Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągowy casting - czy to możliwe? - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 28 luty 2018 - 14:10

Do pstrągów z castingiem dopiero się przymierzam. Wydaje mi się, że mój STORM Adventure 3,5-7g jest trochę za słaby, a OKUMA Black Rock 10-35g ciut za mocny. Co sądzicie o DRAGON Black Rock II Casting 3-18g/198cm? Po nazwie i designe domyślam się, że to OKUMA pod nowym szyldem, więc niezłe wędzisko, ale czy zda egzamin w łowieniu na pstrągowych odcinkach Warty?

 Pozwolę sobie wkleić link do  mojego posta z innego tematu , niewiele pomoże bo zaczynam, ale może będzie jakiś punkt zaczepienia (post 1179)  ;)   : 

 

http://jerkbait.pl/t...tingowy/page-59

 

Edit:

 

W międzyczasie drag podsumował bardzo dobrze ten kij  :)


Użytkownik skilos edytował ten post 28 luty 2018 - 14:15

  • drag i Alexspin lubią to

#302 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 luty 2018 - 14:18

O prosze,czyli dosc podobnie jak ze spinem.Te dolne 3g.to zdecydowanie zbyt optymistycznie.
  • Alexspin lubi to

#303 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 marzec 2018 - 07:58

Dzięki za podpowiedzi. :)


  • drag lubi to

#304 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 marzec 2018 - 09:59

Nadal poszukuję castingowego wędziska na pstrągi (spécialité de la maison ;))  i wpadł mi w oko jednoskład http://www.wedkarski...on.html#gal1/0/. Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów miał go w ręku? Czy warto się nim zainteresować? Czy nie zbyt wysoki zakres CW, zwłaszcza dolna granica?


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 marzec 2018 - 10:01


#305 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 marzec 2018 - 12:24

Nowa w rodzinie Załączony plik  _20180309_122035.JPG   111,93 KB   33 Ilość pobrań

POZDRAWIAM T

#306 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 15:39

Super zestaw.
Wiem bo machalem;-)No i ten wobek natural hmmmm;-)

Użytkownik kondzio 77 edytował ten post 09 marzec 2018 - 15:43


#307 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2018 - 23:36

Kolega w akcji

#308 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 marzec 2018 - 04:00

Patyk rewelacja. Oba zestawy ktore widziałem bomba. Technika bajka 😀👊👍.

#309 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 marzec 2018 - 09:05

Patyk opisany, a jaki multik jest przy nim na filmie, jaka plecionka nawinięta i o jakiej masię przynętą kolega rzuca, a właściwie miota ?


  • Alexspin lubi to

#310 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2018 - 09:17

Patyk opisany, a jaki multik jest przy nim na filmie, jaka plecionka nawinięta i o jakiej masię przynętą kolega rzuca, a właściwie miota ?

Właściciel zestawu musi się wypowiedzieć, o ile dobrze pomiętam to plecionka daiwa ,młynek daiwa i jakiś wobek coś około 4 gram.

#311 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 10 marzec 2018 - 09:31

Jeszcze rozmiar buta, marka i rodzaj spiochów oraz typ skarpetki. I czy kurtka była przeciw deszczowa bo zauwazylem ze padało 😇😎😴

Użytkownik Andan edytował ten post 10 marzec 2018 - 09:33


#312 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 10 marzec 2018 - 10:13

Kto nie próbował tej zabawy ma czego żałować ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • drag i Alexspin lubią to

#313 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 marzec 2018 - 13:27

Kto nie próbował tej zabawy ma czego żałować ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No ja cały czas próbuję i choć nie jestem taka zupełna noga to nie udało mi się próbując flipcasta wykonać nawet jednego sensownego rzutu.Z każdym kolejnym dniem prób utwierdzam sie w przekonaniu że jestem totalna dupa :( :angry: .Najkrócej-leci mi do góry lub wręcz do tyłu.



#314 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2018 - 14:29

No ja cały czas próbuję i choć nie jestem taka zupełna noga to nie udało mi się próbując flipcasta wykonać nawet jednego sensownego rzutu.Z każdym kolejnym dniem prób utwierdzam sie w przekonaniu że jestem totalna dupa :( :angry: .Najkrócej-leci mi do góry lub wręcz do tyłu.

Ile gramów przynęta?

POZDRAWIAM T
  • drag lubi to

#315 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 marzec 2018 - 15:03

Technika do pozazdroszczenia. :clappinghands: 

Takie odległości też osiągam, ale przy rzutach bocznych... :(



#316 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 10 marzec 2018 - 15:09

Andrzeju,
Za słabo ładujesz kij lub za mocno kijem chcesz wypchnąć przynętę w trakcie rzutu (doładowujesz). Przy takim rzucaniu kluczem jest ładowanie kija. W fazie jego "rozładowywania" staraj się początkowo wogóle nie doładowywać kija. Skup się na tym aby płynnie go zatrzymywać zanim jego oś pokryje się z planowanym kierunkiem rzutu. Do prób możesz użyć rzutki zrobionej z ugniecionej w kulkę kartki papieru. Ze względu na opór powierza i objętość łatwiej będzie obserwować i czuć co dzieje się podczas wymachu. Warto też zacząć ćwiczyć z przynętami o masie min. 50% zakrsu rzutowego kija.

Tomku,
Masa wabika powinna być adekwatna do realnego cw kija. Twój zestaw CRC z CC ogarnie wzorowo 2, 5 do 7 gramów.

#317 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2018 - 16:03

Andrzeju,
Za słabo ładujesz kij lub za mocno kijem chcesz wypchnąć przynętę w trakcie rzutu (doładowujesz). Przy takim rzucaniu kluczem jest ładowanie kija. W fazie jego "rozładowywania" staraj się początkowo wogóle nie doładowywać kija. Skup się na tym aby płynnie go zatrzymywać zanim jego oś pokryje się z planowanym kierunkiem rzutu. Do prób możesz użyć rzutki zrobionej z ugniecionej w kulkę kartki papieru. Ze względu na opór powierza i objętość łatwiej będzie obserwować i czuć co dzieje się podczas wymachu. Warto też zacząć ćwiczyć z przynętami o masie min. 50% zakrsu rzutowego kija.

Tomku,
Masa wabika powinna być adekwatna do realnego cw kija. Twój zestaw CRC z CC ogarnie wzorowo 2, 5 do 7 gramów.

ja to wiem ,przypuszczam że Andrzej ma za lekką przynętę do mocy blanku.


Użytkownik Yamakato edytował ten post 10 marzec 2018 - 16:04

  • drag lubi to

#318 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2018 - 16:35

Dzień dobry -  wtrącę swoje 3 grosze ponieważ od dłuższego czasu szukam zestawu do lekkiego castingu. W takim łowieniu każdy element musi być idealnie zgrany. Multików obsługujących przynęty od 3-4 gr jest całkiem sporo za to znaleźć odpowiedni kij to prawdziwe wyzwanie. Większość produktów to kije extra fast, które zawsze będą ładowały się gorzej niż kije wolniejsze a poza tym kije szybkie nie wybaczają błędów rzutowych i mają skłonność do gubienia ryb (zaznaczam, że to moja opinia poparta moim doświadczeniem i nie każdy musi się z nią zgadzać).

Częstym minusem kijów wolniejszych jest natomiast mało mięsa w dolniku i tendencja do nieprzyjemnego wyginania się przy prowadzeniu przynęty stawiającej większy opór np. obrotówki pod prąd.

Suzuki  Blanks wydają się być idealną propozycją do takiego łowienia (ja celuję w RXF 3,5-11gr) - czy znacie kije o podobnej charakterystyce, które moglibyście polecić do łowienia w takich warunkach jak na filmie? Kij będzie pracował z Aldebaranem BFS XG.

Z góry dziękuję.

Tomek



#319 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2018 - 16:59

Dzień dobry - wtrącę swoje 3 grosze ponieważ od dłuższego czasu szukam zestawu do lekkiego castingu. W takim łowieniu każdy element musi być idealnie zgrany. Multików obsługujących przynęty od 3-4 gr jest całkiem sporo za to znaleźć odpowiedni kij to prawdziwe wyzwanie. Większość produktów to kije extra fast, które zawsze będą ładowały się gorzej niż kije wolniejsze a poza tym kije szybkie nie wybaczają błędów rzutowych i mają skłonność do gubienia ryb (zaznaczam, że to moja opinia poparta moim doświadczeniem i nie każdy musi się z nią zgadzać).
Częstym minusem kijów wolniejszych jest natomiast mało mięsa w dolniku i tendencja do nieprzyjemnego wyginania się przy prowadzeniu przynęty stawiającej większy opór np. obrotówki pod prąd.
Suzuki Blanks wydają się być idealną propozycją do takiego łowienia (ja celuję w RXF 3,5-11gr) - czy znacie kije o podobnej charakterystyce, które moglibyście polecić do łowienia w takich warunkach jak na filmie? Kij będzie pracował z Aldebaranem BFS XG.
Z góry dziękuję.
Tomek

Musisz mieć łowisko bogate w ryby 50+ żeby używać takiej armaty. Oczko lżejszym suzuki opędzlujesz wszystkie polskie łowiska. Mam obydwa i piszę z doświadczenia,opisy na tych kijach są z doopy. RXF 601 6 lbs 1,7 -7 to kijek który nie boi się przyłów i mocowo jest wystarczający ,przy okazji zaczyna swobodnie gadać od 2,5 grama z dołu. Dolnik jest na tyle mocny że spokojnie poradził sobie z przyłowami typu zębaty 94 czy sandacze między 60 a 80 cm .

Użytkownik Paweł J edytował ten post 10 marzec 2018 - 17:00


#320 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2018 - 17:56

Musisz mieć łowisko bogate w ryby 50+ żeby używać takiej armaty. Oczko lżejszym suzuki opędzlujesz wszystkie polskie łowiska. Mam obydwa i piszę z doświadczenia,opisy na tych kijach są z doopy. RXF 601 6 lbs 1,7 -7 to kijek który nie boi się przyłów i mocowo jest wystarczający ,przy okazji zaczyna swobodnie gadać od 2,5 grama z dołu. Dolnik jest na tyle mocny że spokojnie poradził sobie z przyłowami typu zębaty 94 czy sandacze między 60 a 80 cm .

 

Nie ma to jak z praktykiem pogadać - dzięki wielkie! Kijek zbroiłeś standardowo czy spiralnie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych