Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kto ze Śląska i Zagłębia ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:35

pracuje od 8 do 18 ale w następnym tyg będę mógł wyjść wczesniej jak będzie trzeba albo ogolnie sobie dzien wolny zrobie tak że pisz ze dwa dni wcześniej lub dzwoń ;)

#162 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:43

Jutro do gościa zadzwonie i umówię się na spotkanie, na przykład we wtorek.



#163 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:26

ok to napisz pozniej na kiedy i na ktorą dokladnie to sobie wolne zalatwie w robocie

#164 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:35

samwieszkto ma racje zakazac sie wszystkiego nie da ale na razie jest zakaz plywania tak ze ten zakaz nech zostanie do czasu az plywanie bedzie bezpieczne i bedą wydzielone do tego strefy tak samo z kladami niech sobie jezdza ale najpierw trzeba wyznaczyc do tego miejsce zeby nie rozjezdżali wszystkiego do okola

#165 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:59

Panowie , jestem po rozmowie z panem Zbigniewem Kałuża.

Niestety ale teraz muszę spadać do klienta na budowę więc opiszę wsio późnym wieczorem.

Chyba że kogoś bardzo interesują ustalenia  to od godziny 9.15 będę pod telefonem : 664 786 286 ( zapiszcie sobie ten telefon - wieczorem numer zniknie ;) )



#166 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:26

Tak na marginesie naszych spraw.
Ciekawe ile kosztowałoby efektywne zabezpieczenie zbiornika tej wielkości co P4 przed zakusami kłusowników i innych wandali ?
Trzebaby stworzyć odpowiednio gęsty system monitoringu i utrzymywać całodobowe posterunki grup interwencyjnych które dodatkowo powinny posiadać odpowiednie uprawnienia i kompetencje ratownicze. Myślę że na zbiorniku 600ha powinny być ze dwa stałe patrole po dwie osoby i dodatkowo ktoś kto siedzi w dyspozytorni i przy okazji jest odpowiedzialny za monitoring.
To daje 5 etatów na zmianie czyli w sumie 15osób. Koszty zatrudnienia to jakieś 60000 zł miesięcznie.
Do tego ze dwa poduszkowce i samochód terenowy na wyposażeniu , oraz cały system monitoringu . Utrzymanie i amortyzacja tego sprzętu to jakieś 20000 zł miesięcznie.
Ponadto techniczne utrzymanie obiektu na bazie firm zewnętrznych to kolejne 20-30 tyś zł.
Z tych pobieżnych szacunków wynika że PZW nie stać na taką imprezę bo koszty mogą sięgnąć kwoty 1.5 mln rocznie.
Dlatego uważam że w ochronie zbiornika powinny partycypować przede wszystkim okoliczne gminy i inne podmioty które będą z niego czerpały takie czy inne korzyści.
Jednak żeby tak się stało trzeba się pogodzić z tym że ze zbiornika będzie korzystało całe społeczeństwo a nie tylko wędkarze. Wtedy tylko jest szansa na to że gminy i inni urżytkownicy otworzą sakiewki żeby utworzyć wspólny system ochrony.
My wędkarze powinniśmy i możemy zaistnieć w tym systemie o tyle żeby nie pominięto naszych interesów.
Z drugiej strony trzeba sobie uświadomić że gdyby udało się stworzyć na P4 prawdziwe wędkarskie eldorado to jest szansa że same wpływy z licencji krótkookresowych mogłyby wystarczyć na utrzymanie tego zbiornika .

Przykładowa kalkulacja :
200 dni w roku x 300 licencji x 25 zł. = 15000000zł.
A przecież dni w roku jest więcej , linia brzegowa ma około 20 km. a środki można pozyskiwać też z innych źródeł.
Piszę to tylko dlatego że uważam że powinniśmy postulować stworzenie naprawdę profesjonalnego systemu ochrony zbiornika. ( pierwszego w Polsce )
Same ochotnicze patrole wędkarzy nic tutaj nie dadzą.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 29 styczeń 2014 - 11:18


#167 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:46

Jeszcze to :
Fajny , Polski poduszkowiec patrolowo - ratowniczy.
http://www.samolotyp...T-P400-Anaconda

#168 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:54

Wpadłem na chwilę więc na szybko odpowiem: jeżeli 30 osób będzie strzegło zbiornika i w miarę systematycznie będzie kontrolowało z brzegu i z wody to problem kłusownictwa się zminimalizuje . Dodatkowo  pójdziemy do sądu i prokuratury i spróbujemy pogadać z naczelnikami. Przynajmniej będziemy jako Klub przy Kole (postaramy się ) występować w ewentualnych rozprawach przeciwko kłusolom jako oskarżyciel pomocniczy czy jak to się w żargonie nazywa...

Damy radę



#169 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:03

Staszek, napisz co wynikło z rozmowy telefonicznej...

Panowie, monitoring i ochrona zbiornika 600ha to w Polsce scienec fiction, nie wiem co by tam musiało być, chyba kopalnia uranu :-) Nawet jak to będzie zbiornik licencyjny to właściciela nie będzie stać na takie bajery, a nawet jak go będzie stać to i tak będzie wolał tą kasę wydać na inne rzeczy czy po prostu wydać na swoje przyjemności. 

Nie ma takiej sił która sprawi, że z powodów wędkarski ktoś się na to zdecyduje, nie oszukujmy się...

Mam Wam wiele do powiedzenia/napisania ale poczekam na forum zamknięte, dziś powinienem wgrywać silnik na serwer i forum zacznie się formować, domena www.P4Club.cba.pl już jest...



#170 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:05

W skrócie przedstawiam Wam podsumowanie rozmowy:

- pan Kałuża jest wędkarzem, tylko spininguje

- będzie chciał by na zbiorniku przestały pływać motorówki i skutery wodne

- chciałby zrobić tam strefę ciszy

- wie że Okręg PZW chce zrobić tam rybaczówkę i jest za

- cały brzeg od Kuźnicy Warężyńskiej (piachy) jest strefą Natura 2000 i chciałby ograniczyć tam jeżdżenie quadami

- jest za postawieniem większej ilości kontenerów do zbierania śmieci niesortowanych

- wysłał pytania do prawie 200 organizacji i zbiera wnioski

 

Ale jest jeden problem : potrzebuje wszystko na piśmie . Dlatego poprosił mnie o nasze wnioski i wysłanie ich na adres  mailowy . Musi swoje wnioski poprzeć informacjami od osób zainteresowanych.

Dlatego wnioskuję teraz: napiszmy wspólnie  pismo jakie panu Kałuży wyślemy . W piśmie powinny być podane imiona i nazwiska ( dane adresowe wraz z telefonami) . Na spotkanie z RZGW zostaniemy zaproszeni , jeszcze nie wie czy jako obserwatorzy czy jako uczestnicy z prawem głosu. Ale  poinformuje nas , mnie telefonicznie o terminie i miejscu spotkania .

Teraz Panowie: zaczynamy  formowanie pisma...............



#171 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:21

Panowie, mega apel do Was/Nas... Zróbmy to na spokojnie, z rozwagą, skrupulatnie i profesjonalnie. Trafiła Nam się okazja, jak gwiazdka z nieba nie możemy tego spieprzyć ! 

Niech te pismo Pana Kałuże i inne osoby czytające powali na łopatki swoją treścią, formą i szatą graficzną....

Dziś poświecę wieczór/noc i postawię forum choćby tylko z tym jednym wątkiem poświęconym temu pismu..

 

PS.

Kto się zna na formowaniu pism urzędowych niech się ujawni, jak się nikt nie zna to kto ma czas niech szuka w necie, książkach po znajomych jak takie pismo powinno wyglądać itp. Co na początku, jaka treść w jakiej formie postulaty, w punktach, zdaniach czy inaczej. Co na końcu i w podsumowaniu, jak się podpisać itp. 


Użytkownik Shark edytował ten post 29 styczeń 2014 - 17:24


#172 OFFLINE   ottsego

ottsego

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaBędzin

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:31

...

PS.

Kto się zna na formowaniu pism urzędowych niech się ujawni, jak się nikt nie zna to kto ma czas niech szuka w necie, książkach po znajomych jak takie pismo powinno wyglądać itp. Co na początku, jaka treść w jakiej formie postulaty, w punktach, zdaniach czy inaczej. Co na końcu i w podsumowaniu, jak się podpisać itp. 

Ja mam troszkę doświadczenia w takich pismach - jak coś mogę zająć się drobną korektą formy - co do treści to Bozia pożałowała mi wyobraźni.



#173 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:39

Super że nie jesteśmy sami z naszymi poglądami :)

W sprawie oficjalnego pisma się nie wypowiadam- (takie rzeczy zawsze mnie przerastają), a co do danych personalnych -komu podesłać- Staszek piszesz się żeby zebrać dane klubowiczów?



#174 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:41

No to jest punkt wyjścia w twojej osobie, co do wyobraźni, wodolejstwa i kunsztu tekstu pisanego to nie chwaląc się jestem dość dobry :-) Poza tym, że mam dysortografię, ale na szczęście jest word np. ze słownikiem :-)

 

PS.

 

Dane personalne, poczekajmy do jutra, będzie Nasze forum..


Użytkownik Shark edytował ten post 29 styczeń 2014 - 17:41


#175 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 17:43

Zaczynajcie więc - ja spadam na trening........ ;)



#176 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:17

ja to się nie znam w ogóle na takich pismach ale na necie jakieś tam wskazówki idzie znaleźć

http://www.jaknapisa...p?article_id=45
http://www.petycjeon...zbiornika_konne

Użytkownik Adam L. edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:57


#177 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:20

super, ciągnij dalej.



#178 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:40

Super, super, ciągnij dalej.... ale tutaj: http://p4club.cba.pl/index.php

 

ZAPRASZAM !!

 

Najlepiej znany Nam już nick + PW do mnie na TYM forum, że to wy ....


  • pepso lubi to

#179 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:49

Shark

zrób tak ze tylko Ty decydujesz kto się może wpisać na forum, to musi być forum zamknięte dla nie wtajemniczonych .


Użytkownik staszek edytował ten post 29 styczeń 2014 - 21:52


#180 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2014 - 21:50

Jest, spokojnie..


  • pepso lubi to