Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ile na wejście?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 17:40

Mozna lowic srednimi jerkami za pomoca zestawu spinningowego. kij do 60-70g do tego staloszpulowiec wiekosci 4000-5000 i mocna pleciona.

Jednak casting jest sporo wygodniejszy przy uzyciu ciezszych wabikow i jakby bardziej naturalny typowym jerkowaniu.

Moim zdaniem powienienes pojsc w tym kierunku..


na koniec dwie uwagi. Co i w jakich miejscach chcesz lowic na jerki w Wisle?

Plecionka PP 15 lbs jest raczej za slaba do sliderow 10, zwlaszcza na poczatkowym etapie poslugiwania sie zestawem castingowym. Minimum to linka o mocy 20 funtow..

pozd JW :D


#22 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna Wisła

Napisano 18 grudzień 2009 - 18:01

myślałem o łowieniu szczupłych na tego typu wabiki ponieważ tradycyjny opad i klasyczny spin jakoś ostatnio tzn. od 2 lat nie dał mi większego szczupaka jak +70cm (masakra). Łowiska to przede wszystkim zapomniane zakola, starorzecza + jakieś płycizny gdzie gromadzi się drobnica. Znam też bardzo ciekawą miejscówkę gdzie są naprawdę grube szczupaki-woda stojąca jednak nie jestem mobilny i bywam tam raczej rzadko , gdybym jeździł tam często na pewno kupił bym średniej klasy sprzęt castingowy i zagłębiał się w tej technice , jednak póki co chciałbym móc pobawić się w jerkowanie i do tego celu szukam jakiegoś uniwersału który będę mógł połączyć z jakąś inna techniką która pozwala na spinngowanie na dużej rzece.
PS co do PP to czy @Stachu jeszcze tym handluje? Pytam ponieważ widziałem kilka osób , które były odsyłane do kolegi @S...

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 18:15

jesli chcesz lowic okazjonalnie na jerki to moze faktycznie kupowanie zestawu z multiplikatorem nie jest konieczne.

krotkie i sztywne kije do opadu beda nadawac sie do agresywnego prowadzenie jerkow. Wazne, zeby probowac zlowic te sztuki ponad 70 cm :D

Powodzenia :D

JW

p.s gdybys kiedys zdecydowal sie na kupna castingu masz na forum i na stronie glownej ogrom wiedzy na ten temat.


#24 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 grudzień 2009 - 23:15

Ten Millenium to dość mocny kij. Ładnie przenosi drgania i jest bardzo sztywny.
Minimalna waga przynęty, jaką obsługuje ten kij to 15g główka + guma 7cm.
Złowiłem na niego kilkanaście sandaczy. Rzucałem nim nawet Sliderem 10S.

#25 OFFLINE   Ziemko_

Ziemko_

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 29 grudzień 2009 - 11:56

Witam!!!

Mam pytanie nie do konca na temat, ale bardzo blisko zwiazane z nim , wiec dlatego tutaj pisze. W czerwcu lub wrzesniu planuje sie wybrac z kuzynem na szwedzkie szkiery, wiem, ze kij ktory musze miec musi byc calkiem mocny. Lubie lowic na srednie jerki i duze gumy. Nie planuje jeszcze kupowac wedziska castingowego i multika, bo jak go kupie, to nie chce tego najtanszego - dlatego planuje poki co zlozyc ciezki spinning. Waham sie pomiedzy 2woma wedkami Dragon Mystery Kogut - 2,00m , c.w. 25-60 oraz Dragon Myster Jerk 1,95 c.w. 30-80. Zarowno jeden jak i drugi ma swoje wady i zalaty , kogut daje mozliwosc polowienia na lzejsze troche przynety, mystery jerk na te troche ciezsze. Ktory bedzie lepszym wyborem??

Btw. jak kto jest z tym ciezarem wyrzutowym , jesli minimum jest 25- to nie moge juz rzucac nim 17gramowym sliderem 7demka ,to samo pytanie jesli chodzi o maksymalny - sweeper wazy 97gr , daloby rade porzucac nim na mystery jerku? Jak myslicie?


z gory dzieki za odpowiedz i informacje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych