Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pod choinkę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 27 grudzień 2005 - 17:42

Lamiglas Competitor CC561 :D

#22 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 27 grudzień 2005 - 22:29

Remku, Był kiedyś artykuł o chodowli szczupaka w akwarium w miesięczniku Nasze Akwarium. Nie wiem czy myślisz o tym samym artykule (zamieściłem go o ile pamiętam jeszcze na zielonej stronce). Jeżeli jest chęć to mogę go zeskanować i wysłać.
To była w ogóle cała seria artykułów o chodowli ryb krajowych. Z drapeżników był też sandacz i... o zgrozo! sum.

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2005 - 08:42

@phala, dokładnie o tym mówię :mellow: Zresztą rzeczywiście artykuł o hodowli szczupaka mam od Ciebie z forum Salmo. Chętnie poczytam o innych gatunkach :D Może kiedyś zrobię takie akwarium gdzie będą pływały sumy :mellow:

No, no Gadda ... nieźle ... a tak wogóle to niezły ten SMS. Jestem ciekawy kiedy moja córka napisze mi przez SMS'a co chcę wędkarskiego :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#24 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 grudzień 2005 - 09:01

Witam

Dlaczego kolega napisał i... o zgrozo! sum. proszę o wyjaśnienie. Ja tego nie rozumię. Przeciesz kiedyś współwłaściciel Salmo napisał artykuł w którym udowadnia, że największe spustoszenie w pogłowiu szczupaka dokonują wędkarze. Przychylam się do tej opini.
Skoro jest akcja ratujmy szczupaka, jest zwyczaj wypuszczania złowionych szczupaków wśród kilkudziesięciu wędkarzy krajowych to może hodowla akwaryjna jakoś pobudzi ochronę gatunku.
A sum może będzie jakąś alternatywą dla wybitnych łowców szczupaków. Przed świętami widziałem na lokalnym targu całą wannę żywych szczupaczków o przeciętnej długości 30 cm. Aż serce bolało jak się potrzyło na ten obrazek.

pozdrawiam

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2005 - 09:12

Pamiętaj Thymallus, że ten szczupak był po prostu przyłowem w odłowie karpia hodowlanego ze stawów rybackich. I tutaj kłania się polityka ... i tak nikt by tego szczupaka nie kupił (bo kto zarybia w środku zimy szczupakiem) więc lepiej sprzedać detalicznie a ostatecznie wyrzucić razem z odpadkami na śmietnik. Wielka szkoda, oj wielka ... i marnotrawstwo.

Pozdrawiam
Remek


#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2005 - 13:04

Ja niestety nie dostałem nic z wędkarskiego sprzętu. :(
Większość Mikołajów twierdzi, że mam już wszystko co mi potrzeba...ale to nieprawda bo ja cały czas czegoś potrzebuję... :mellow:
Z prezentów około-wędkarskich dostałem wspaniały znaczek (breloczek) do kluczy. Jest to rekin z wygrawerowanym moim imieniem i z życzeniami powodzenia na rybach. :D

#27 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 28 grudzień 2005 - 21:50

@Thymallus, Po prostu uważam, że sum Silurus Glanis wybitnie nie nadaje sie do chodowli w akwarium. Uważam też, że chodowla szczupaka czy sandacza również nie jest niczym dobrym. No chyba, że ktoś ma akwarium... bo ja wiem, z 10 000 litrów.

#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 grudzień 2005 - 01:29

U mnie tez prezenty okolo wedkarkie zamiast czysto wedkarskich.

Ale na pewnym poziomie skrzywienia to wszystkie prezenty w jakis sposob moga nabrac znaczenia wedkarskiego :unsure: :mellow:

Guzu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych