Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 maj 2010 - 11:08

Extra okoń graty!

#582 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 30 maj 2010 - 18:50

No to się doczekałem, jutro na ukochany Miećków, gril piwko :mellow: i rano na wodę B) .
Danek

#583 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 maj 2010 - 21:57

No to się doczekałem, jutro na ukochany Miećków, gril piwko :mellow: i rano na wodę B) .
Danek

Wiem Danielu, ile się wyczekałeś i wycierpiałeś, czekając na ten swój dzień dziecka jak co roku na Mietkowie <_<
Połamania pierwszego(i kolejnych dni też) i taaaakich sandałów

Pozdrawiam
Kamil

#584 OFFLINE   Astra1982

Astra1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 31 maj 2010 - 09:46

Tylko pogoda trochę dała ciała,ja dopiero w czwartek polecę może się akurat wyklaruje.Mam nadzieję ,że rybki dopiszą i coś tam połapiemy :mellow:

#585 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 31 maj 2010 - 11:50

Albo pogoda albo rybki ;) Do zobaczenia jutro na wodzie Daniel :mellow:

#586 OFFLINE   Dreyk1984

Dreyk1984

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 maj 2010 - 12:07

Ech... a ja jutro w pracy:-((((

Ruszam od 3.06 ale zaczynam od Turawy.

połamania Panowie i czekam na relacje

#587 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 31 maj 2010 - 20:35

A już cóż piwko wypiłem to i głos zabiorę.
Dla sandacza utworzyć gniazdo tarłowe nie jest problemem
(z doświadczenia wiem iż zwykła wycieraczka taka z przed wrót naszych w blokach wystrczy do sprowokowania samca wystarczy) ale to nie koniec problemu.sandacz to ryba bardzo plenna i należy pamiętać iż w w jednym litrze ikry mieści się nawet 1,2 mln ziaren ikry. więc trzeba myslęć o czymś bardziej pojemnym. Znam takie subsdtraty ale to moja praca naukowa i tak łatwo ich na forum nie predam :D. pamietajmy też że sandacz to ryba zamkniętopęcherzowa i straty są nie uniknione. czesto spotykam sie z pytaniami jakie sztuczne krześlisko - odpowiadam z racji objętości i racji łatwości w pozyskaniu to bardzo gęste materace jałowcowe.
ale tez pamietjmy 10% z 800000 to bardzo dużo:).węźmy też pod uwagę, że sandacz jest olbrzymim kanibalem(szczupak to pikuś!!). Wszystkie te czynniki sprowadzają do konkluzji iż 10 procent z wylęgu w naturalnym krześlisku to i tak sukces. Moja uwaga tyczyła się jednej samicy masy ok, 8 kg . w naszych wodach takich ryb nie brakuje.

ochrona tarlisk

każdy z nas spotkał się z faktem kłusowania na tarliskach ( pewno nie jeden członek(Ch...j kłusujący w ten sposóB) powie co on bredzi. Nie mniej jednak zasada jest taka --- sprowokować do ataku . w 90 % przypadków padają samce pilnujace gniazd. strata jednego smca sami wiemy jaka jest, ale strata całego gniazda w które wchodzi płoć w tym wypadku podła płoć jest nie do oszacowania. Kłusol bieże 3 kg ryby( a czesto 1.5kg bo to norma dla smców). czesto też samce na wspaniałe gniazdo przyjmują w kruókim czasie wiecej niż jedną samice...
do konkluzji. stracone gniazdo to więcej...dużo więcej niż jedna 5 kg ryba. z 6 mln ikry ile by przeżyło ?
samiec sandacza ma boski dar wśród ryb 35 mln plemników na 1 ml spermy----TU NIEMA PUSTYCH STRZAŁÓW
ale jego zguba jest niestety zaciekłość!!

moje spostrzerzenia głównie opierają się na wodach cofniętych czyli zaporowyych ale to nie znaczy ze na mzurach(Moj) to sie nie trafia:)

będe konczył te swoje gdybanki bo mi się sandacz na słojach lęgnie(dla wtjemniczonych --- tarło poza sezonowe --- a jak bede chciał to se go wytre we środe w lipcu :D )

skaleczone ryby to rczej kormorany... sndaacz raczeej juz się goi rany pochodzą od dwóch różnych drapiezników, są przeciwstawne... i ta pierwsza się wygoiła ta duza się goi.

#588 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 31 maj 2010 - 20:42

Wow! Ja chce dalszą część wykładu...szybko :lol:

#589 OFFLINE   Astra1982

Astra1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 14 czerwiec 2010 - 15:57

Był ktoś ,dzieje się coś?

#590 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 14 czerwiec 2010 - 16:58

Początek sezonu sandaczowego obiecujący, dodatkowo grube bolki wieszają się z trolla. Podczas ostatnich upałów brania sporadyczne, trochę lepiej z samego rana i w okolicach zmierzchu.

#591 OFFLINE   Astra1982

Astra1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaOleśnica

Napisano 14 czerwiec 2010 - 19:01

Dzięki za szybkie info .Jutro najprawdopodobniej powalczę dam znać jak będą jakieś rezultaty :mellow:

#592 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 czerwiec 2010 - 09:30

Witam koledzy
Mam pare pytań związanych z mietkowem a że jestem dośc młodym wędkarzem i nie tak doświadczonym więc mam nadzieje że chociaż na pare pytań uzyskam odpowiedzi ;D
a więc:
-czy aktualnie można się spodziewac jakiejś dużej rybki
-jak lepiej szukac drapieżnika z brzegu czy z łódki
-z której strony najlepiej pojechac żęby spokojnie połowic
-przynęty które najlepiej z sobą zabrac (wiadomo że każdy ma swoje ale chociaż jakiś pomysł dac czy białe kopyto czy coś innego)
-na jakiej odległości szukac leszczy czy są jakieś doły rowy itp

Pytam się gdyż jak była spuszczona woda nie miałęm okazji podjechac i zrobic jako takie ogledziny dna a w tym roku byłem raz w celach rekreacyjnych i po rozmowie z jednym z wędkarzy powiedizał że większośc pagórkó została rozplantowana

#593 OFFLINE   REMIK

REMIK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 15:20


Pytam się gdyż jak była spuszczona woda nie miałęm okazji podjechac i zrobic jako takie ogledziny dna a w tym roku byłem raz w celach rekreacyjnych i po rozmowie z jednym z wędkarzy powiedizał że większośc pagórkó została rozplantowana


Moim zdaniem ten wędkarz na oczy nie widział dna Mietkowa , żeby go wyrównać to wszystkie spycharki z autostrad miały by robotę na parę lat .

#594 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 czerwiec 2010 - 17:12

Moim zdaniem ten wędkarz na oczy nie widział dna Mietkowa , żeby go wyrównać to wszystkie spycharki z autostrad miały by robotę na parę lat .


Jeżeli chodzi o mnie to tak nie miałem jeszcze okazji zobaczyc dna Mietkowa. Więc czy moge liczyc na pomoc od was?


#595 OFFLINE   REMIK

REMIK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 20 czerwiec 2010 - 21:38

Pewnie , poczytaj wątek od początku- informacje są nadal aktualne . :unsure:

#596 OFFLINE   Szewiec

Szewiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 czerwiec 2010 - 09:00

Oczywiście z tematem zapoznany. Ja chciałem się dowiedziec na dzien dzisiejszy czego się można spodziewac po tym zbiorniku od doświadczonych wędkarzy. Przepraszam za upierdliwośc ale jeżeli chce się coś osiągnac to jednak trzeba takim byc ;p

#597 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:13

Dowiedziałem się dzisiaj od kolegi, iż jego znajomy na mietkowie złapał 17kg sandacza na rekord polski ! Czy ktoś z kolegów potwierdza to info?

#598 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:49

Ja słyszałem plotke o 16 kg na trupka z brzegu

#599 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 25 czerwiec 2010 - 10:52

@szewiec: leszcze generalnie łowią ludzie z brzegu, sandacze na trupki z brzegu, na spinning z łódki. Z tego co wiem to sandacz ostatnio kaprysi trochę, a górki jak były tak są nadal :lol:

#600 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 25 czerwiec 2010 - 20:33

Dowiedziałem się dzisiaj od kolegi, iż jego znajomy na mietkowie złapał 17kg sandacza na rekord polski ! Czy ktoś z kolegów potwierdza to info?

Bez urazy,jeszcze kilka takich postów,a na Mietków zjedzie się mięsiarstwo z całej polski.Panowie nie piszcie bzdur.Taki sandacz byłby rzeczywiście na rekord polski.A czy kolegi brata szwagra syn zgłosił go?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1)