Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup kija 21g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 08 marzec 2008 - 20:53

Dzięki patu28 za podpowiedź. Dragon Millenium jest super. Piękne wykonanie, sztywny dolnik i akcja szczytowa. Mam ściągnięty z internetu katalog Dragon 2008 - zobacze jakie mają nowe modele. Jaxon też mi odradzaja - wszystkie serie (łamią się bardzo blanki). Sam miałem Jaxona telstar 3m,10-30g i podczas brania bolka przy zacięciu pękł blank.Teraz firma wycofała ten model z katalogu i sprzedaży.
Wojtek

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 marzec 2008 - 07:05

Dzięki za podpowiedzi. Patu28 i Suchy498 na zakup kija chcę przeznaczyć 300 zł. Potrzebuje kijka przede wszystkim do wobków bo na nie łowie. Wobki do 7cm, takie same gumy, wirówki do nr2 i wahadłóweczki 0 i 1
Kij będe stosował z żyłeczką do 0.22 i plecionką 0.6 i 0.12.
Mikado mi nardzo zachwalano (dystrybutor tego sprzętu).
Wojtek


Proponuję taki lub taki

#23 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 marzec 2008 - 16:39

Czytam wątek i dorzuce swoje 3 grosze....
Mam kije sygnowane przez Mikado i generalnie na nie nie narzekałem (o czym pisalem kilka razy wczesniej). Wszystko byloby dobrze z tym Mikado ale...gdybyś trafił zeszłoroczne serie.
Mikado od tego roku ZMIENIŁO PRODUCENTA wędzisk. Cena jest niższa a w przypadku niektórych modeli śmieszna. Oczywiście czynnik bardzo zachęcający. Pojawiły sie ponownie modele które w zeszłym roku zostaly wycofane (m.in np. Perch, Diamond itp). Ale niestety wartość rzeczywista narazie jest niewiadomą. Oglądałem wczoraj nowego Sapphire Golda 280 i widoczne są różnice w wyglądzie a także pracy.
Moze kije będą rownie dobre ale lepiej wiedziec co i jak.
Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 marzec 2008 - 19:20

Witam
Oglądałem ostatnio wklejankę Konger World Champion Zander 2,3 m, ciężar od 5 do 21 g. jest też dłuższa wersja.Na pierwszy rzut fajna wędka za nie duże pieniądze około 250 zł.

#25 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 marzec 2008 - 13:27

Witam. Mariusz masz racje kije Konger World Champion sa super. Cena u mnie w sklepie koło 500zł. Daiwa Powermesch 3m,3-18g cena 600zł (DAIWA).
Deichkind masz racje nowe wędziska Mikado z górnej półki sa w atrakcyjnej cenie. Mikado Square Carbon Ultralight Spin 3m, do 21g kosztuje 265zł a Dragon Millenium Super Fast 2.85m,5-25g kosztuje 279zł (cena katalogowa). Nowe kije Mikado mają ładny wygląd, sztywny dolnik i akcje szczytową. Oglądałem model Square Carbon Ultralight Spin 2.70m, do 17g -wizualnie super i bardzo przyjemna akcja. To samo Dragon.
Jaxon mi odradzają (moje doświadczenie też).
Pozdrawiam Wojtek

#26 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 13 marzec 2008 - 17:55

za około 200 złociszy kupisz fajny kijek Kongera ja mam Maxim Cobra
300 cm. cw 7-21 g. Używam go do łowienia z brzegu kilka sezonów i jestem z niego bardzo zadowolony.

#27 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 marzec 2008 - 18:01

Dzięki adasio za podpowiedź. Powiedz mi jaką akcje ma Konger Maxim Cobra. Czy nie jest to kij o ugięciu parabolicznym.
Wojtek

#28 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 13 marzec 2008 - 18:46

jego akcję określiłbym jako moderate. Kijek jest ładnie wykonany i ma bardzo wygodny uchwyt jego minusem jest kiepski pokrowiec, uszyty z jakiejś szmaty, ale to akurat najmniejsze zmartwienie ;)
Gorąco polecam

#29 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 13 marzec 2008 - 19:29

Dzięki adasio za odpowiedź. Pokrowiec mam oryginalny, wysciełany gąbką, zamykany na zamek, długość 160cm firmy Shekper. Umożliwia transport spinningu razem z kołowrotkiem. ;)
Firma Jaxon też ma w swoich modelach (tańszych) pokrowce szmatowe jak i Mikado. ;)
Do tego kija namawia mnie przyjaciel. Maxim Cobra jest ładnie wykonany (potwierdzam),lekki i ma przelotki klasy SIC.
Wojtek

#30 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 13 marzec 2008 - 19:47

z tymi SICami to się trochę zagalopowałeś :mellow: ale i tak kijek jest bardzo fajny

#31 OFFLINE   pawas2

pawas2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 marzec 2008 - 21:15

@Skuli.Skąd u Ciebie w sklepie takie ceny :huh:
Konger World Champion 500zł.
Daiwa Powermesch 600zl
To chyba ceny za dwie wędki.
Pozdrawiam.Paweł

#32 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 14 marzec 2008 - 10:48

Paweł u mnie w sklepie takie mają narzuty. :huh: Zapytałem się o ceny dwóch kiji:
1.Daiwa Powermesh 3m,3-18g-u mnie w sklepie 600zł (przeliczają Euro + marża), w Krakowie w sklepie Głowatka z upustem 270zł.
2.Konger World Champion Turbo 3m,7-21g-cena 500zł
Jedynie trzymają się cen Dragona-podaje cene w katalogu.
U mnie w sklepie jest to cena sztywna bez żadnego upustu.
Nawet na wędkach Shimano mają duży narzut.
Shimano Alivio 2.70m,5-20g-cena 170zł.
Ceny u mnie są dość duże. Na tym tle Mikado wypada dość atarakcyjnie.
Wojtek


#33 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 14 marzec 2008 - 10:55

z tymi SICami to się trochę zagalopowałeś :mellow: ale i tak kijek jest bardzo fajny

Adasio mój przyjaciel twierdzi,że wszystkie kije firmy Konger (spinningi) maja przelotki SIC. U mnie Air Cobra kosztuje 250zł i też w sklepie twierdzą,że ma przelotki SIC.
Mam więc pytanie jeśli nie są to przelotki SICi to jakie.
Jaxon w tańszych modelach stosuje przelotki Alumina Oxyd.
;)
Wojtek


#34 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 marzec 2008 - 11:24

Mikado od tego roku ZMIENIŁO PRODUCENTA wędzisk. Cena jest niższa a w przypadku niektórych modeli śmieszna (...) Pojawiły sie ponownie modele które w zeszłym roku zostaly wycofane (m.in np. Perch, Diamond itp). Ale niestety wartość rzeczywista narazie jest niewiadomą. Oglądałem wczoraj nowego Sapphire Golda 280 i widoczne są różnice w wyglądzie a także pracy.
Moze kije będą rownie dobre ale lepiej wiedziec co i jak.
Pozdrawiam

A ja sobie rwałem włosy z głowy, że jeszcze rok temu płaciłem za Diamonda ponad 250PLN gdy zobaczyłem ich aktualną cenę. Domyślałem się jednak, że z kijami Mikado dzieje się coś dziwnego wszak ich topowe paprochówki kosztują aktualnie po stówkę z hakiem :huh:
Dziex deichkind za info, duże zmiany w Sapphire?

#35 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 marzec 2008 - 11:42

Witaj @skuli.
Pytanie nie do mnie, ale wrzucę swoje 3 grosze. Otóż dałem kiedyś przez M.Szymańskiego do przezbrojenia swoje wędzisko trociowe, chodziło mi właśnie o uzbrojenie w klasowe przelotki SIC, ponieważ robota była wykonana trochę po znajomości więc płaciłem tylko za przelotki i materiały. No i jak myślisz ile to kosztowało ? Odpowiadam 260 PLN, w tym kontekście wędzisko za 250 nie może być uzbrojone w przelotki tego typu.
Pozdro Jachu

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 marzec 2008 - 12:00

... mój przyjaciel twierdzi,że wszystkie kije firmy Konger (spinningi) maja przelotki SIC. U mnie Air Cobra kosztuje 250zł i też w sklepie twierdzą,że ma przelotki SIC.
Mam więc pytanie jeśli nie są to przelotki SICi to jakie ...

kiedys galileo stwierdzil, ze ziemia sie obraca wokol slonca, ale jaden facet z watykanu mial na ten temat diametralnie inne zdanie ... w wiekszosci przypadkow polskie katalogi mozna porownac do watykanu ...

to ze przelotki sa SIC, to jeszcze nie znaczy, ze fuji, albo ze dobre, albo ze drogie ... to oznacza, ze przelotki sa SIC (SIC!) i nic wiecej

@skuli
przeczytaj sobie watek o wedkarskich frazesach ;)



#37 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2008 - 12:14

I tu powoli dochodzicie do sedna... :D

http://www.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Silicon-Carbide/LVSG -Light-Action-Spin-Cast-Guides

Tyle kosztuja przelotki SiC, do tego trzeba dodac z 5$ na uchwyt, korek ?$, jakas gałke.
Iles kosztuje tez (nawet w stodole za miske ryżu) zlozenie tego do kupy.
Wychodzi, ze w tego typu wedziskach to nie moga byc przelotki Sic z prawdziwego zdarzenia...bo uznaje ze mowiec Sic mamy na mysli wysoka jakosc..

W tanich kijach owszem pewnie sa zamontowane przelotki z wkladami Sic(węglik krzemu) ale zeby to bylo wys. jakosci to trzeba miec jeszzce dobra ramke a przede wszystkim dokladnie wypolerowany ten pierscien(co jest najdrozsza operacja)

Gumo
p.s.Zawsze sie zastanawialem ile kosztowalby blank do takiej wedki(skoro calosc w detalu kosztuje kolo 150-200zl) i czy za to mozna w ogole cos powtarzalnie dobrego wyprodukowac...?

#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 marzec 2008 - 15:46

ostatnio spora część producentów nieco dojrzała, na szczęście i zaczeli pisac przelotki KLASY SIC. bóg jeden raczy wiedzieć co poeta miał na myśli, ale jak ktoś się nei wczyta to ... SiC jak nic...

Przypomne, że SiC było, albo i nawet nadal jest zastrzeżonym znakiem towarowym FUJI.

#39 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 14 marzec 2008 - 15:54

Nie wiem mifku, czy wzór chemiczny węglika krzemu (SiC) może być zastrzeżonym znakiem towarowym, pewnie nie, ale kto wie, mogę się mylić. :unsure:
Pozdro Jachu

#40 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 14 marzec 2008 - 18:31

Janusz Walaszewski teraz wiem,że kij zbrojony w oryginalne SICi byłby znacznie droższy niż 300 zł.
Pitt masz racje nie wszystkie kije mają oryginalne przelotki SIC, a klasy-jest to duża różnica. SIC SICowi nie równy,a do tego dochodzą jeszcze ramki, w których są osadzone. Mój przyjaciel powiela to samo co w katalogach. Jedni twierdzą, że ziema jest okrągła a inni płaska,a może to skorupa dużego żówia ;) W sklepach tak twierdzą na pytanie o przelotki SIC na danym kiju.
Gumo widziałem na Allegro przelotki oryginalne Fuji w cenie 260 zł, a gdzie cena blanku + robocizna. Kij za 1200 zł ma na pewno przelotki SIC. Chyba,że kupić kij i go przezbroić.
Wojtek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych