Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pod choinkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 grudzień 2005 - 01:20

Cześć,
Czy ktoś z forumowiczów dostał coś wędkarskiego pod choinkę? Osobiście w tym roku na Mikołaja (6.12) sprawiłem sobie sam prezent ale i tym razem znalazłem coś w sam raz i na czasie. Dostałem mianowicie książkę Troć wędrowna Janusza Nyka. Właśnie czytam pierwsze rozdziały by nadrobić mój brak wiedzy w tej kwestii. Książka dobrze napisana, wiele ciekawych informacji o zwyczajach tej ryby, sprzęcie, miejscu występowania oraz kilka bezcennych informacji o jej braciach łososiu i pstrągu tęczowym.

a co u Was?

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 26 grudzień 2005 - 03:12

Pod choinke dostalem akwarium , zona od razu zauwazyla ze teraz to juz nie musze na rybki jezdzic :lol:. Do tego obraz-plaskorzezbe , scenke wedkarska ; dwoch wedkarzy na lodzi holuje bassa , fajna sprawa na sciane jak juz kiedys sie dorobie mojego pokoju wedkarskiego :unsure: . Oczywiscie juz wczesniej kupilem sobie Awida St Croix i Daiwe Milionaire jakby Mikolaj mial za duzo pracy . Musialem troszke mu pomoc hi,hi,hi :mellow:

#3 OFFLINE   fario

fario

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2005 - 08:02

Ja dostałem muchóweczkę #3 8'6 :D Teraz wierzę, że Mikołaj naprawdę jest święty

Paweł

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 26 grudzień 2005 - 12:05

Ja podobnie jak koledzy trochę pomogłem św.Mikołajowi, który zostawił pod choinką w ładnym małym pudełeczku kluczyki i dowód rejestracyjny do małego autka na ryby. Jak wyszedłem przed blok (mieszkam w bloku na osiedlu) zauważyłem, że autko jest na bardzo niskich oponach, takich na 50. To w terenie nie praktyczne. No, ale jak mówi przysłowie - ofiarowanegu koniowi w zęby się nie zagląda....
Dostałem równeiż od innego MIkołaja fajne kalosze z możlwością zawiązania na górze. Snieg nie będzei wpadał na rybach do środka. Tylko u nas na dziś jeszcze nie ma śniegu.

pozdrawiam


#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 grudzień 2005 - 14:42

No niestety w tym roku mikołaj chyba nie zachaczył o żaden sklep wędkarski :( . Ale dostałem nowe sekarpetki :wacko: :lol: :lol: :lol:
@Jerry. Akwarium to super sprawa. Jest to moje drugie hobby które skutecznie konkuruje z wędkarstwem. Zwłaszcza doceniam to zimą, kiedy na ryby nie chodzę (albo bardzo żadko). Miłej zabawy.

#6 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 26 grudzień 2005 - 18:02

ja dostałem od swojej dziewczynki Power pro i sliderka :mellow:

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 grudzień 2005 - 18:40

hehe Moja niestety juz dawno stwierdzila,że sprzetu wedkarskiego to ona mi nie bedzie kupowala bo nie chce krecic bata na siebie (im wiecej na rybach tym mniej z nią )

wiec dostalem portfel co bym mial gdzie trzymać ... zaskórniaki na ryby :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: <_< :unsure:

#8 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 26 grudzień 2005 - 18:42

Ja też troszku dopomogłem Mikołajowi i pod choinką znalażły się pianka i jacket do nurkowania :mellow:
Teraz to już będzie komplet-wędkarstwo,akwarium i nurkowanie-wszystko co związane jest z rybami daje mi dużo radości :lol: :mellow: :mellow:

#9 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 26 grudzień 2005 - 19:13

A ja zostałem posiadaczem niskoprofilowca Team Daiwa Fuego.. Mam kijek, który w połączeniu z tym młynkiem potrafi posłać Slidera na nieprawdopodona odległość z wielką łatwością..

Wesołych Świąt!

#10 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 26 grudzień 2005 - 23:10

@Phalacrocorax :D, akwarium sie zajmie moj synek Piotr , mial juz kiedys takie , ino mniejsze , w Polsce . Widzialem tu duze akwaria z malymi rekinkami , takimi 50cm . Wygladaly one pieknie . Osobiscie to bym wolal z rybami o ktorych piszemy ze lowimy :mellow: , ale na takie akwarium potrzeba by duzo miejsca .

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 grudzień 2005 - 23:35

Thymallus, dostałeś wóz? No to niezły ten Twój Mikołaj (Gwiazdor) :mellow:. Co to za maszynka?

Jerry, jakiej wielkości to akwarium? Może szczupaki i muskie albo jakieś bassy? Miałem gdzieś artykuł o hodowli szczupaków w akwarium.

Efex, widzę, że Fuego opanowało ludzi Salmo :D Jestem ciekawy Twoich relacji użytkowych. Rzeczywiście to kołowrotek za pośrednictwem, którego można rzucić i to całkiem nieźle. Na jakim kijku go będziesz stosował?

Widzę, że prezenty były, teraz czekamy do następnych świąt (???). A to dopiero za rok :D

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 07:10

Remku jaki tam wóz. To jest mały samochodzik, już używany czyli jak to się mówi z drugiej czy też trzeciej ręki. Ale ja i tak bardzo się cieszę. Może nie będzie takich kłopotrów z wyjazdem jak na zakończenie ostatniewgo zlotu. Oczywiście jak mnie znowu zaprosisz na co po cichu liczę.

pozdrawiam

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2005 - 10:10

U mnie prezenty niewedkarskie...
Trzeba bedzie temu zaradzic we wlasnym zakresie. <_<
Gumo

#14 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 27 grudzień 2005 - 10:27

U mnie tez prezenty niewedkarskie, ale jak sie ubiore we wszystko co dostalem to nie ma mowy o zmarznieciu nad woda :D

Pozdrawiam

#15 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 27 grudzień 2005 - 10:50

Efex, widzę, że Fuego opanowało ludzi Salmo :D Jestem ciekawy Twoich relacji użytkowych. Rzeczywiście to kołowrotek za pośrednictwem, którego można rzucić i to całkiem nieźle. Na jakim kijku go będziesz stosował?


Kilka miesięcy temu dostałem w prezencie taki kijaszek zrobiony podobno specjalnie dla mnie. Ma następujące parametry: 1,85 m, cw.30-70 gr, action: x-fast. Używałem do niego Triona i było super, ale na jednej z wypraw założyłem pożyczoną od PP Fuego i zrozumiałem, że to jest to! Zobaczymy jak się sprawi tez zestaw w sezonie.

Pozdrawiam B)

#16 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 27 grudzień 2005 - 11:12

Przed Mikołajkami dostałem od moich synów poniższego SMSa:
Tato, grudzień to bardzo obfity w niepowtarzalne dla Ciebie okazje miesiąc. Pojutrze Mikołajski, za 10 dni Twoje imieniny, za dwa tygodnie Gwiazdka. Czy masz jakiś wymarzony prezent, który wiekością marzenia objąłby te trzy okazje i byłby godnym prezentem od Twoich dorosłych synów?
I tak właśnie stałem się szcześliwym posiadaczem GPSa Lowrance iFinder GO...
Gadda

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2005 - 11:22

No to teraz jeszcze na jakas inna okazje kilka mapek moze sie pojawi?
I zawsze do domu trafisz... :mellow:
Gumo

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 14:33

Gadda tylko Ci pogratulować co niniejszym czynię. Niech dobrze pokazuje wszystkie zakamarki dna, kamienie, muł, jakieś zaspane szczupaki i w ogóle.

pozdrawiam

#19 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 27 grudzień 2005 - 15:03

Dzięki Thymallus!
Jesli powiesz mi jak rozszerzyć funkcję GPSa o funkcję echosondy, to będę Ci bardzo wdzięczny! :lol:
Gadda

#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 grudzień 2005 - 16:10

Darku, nie wiem. Nigdy, no prawie nigdy nie łowiłem z echosondą. Na ostatnim zlocie Mifek miał takie urządzenie i jak przepływały pod nami stada szprotek czy jakichś innych tobiaszy ( na monitorze nie mogliśmy rozróżnić) to nadgarstek dostawał dziwnych wibracji. Prześmiewcy potem twierdzili, że były to woblery jednej znanej firmy trolowane przed nami. Jak było na prawdę to się chyba już nie dowiemy.
Moich młodsi koledzy z Poznania kupili ostatnio takie urządzenie. Może po zejściu lodu uda mi się zaokrętować na łódz z tym wynalazkiem.
A tak na poważnie to są fora specjalizujące się w obsłudze takich urządzeń. Wystarczy tam poszperać. Będziesz miał dokładne położenie, głębokość temperaturę wody obraz dna regulowany zoomem. Urządzenie nawet potrafi naprowadzić łódz na miejsce ostatniego połowu. To jest chyba oprócz głębokości najfajniejsza właściwość. Może kiedyś sam sobie kupię taki elektroniczny głębokościomierz. Zobaczymy.

pozdrawiam