Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spro Red Arc 10400 vs.Team Daiwa S3500CU(używana)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 27 luty 2008 - 23:57

Powiem szczerze,że nie spodziewałem się aż tak dobrego kołowrotka za 300zł,firma Spro naprawdę zasłużyła tym kręciołem na uznanie :D

#22 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 28 luty 2008 - 00:04

Racja, nie bez powodu został kołowrotkiem roku i zbiera same pochlebne opinie.

#23 OFFLINE   Józef Jurczak

Józef Jurczak

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 luty 2008 - 06:10

Przy shimano super x musiałbyś wymieniś podparcie korby ze ślizgów na łożyska.Kupiłem o Hasiora super x ale 3000 wymieniłem ślizgi na łożyska i poezja.Koszt 2x30zł za łożysko.

#24 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 luty 2008 - 10:12

Najpierw muszę stwierdzić, że SPRO w ręku nie miałem. Mogę napisać natomiast coś na temat Team Daiwa SCU (mam 2000 i 3000). Kołowrotek do którego w zasadzie nie ma się do czego przyczepić (może rzeczywiści oprócz wagi młynka w rozmiarze 3000). Waga też nie jest jakaś kosmiczna - waga kołowrotka ma znacznie mniejsze znaczenie od wyważenia wędziska, na które dużo ludzi nie zwraca uwagi. Mnie osobiście waga 3000 nie przeszkadza przy wędzisku 10' i ciężarze wyrzutu 1 oz. Jedynym słabym punktem tego kołowrotka jest po czasie szumiące łożysko w rolce kołowrotka. Ewentualny koszt wymiany nie jest kosmiczny. W/w daiwy mają taki niby drobny szczegół, na który mało kto zwraca uwagę - a mianowicie kształt pokrętła regulacji hamulca plus kształt kabłąka kołowrotka - są tak wyprofilowane, że osobiście nie pamiętam, aby przy rzucie żyłka bądź plecionka od razu nie ułożyła się prawidłowo na szpuli przy zamykaniu kabłąka korbką (np zawijając się wokół pokrętła regulacji hamulca, lub obwijając się na kabłąku). Dla mnie ma to bardzo duże znaczenie przy łowieniu boleni, gdzie trzeba strzelić przynętą na 80 m, i zanim wpadnie do wody trzeba natychmiast zacząć zwijać w tempie superexpresu, gdyż w innym wypadku po chwili będzie zaczep. W poprzednim kołowrotku raz na kilka rzutów plecionka obwijała się wokół pokrętła hamulca i były tylko dwie możliwości: a) odwijanie 70 - 80 m plecionki aż do luźnej pętli i nawijanie z powrotem b)niezauważenie pętli - efekt: pęknięcie plecionki lub przynęta w zaczepie. W daiwie SCU to się nie zdarza :D
Co kupić: nie wiem, telepatycznie ciężko sprawdzić w jakim stanie jest Daiwa...

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 luty 2008 - 10:14

Na dzień dzisiejszy jak dla mnie Shimano zaczyna się od Stradica a Daiwa od modelu Caldia,ale są one sporo droższe.Spro to dobry wybór za dobrą cenę :D

Temam Daiwa SCU był robiony w Japoni, i chyba nie byłby pozycjonowany niżej niż Caldia gdyby był nadal produkowany.

#26 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 luty 2008 - 12:04

Według mnie porównanie klasowego kołowrotka jakim jest Team Daiwa S-CU z SPRO to jakby porównywać Mercedesa z Maluszkiem :lol:. Mam Emblema który jest jego odpowiednikiem a teraz mam zamiar zakupić dodatkowo TD do 10`6stopowego, mocnego, rzecznego spinna i pod troć :mellow: .

#27 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 28 luty 2008 - 12:39

porównywać Mercedesa z Maluszkiem :lol:.

Co najwyżej Lexusa z Daewoo


#28 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 luty 2008 - 12:41

...trafne porównanie :lol:

#29 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 28 luty 2008 - 13:56

Zdecydowałem się już na Spro.
W Daiwie nie odpowiada mi jego wielkość i waga.

Czasem chcę używać go do kija 20-25g CW i jest stanowczo za ciężki.


#30 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 28 luty 2008 - 23:36

Według mnie porównanie klasowego kołowrotka jakim jest Team Daiwa S-CU z SPRO to jakby porównywać Mercedesa z Maluszkiem :lol:. Mam Emblema który jest jego odpowiednikiem a teraz mam zamiar zakupić dodatkowo TD do 10`6stopowego, mocnego, rzecznego spinna i pod troć :mellow: .


Przecież nikt nie powiedział,że Daiwa czy Shimano to zły kołowrotek.Tu chodzi o konkretną sprawę,a nie o porównania.Ja bym po prostu nie kupił używanego kołowrotka w ciemno,wolał bym niższą półkę ale nową.

#31 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 28 luty 2008 - 23:56

Jak Ci SPRO bedzie nawalalo to nie zacznij sie ******* Ja Cie juz nie raz ostrzegalem. Niby dobry kolowrotek a wady ma :unsure: i to duze.

#32 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 29 luty 2008 - 00:38

Jak mi zacznie nawalać to go wyrzucę na śmietnik i kupię sobie drugi.Mnie ostrzegałeś?nie przypominam sobie? Wszystko się kiedyś popsuje :D Jakiś czas już mam ten kołowrotek i jak na razie odpukać,raczej mało się słyszy negatywnych opinii o tym kołowrotku.Poza tym rozmawiamy tutaj o kołowrotku za 300 zł,a nie o kręciołach do 1000zł :D i jak na razie Spro za tą kasę spisuje się dobrze.

#33 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 luty 2008 - 09:20

Witam. Masz tu link do najtańszego spro400 na allegro. Kupowałem od tego użytkownika ten model kołowrotka tylko 300 i wiele innych rzeczy, żadnej lipy.

http://www.allegro.pl/item316512279_kolowrotek_spro_redarc_t uuff_body_10400_upust_30_.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych