Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fantom Firmy HUNTER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 14 październik 2013 - 20:22

Masz na myśli gumową RH, czy wobler RH 85?
Jeśli to drugie, to powiem, że nawet lepiej, że fantom ma intensywniejszą pracę, będzie zamiennik do łowienia z nurtem czy po wewnętrznej stronie warkocza.
Myślicie, że jest sens od razu po zakupie poprawić im powłokę lakierniczą?

Pierwsza myśl kiedy zobaczyłem jego prace to coś pomiedzy woblerem RH85 a ukleją RH ale jak dla mnie to migotanie bardziej wyrazíste od
RH85.
Ja swoim przejechałem kilka razy po kamieniach na rafie i pokazały mu się z podbrzusza flaczki tzn ołów.

Użytkownik marianosum edytował ten post 14 październik 2013 - 20:27


#22 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 październik 2013 - 20:45

Przynęty tego typu mają ogromną przyszłość i są odrobinkę niedoceniane, ale niestety coś za coś, muszą być moim zdaniem o wiele lepiej lakierowane od woblerów ze sterem, który to właśnie w klasycznym wobku bierze na siebie udar. Inaczej, jak piszesz - flaczki na wierzchu.  :)

Dzięki za informacje.


Użytkownik Dagon edytował ten post 14 październik 2013 - 20:46

  • marcin186 lubi to

#23 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 16 październik 2013 - 15:37

I ja go baaaardzo lubię :) Fakt, że po uderzeniu w kamień z dużą szybkością ściągania "nos" woblera cierpi, ale mi to w niczym nie przeszkadza :)

 

Załączony plik  sandacz_fantom.jpg   247,91 KB   29 Ilość pobrań


  • andego lubi to

#24 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2013 - 15:39

...Fakt, że po uderzeniu w kamień z dużą szybkością ściągania "nos" woblera cierpi, ale mi to w niczym nie przeszkadza  :)

 

Rybom chyba też nie. ;) 



#25 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 16 październik 2013 - 18:39

Jak juz wcześniej wspominałem, bolki znów brały: ,,kolejna 70ka!" Tylko pozazdrościć tym którym to z taką łatwością przychodzi  :huh:

 

 

Szkoda że ja nie mam takich problemów?!



#26 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 19 październik 2013 - 21:54

Fajnie się rozwinęlo. Wczoraj złowiłem na niego szczupaka 75 cm prowadziłem z podbijaniem i jak tu zawalił hoho przynęta warta grzechu.



#27 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 październik 2013 - 20:03

Widziałem to to jak jeszcze nie było w sprzedaży :). Andrzej wrzucił to do wanny i przeciągnął. Pierwsze co powiedziałem to "o kur*a!". Dlaczego? Dlatego, że jak cicho podchodzicie do brzegu i jak zobaczą was ukleje i zaczną spieprzać to dokładnie wyglądają tak jak ten wobler kiedy patrzy się na niego z góry. Nie potrafię powiedzieć nic o powłoce lakierniczej. Woblery A. Lipińskigo jak się oskubie z lakieru to są białe. Teoretycznie jak nawet wszystko odpadnie to można sobie go flamastrem pomalować :). Mi to akurat nie przeszkadza. Wiem, że kiedyś dawno dawno mieli problemy z powłoką, ale później przeskoczyli na jakieś inne malowidła i wszystko było ok. Co do malowania w linku z poprzedniej strony - ten na Predator fishing to to malowanie tak wyglada i kolor nazywa się AL :)



#28 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 28 październik 2013 - 17:25

Ja go wypróbowanym w sobotę z dobrym skutkiem.
Złowiłem dwa bolenie a trzeci uderzył ale go nie zacięłem.

Uważam, że to bardzo dobra przynęta jak wiele p.Andzrzeja.

Muszę sobie kupic tez 15g bo mam 10g.

#29 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 30 marzec 2014 - 23:24

Witam,odgrzeje trochę temat.

Przegladajac forum natchnalem się na galerie zdjęć kolegi PATU.lowil on piękne bolenie na gume RH 12.Gum i woblera niestety nie zdazylem zamowic,pomyslalem co zrobić przed wyprawa na ryby i wtedy natknolem się w sklepie na Fantoma.wyglądem przypominal  model woblera RH 85.kupilem 2 szt.-10 i 15g i to był strzal w dziesiatke.Na rybach Bolenie wręcz szalały za tym woblerem,na model 10gr wycholowalem piekna 75-tke a kilka ladniejszych sztuk spielo się podczas holu(nawieksza poszla z woblerem,krętlik nie wytrzymal)Co do wytrzymalosci przynęty to model 15 gr obijając się o kamienie faktycznie od razu obdarl sobie"nos"i będzie do podklejenia.Podsumowujac goraco polecam tego woblera i dziekuje forumowemu koledze PATU który natchnal mnie swoimi fantastycznymi zdjęciami na przygodę z Boleniami.Pozdrawiam.Rafal



#30 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 marzec 2014 - 13:16

Witam,odgrzeje trochę temat.

Przegladajac forum natchnalem się na galerie zdjęć kolegi PATU.lowil on piękne bolenie na gume RH 12.Gum i woblera niestety nie zdazylem zamowic,pomyslalem co zrobić przed wyprawa na ryby i wtedy natknolem się w sklepie na Fantoma.wyglądem przypominal  model woblera RH 85.kupilem 2 szt.-10 i 15g i to był strzal w dziesiatke.Na rybach Bolenie wręcz szalały za tym woblerem,na model 10gr wycholowalem piekna 75-tke a kilka ladniejszych sztuk spielo się podczas holu(nawieksza poszla z woblerem,krętlik nie wytrzymal)Co do wytrzymalosci przynęty to model 15 gr obijając się o kamienie faktycznie od razu obdarl sobie"nos"i będzie do podklejenia.Podsumowujac goraco polecam tego woblera i dziekuje forumowemu koledze PATU który natchnal mnie swoimi fantastycznymi zdjęciami na przygodę z Boleniami.Pozdrawiam.Rafal

A kiedy żeś te bolenie łowił?Bo z Twojej wypowiedzi wynika że było to teraz na dniach jakby?Mamy marzec..... :(

 


Użytkownik drag edytował ten post 31 marzec 2014 - 13:17

  • mifek i Lepton lubią to

#31 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 31 marzec 2014 - 15:01

Jeszcze miesiąc z drobnym hakiem należy poczekać!

#32 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 01 kwiecień 2014 - 18:14

Niekoniecznie na rz.Nysie od zbiornika Kozielno do ujścia zb.otmuchow zniesiono okres ochronny na oraz limit ilościowy na Bolenia.



#33 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 01 kwiecień 2014 - 20:04

Niekoniecznie na rz.Nysie od zbiornika Kozielno do ujścia zb.otmuchow zniesiono okres ochronny na oraz limit ilościowy na Bolenia.

Chyba pomyliłeś forum...


  • Alexspin lubi to

#34 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 kwiecień 2014 - 20:36

A dlaczego pomylil forum?Mysl forum to zlow i wypusc jesli zlowi i wypusci to o co chodzi?Ile osob lowi klenie i jazie na wiosne, badz okonie caly rok, czy sa to gorsze ryby?Ile osob lowi za granica w okresie w ktorym u nas nie wolno?Ja na ten przyklad wczoraj ganialem za sandaczami, tez pomylilem forum?Pzdr

Edyta:

Badzmy uczciwi dodawanie zdjec ryb zlowionych w okresie ochronnym danego gatunku jest zabronione.Okresy ochronne jak i ich brak ustala Pzw i wedlug takich zasad odbywa sie tu prezentacja ryb badz otwieranie watku itp.Chyba ze ja czegos nie doczytalem.Pzdr


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 20:40


#35 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:15

Kolega nie wspomniał o wypuszczaniu złowionych ryb za to pisze o braku limitu ilościowego na bolenie na tym odcinku. Każdy ma prawo postępować jak chce, jeśli przepisy mu na to pozwalają, ale ja jakoś nie mogę przetrawić celowego łowienia i tłuczenia boleni w czasie tarła. Jest chyba o tym odcinku osobny wątek tu na forum. Głupota i tyle. Moim zdaniem boleń zajmuje wyjątkowe miejsce na jerkbaicie  i należy mu się szczególny szacunek.

Owszem sam w niedzielę chodziłem za kleniami, ale np. odpuściłem już okoniom, bo raz - są tuż przed lub w trakcie tarła i dwa - przy okazji ich łowienia w moich wodach bardzo często trafiają się też szczupaki, które są w identycznej sytuacji.

Również pozdrawiam.



#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 kwiecień 2014 - 21:35

Nikt w temacie nie wspomnial o tym ze wypuscil rybe.Nikt nie mowi, ze trzeba lowic bolenie w trakcie tarla.Napisales chlopakowi, ze pomylil forum, napisz to kazdemu kto wstawia jazie i klenie w "wiesci...".Badzmy uczciwi, albo trzymamy sie jakis zasad i tycza sie one wszytskich albo nie upominajmy innych.Tez jestem przeciwny celowemu lowieniu ryb podczas tarla, nawet jesli przepisy na to pozwalaja.Pozostawmy to wlasnemu sumieniu i nie komentujmy zlosliwie.



#37 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 23:21

@sylwek1981 wez głęboki oddech i przeczytaj jeszcze raz, co kolega przedstawił - tylko suche fakty odnośnie przepisów , a ty już z tekstem o zmianie forum , może jesteś słuchaczem Radia Ma... i wszyscy inni, którzy myślą inaczej są boleniowymi masonami ,żydami , itp



#38 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 03 kwiecień 2014 - 22:16

Na początek chciałbym podziekowac kolegom którzy wstawili się za moja wypowiedzia i przeczytali ja ze zrozumieniem.Oczywiscie ze to odnosi się do odrębnych przepisów PZW które podejmuje swoje uchwały jeżeli to konieczne.Co się tyczy do limitu ilościowego to każdy odpowiada za swoje sumienie(również jestem zwolennikiem wypuszczania tych wspaniałych ryb z powrotem do wody,piekna fotka daje wieksza satysfakcje niż zjedzone mieso)Co do tego przepisu tylko mogę dodac tyle ze został on podjęty z powodu masowej populacji tej ryby na tym odcinku,podobno Bolen "wycina tam wszystko co się rusza w wodzie"i nie można temu zaradzić,jest po prostu traktowany jako"plew" Pomimo tego zachowano jeszcze jakiś zdrowy rozsadek i np.nie zniesiono tu wymiaru ochronnego.Na pozostałej części z tego co mi wiadomo obowiazuja normalne przepisy.Teraz male sprostowanie  zamieszczając taka informacje jakby ktoś NIEZROZUMIAL nienawolywalem i nie zapraszałem do masowego wycięcia tej ryby,Jeszcze raz dzięki kolegom,PABIK oraz GRUNWALD1980 za trzeźwe myslenie.Pozdrawiam was.Rafal



#39 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 04 kwiecień 2014 - 08:39

Rafale nie odbieraj postów innych kolegów jako ataku.Wszyscy mają w głowie 1 maj i nie wiedzą gdzie łowiłeś i jakie odrębne przepisy tam panują.Mogłeś odrazu napisać w pierwszej wypowiedzi na jakim łowisku łowisz i po kłopocie:-)
Gratuluję połowów i super podejścia do Boleni oraz życzę +90 na następnej wyprawie.
Pozdrawiam

#40 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 04 kwiecień 2014 - 10:00

Faktycznie powstalo trochę niepotrzebne zamieszanie w tej sprawie.A tak na marginesie akurat na tych wodach lowilem Bolenie 3 razy w mojej 20 letniej karierze wędkarskiej.Podawajac info na forum o tej wodzie miałem na myśli tylko przepis PZW a to czy ktoś chce teraz tam jechać i polowic to już jest jego indywidualne podejście do sprawy.Jesli nawet trafia się chętni nieoznacza to ze musza zabierać rybe z lowiska,moga zrobić piekna fotke i wypuscic rybe z powrotem do wody do czego goraco zachęcam.Pozdrawiam was cieplo i także zycze wam samych sztuk +90 w tym sezonie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych