Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Seeker SP754S zgon, podwójny

blank seeker glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2013 - 21:46

Legendy ....

Zaciałem i wyjąłem szczupłego. Faktycznie dosyć szczupły, jakieś 75cm. Z pyszczyska wystawał kawał zyłki 0,30 na oko, długości z 70cm. Stalka pordzewiała ale nie pogryziona, hak ze śladami korozji. To sobie przesłuchałem lokalnych gumofilców. Potwory panie tu pływają, jeden to kolegę o glebę rzucił i żyłkę 12kg porwał w drobiazgi....

Poprawiali tą Seekerową legendę i wyszło na żywicach z NASA jak wyszło. Pytanie jakie modele teraz będą robić, stare, nowe, łamliwe czy dopracują? Na razie to 703 masz sprawdzonego na szwedzkich okoniach.


  • Guzu lubi to

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 październik 2013 - 17:23

Muszę z Arkiem wrócić do tamtej rozmowy, deklaracje składał daleko idące z tego co pamiętam  B)   mimo wszystko chyba jednak zostawię sobie tego 754, już widzę jaką to legendą obrośnie jak mi trzaśnie na jakiejś rybie na Zegrzu, jeszcze nie miałem ryby co by mi kij połamała, może 754 zrealizuje to marzenie ;)

Optymista, liczy na rybę co by mu kij połamała.Ja na MHX-a 8lb wyjąłem suma 100cm i kij jest w porządku to na Twojego seekera sum musiałby mieć 3m :lol:  :lol: :lol: . 



#23 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 październik 2013 - 19:04

Nie znam takiej firmy której kije by się nie łamały, za to znam wielu wędkarzy, którzy bardzo chętnie pokazują złamane wędki a szczególnie wędki które ktoś gdzieś pochwalił lub pisał o nich tylko w superlatywach, czego nigdy nie komentuję gdyż nie jestem rzecznikiem niczyjej sprawy.

Wręcz przeciwnie też się złoszczę gdy mi się coś takiego przytrafia a ostatnia z takich wpadek przytrafiła mi się ładnych parę lat temu gdy nabyłem wspaniała wędkę z limitowanej serii Hardy-ego...

Łowiła i łowiła aż tu nagle po zacięciu jak sie później okazało 20 cm sandaczątka pierdyknęła w najgrubszym miejscu i okazało się to wadą materiałową...

Oczywiście takich przypadków nie ma co zamiatać pod dywan bo dowodzą one albo poważnych uchybień konstrukcyjnych (jeśli jest powtarzalność uszkodzenia) czy niechlujności wykonania, która zawsze denerwuje i jest zwykłą producencką popeliną albo wypuszczenia na rynek wadliwej serii co firmie także splendoru nie przynosi.

 

Friko,- co obiecane musi być dotrzymane  ;) nawet jeśli się to komuś nie mieści w zwykłym kodeksie zachowań :rolleyes:  wiedzą o tym z całą pewnością obcujący z kobietami lub posiadający dzieci  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • popper, Paweł Bugajski i Karol Krause lubią to

#24 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 październik 2013 - 19:14

Sam Seekery chwalę, po ich długiej nieobecności medialnej zaczął się wokół nich ruch gdy w wątku o rezonansach wspomniałem o tym że zbroję 703. Zastanawia mnie tylko drugi egzemplarz 754 który w krótkim czasie padł. Tym bardziej ze zstanawiałem się nad nim lub SSH792.



#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 październik 2013 - 19:52

Z nowej serii znam i łowię SP 652-3-4 wszystkie łowią "za duże" ryby jak na swoje potencjalne możliwości i nic się z nimi do tej pory nie stało mimo iż najsłabszy zaliczył już kilkanaście strzałów o krzaki. "3"kę zabrał Zbyszek @krokkop i z tego co wiem także połowił już zacnie. "4" ką śmiga mój kumpel i sandacze jadą aż miło...

Mimo wszystko tych "złych" przypadków jest za dużo a biorąc pod uwagę to iż na początku wielu kolegów z forum miało problemy z niepasującymi składami - musi być coś na rzeczy. Kto miał szczęście trafić na poprawne blanki,- nie wiem, ale zakup w znanej firmie to nie powinien być totolotek...

A może wrócą do szkła z boronem? Choć z tego co pamiętam też zdarzały sie różne kwiatki z nimi... Co wiecej okazało sie po czasie iż konstrukcja e-glasowa z dodatkiem boronu nie zawierała wzdłużnych włókien boronowych a jedynie boron w postaci dodatku do żywicy...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 październik 2013 - 19:54


#26 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 październik 2013 - 03:08

Witam serdecznie , potwierdzam teze ze ,,kij lowi za duze ryby " seeker SP 653 . Mam wedke od kilku tygodni i jak narazie same pozytywne wrazenia odnosze . A u mnie kije nie maja lekko . Zapialem trotke okolo 1 m kilka razy . Ta ryba potrafi prZetestowac kij . Jak juz Talon itm 20 lb nie mial za bardzo nic to pokazania tylko ksztalt rawki rowerowej -,,jednym slowem warunki polowiu sa extremalne " . Polowilem klenie do 55 cm . 30 sekund i ryba laduje na brzegu . Skad ta moc w tych blankach sie bierze ? Hm nie wiem ! Ja nie ma czasu gdybac !! Lowie tylko ! Ciagle ten. blank zaskakuje mnie . .Jest to Przykra sytuacja z polamaniem 2 egzemplazy ale coz , po prostu tam musialo byc . Podsumowujac nadal polecam blanki seeker . Pozdrawiam Forumowiczow a Koledze zycze blanku perfekcyjnego ! Bez wad !
  • jarbol lubi to

#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 październik 2013 - 12:30

Trotka około metra kilka razy doczekała się zdjęcia?
Bardzo rzadko takie piękności jest dane oglądać na forum
Myślę że nie tylko ja będę wdzięczny za zdjęcia

#28 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 20 październik 2013 - 15:57

Ja tez lubię oglądać takie trotki :)

 

z seekera to się na razie wyleczyłem ale czy na długo...



#29 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 październik 2013 - 16:01

Zbyszek dawaj ten 1 metr trotylli  ;) toż to lokomotywa  :)

 

No i jam się wyleczył z zielonego patyka ;)  narazie  :rolleyes:



#30 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 październik 2013 - 18:09

Witam . Panowie zdjecia nie ma bo troc juz 2 razy wygrala ze mna . Nie mam pomyslu na te rybe ciagle kotwice demoluje . Pierwszy raz walczylem okolo pol godz na kiju atc shikari 12 lbs i mialem ja metr od siebie . Chcialem slizgiem na kamienie rybe wyciagnac i nagle zaminela sie w plecionke i woblerem wystrzelil z pyska jak z armaty . Plakac sie chcialo ale coz ! 2 raz na talonie itm 20 lbs wziela kilka metrow od brzegu i od razu swieca ponad metr nad powierzchnie !! Talonik wygial sie jak rawka od roweru a wobler ponownie wystzrelil . Ten moment brania i wyskok to bylo cos niesamowitego . kotwice zdewastowane - nie bylo co odginac . Polamane groty . To taka krotka historia . Ale do 3 razy sztuka . Dopadne krolowa w koncu . Z checia zamieszcze fotki gdy wygram pojedynek . Pozdrawiam serdecznie Zbigniew
  • Guzu lubi to

#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 październik 2013 - 18:16

Witam . Panowie zdjecia nie ma bo troc juz 2 razy wygrala ze mna . Nie mam pomyslu na te rybe ciagle kotwice demoluje . Pierwszy raz walczylem okolo pol godz na kiju atc shikari 12 lbs i mialem ja metr od siebie . Chcialem slizgiem na kamienie rybe wyciagnac i nagle zaminela sie w plecionke i woblerem wystrzelil z pyska jak z armaty . Plakac sie chcialo ale coz ! 2 raz na talonie itm 20 lbs wziela kilka metrow od brzegu i od razu swieca ponad metr nad powierzchnie !! Talonik wygial sie jak rawka od roweru a wobler ponownie wystzrelil . Ten moment brania i wyskok to bylo cos niesamowitego . kotwice zdewastowane - nie bylo co odginac . Polamane groty . To taka krotka historia . Ale do 3 razy sztuka . Dopadne krolowa w koncu . Z checia zamieszcze fotki gdy wygram pojedynek . Pozdrawiam serdecznie Zbigniew

Zbig to daje Ci do wiwatu :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .



#32 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 21 październik 2013 - 23:09

A ja polamalem CTSa przy wyrzucie 8g woblera w dość nietypowum miejscu : 

 

1v47.jpg

 

Dodam ze to był jego drugi raz , za pierwszym razem zlamala sie szczytówka w trzech miejscach ... jak pech to pech - nic nie pomoze . 



#33 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 21 październik 2013 - 23:18

Znam tylko jednego z wymiaru, 56 cm od złącza.między 3 a 4 przelotką. 

3 tygodnie temu złamałem tego 754 ,tylko ze starej wersji z E-glasu .Aż poszedłem zmierzyć gdzie wyszło złamanie-dokładnie 56cm od złącza :lol:  :lol:  :lol: .Wytłumaczenie tego jest chyba tylko jedno-wada konstrukcyjna. 



#34 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 październik 2013 - 23:27

A ja polamalem CTSa przy wyrzucie 8g woblera w dość nietypowum miejscu :

1v47.jpg

Dodam ze to był jego drugi raz , za pierwszym razem zlamala sie szczytówka w trzech miejscach ... jak pech to pech - nic nie pomoze .

Ooooo :o

#35 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 październik 2013 - 07:17

3 tygodnie temu złamałem tego 754 ,tylko ze starej wersji z E-glasu .Aż poszedłem zmierzyć gdzie wyszło złamanie-dokładnie 56cm od złącza :lol:  :lol:  :lol: .Wytłumaczenie tego jest chyba tylko jedno-wada konstrukcyjna. 

Wojtek masz jeszcze złamasa? Jaka jest grubość ścianki w miejscu złamania, czy też te różnice są takie jak w tym "moim"?


Użytkownik woblerwz edytował ten post 22 październik 2013 - 09:30


#36 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 październik 2013 - 08:33

Powiem szczerze, że jeszcze tak cienkiej ścianki nie widziałem :angry: .



#37 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 22 październik 2013 - 08:39

Powiem szczerze, że jeszcze tak cienkiej ścianki nie widziałem :angry: .

I następny mit obalony - co jest  ;) 



#38 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 22 październik 2013 - 09:26

Też miałem przygodę z seekerem strzelił podczas wyznaczania grzbietu właśnie gdzieś ok 40cm od dołu szczytówki  blank z nowej oliwkowej serii , jakoś też cieńko było z tą ścianką , nie wiem czemu bo SP 703 to mój faworyt pstragowy  bynajmniej te stare blanki , sam mam jeszcze wędkę którą budowałem jako jedną z pierwszych jakieś 10 lat temu ,ale to była czarna stara seria, ta nowa oliwkowa wydaje mi sie ciut gorsza jakościowo niz te stare.



#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 październik 2013 - 19:22

Choć nie wszędzie się z tym twierdzeniem zgadzam to wyszło znów na to, że stare jest cacy a nowe do .... każdy niech sobie dopowie brakującą sentencję ;)



#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2013 - 23:49

3 tygodnie temu złamałem tego 754 ,tylko ze starej wersji z E-glasu .

 

... no nie wiem Arek, no nie wiem.... 

 

swoją drogą to zabawne jak rozkręca się zbiorowa psychoza z powodu 2 złamanych blanków  :D  przyszedł mi do głowy pomysł na przyszłość w stylu Orsona Welles'a  B)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych