposób zmanipulowany reklamą. Sztaby specjalistów nad tym pracują. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości skończą się bzdurne reklamy podające nieprawdziwe parametry produktu. Żyłki będą miały podaną na opakowaniu faktyczną średnicę i wytrzymałość, a rękojeści rezonansowe będą rękojeściami rezonansowymi, a nie ich atrapami. To można zweryfikować. Gorzej jest natomiast z reklamą tzw. sugerowaną. Z pewnością wielu z Was spotkało się z oznaczeniami materiału na wędkach. Mówię tu o bardzo znanych i cenionych producentach. W reklamach i w katalogach czytamy: Materiał graphite SCII, RX6, SHII, GL2. Oznaczenia te sugerują II generację grafitu, lub niedawno jeszcze używane określenie IM6. Niestety wszystkie te przypadki to standardowy grafit I generacji. To działa. Na tym i na innych forach czytałem informacje, że to jest IM6.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#59 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 22 luty 2008 - 20:36

A ja widzę Pitt problem w takim reklamowaniu, bo widzę różnicę pomiędzy niewidoczna a jej kolor przestaje być widoczny. Od tego już krok do prawdziwych cacuszek. Ja mogę zareklamować dowolną linkę jako niewidoczną a drobnym drukiem (albo i w ogóle) dodam, że chodziło mi o widoczność żyłki na mojej rzece na pewnym odcinku po rzęsistym deszczu z odległości dowolnej (płynie taka breja, że widoczność sięga aż 5-10 cm.

#60 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2008 - 20:52

tu sie z toba zgadzam, porownaj reklamy PP red phantom i red cajun z ta polska i wszystko bedzie jasne




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych