Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkowanie w wodzie o głębokości 4-5m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 marzec 2008 - 15:17

krotko mowiac tak B)
jezeli masz czas i chcesz odkryc powolnosc ... w nagrode masz bite brania, bo tak prawie nikt nie lowi
poszukaj artykulu 'remking czy slidering? oto jest pytanie' a reszte mozemy obgadac wieczorem na forum



#22 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 04 marzec 2008 - 17:47

Zależy od przejrzystości wody.Na czystej wodzie się podniesie z pięciu metrów do dużego pływającego slidera{12stki salmo np.}

#23 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 marzec 2008 - 21:05

Generalnie lowienie na wodzie 4-5m ,czemu nie .Zdarza sie ze gorka i jej najplytsze miejsce ma 5 metrow na wodzie patelnia a my zaczynamy jerkowac .W takie dni lepej potrolowac .Sytuacja ulega zmianie kiedy wieje i fala zalewa lajbe (nawet tak ) woda jest natleniona i szczupak ma ochote to raz ,dwa nieboji sie wyjsc do przynenty .Dotyczy to zarowno oblawiania lini brzegowej gdzie woda czesto zaraz przy trzcinie na spadach ma 5 metrow .Jedne z ulubionych miejsc jak dla Mnie sa 2-3 metry przy samej trzcinie .Jezeli lowimy z lajby zazwyczaj ustawiamy sie okolo 10-20 m od brzegu i czeszemy.Niejednokrotnie pod lajba jest 5-10 m a szczupaki bija przy samej lajbie lub odprowadzaja tylo przynente .
Przynenty -
http://www.fotosik.p...f13fea1cf6.html
http://www.fotosik.p...d39a273074.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9c669bdfc4c40bde.h tml
To oczywiscie sprawa osobista ,jaki wybierzesz kolor ,prace ,wagie do tego sprzent ktory pociagnie ten wagon -4-5 metow to taka normalna (tu)glebokosc na jerki.Zeby tak 5-10 m to mozna poglowkowac ze chyba lepiej jest potrolowac .
pozdrawiam


#24 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 marzec 2008 - 21:30

http://www.fotosik.p...f2322a3e2a.html
Jeszcze kilka .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/53ce81d73b07a09c.h tml
I klasyczna ustawienie przy jerkowaniu .Tylko jak dla Mnie troche tloczno u sasiadow.

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2008 - 00:07

Jekrowanie na 4-5m - fajny temat. Generalnie Pitt napisał o tym artykuł. Kiedyś jeszcze dawno temu opisywałem swój sposób na jerkowanie w głębokiej wodzie. Później jednak okazało się, że skuteczna metoda, na oczach wielu osób, znalazła innego właściciela (Bertusa Rozemeijera :lol:) co mnie lekko ubawiło ale nie o tym mowa.

Jeśli przyjmiemy, że poławianą rybą jest szczupak to sprawa jest dość prosta. Mianowicie nie ma co się silić na długie opady, czy szukanie wspaniałych jerków, które będą głęboko pracować. Jerkowanie, to jerkowanie i zostawmy jerkom by wyknały swoją pracę a gumom by wykonały swoją. Wykonuję kilka rzutów swoimi sprawdzonymi jerkami: Guusem, Sliderem, Jackiem i jeśli szczupaki z głębi się nie podnoszą to dostosowuję się do warunków na łowisku co oznacza zmianę przynęty - stosuję wtedy gumę. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty - efektywność jerkowania na dużej głębokości jest po prostu licha. Znaczy to, że by obłowić duży obszar potrzeba dużej ilości czasu a niestety to nie dla mnie. Większość szczupaków przeze mnie łowionych jest w dryfie, zatem potrzebuję efektywnych i szybkich metod. Jerkowanie z opadu jest dość fajne ale w niektórych przypadkach jest zbyt wolne by obławiać miejcówkę efektywnie.

Spróbujecie w nowym sezonie jerkować gumą na lekkiej główce. Moim zdaniem killer i ma niesamowite możliwości kreatywnego prowadzenia. Obecnie wymśliłem jeszcze jedną przynętę, która moim zdaniem będzie bardzo łowna ale muszę to potwierdzić. Mim zdaniem może sprawić nie lada niespodziankę i świetnie będzie nadawała się do jerkowania. Dam znać jak wypadną testy.

Pozdrawiam
Remek

#26 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 11:38

Powód jest bardzo prosty - efektywność jerkowania na dużej głębokości jest po prostu licha.

Taka prawda...nic dodac, nic ujac.


#27 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2008 - 13:36

Gumowce sa o tyle ciekawe, ze majac 1ego ma sie tak naprawde kilka przynet. Wystarczy miec zasobnik z olowiem a z braku laku ostry nóż.
Dla estetow sa jeszcze flamastry...

Glebokosc jerkowania, jigowania, czy jak go zwal jest teoretycznie nieograniczona...

Gumo

#28 OFFLINE   salosik

salosik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 18:03

Wiatam!!!! Dzięki za parę porad. Mam jeszcze małe pytanko, jak wyglądają owe wyjscia do przynęty w krystalicznie czystej wodzie , bo na takiej łowie. Dzieki

#29 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 18:17

Wyjścia na krystalicznie czystej wodzie,wyglądają tak czadowo,że nie chce się łowić na inne przynęty,jak np.slider floating.

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2008 - 19:28

Wyjścia na krystalicznie czystej wodzie,wyglądają tak czadowo,że nie chce się łowić na inne przynęty,jak np.slider floating.


Nie łowię na Slidera Floating z prostej przyczyny - tonącą wersją zrobisz wszystko to samo co pływającą. Dlatego nie kupuję wersji F.

To prawda wyjścia są super! Dlatego jerkowanie jest takie fajne.

Gumo ma rację - guma jest bardzo uniwersalna. Co prawda trudno zasymulować nią pracę typowego jerka, ale podszarpywana jest mega killerem zwłaszcza na leciutkich główkach.



#31 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 20:05

W tym roku spróbuje na gumę.Piszecie,że na lekkiej główce?
To jaka główka i jaka guma?

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2008 - 20:09

Różnie - może być mała gumka np. 3 i lekka główka - nawet 5g! Musisz dobrać eksperymentalnie do łowiska. Zbroję też większe na główkach max. 10g.

#33 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 20:21

Mała gumka?Ja myślałem,że mega guma,na stosunkowo lekkiej główce,ale spróbuje tak jak piszesz.

#34 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2008 - 21:23

Mówię o łowieniu w Polsce. W Szwecji i Niemczech łowiłem zawsze co najmniej 6.

Pozdrawiam
Remek

#35 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 21:31

No właśnie w Polsce łowie na slidery 12stki i wychodza do nich czasem maluchy pod 60cm.To myślę,że na mega gumy też by może były dobre efekty{w miarę wolne opadanie}

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 19:00

ja akurat lowie na takiej wodzie, ze zima mozna liczyc kamienie na 6 metrach i powiem tylko jedno, szczupaki generalnie nie wychodza do powierzchni, trzeba lowic gleboko
byc moze guma jest szybsza, ale jerkbaity sa efektywniejsze ... a ja mam czas, wedkarstwo to dla mnie relaks

#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 marzec 2008 - 20:13

Zimą to Pitt, szczupaki generalnie mają w nosie podnoszenie się za przynętą i agresywne gonitwy. Guma, na lekkiej główce moim zdaniem na głębokie łowienie będzie lepsza.

#38 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 marzec 2008 - 20:16

Witam,Remku widziałem że w Szwecji używaliście dużych wahadeł,jerkowaliście nimi?? Czy moze jest jakaś ciekawa i skuteczna metoda prowadzenia wahadeł??

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 marzec 2008 - 20:20

Ja cignąłem jednostajnie z przytrzymaniem od czasu do czasu. Było bardzo skuteczne. Blachami wahadłowymi łowię też z opadu.

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 20:54

@remek
nie zrozumiales mnie, w zimie jest najwieksza przejzystosc wody i mozna liczyc kamienie na 6 metrach ... chcialem w ten sposob zobrazowac klarownosc wody a nie zimowe zachowanie szczupakow




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych