Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Seeker SP754S zgon, podwójny

blank seeker glass

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2013 - 19:35

Daniel dokładnie ten blank 5SC90MF2

 

Ale to chyba nie na pstragi... ;)



#82 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 październik 2013 - 19:38

Doba armatka. Połamałem taki  :blink:  :ph34r:  i potem wziąłem 5SC86MF2-G. Oba pyszne. "Cyber Monday" już wkrótce, więc i pstrągowe będą na wyciągnięcie ręki- mam nadzieję.  :)​ 


  • Guzu i Mariano Mariano lubią to

#83 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 29 październik 2013 - 19:43

Ale to chyba nie na pstragi... ;)

Nie nie ;) nie na pstrągi  :) 

Odpisałem tylko Wojtkowi co zastąpiło Karabelke PST -895 ;)

 

Zastanawiałem się tylko , bo miałem zamiar na nowy sezon pstrągowy ukręcić patyczka właśnie na Seeker SP 754-S i to był mój faworyt :o

Teraz myśle nad alternatywą  :)  i chyba padnie na FX 793-2 :)



#84 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 listopad 2013 - 21:09

Witm wszystkich,

Właśnie odebrałem swojego SP754-S od Zbyszka Kawalca. Zaskoczeniem dla mnie jest to, że oba elementy blanku różnią się kolorem. Dolnik jest ciemniejszy od szczytówki. Zbyszek Kawalec twierdzi że to norma w tej serii.
Mnie to jednak zaskoczyło. A jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie?

Użytkownik jarbol edytował ten post 29 listopad 2013 - 21:11


#85 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 listopad 2013 - 21:24

to normalne



#86 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 29 listopad 2013 - 23:44

Wszystkie trzy które miałem były takie.



#87 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 listopad 2013 - 08:19

Dziwi mnie że producent nie postarał się by to wyrównać. Jakiś barwnik... przyznam że byłem mocno zaskoczony (na minus), tym bardziej że to mój drugi Seeker. W 2006 zamówiłem z e-glassu + boron, do 18 g. Kij nie do zniszczenia. Spokojnie wytrzymał spotkanie z sumem.
A w s-glassie taki zonk... wprawdzie tylko wizualny. We wtorek mam go zamiar przetestować na Odrze. Może się nie złamie na 56 centymetrze ;-)

Użytkownik jarbol edytował ten post 30 listopad 2013 - 08:21


#88 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2013 - 09:23

EGLASS i SGLASS to dwa różne światy, a model Sp754 jest niedopracowany, zauważysz że ten blank gnie się do pewnego momentu, później jest stop. Samo czucie brań, praca przynęty, łatwość rzutów, wszystko pięknie...
Musisz jednak uważać bardzo podczas użytkowania bo dołączysz do grupy "spec 56", a kilku już nas jest... :)

#89 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 09:45

Nom. Różnica w budowie jest istotna. Eglass to wysokomodułowy grafit układany na przemian ze szkłem na całej długości blanku. Czyli normalny kompozyt. Sglass to z kolei Grafitowy blank ze szklaną częścią szczytową. Co do koloru to ciekawe. Może jedną partię robili, potem skończył im się lakier i jak domówili to się okazało że odcień inny. 



#90 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2013 - 10:02

Krzysiek kolor nieistotny, dużej röżnicy nie zauważyłem. Ścianka za to mocno papierowa...
Krótsze modele o mniejszej mkcy 198cm, 8lb polecam, widziałem... nie mają tego tępego momentu gną się pięknie.
Swojã drogą czy ktoś już reklamował po złamaniu swojego Seekera i co na to np.Mudhole???

#91 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2013 - 10:19

Seeker na to - niemożliwe.

Przyślij kawałek blanku.



#92 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 10:24

EGLASS i SGLASS to dwa różne światy, a model Sp754 jest niedopracowany, zauważysz że ten blank gnie się do pewnego momentu, później jest stop. Samo czucie brań, praca przynęty, łatwość rzutów, wszystko pięknie...
Musisz jednak uważać bardzo podczas użytkowania bo dołączysz do grupy "spec 56", a kilku już nas jest... :)

Swiat zwariował, uważać przy użytkowaniu szklaka :blink:


  • popper lubi to

#93 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 listopad 2013 - 16:36

Życie i ryby zweryfikują jego "ugięcie". Tym bardziej że często zdarza mi się wyciągać ryby wyślizgiem i na windę.
Trawel Batsona i eglass Seekera nic sobie z tego nie robią.
Na fotce widziałem że 56 cm wypadł tuż przed przelotką. U mnie przelotka wypada na 54 cm. Ewidentnie inny rozkład. Ale nie jestem w stanie zweryfikować czy przyczyna może leżeć w sposobie zbrojenia - a właśnie tak twierdzi Zbyszek Kawalec.

#94 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2013 - 17:33

Eglass to wysokomodułowy grafit układany na przemian ze szkłem na całej długości blanku. Czyli normalny kompozyt. Sglass to z kolei Grafitowy blank ze szklaną częścią szczytową.

 

Hej Krzyśku, skąd masz te info ?



#95 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 17:35

Hej Krzyśku, skąd masz te info ?

 

Z katalogu Seekera.  :)

 

Edit:

 

COMPOSITE GRAPHITE “S” GLASS SALT WATER ROD BLANKS
composed of 120 Carbon fiber and “Super Glass” with our new EH04 Epoxy Resin System.By using Carbon Fiber transitioning into a Super Glass tip we
have constructed the most powerful and fastest recoil blanks SEEKER has ever manufactured.
 
 
COMPOSITE GRAPHITE/ “E” GLASS/BORON SALTWATER ROD BLANKS
A composite of E-Glass fiberglass and unidirectional high modulus graphite, make these one of the lightest saltwater blanks available.
SEEKER™ has done extensive research on mandrel and pattern design to offer the ultimate composite blank. The SEEKER resin
system, E-Glass and Graphite are combined so there are alternating layers of both materials in the butt section on the blank. SEEKER’S
unique use of E-Glass provides unequalled durability and strength throughout the length of the blank, while the unidirectional graphite
adds stiffness for hook setting and fish fighting power at a 30% to 40% weight savings.

Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 30 listopad 2013 - 17:40


#96 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2013 - 17:46

Ale ta informacja dotyczy blanków saltwater a nie pstrągówek o których tu rozmawiamy. Jest oczywiście możliwe że takie same rozwiązania konstrukcyjne zastosowane we freshwaterówkach, ale głowy bym za to nie dał



#97 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 17:53

Ja też nie ,ale.... Pstrągówki, o których rozmawiamy wg. seekera są zakwalifikowane jako Light Saltwater, dlatego zakładam , że to to samo. Choć może to coś innego, ale wtedy wypadało by gdzieś napisać.



#98 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2013 - 18:08

Hmm... dziwne to troche. Coś może być na rzeczy bo faktycznie S-glass sprawia takie nieco grafitowe wrażenie, ale jak tak patrze na mojego S703 to nie widzę specjalnie tego " transitioning into a Super Glass tip "   raczej powiedziałbym że przejście jest dosyć płynne a i dolnik nie generuje tyle mocy co graficiak... splot też charakterystyczny raczej dla szklaka... może śladowe ilości tego grafitu użyli po prostu



#99 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 19:04

Dobra. Napiszę do nich maila, ale jutro bo dziś już nie będę w stanie :D. Też mnie to ciekawi.
  • Friko lubi to

#100 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2013 - 21:03

Życie i ryby zweryfikują jego "ugięcie". Tym bardziej że często zdarza mi się wyciągać ryby wyślizgiem i na windę.
Trawel Batsona i eglass Seekera nic sobie z tego nie robią.
Na fotce widziałem że 56 cm wypadł tuż przed przelotką. U mnie przelotka wypada na 54 cm. Ewidentnie inny rozkład. Ale nie jestem w stanie zweryfikować czy przyczyna może leżeć w sposobie zbrojenia - a właśnie tak twierdzi Zbyszek Kawalec.


No tak Mistrz spacingu jest tylko jeden, a wszystko co spod innej ręki to "be" i będzie się łamać...

Ja podtrzymuję swoje zdanie, że sp754 jest pod względem konstrukcyjnym mocno niedopracowanym blankiem.
Ścianki praktycznie w nim nie ma -papier i nie dziwię się, że go połamałem.
Jarek cyknij fotki z ugięciem bo ja już niestety nie mogę to z chęcią zobaczę ową różnicę...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych